|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   10 mesečnik noče več jest...
18.10.2006 20:34:46   
mojca*
do 2-3 tedne nazaj je pridno in lepo jedel vse. kar velike porcije, no, normalne za njegovo starost. potem se je začelo; najprej mi je začel ven pljuvat sadje...ok, sem mislila da se ga je nasitil, še vedno je jedel kot velik skutke, jogurte, pudinge...
potem je začel štrajkati pa še pri mlečnih kašicah.in tako imam zdaj problem z zajtkom, večerjo in malico. edino kosilo koliko toliko poje, ostale obroke mi s težavo uspe spravit v njegova usta za pol manj kot nekoč....user posted image
je imela ( ima) katera podobne izkušnje? kaj naj?

hvala in lep večer
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
18.10.2006 20:52:45   
abo m
Pozdravljena!
Tudi mi smo imeli podobne težave najprej je naša miška začela odklanjati mleko na flaško smo mislili da pač več noče jesti na flaško in smo ji začeli dajati goste kašice ( čokolino, frutolino...) vendar tudi to ni bilo za njo skoraj vedno se je jokala ko je trebalo kaj pojesti razen kosila tisto pa ji je vedno teknilo. Sedaj ko pa je že stara več kot dve leti pa je malo boljše je velikokrat vendar bolj male obroke je bolj drobne postave vendar se ne sekiram in je tudi ne silim z hrano samo da je zdrava.
Zato se nič ne sekiraj mogoče pač ima takšno obdobje in bo kasneje boljše.

lp abo m

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
18.10.2006 21:15:49   
Katrin
Tudi mi smo se bojevali s hrano (od 8 do 15 meseca); bila sem vesela vsake žličke posebej, ki jo je user posted image  spravila vase! Pa ji zato ni nič manjkalo, lepo se je redila in rastla.

Možen vzrok za neješčnost so lahko tudi zobki. Ne sekiraj se preveč, otrok poje toliko, kolikor potrebuje.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu abo m)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
18.10.2006 22:58:00   
morskadeklica
Moja je ista, še vedno, pa je stara 19 mesecev. Smo pa imeli težave s hranjenjem nekje od 4 meseca dalje, ko je začela zavračati mleko. Potem je bilo nekje do 10 meseca kar v redu, od takrat naprej pa niti dva dneva nista ista. Včasih tudi za kosilo poje samo dve žlički, reče "dost je" in je ne prepričam za nobeno žlico več. Sploh mi ni jasno od česa se rediuser posted image , ker je tudi non stop v gibanju. Dokler bo zdrav, se sploh ne sekirat. Sicer pa vem, kako je. Zdajle sem lahko pametna, jutri pri kosilu bom pa spet norela in se kregala z njo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
19.10.2006 8:39:21   
natalia
pri nas pa je zdaj finta, da noče več sadnih kašic, kruh in sir pa bi, torej trda hrana ja, malo tekoča pa ne.sem pa ugotovila, da je to povezano z zobki, ker tako strastno je svojo žemljico s sirom in se drgne po dlesnih zraven.
jaz mislim, da je prehodno.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
20.10.2006 12:00:09   
Yasminka
Joj... te čisto razumem. Tudi naša je v fazi, ko žličke še vidit noče in začne jokat. Pretentam jo samo tako, da ji dam hrano v roke (meso narezano na trakce, kuhan korenček, krompir....) pa še to zelo malo poje. Potem je zelo lačna in se hoče dojit in naslednji obrok zopet ne je....Groza, vrtimo se v začaranem krogu. Tako da papca samo mleko user posted image .
Ampak to je samo razvojna faza, ki bo prešla user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
20.10.2006 13:16:58   
barakuda
Pri nas je povsem enako. Začelo se je pa tudi tam nekje po 9.mesecu se mi zdi. Prej je jedel ko "nor" in to OGROMNE porcije, potem pa kar čez noč.

Da bi ga dala sedaj v stolček pa ga tam nahranila - MA NI ŠANS!!!! Takole ko se igra in skače okoli, jaz skačem za njim s tisto hrano in mu žličke tiščim v usta da vsaj kaj poje user posted image

Če mu pa kaj ne paše, pa enostavno z jezičkom ven porine in basta. Konec hranjenja za njega, pa ga ne moreš okrog prinesti.

Mu pa dam takole med obroki kar kakšen piškot ali pa kakšen kreker v rokico in se s tisim pol zamoti, pa še nekako mu uspe pojesti user posted image user posted image

Jaz pravim, ko bo res lačen bo že jedel. Če pa noče, pač noče. Saj sem jaz tud živce zgubljala, samo nimaš kaj.  Očitno je to tako obdobje.

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
20.10.2006 13:25:30   
mojca*
evo, včeraj je od zajtrka do večerje spet jedel ko velik, vse pojedel do zadnje žličke, še vmes med obroki skozi kaj, uf, sem bila dobre volje, danes pa po starem.....za zajtrk 3 žličke -na silo....user posted image
eh, bo že...
tako kot ste rekle- ne bom se sekirala, no vsaj probala bom....

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 10 mesečnik noče več jest...
20.10.2006 13:43:31   
škratek
Mogoče malo hecno pa vendar. Tudi naša pikica zelo težko kaj poje - sploh zelenjavnega in nesladkega. Najbolj se obnese, če ji pozornost usmerim drugam (beri -pojem ji pesmice) in sploh ne ugotovi, da je - vsaj nekaj časa. Tako, da ji na tak način uspemo spravit nekaj žličk po grlu. Drugače se pa ne bi sekirala - v današnjem času nobeden otrok ne trpi pomanjkanja hrane. Ko bo lakota res huda bo že papcal.
user posted image

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?