|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pretepel me je
25.4.2007 12:11:51   
srki
Se strinjam z Jutro.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pretepel me je
25.4.2007 12:42:11   
taja27
ženske, ki se jih pretepa so bolne!? ne, bolna je ta izjava.

ženske, ki so žrtve nasilja so ponavadi premalo samozavestne, nesamostojne, odvisne (čustveno, finančno, ...). ponavadi so to ženske, ki so navajene istega vzorca iz svoje matične družine. ne znajo prekiniti nasilja. so v začaranem krogu.

zato potrebujejo pomoč. in pomoč, da jih označiš za bolne, resnično ni prava.

anonimna, pretepena. ni važno ali je prvič ali xxxtič. poizkusi zbrati toliko poguma in pokliči kakšen SOS telefon, pojdi na CSD (do SD, ki se ukvarja z nasiljem v družini), pojdi do zdravnika ... nekdo ti bo pomagal. in ne poslušaj komentarjev, da si kriva in neumna, ali celo bolna. itak smo si vsi krivi v življenju če nam gre slabo, če imamo premalo financ, če imamo napačnega partnerja, če imamo nevzgojenega otroka... važno je, da boš zbrala pogum in naredila vse, kar bo v tvoji moči in prekinila tole zlorabo. želim ti veliko moči in poguma, kajti potrebovala boš vse to in še več.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pretepel me je
25.4.2007 12:45:18   
romy
Se popolnoma strinjam z Tajo27.


(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:12:54   
MALINČICA
Grozno! Napravi nekaj, to si dolžna napravit zase!!!!
Ne ostani ob njem, ne pusti se pohoditi! Nihče si ne zasluži pretepanja, nihče!!!

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:23:06   
MALINČICA
Pa še to, mogoče te bo pa danes pretepel zato, ker nisi šla v trgovino, pa zarad tega ni doma kruha pi ostalih potrebnih živil in bo gospod siten in lačen...
Idi stran!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:36:08   
trojči
Bolne, odvisne od odnosov, bolne ja. Do pretepanja ni prišlo čez noč. Že prej bi morala oditi, pa ni, ker je odvisna od odnosa. 99% ziher.

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:40:28   
maruškaŠ
To ni odvisnost od odnosov. Če se že gremo kaj je odvisnost od odnosov, je najverjetneje odvisnik od odnosov ravno ta nasilnež.

Ona je samo žrtev s premalo samozavesti, ki se premalo ceni, je verjetno poštena in naivna. Ni bolna, je pa prestrašena in situacija se ji zdi brezizhodna. Pa vendar je izhod, samo pogum je treba zbrati, pa zavedat se mora, da je vredna več, da si zaluži boljše življenje in ima vso pravico do tega, kot tudi pravico, da nihče ni nasilen do nje (niti verbalno niti fizično).

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:44:22   
trojči
Ne bi se zdaj šla, kdo ma prav, res, a žrtve so odvisne, zato ne grejo ven, zato ne znajo narediti reda ob prvem psihičnem, verbalnem, čustvenem,... nasilju. Do prve klofute pride včasih po letih "predpriprav", do  tazaresnega fizičnega matretiranja pa še nekaj kasneje.


Mam prav, anonimna, ne?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:49:54   
Anonimen
Res sem v začaranem krogu.
Bolj razmišljam ne najdem izhoda.
Materinski dom par mesecev in konc.
Če bi zadela na lotu bi spokala takoj.
En potrdil od zdravnika že imam.
Nimam moči, poguma.
Ni sam en otrok.....
Sam otroc me še držijo pokonc.
Včeraj sem šla, se usedla v avto in ga poškodovala
ja premalo samozavestna,bolna, brez pameti
Ne ne bo se mi utrgal bom našla izhod
Ni bilo varanja, sam večerja mlačna ne vroča

(odgovor članu taja27)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:52:31   
maruškaŠ
to ni odvisnost, ampak je takšen karakter, žrtev je ponavadi oseba, ki vse vzame za dobro, verjame v dobro, vedno najprej gleda na druge in potem nase, ni dovolj samozavestna in se premalo ceni.

Psihično nasilje pa se ne začne takoj, ampak postopoma počasi, še veš kdaj si sredi vsega tega.

Sem bila sama na tem (vem kako je), s to razliko, da jaz sem vse skupaj končala pred prvo modrico (ali hujšim pretepom). Lahko pa povem, da se kar naenkrat zaveš, da nekdo nad teboj zganja psihično nasilje, pa ti najbolj jasno, kdaj se je vse skupaj začelo.

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:53:52   
Anonimen
Prej kot boš ukrepala, lažje boš to naredila, ker boš manj prestrašena. Dlje ko boš pustila stvarem svojo pot, težje boš splezala ven. In tudi, če ga ne nameravaš (še) zdaj prijavit, ti na srce polagam, da pojdi k zdravniku, da popiše poškodbe, da boš imela vsaj v prihodnosti dokaze. In fotkaj se!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pretepel me je
25.4.2007 13:55:23   
maruškaŠ
Pa še to anonimna, tudi za otroke BO bolje, če boš šla stran. Jaz sem tudi vztrajala zaradi sina, pa sem spoznala da delam napako, da si moj otrok ne zasluži gledat takšnega odnosa, prepiranja in maltretiranja. In da če že nekaj delam zanj, potem morm odit zanj in ne ostat.

Samo pogum moraš zbrati in vztrajati pri svoji odločitvi. Samo premisliti si ne.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:02:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Res sem v začaranem krogu.
Bolj razmišljam ne najdem izhoda.
Materinski dom par mesecev in konc.
Če bi zadela na lotu bi spokala takoj.
En potrdil od zdravnika že imam.
Nimam moči, poguma.
Ni sam en otrok.....
Sam otroc me še držijo pokonc.
Včeraj sem šla, se usedla v avto in ga poškodovala
ja premalo samozavestna,bolna, brez pameti
Ne ne bo se mi utrgal bom našla izhod
Ni bilo varanja, sam večerja mlačna ne vroča


Glede na tole.. kar tuki kr neki bluzis.. se je moj pogled kr mal spremenil.. Mam filing fa tud ti nisi glih hudoo briljantna.. in mi od vsega vemo samo to.. da te je mahnil.. in se odlocamo samo po tem.. in itak.. karkoli je ze bilo.. tko se res ne resuje problemov.. ampak zlo zanimivo bi bilo slisat se njegovo plat....
Se mi zdi.. da bi bili preseneceni..

Kakor kol.. ne bom vec tuki...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:03:03   
Taula
Ni bilo varanja, sam večerja mlačna ne vroča


Če te zato tepe, te bo tepel vsak dan. Ker bo vedno nekaj narobe.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:04:03   
tina a
Oprosti ampak tukaj pa ne morem ostati brez komentarja.

Po tvojem pisanju sem dobila občutek, da še nikoli nisi bila v takšni ali pa vsaj podobni situaciji.

Pa naj povem iz svojih izkušenj. Lansko leto sem se odselila od svojega moža. Bivšega moža od letos marca. Med nama je bilo vso možno nasilje, ki ga najdeš. Od verbalnega, psihičnega, ekonomskega in v končni fazi tudi fizičnega. Kljub dvema otrokoma sem v zakonu vztrajala dolgo. V tem trenutku rečeno - predolgo. Zakaj? To sem se vprašala miljonkrat. Nihče ni vedel kaj se med 4 stenami dogaja, na zunaj smo bili vedno srečna in urejena družina. Z manjšimi spodrsljaji. On si je privoščil popivanja in ponočevanja, jaz pa sem bila varuška in mama.

Mene sicer pretepel ni. Me je udaril - enkrat, brcnil v rit - enkrat in močno odrinil od sebe - enkrat. Nasilje? Da je. Sem mu ostala dolžna - žal ne. Ampak kaj več kot da sem odreagirala nazaj z nasiljem nisem znala. Nisem bila sposobna narediti. Tisti trenutek nisem mogla spakirat in odit. Kam? Kako? Zakaj? To so vprašanja, ki se ti takrat podijo po glavi. In mnogo teh. In v tistem določenem trenutku, ko se ti to zgodi ne moreš trezno razmišljat. Žalostno pa vendar resnično. Pomisliš na miljon drugish stvari - vključno to, da ne moreš it v šoping .... ker si v modricah. Ker bi ljudje postavljali miljon vprašanj.

In greš dalje .... Naprej ... S strahom. Da se ti to lahko ponovi. Ampak to potisneš naprej. Ali pa nazaj. In življenje se vrti naprej. Se odvija.


Veliko debat sem imela zakaj sem si dopustila - da se je nekdo obnašal tako. Zadnjič sem imela debato na to temo s prijateljico, ki se na te stvari malo bolj strokovno spozna. In mi je povedala en manjši pripetljaj. Nekaj banalnega. Bila je na seminarju, pravzaprav izobraževanju za socialne delavke. In jim je predavateljica rekla - obrnite se k sosedi in ji zaupajte vašo najboljšo seksualno prigodo, ki se vam je zgodila prejšni teden. Niti ena od žensk (skupina je bila samo ženska) ni odprla ust. NITI ENA!!! In jih je predavateljica vprašala - kako lahko potem od nekoga (otrok, ženska ali moški) pričakujete, da bodo prišli k vam in vam zaupali najintimnejše dogodke njihovega življenja. Grde dogodke ... stvari, ki bi jih radi potisnili v ozadje, v pozabo. Če še lepih stvari ne moremo zaupati popolnemu tujcu.

Lahko je reči ... odidi ... prijavi. Lahko je teoretizirati. Najtežje pa se je znajti v situaciji. Ki ti je tuja. Ki veš da je nisi zaslužil. Ki je nisi pričakoval. Težko se je namreč sprijazniti, da te je človek ki ga imaš rad ... udaril ...pretepel ... prevaral ... zaničeval ...


Najprej moraš razčistiti s seboj. Se dobesedno postaviti na noge. V vseh možnih pogledih. Šele potem lahko ukrepaš. Zbereš dovolj moči - da nisi več žrtev, ampak oseba, ki je nasilje preživela.

In takim osebam - oprosti ne moreš reči, da so bolne. So premalo samozavestne, odvisne od tuje pomoči ... ne bolne. Daleč od tega. Samo pomagati si ne znajo ...in bojijo se, da jih bo okolica obsojala.  

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:13:07   
romy
user posted image  Tina. Dobro napisano in vidi se da je iz izkušenj. Aja, pa tisto o primeru (soc.delavke)....kako resnično.

Srečno tebi Tina naprej v življenju in tudi tebi anonimna, poberi se in pojdi naprej.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:15:55   
maruškaŠ
tina auser posted image user posted image user posted image

tudi sama ne bi znala bolje opisati, sem se pa kar dosti videla v tvojih vrsticah. Na zunaj vedno izgleda idealno, ja.

Tudi jaz sem se kasneje spraševala zakaj sem sploh toliko dopustila, zakaj nisem reagirala prej?! Verjetno ker takrat nisem videla tako kot vidim zdaj.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:32:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: trojči

http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]user posted image user posted image user posted image


Skratka, ženske, ki se pustijo pretepat in pustijo, da je njihov mož tudi verbalno nasilen, so bolne. In on tudi. Zdraviti bi se morale. Pa se ne. Ker....preveč za naštevat. A ni važno, če so bolne, še vedno ima prioriteto odgovornost do otroka, zagotoviti mu je treba varno in mirno otroštvo. Če bi rada bila s svojim možem še naprej, moraš dati otroka v dom!



Zarad te izjave sem povdarla bolne.

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:36:43   
tina a
Ne štekam ...

Ampak potemtakem ... bi morala vsaka ženska, ki je v nasilnem partnerstvu .... dati svojega otroka v dom ...kajti če si ne zna pomagat .... je bolna????


Ne štekam ...

Očitno - kot bi moj ex rekel - nisem dovolj v šolo hodila.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:41:32   
Taula
Po tvojem pisanju sem dobila občutek, da še nikoli nisi bila v takšni ali pa vsaj podobni situaciji.


Mojem?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: pretepel me je
25.4.2007 14:58:12   
_andreja_
joj, da bi mene moj pretepu bi ga tak nazaj...user posted image  spokej kufre, če te pretepa pa res nimaš kj za debatirat!!!!Sam predn greš, ga nazj vseki, sej velik nebo dobu k je verjetno močnejši od tebe, sam neki bo pa že.....

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: pretepel me je
25.4.2007 15:32:46   
m76
Nikoli, pa če živim tisoč let, ne bom razumela kako lahko človek udari človeka. Mojim možganom nedoumljivo pa je, kako lahko človek izvaja kakršnokoli nasilje nad človekom, za katerega pravi da ima rad oz. ga je vsaj nekoč imel.????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: pretepel me je
25.4.2007 15:42:08   
trojči
Zelo dobro sem seznanjena s problematiko nasilja. Prebrala knjig, doživela v svoji bližini, na sebi (enkrat in šla), verjemite, da vem, o čem govorim. Pri tridesetih sem tudi jaz mislila, da to niso bolne, da niso odvisne od odnosov, a zdaj vem, da so. Vsaki taki ženski je potrebno zdravljenje, psihoterapija, skupina za samopomoč, whatever, ker če ne prepozna svojega problema, bo v naslednji zvezi počela isto, se bo pustila, ....  se beremo čez deset let.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: pretepel me je
25.4.2007 15:44:07   
Anonimen
moj mož je živel v takšni družini, ker je oče za vsako malenkost jih pretepal seveda jih je največ skupila mama. Ampak mislim, da so imeli vsi po malem posledice. Prišlo pa je tako daleč, da bi ga moj tudi ubil ali mu karkoli naredil ampak se je odločil drugače in se takoj odselil ko je bil star 21 in ko se je zadeve zavedal. Od takrat se je očetu obrnilo 360 stopinj na okrog in je od enkrat ves ljubeč, vse bi dal za svoje. Od takrat živijo v miru. Očitno je rabil, da se mu je nekdo postavil po robu. Mislim, da ga je tudi sram svojega početja in za preteklost nekako noče slišati.

Tisti, ki to počnejo imajo sami s sabo psihične probleme in je težko s tako osebo živet. Moj mi je rekel enkrat, da se mu zdi kot, da več oseb živi v njemu in da od enkrat postane drugačen.

Sama sicer tega ne poznam ampak vem, da nebi mogla pretepol trpeti. Najprej razmisli, naredi si načrt kako in kaj potem pa ukrepaj, mogoče bo pri vas prepozno in bo lahko tvoj otrok ko bo zrastel kaj naredil očetu v bran materi. Moj bi skoraj ampak je imel srečo, ker je bil pametnejši.

LP

(odgovor članu _andreja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: pretepel me je
25.4.2007 15:51:55   
trojči
Aja, pozabila napisati, tudi jaz sem odvisna od odnosov, enako kot so alkoholiki vedno alkoholiki. To je moja bolezen in jo priznavam. Poučena sem, kako se boriti z njo, kako se ji upirati, a zavedam se svojega problema. Nikoli ne ozdraviš, vedno si v nevarnosti, da bolezen spet izbruhne. Kljub temu, da sem po prvem fizičnem nasilju po x letih odšla, sem bila odvisna od odnosa. Že prej. Ker to ne nastane čez noč. Berite, berite, berite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?