|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dajanje potuhe
26.6.2007 13:25:02   
karmy
pred parimi urami sem bila priča enemu idiotskemu srečanju z eno mamico ki ima sina starega 7 let - letos gre prvič v šolo kar pomeni da je še vedno v vrtcu, ki se je znašal nad 3 letnikom in mu zbijal žogo iz rok in to v notranjosti šole pred vrati.. ko sem imela vsega dost sem rekla da naj ta veliki neha to delat (z bolj zvišanim tonom) , me je njegova mama šokirano pogledala čez kaj zbijaš avtoriteto mojemu otroku user posted image  in bila užaljena iz dna duše... nisem mogla gledat da se znaša nad mlajšimi, tudi svojega ne gledam in ga grdo okregam... ampak da nič mama ne naredi ko se spravlja na toliko manjšega in mlajšega je pa samo dajanje potuhe... in to me zelo razjezi.. je bil revček na robu joka user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 13:28:08   
puncica
Čak a ne gredo otroci s 5 leti v šolo user posted image Sicer pa po moje se čist prav naredila, jaz bi verjetno isto naredila.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 13:28:21   
tanikaa
Žal bo ta otrok vedno tak. Ker ga mama tako vzgaja. Najprej bi ona potrebovala eno konkretno vzgojo.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 13:31:07   
Miss Piggy
Se podpišem pod taniko. Na žalost je takšnih staršev veliko preveč. Na momente, mi je kar mal žal, da sem svojega tastarejšega tako lepo vzgojila, saj zunaj med drugimi otroci nemalokrat potegne takratko.user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
26.6.2007 13:36:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 13:39:56   
karmy
ne s šestimi gre.. se opravičujem za napako zgoraj... zgleda ful večji user posted image  pa sem avtomatsko napisala 7 let...

nekateri otroci so lepo vzgojeni in jih je lepo gledat da pač imajo neko spoštovanje da se na mlajše ne spravljajo... sej se ravsajo tako ali drugače med sabo, vendar v mejah normale...

mogoče bi mogla bit tiho.. vendar nisem mogla biti... user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 13:40:31   
honey
Ja, žal je veliko staršev takih. Jaz npr. vidim pri svakinji, ki ima 3 punce. Prva je stara 5 let, drugi dve pa 26 mes., ravno tako kot naš. Naš je tak, da bi vsakemu vse dal, nikoli se ne puli za nobeno stvar, raje takoj da iz rok, v glavnem dobra dušica. Oni dve sta pa nasprotno kot dva razbojnika. Ne samo da pulita ena drugi iz rok igrače ali karkoli že, kar ima ena, hoče imeti druga ipd., ampak potem delata (oz. hočeta delati) to isto tudi z našim. Npr. ima naš žogo v roki, mu jo bosta sigurno spulile iz rok. Ampak njuni starši sploh ne reagirajo na to. Boli jih k...user posted image . Tako da sem velikokrat jaz tista, ki zaropotam, da naj že dasta mir, da se lahko vsi trije igrajo brez dretja in vreščanja. Saj na srečo so bolj malokrat skupaj. Ampak to so taki starši, ki jih čisto briga, kaj in kako delajo njihovi otroci.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 13:42:37   
Felicity
user posted image Meni gredo tudi hudo na živce taki starši in posledično njihovi otroci.user posted image
In jih srečujem kar pogosto na raznih igriščih. Ponavadi take, ki bi se radi znašali nad našo ta malo. Porivanje po toboganu, ali pa porivanje dol z raznih gugalnic, zato sem vedno zadaj, kot lovski pes.
Ponavadi jim tudi jaz kar na glas rečem "Ne, to se ne sme. To je grdo. Zelo grdo. Tako se pa ne dela"
O starših pa ne duha ne sluhauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
26.6.2007 13:46:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 14:27:37   
puncica
Jaz poskušam našo tavečjo vzgojiti tako da bi delila stvari ampak je to tako težko, je pa res da kar tamali prime in ima v rokah hoče ona takoj in potem z atijem zaropotamo in je takoj mir, ker tamali se začne dret in vpit, tavečja pa vleče, valda vedno stvari ki jih je najprej imel v rokah tamali. No sej zdej pri 1 letu se tamali že postavi in jo udari, pol pa tavečja v grozn jok in valda ji takrat razložimo zakaj je do tega prišlo pa da ne sme nagajat tamalmu, da mu mora igrače ki jih ima trenutno on pustit, sej ima dost igrač za igrat. Da bi pa to gledala in si misla sej se boda zmenla pa ne. Glede vrstnikov pa se mi zdi da se tud naša kr postavi zase, da če ima kakšno igračo, stvar pa jo hoče kdo drug mu je ne da pa če se un na glavo staviuser posted image Sama pa nikol ne jemlje igrač s katerimi se trenutno igrajo drugi otroci razen seveda bratca user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dajanje potuhe
26.6.2007 14:52:02   
mamuška
Meni je zeik tako dolg zrasel, da bi verjetno kakšno "Prijazno" povedala tudi mami. Pretirano ukvarjanje z otrokom je svetove daleč od tega, da posežeš vmes, če tvoj otrok dela štalo!!!! Kdo mu bo povedal, da dela narobe, če ne starš?  Sem zelo proti, da starši za vsak drek skačejo v otroško igro in ves čas visijo nad otroki, vendar to ne pomeni, da otroka streseš na igrišče, sam pa greš in te boli bimbo, kaj tvoj otrok na tistem igrišču dela. O ne, tao se pa ne dela!  Stoji se ob robu, z enim očesom na otroku in se posreduje, ko je to potrebno. Ne za vsako prsko, ne za vsako ostrejšo besedo, vsekakor pa takrat, ko en otrok, posebej še toliko starejši, mrcvari drugega.  Tega "over-protecting" obnašanja staršev je danes 100 x preveč in nekateri enostavno ne vidijo in ne slišijo, ko gre za njihovega otroka. Meni to veselo dol maha in če vidim, da nekdo dela štalo čez mero, posredujem. Nemalokrat ugotovim, da je 5-letnik na igrišču - sam!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
26.6.2007 15:12:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamuška)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dajanje potuhe
27.6.2007 12:50:03   
marelicaa
IZVIRNO  Oni dve sta pa nasprotno kot dva razbojnika. Ne samo da pulita ena drugi iz rok igrače ali karkoli že, kar ima ena, hoče imeti druga ipd., ampak potem delata (oz. hočeta delati) to isto tudi z našim. Npr. ima naš žogo v roki, mu jo bosta sigurno spulile iz rok. Ampak njuni starši sploh ne reagirajo na to. Boli jih k...user posted image .


Joj naš je tudi tak. Sestrični vse pobere iz rok in on določa kaj bo imela in kaj ne. Pa sem se že pretegnila in ni nič bolje. Ko sem bila majhna sem bila tudi škrt bolj kot Gorenjci, pa me je ta minila in sem čisto OK. Srčno upam, da bo našega mulčka tudi!user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dajanje potuhe
27.6.2007 14:47:09   
dory
ja kaj pa ces druzga narest,ce pa z mat ni nic, ampak nemo opazuje kaj se dogaja..lepo prosim....temu primerno je bil tudi njen bukov pogled...sama bi ravnala popolnoma enako...opozorila bi tavecjega,naj se mal skulira in pusti mlajsemu mal dihat..

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dajanje potuhe
27.6.2007 19:39:22   
viv_
Če so otroci enako stari in če ni grobosti, potem ne posežem vmes. Če se puli z nekom za neko igračo - pa naj se! V življenju ji ne bo nikoli nihče nič prinesel na pladnju. Nekaj borbenosti, tekmovalnosti in samozavesti je tudi potrebno imeti, da lahko preživiš. Znati se je treba tudi branit, ker ne bo vedno mamice za vogalom, ki bo pritekla in reševala situacijo. Naj se zmenijo otroci med sabo!

Drugo pa je, če nekdo očitno starejši in močnejši dela teror. To je pa druga zgodba...

Pa recimo, grem z Zarjo na igrišče, pa sedi v peskovniku in preklada pesek sem in tja, pa mal v usta... In potem pride 5 mulcev in jo božajo, ampak tako na trdo, da revico kar zanaša, pa vlečejo sem in tja... Starši pa okoli. Potem jaz ponavadi nekoliko glasneje rečem:"Joj, ne je tolk močno, ker je še majhna, pa še slabo sedi." Ampak, redko kera mama pride zraven, pa naredi red. Jo ponavadi jaz "odstranim" iz skupine.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dajanje potuhe
28.6.2007 16:37:16   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Če so otroci enako stari in če ni grobosti, potem ne posežem vmes. Če se puli z nekom za neko igračo - pa naj se! V življenju ji ne bo nikoli nihče nič prinesel na pladnju. Nekaj borbenosti, tekmovalnosti in samozavesti je tudi potrebno imeti, da lahko preživiš. Znati se je treba tudi branit, ker ne bo vedno mamice za vogalom, ki bo pritekla in reševala situacijo. Naj se zmenijo otroci med sabo!

Drugo pa je, če nekdo očitno starejši in močnejši dela teror. To je pa druga zgodba...



Jaz se tut strinjam s tem.
Menim, da je potrebno otroke večinoma pustit, da se zmenijo sami, razen če res pridejo stvari čez mejo. Sami se morajo naučit postavit se zase (če se ne zna, mu je treba pa razložit, pokazat, itd.), po možnosti na čimbolj miren način, odločno (ne pa s pretepanjem). Naučut se morajo, da je občasno prepiranje nekaj, kar je normalno (saj to počnemo vsi) in da je pomembno sklepanje kompromisov.
Še posebej se mi zdi, da se morajo znat zmenit sami, brez posredovanja staršev, če so to bratci in sestrice (al pa bratci in bratci, itd.), ker potem je vse prevečkrat slišat: Mamiiiiiiii, Nika me je pa.../mi je pa... ipd. Starši potem reagirajo velikorat tako, da verjamejo tistemu, ki je prvi prišel iskat pomoč, kar je pa velikokrat varljivo, saj ne vidijo, kaj se je dogajalo pred tem.
Sama sem bila tako velikokrat kriva za nekaj, kar sploh nisem naredila ali pa je začel moj brat pa sem se samo postavila zase. Samadva se pa nikol nisva znala zmenit med sabo, ker je bla itak tam nekje vedno mami, ki je posegla vmes...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dajanje potuhe
28.6.2007 17:47:48   
CAPA
IZVIRNO Oni dve sta pa nasprotno kot dva razbojnika. Ne samo da pulita ena drugi iz rok igrače ali karkoli že, kar ima ena, hoče imeti druga ipd., ampak potem delata (oz. hočeta delati) to isto tudi z našim. Npr. ima naš žogo v roki, mu jo bosta sigurno spulile iz rok. Ampak njuni starši sploh ne reagirajo na to. Boli jih k... .

Joj naš je tudi tak. Sestrični vse pobere iz rok in on določa kaj bo imela in kaj ne. Pa sem se že pretegnila in ni nič bolje.


Ja nš je tud tak.. velikrat... pa sem probala že veliko veliko stvari....
user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dajanje potuhe
3.7.2007 13:45:43   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Žal bo ta otrok vedno tak. Ker ga mama tako vzgaja. Najprej bi ona potrebovala eno konkretno vzgojo.


Točno tako in vse se bo moralo vrteti samo okrog njega in vse bo moralo biti po njegovo, druge bo samo "ustrahoval".

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dajanje potuhe
4.7.2007 13:20:07   
Anonimen
Karmy, jaz mislim, da si čisto pravilno odreagirala in sploh redkost, da si. Ker se mi zdi, da smo do nasilja kar preveč tolerantni. Zame je zelo pohvalno, da si se vmešala in dala obema, fantku in tisti mamici vedeti, da okolica ni tolerantna do takega obnašanja.user posted image user posted image user posted image  Lepo pa je, da si tudi žrtev zaščitila.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?