|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 8:43:57   
enci
Ciao punce,

vceraj sem bila na HSG in pred tem pa me je gin se pregledal in naredil vaginalni UZ. Diagnoza UZ so policisticni jajcniki!!!
A mi lahko katera kaj vec napise o tem ... mislim, o izkusnjah s tem in kako je potekalo "zdravljenje" in moznosti zanosotve?

NAJLEPSA HVALA!!!:bravo::bravo:

lep dan vsem skupaj :rozica:

enci:metulj:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:09:54   
Vilma
Žal ti na vprašanje ne morem odgovoriti, me za zanima, kako je potekal tvoj HSG? Jaz ga imam namreč v ponedeljek in me je tako zelo zelo strah, da ni za povedat. Prebrala sem vse o HSG kar se najde tu na ringaraja in...skratka nič vzpodbudnega :(
Me lahko vsaj ti malce potolažiš?

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:12:35   
enci
Vilma,
kar pogumno!!!
Podroben opis ti posljem v nabiralnik.

lp
enci

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:13:46   
Vilma
Enci res bom vesela tvojega odgovora. Hvala ti res :)

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:13:59   
mala maja
sama sem pred slabimi šestimi leti in starosti 21 let sem po hudem prehladu ;)spodnjega doma;) dobila diagnozo močno policisticni jajcniki in možnost zanositve po naravni poti minimalna.:zmeden: takrat se mi je podru svet, samo ne obupaj sem si rekla.

No po enem letu sem s pomočjo klomefina zanosila v prvem poiskusu, rodila zdravega :modri:.
letos januarja ponovna diagnoza policisticni jajcniki. začela sem se dogovarjati da bi septembra začela hodit na neke hormonske terapije vendar se je izkazalo ko maja ni bilo M da sem zanosila in sedaj v veselem pričakovanju čakamao 3:duda:.

ne obupaj in ne daj se v usodo. Tudi ti boš dobila svoje :duda: in boš vesela mamica. Danes delajo zdravniki čudeže!!!!

Lp mala maja

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:17:16   
Tida
Pozdravljena.

Meni je G najprej s pomočjo krvnega vzorca pregledala količino hormona prolaktina v krvi. Ker nimam klasičnih simptomov PCO (nimam preveč kg, nisem pretirano poraščena ipd.) je izvid pokazal minimalno povečanost tega hormona. Dala mi je Dabrostone (ker nisem imela svojih M) in je rekla da bi se morala s časom tudi M uravnati.
Predvsem pa mi je naročila brez strahu in brez panike saj je ta ključnega pomena za neuspeh pri zanositivi. Svetovala mi je najprej eno letno :sloncek::sloncek:za :duda: (kljub temu da eno leto že poizkušamo) in šele nato jemanje Klomifena in nadaljnje preiskave.

Poslala me je samo na pregled k endokrinologu.

Priporočam ti da najprej brez pritiskov delaš na :duda: in ne pretiravaš s sekiranjem in paniko pa bo vse OK.
Seveda je to le moja izkušnja in mnenje moje G (ki predvsem nerada fila s tabletami). Upam da boš dobila tudi druga mnenja in izkišnje.

Želim ti čim prej :modri:.

LP
Tina

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:18:49   
enci
mala maja,

HVALA TI ZA VZPODBUDNE BESEDE!!!
Jutri grem k gin in upam, da bom cimprej zacela s kako terapijo ter vam v kratkem sporocila kako veselo novico!

lp
enci

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:22:25   
enci
Tida,
mi na :duda: delamo nze eno leto, menstruacije imam le s pomocjo Dabrostona. Zato me je sedaj poslala gin na te preglede. PCO razlaga zakaj nimojih menstruacij.
Na zalost pa so bile ciste na jajcnikih zelo dobro viden! Pretirane porascenosti in veliko kg pa nimam.
Jutri pa izvem kakonaprej.

HVALA!!

lp
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:25:04   
Anonimen
Moja diagnoza je bila hiperprolaktimija (zdravila sem se zelo dolgo)! M. sem imela 1-2 letno. Potem sem jo uravnavala z Diane 35! Letos sem se odločila za operacijo PCO in materninčne pregrade in zanosila v drugem ciklu po operaciji!

Bojana

(odgovor članu enci)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:26:40   
Anonimen
Verjetno me po porodu moja M ne bo obiskala, razen če bom jemala Diane35! Ali ima mogoče katera podobne izkušnje?

Bojana

(odgovor članu enci)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 9:56:32   
neža76
Enci ojla,

veš kaj bi te prosila..... mi lahko poveš kaj več o teh "policističnih jajčnikih":zmeden:, kaj to sploh pomeni:zmeden:?
Jaz sem bila nedavno tega na preventivnem UZ, pa mi je rekel G, da morava samo :sloncek::sloncek::sloncek:! A se policistični jajčniki vidijo na takem UZ??
:zmeden::zmeden:
Hvala za odgovor.

Neža76

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 10:15:33   
mala maja
jaz sem imela po obeh porodih skoraj eno leto tako redne menstruacije (no eno leto od takrat ko sem jo dobila)......na vsakih 28 dni in so trajale normalnih 5 dni...9nebesa9nebesa Kje je to.

ja po enem letu se je vse zgodlalo na novo in je ni bilo tudi po 3 mesece.

neža76 meni je videla na UZ.

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 10:34:59   
mozart
Mala maja ali pričakuješ trojčke ali tretjega otroka???

l.p. tija:angel:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 11:32:01   
Erdbeere
uf da bi mela trojčke bi blo pa kr mal hudo....A ne mala maja ;)

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 11:37:06   
mala maja
Ja bi sem mi pa res zmešal.:zmeden: No 3 :duda: čakamo. Imamo dva že doma dovolj navihana. Čeprav se jih pa nebi branila.

Ej ERDBEERE kdo ma pri nas v okolici trojčke. Sem jih zdejle že ene 3x vidla ko so se po Mostah potepal. Še zadnjič sva jim z Lukcem mahala čez cesto. Joj so cortkani9nebesa. Ne vem stari morjo bit pa tud okol 1 leta že.:zmeden:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 11:41:10   
Erdbeere
Ej ne vem me je pa že tud moj ati spraševal da je vidu ene trojčke da je ful širok voziček...se bom pozanimala...sej moja tašča bo zihr vedla ;)

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 11:50:50   
mala maja
;););) pomoje so iz Gore al pa Križa....

No ja uglavnem ne bom pokvarila teme sam hotla sem komentirati da so lušni

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 14:25:38   
Janika
policisticni jajcniki so prirojena napaka. Ozdravitev ni mozna, spremlja te celo zivljenje. Vecjih tezav ni, vendar je moznost s starostjo, izguba menstruacije (lahko tudi prej) in seveda nezmoznost zanositve po naravni poti ali sploh.
tudi sama imam policisticne jajcnike, in to je razlaga mojega ginekologa.
tudi sama se trudim zanositi.

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 14:31:33   
neža76

Janika, hvala ti za odgovor! :)

Samo to mi še povej prosim, sem bila na preventivnem UZ, G mi nič omenjal tega, a se to na UZ vidi??

Hvala.

Neža76:zmeden:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   DIAGNOZA PCO
22.9.2004 14:54:11   
Šoni
neža76, tudi sama imam PCO, vendar mi je po končani terapiji s Diane35 uspelo zanositi v prvem poskusu, a na mojo in moževo žalost se plod ni razvijal in sledila je abrazija:((.
PCO - policistični jajčniki so vidni z UZ, če je ta seveda dober, odvisno od tega kako natančen uz uporablja G. problem, ki pa se pojavi pri takih puncah s PCO, pa je, da ni ovulacij ali so zelo redke, ker ravno te ciste po jajčnikih onemogočajo, da bi prišlo do izplavitve jajčne celice. Ni pa za obupat, sploh ne to da se ne da zanositi s PCO ni res, ti G so prav obupni.. Meni so tudi rekli da ne bom mogla imeti :duda:, bla, bla, bla.. Je pa res, da imamo pri vsej zadevi z zanositvijo več problemov, ker nimamo O, ali so redke, pa še ne vemo, kdaj imamo O če le te so, ker imamo zelo neredne cikluse. Ja še ena slaba stran PCO so zelo neredni ciklusi:(.

Ti nikar ne obupaj, raje se sprosti in poskušaj, jaz sem prepričana, da ti bo uspelo.

Pa lep pozdrav,
Šoni

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   DIAGNOZA PCO
23.9.2004 7:59:34   
Janika
kot pravi Šoni so PCO-jajčniki vidni na UZ, se mi pa zdi da ginekologi ne delajo panike iz tega ker nas je veliko s takimi tezavami, vsak po svoje pa poskusajo resiti problem ki se pojavi ko zelimo zanositi.
PCO-so policisticni ovariji. To pa ne pomenijo neke tuje sicte na jajcniku, ampak so to nedozorele jajcne celice. Tezava je v hormonskem sistemu, ki nepravilno sprosca hormone za pravilen razvoj jajcne celice v jajcnikih. Obicajno se jih razvije vec naenkrat, vendar zal samo do dolocne faze,temu pa sledi da ne pride do poka in sprostitve jajcne celice v jajcevod-ovulacije. Klomifen na svoj zelo ucinkovit nacin pomaga razviti jajcno celico do ovulacije.

upam da ni prevec zakomplicirano napisano.


(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   DIAGNOZA PCO
23.9.2004 8:05:01   
neža76

O Janika, hvala ti za tvoj odgovor! :)
Nisem še slišala za te težave, pa me je malo zanimalo!

Ali tudi ti delaš na dem, da bi dobila eno pikico:duda:?

Neža76

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   DIAGNOZA PCO
23.9.2004 9:54:49   
Janika
Ja neža, tudi jaz delam na tem, sicer sedaj 4 mesece. v enem ciklusu sem jemala tudi Klomifen, po eno tableto dnevno pa sem ze cetrti dan obupala, ker mi je bilo slabo za umret.
me je na trenutke strah saj nisem vec v rosnih 20 letih.
vendar ne obupam, vsaj zaenkrat ne.

pa ti, se ze dolgo trudita?

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   DIAGNOZA PCO
23.9.2004 10:40:33   
neža76

Janika, midva se sedaj trudiva 3 mesece! G mi ni rekel za noben klomifen! tako da bova videla kako bo sedaj??

Lep dan ti želi

Neža76

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V teh okoliščinah ne seksajte
Preverite, v katerih primerih in okoliščinah je po daoistični seksologiji seks odsvetovan oziroma celo prepovedan.
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?