|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponovno ocene od 1.razreda
10.5.2007 0:09:11   
anina4
Nekje sem slišala,da bodo spet uvedli ocenjevanje od prvega razreda dalje.Je katera seznanjena s tem? Je to res?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
10.5.2007 6:33:43   
nicolina
Mislim, da to ni res. Delam v šolstvu in ni bilo nič govora o tem. user posted image
Zavzemajo se še bolj za opisno ocenjevanje, ki naj bi potekalo celo do devetega razreda. Drugo leto bo potekal projekt na to temo ocenjevanja, koliko bo reliziran pri samem delu, pa se bo videlo kasneje.

Lp

(odgovor članu anina4)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
10.5.2007 9:02:14   
dulcinea
Anina, tvoj predlog mi je bolj všeč. Sam ne vem, če bo. Nicolina, kje si pa to slišala? A da nam dajo  še več dela?

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
10.5.2007 10:31:00   
Dejča
Zadnje čase VSEPOVSOD piše in se govori o tem, da bodo uvedli opisno ocenjevanje oz. ukinili splošni uspeh in bodo le ocene (za zdaj) pri posameznih predmetih. Sčasoma pa bodo tudi to najbrž ukinili, saj vse teži k temu. Bomo videli.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
10.5.2007 12:51:14   
nicolina
Zavod za šolstvo je  razpisal za drugo leto projekt na temo Ocenjevanja. So bile punce z naše šole na uvodnem seminarju in so povedale, da težijo k opisnemu ocenjevanju za vse razrede.

Se pravi, samo še več dela za nas. user posted image user posted image  

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
11.5.2007 13:08:37   
nejcko
Saj so nori!!! Pa kaj bi ti ljudje radi naredili iz šole in predvsem iz otrokuser posted image

(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
12.5.2007 20:08:30   
Gina
Hecno, jaz sem slišala pa to, da bodo opisne samo še v prvih treh razredih, v 4. pa nič več. Meni se zdijo obstoječe opisne ocene čisto brezvezne, ker so kriteriji itak na vsaki šoli drugačni, niso enotni za vso Slo., starši jih ne razumejo, še celo učitelji moramo včasih 5x prebrati en cilj, da razumemo, kaj je kdo iz komisije, ki je sestavljala spričevala sploh mislil povedati. Evo, bom enega za 1. razred skopirala:
Prepozna izrazna sredstva v likovnih stvaritvah.
 
A je komu kaj jasno, kaj mora otrok doseči? Mogoče polovici že, ostali pa normalno da ne vedo, ker je nejasno napisan. In takih je ciljev, ki naj bi jih otrok dosegel, je čisto preveč.
 
Bom se malo pozanimala, me firbec matra. Ampak kot pravim, obstoječe opisne so zanič, je čisto vseeno, če uvedejo nazaj ocene, ni razlike.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
14.5.2007 9:35:46   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Hecno, jaz sem slišala pa to, da bodo opisne samo še v prvih treh razredih, v 4. pa nič več. Meni se zdijo obstoječe opisne ocene čisto brezvezne, ker so kriteriji itak na vsaki šoli drugačni, niso enotni za vso Slo., starši jih ne razumejo, še celo učitelji moramo včasih 5x prebrati en cilj, da razumemo, kaj je kdo iz komisije, ki je sestavljala spričevala sploh mislil povedati. Evo, bom enega za 1. razred skopirala:
Prepozna izrazna sredstva v likovnih stvaritvah.
 
A je komu kaj jasno, kaj mora otrok doseči? Mogoče polovici že, ostali pa normalno da ne vedo, ker je nejasno napisan. In takih je ciljev, ki naj bi jih otrok dosegel, je čisto preveč.
 
Bom se malo pozanimala, me firbec matra. Ampak kot pravim, obstoječe opisne so zanič, je čisto vseeno, če uvedejo nazaj ocene, ni razlike.


Gina ne moreš vedet, kako se strinjam s tabo. Jaz poučujem že drugo leto v 4. razredu in starše sploh ne zanimajo opisniki. Ker pač dobijo številčno oceno, ki jim več pove. Saj se vidi iz kontrolke, če je dosegel, delno dosegel ali pa ni dosegel nekega cilja. No tako sem že drugo leto napisala opisnike in ko sem odprla mapo (ki sem si jo morala sama narediti, saj za to sploh ni obrazca), so rekli, da naj pokažem številke.

Jaz bi dala te, ki sestavljajo učne načrte in zakone povezane s šolo, v razred za par let, pa bodo videli, kaj pa kako.

Tisto o ukinitvi splošnega uspeha pa naj bi bilo res. Ampak samo uspeh.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponovno ocene od 1.razreda
14.5.2007 22:28:34   
Gina
Ja, splošni uspeh bodo ukinili, ampak saj je res vseeno, če ga. Kaj pa pomeni, če nekdo reče, da je odličen ali prav dober ali dober?? Nič. No, meni nič kaj dosti. Itak šola ni narejena po meri človeka in še manj "meri" znanje. Meri papagajščino večinoma. meri sposobnost kratkoročnega pomnenja. Večinoma bi jaz rekla. Ne meri dolgoročno ničesar, kar v glavi ostane. Znanja ne. Žal. V bistvu bo žal za splošnim uspehom zgolj tistim, ki se radi hvalijo z njim. Če me vprašaš mora biti človek ponosen nase, na svoje znanje...glede na to, da pa uspeh v realnosti o tem nič ne pove, je pa popolnoma vseeno, če ga ni....

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?