|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Biftek
26.12.2006 21:24:18   
teta beta
Kdaj ste svojim otrokom prvič ponudili biftek? Jaz imam pomisleke zaradi surovega mesa, ker je stara šele 15 m. Mah, ne vem, a ji ga lahko dam za poskusit ali raje ne? Meso ima sicer zelo rada.

_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Biftek
26.12.2006 21:29:33   
Anonimen
js ji ga ziher ne bi dala. moja 2,5 letnica ga še ni jedla pa ga tut en čas še ne bo

(odgovor članu teta beta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Biftek
26.12.2006 21:32:47   
Bubamaraa
Se podpišem pod Laro!!!! Mislim,da otroku ne moreš dati jesti surovega mesa....user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Biftek
26.12.2006 21:53:28   
Marogica
Jaz ga otroku prej nisem dala, ker je preveč začinjen, ne pa ker je surovo meso. Sicer pa otroci tako ali tako mesa ravno ne marajo preveč. Vsaj moji ga niso.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Biftek
27.12.2006 7:16:11   
Anonimen
Jaz mu ga tudi niti pod razno ne bi dala, ker je začinjen in ker je surov. Predstavljaj si enega takega malega s salmonelo ali trakuljo. Moj oče je dobil trakuljo od tatarskega biftka. Ne, hvala.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Biftek
27.12.2006 10:53:26   
NIN@
Ne ga srat, še mi starejši bi se ga mogli izogibat, veš koliko ljudi se stem sranjem zastrupi!!!! Pri nas ...oz. v našem tušu ga  zdej niso bifteka prodajal lep cajt , ker so imeli sranje z kupci. TI povem da se s temu ni za šplat, še gostinci ga ne kšeftajpo več ker je res prevelika odgovornost!!!

lp
nin@

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Biftek
27.12.2006 18:03:29   
mmijau
Preveč začinjeno, teško prebavljivo,... kaj pa vem. To so pomisleki, da svojemu otroku bifteka ne bi dala. Toliko drugih jedi je, da se nima smisla hecat s tako hrano. 

_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Biftek
27.12.2006 18:05:38   
Anonimen
Jaz ga še nisem dala in ga še dolgo ne bo dobila.

(odgovor članu mmijau)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Biftek
1.1.2007 16:14:48   
frutka_
Mislim, da od vsega mesa ki ga imaš na voljo, biftek res zadnje stvar ki boš jo dala otroku za jest...Saj pa imaš kakšne druge dobre namaze, ki jih sama narediš iz mesa. Lahko iz šunke in sveže skute, lahko iz tune in kisle smatane...

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Biftek
1.1.2007 16:55:22   
Primoza
Dober biftek si lahko pripravite doma sami: konjsko stegno (je cenejše in boljše od pljučne pečenke) očistite žilic in sledite temule receptu iz www.kulinarike.net:





 
40 dag konjskega stegna
sol
poper
zmleta kumina
malo rdeče paprike
zdrobljeni sardelni file
nastrgana šalotka
drobno nasekljani kapri
žlička gorčice
žlička majoneze
žlička zmehčanega masla
peteršilj
rumenjak






Originalen recept za tatarski biftek je zelo skromen z začimbami, saj prihaja od Tatarov. Pravi biftek je narejen iz uležanega konjskega mesa, mi pa ga pripravljamo iz dobro uležane goveje pljučne pečenke.
Meso na deski nastrgamo in mu pri tem odstanimo žilice. Dodamo mu sol, poper, malo zmlete kumine, malo rdeče paprike, zdrobljeni sardelni file, na strgalniku nastrgano šalotko, drobno nasekljane kapre, žličko gorčice, majoneze in zmehčanega masla, peteršilj in rumenjak. Vse to z rokami dobro premešamo.
Postrežemo okrašenega z maslenimi rožami in sveže pečenimi kruhki ali toastom. Lahko pa sestavine zmešamo brez rumenjaka in ga šele na koncu vložimo v sredino zrezka in ga okrasimo s peteršiljem.


Naš Žan ga ima srednje rad, Ajda pa zelo.

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Biftek
1.1.2007 17:15:42   
Dashenka
Pri dobrem letu - in ga, tako kot mamica, naravnost obožuje.

Hčerki ponudim le doma narejenega, pripravim ga sama, ali pa ga pripravi moja mama.
Čeprav je pri vseh kontrolah in "hasapih" tveganje za zastrupitev s kupljenim v delikatesi praktično nična, ji kupljenega še nisem ponudila - za moj okus vsebuje preveč majoneze, pa še iz pljučne ni narejen.

Pripravim ga po podobnem receptu, kot ga je napisal Primoža (le brez majoneze in masla), iz uležane pljučne.

Mljask, mljask - ni ga boljšega za sobotni zajtrk: popečen kruhek, polslano surovo maslo in tatarcuser posted image





(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Biftek
1.1.2007 17:54:19   
*zvezdica*
Tud moja stara mama ga sama dela in je noooro dober...ampak ko ga je pa danes hotela dat mojemu 8 mesečnemu sinku, se mi je pa kar mal glava dvignila!!!! Pol mu je pa še francosko solato ponujala!!!!
A res nimajo več nobenga feelinga???

_____________________________

Marcel in Zarja

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?