|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spontani splav
30.8.2007 9:07:49   
Anonimen
Drage bralke mene me pa zanima, kaj se zgodi če imaš ss. Ko greš k ginekologinji na pregled, kaj ona vidi kaj reče, kolk časa potem ni dobro delat na otroku.
Meni se mi je zgodil spontani splav ko sem bla noseča komaj 4 tedne, sklepam da je blo narobe tudi zaradi letala, mogoče zaradi pritiska.

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 30.8.2007 11:22:46 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:19:55   
Erdbeere
hm...zaradi letala dvomim, da je lahko kaj narobe....pritisk mislim, da nima veze....pri 4t se mi zdi, da pride normalno M...tko da dvomim, da je šlo za ss....pa tudi G ne vem, če bo kaj videla....pa naj vama čimprej uspe...srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:23:09   
Anonimen
Test mi je pokazal pozitivno in menstruacija mi je zamujala 14 dni! Tko, da noseča sem bla delala pa sem clear blu. Sej pravite, da je ta ta boljši. Po mojih izračunih sem bla 4 tedne, po rr pa 6 tednov

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:30:23   
TinkiBinki
Pojdi na pregled, da pogledajo, če se je vse sčistilo in če je vse ok. Potem pa veselo na delo! user posted image  Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:32:58   
Erdbeere
aha, če ti je M zamujala 14 potem si bila pa noseča 6 t, ja, ker računa se od prvega dne zadnje M....ne od takrat ko naj bi zanosila...pojdi pa k G da preveri, če se je vse ok spucalo ja...pa srečno za naprej

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:42:11   
Anonimen
Hvala za odgovore,mam danes pregled in bomo vidli kaj bo rekla!

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:45:31   
afnica mala
Jaz sem bila obakrat ob ss 6 tednov. Ker je krvavitev prišla na vikend sem šla na genikološko urgenco v LJ. Zato sem šla po treh dneh na ponovni odvzem krvi prav tako na genikološko in ne k svojemu zdravniku. Da so preverili višino noseč. hormona.  Prvič sploh nisem šla na pregled k svojem g., drugič pa sem šla, ker bi imela 4 dni po ss redni pregled. Pregledala me je in mi dala Dabroston. Mislim da je rekla naj kakšen teden oz. 10 dni ne user posted image .  Mislim, da je za ponovno user posted image  potrebno čakat samo mesec dni, oz. do prve naslednje user posted image . Midva sva drugič čakala kar malo več časa, da se mi je uredila psiha. To je to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:56:43   
Anonimen
Afnica mala kako pa ti izmerijo višino nosečniškega hormona.

(odgovor članu afnica mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:59:16   
Anonimen
Kaj pa je  ta Dabroston, kaj ni to za vzdrževanje nosečnosti?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 9:59:55   
afnica mala
S odvzemom krvi. Mislim da se reče bthcg. Ali nekaj podobnega. Punce tukaj gor bodo vedele. Meni so kri pregledali ob krvavitvi in potem 3 oz 4 dni kasneje. Preverijo, če je slučajno im. nosečnost.  Hvala bogu, vsaj to ni bilo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 10:03:03   
mojcapr
Jaz sem imela ss pri 7 tednih - prva nosečnost. Potem mi je osebni zdravnik predlagal da naj počakam vsaj 6 mesecev, da se ti uredi psiha in vse drugo. Sedaj pa imam že 3 otročičke. Mogoče je res fajn mal počakat, saj psiha ti takrat dela 100 na uro user posted image , no vsaj meni je. Potem pa veselo na .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 10:06:06   
afnica mala
Nisem ziher zakaj mi je dala Dabroston. Pred dopusti sem bila pri g., ker mi ga je zmanjkalo oz. na zadnji tablici mi jih je še 10 ostalo. Je rekla, naj jih ne jem več, ampak, da se moram takoj prvi dan izostanka user posted image  testirat, in, če je pozitiven naj začnem z Dabrostonom in se takoj naročim. Še  je rekla, da nimam problemov, da kljub temu, da se trudiva več kot leto, sem vmes 2 x uspela zanosit, zato do novega leta ne bo nobenih preiskav..... Mi je na koncu rekla se itak vidiva še do konca leta, ker bom noseča. Lepo, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 10:09:57   
Anonimen
Itak ja to je pa lepo. da ti je tko rekla!!!!!! Itak , da bomo noseče še pred koncem leta!

(odgovor članu afnica mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 10:11:27   
Anonimen
Preverijo, če je slučajno im. nosečnost.

MA si mislila izvenmaterična nosečnost, joj kaka nevednica sem

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 10:11:30   
afnica mala
mojcapr- res je najboljš počakat, ampak sem že čez 30, mož pa blizu 40, pa se ne upam dolgih pavz delat. Po 2 ss sva čakala 3 mesece, pa je bilo lažje, pri prvem ss sem bila kakšne 3 mesece totalno preč, večino dni sem prejokala in preležala.  V čakalnici pri zdravniku sem po kakšenm mesecu po prvem ss videla nosečniso in sem se zjokala in tako dalje.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 11:58:06   
marjana.r
meni je g. zdaj tudi predpisal dabroston, da ga začnem pit takoj ko bom na testu vidla +. tudi pri meni se je zgodil ss v 5-6 tednu. ko sem zjutraj dobila rjav izcedek sem takoj šla v ginekološko ambulanto, kjer me je dežurni zdravnik takoj pregledal in je takoj povedal, da ploda v maternici ni pa tudi izvenmaternična ni. zato me je poslal na odvzem krvi. takoj mi je rekel, da če bo vrednost manj kot 10 nosečnosti ni več. no pa je bla vrednost 8. sama sem se ščistla, tako da ni blo potrebno it na čiščenje. na naslednjem pregledu me je g. dobro pregledal, da je videl, če je res vse čisto pa je res blo. itak pa je rekel, da če se ne bi prav očistlo, da bi me bolel trebuh. no zdaj moramo čakat na novi + in takoj dabroston. user posted image

(odgovor članu afnica mala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 14:36:46   
varci
Marjana.r. mogoče je bilo že kaj napisanega o tem, pa vseeno. Tudi jaz sem imela zažetek julija ss v 9. tednu. Pa zdaj oktobra začnem ponovno delat na user posted image  in me zanima kdaj in zakaj ti G. predpiše Dabroston:

Hvala user posted image

(odgovor članu marjana.r)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 15:02:16   
lusa8
Jaz sem dobila dabroston, ker sem imela krvavitve med nosečnostjo, na žalost izvenmaternično.
Kolko sem prebrala dabroston uravnava menstruacijo in tudi krvavitve med nosečnostjo.
Lp,

(odgovor članu varci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 18:44:19   
marjana.r
ja meni je reku g. da naj bi zdaj jemala dabroston, da obdržimo pikico v maternici user posted image

(odgovor članu lusa8)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Spontani spalv
30.8.2007 21:10:19   
Anonimen
Naloga Dabrostona je, da pomaga pri vgnezditvi oz. da se jajčece čim globlje in "sigurno" vsidra.

(odgovor članu marjana.r)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spontani spalv
31.8.2007 9:41:26   
marjana.r
no urskaj je dala bolj strokovno razlago o dabrostonu user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Spontani spalv
31.8.2007 10:43:40   
kodrana
dobroston je hormon, ki omogoča vzdrževanje nosečnosti. pomaga pa samo 1% nosečnicam. tistim, ki ta hormon v telesu fali.  gre pa za progesteron, ki ga izloča rumeno telesce. največkrat gre za splav zaradi kromosomske napake zarodka. to naj bi bil slučaj in naj se ss ne bi ponavljali. tako da punce brez skrbi. delat na bebici, dabostončke papcat, tiste ki ga morte pa bo.
za mano so 3. ciklusi po ss s čiščenjem. in sedaj greva čist zares v akcijo. delat user posted image . user posted image . tokrat upam, da bo vse ok.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu marjana.r)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Spontani spalv
31.8.2007 12:39:30   
Anonimen
Se strinjam s Kodrano. Aja, pa še nekaj: Dabroston ne more nič pomagati, če gre za kromosomske napake ploda, ker ga telo naravno izloči in hvalabogu, da je tako. Dabroston pomaga, če je vse ok, le da primanjkuje hormona, kot je povedala Kodrana, ta pa omogoča varno vgnezdenje v maternico.

Srečno, in da kmalu vse zagledamo user posted image user posted image !

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Spontani spalv
31.8.2007 13:04:20   
kodrana
točno tako urskaj. sem mislila tako napisat..pa vidim, da sem se mal zaštrikala.. dabroston je učinkovit samo pri 1%.. ostalo so kromosomske napake in pride do ss. hvala bogu pa se običajno zgodi v prvem tromesečju, tako da ta ss, ne vpliva na naslednje nosečnosti.. razen, če je vzrok za splav pregrada, vnetja..
tudi jaz vam želim user posted image user posted image .. tudi tebi urskaj.. in vsem vam, nam..

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Spontani spalv
31.8.2007 15:08:17   
Anonimen
Hvala enako tebi in vsem, Kodrana.

Srečno iz srca!user posted image

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?