|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj surovo sadje in piškoti
29.5.2007 12:39:38   
miska2004
Pozdravljene,
mene pa zanima, kdaj se lahko začne z dajanjem surovega sadja (npr. nektarine), in kdaj z baby piškoti?
Baby piškote sem zadnjič v trgovini že držala v roki, na škatli piše da so primerni od 6m naprej, ampak sem iskala napis "brez glutena", pa ga ni bilo... Obstajajo kakšni brez glutena ali ne sploh?

Kaj še oz. ste dajale od sadja (jabolko, hruška, banana, ????)?

Hvala vnaprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
29.5.2007 13:03:00   
*Uršula*
jaz ji piškote dajem od 6 m dalje. najprej sem jih kupovala v mullerju ki imajo tiste brez glutena, zdaj pa je leibniz ki jih obožuje. Surovo sadje pa je že od 4 meseca - ko sva začeli z uvajanjem goste hrane. Ji nisem nikoli kuhala sadja ker tako zgubi vse pomembne vitamine.
Jedli sva pa jabolko, banano, hruške,breskve,  marelce, slive, zdaj pa že tudi jagode, lubenico, melono, ananas, naši, itd...

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
29.5.2007 13:37:40   
Strawberrie Cherrie
Miska, z gluteinskimi stvari je priporočeno počakati nekje tam do 8m. Če pa že ne moreš (kako nesmiselno sem zdaj to napisala?), pa počakaj vsaj do 6m.
Mi smo začeli s prekuhanim jabolkom, pa mu sedaj dam že kar v roko banano (malo do 6m) in pa krhelj jabolka.


(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
29.5.2007 13:59:39   
Samoyedka
Miška, tako kot je napisala že London Paris- z glutenskimi stvarmi je dobro počakati čim dlje- saj se najdejo čisto dobri "nadomestki" če mene vprašaš- našemu nič ne manjka, če ne je običnega kruha in keksov ter jušnih zakuh. Jaz mu kupujem te kekse savordiane al kako se napiše user posted image - v glavnem baby piškote v Mercatoju, so brez glutena, sicer malo dražji od kakšne plazme, ampak jih ima kar za nekaj časa. testenine in jušne zakuhe mu kupim kar riževe testenine, ki jih imajo pri azijskih jedeh, pa kakšne koruzne kosmiče, domač koruzni kruh itd. Sicer je naš škrat zdaj star skoraj deset mesecev in mislim, da bomo počasi že začeli jesti tudi stvari z glutenom.
Kar se sadja tiče- jaz sem mu začela pri dobrih 4 mesecih dajati od surovega sadja najprej dobro zrele banane, pa tisti čas so bili kakiji aktualni, potem zrelo papajo, melone, lubenico, naribano jabolko. Zdaj ko se je začela taprava sezona domačega sadja, pa mu bom po malem začela dajati še vse ostalo user posted image

Punce, kako je pa z jagodami? Počakati do enega leta?


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
29.5.2007 21:09:42   
miska2004
No, saj mi smo že skoraj 7muser posted image . Še vseeno bi raje počakala z glutenom, ravno zato sem spraševala glede piškotov. Od sadja pa sva zaenkrat probala le kuhano jabolko in kuhano hruško. Zdaj bova šla na banano.

Hvala vsem za odgovore. Bom šla v Mullerja po piškote, to bo po mojem fajn, ker ga full dlesni srbijo in itak vse v usta tlači.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
29.5.2007 21:39:47   
eya
S piškoti smo začeli po 8. mesecu, s svežim sadjem pa kar kmalu po začetku uvajanja (uvajali smo pri 5,5 mesecih).

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
30.5.2007 11:12:56   
alja01
Sm bla tud v dvomih kdaj, zakaj, kako, pa smo bili na pregledu pri zdravnici in nam je rekla da že lahko gluten (stari smo 6m), sveže sadje pa uvajamo že nekje od 4,5m. Naši pupi sm že dala bejbi piškotek za slinit, pa ga je tko pomlaskala.
Vsak zdravnik drugače priporoča, me zanima kdaj se bodo uskladili????????'user posted image
Lp, pa veliko užitkov ob uvajajnju GH.


_____________________________

26.11. 2006 je v najino življenje posijal sonček z imenom Alina.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
31.5.2007 13:33:21   
Samoyedka
Alja, se čisto strinjam s tabo- mene tudi zelo jezi, ker vsak dohtar govori drugače- pa dajte se zmenit in enotno doktrino zagovarjat, ne pa da smo potem ljudje čisto zmedeni! 

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu alja01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
1.6.2007 12:01:43   
Anonimen
Midve imama piškote od Hippa, ki so od 6.meseca naprej in so brez glutena.

(odgovor članu Samoyedka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj surovo sadje in piškoti
1.6.2007 12:11:12   
Anonimen
A kar vsi naenkrat ste "se uvajali"? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?