|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pa se je začelo...
3.9.2007 7:30:41   
Marina_
...in mami že ima krizo.Ati je punčko odpeljal v vrtec,sicer jokala še ni.No sedaj pa bomo videli ,če me bodo klicali.
Joj imam krizo ženske...prvič je tako ,da sva ločeniuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bivša Frizerka :)

17.2.06 je na svet prijokala naša zlata punčka KARIN



Karin

Marina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:03:59   
total
Mi tut gremo čez 1 urco,že komaj čaka,grema pa oba zraven..bo lepše..user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:15:46   
Lunca1
Jaz sem jo tudi že oddala, zdaj pa čakam če me bodo slučajno kaj poklicali. Se je pa že zaigrala z otroci, ne vem pa kako bo z zajtrkom, glede na to da ga drugače nič kaj dosti ne je, no razen skut in jogurtov.user posted image

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:17:39   
puncica
Uh pri nas pa ati danes uvaja, me je kr strah tegale tedna, upam da se bo malček čim prej navadil na novo okolje, čeprav me je kr mal strah vsega skupaj. user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:20:25   
ikonca
Frizerka, se mi zdi, da si komaj rodila, pa ste že v vrtcu.

Pri nas sem imela tudi jaz krizo. Otroci so bili v sobi, mamice smo pa jokale pred vrtcem. Še vzgojiteljica je rekla, da imajo včasih s starši več dela. user posted image  Kar zaupaj, da bo vse v redu.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:21:41   
cmokec
Uf, tale ikonca sem bila jaz na sestrinem računalniku. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu ikonca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:25:17   
drejci
Ja, se še dobro spomnim kako je bilo meni pred enim letom....kar nisem mogla zdržat do tiste ure ko smo se dogovorili, da jo pridem iskatuser posted image  Sem vedno prošla par minutk prej.....pol, se je pa lepo ulafala in zdaj gre rada v vrtec...

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:27:03   
viv_
Še mi... Mirna po enem mesecu počitnic, v starejšo skupino in k drugim vzgojiteljicam. Je preskočila dvojko user posted image  Zarja gre pa 24.

Ima pa Mirna na znaku sonček, Zarja pa zvonček (rožico).

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu drejci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:30:03   
Miss Piggy
Naš je letos drugo leto v vrtcu. Zadnji mesec sva vsak dan štela dneve, kdaj bo šel spet v vrtec. Komaj je čakal. Sedaj ga je pa iz tira vrglo, ker so igralnico zamenjali, nekaj novih otrok je v skupini, nekaj otrok od lani ni več v skupiniuser posted image .
Še dobro, da sta vzgojiteljici ostali isti, in da so njegovi najboljši prijateljčki v isti skupini user posted image
Saj ko sem se poslovila ni jokal, ampak je imel tak žalosten izraz na licu, da me je kar špiknilo pri srcu. Upam, da ne bo krize...user posted image

(odgovor članu drejci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:40:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec
Pri nas sem imela tudi jaz krizo. Otroci so bili v sobi, mamice smo pa jokale pred vrtcem.


Tole je res ena bolj fletnih izjav, kar sem jih tule prebrala.user posted image

(odgovor članu ikonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 8:50:46   
lukec
Našega smo uvajali lani. Je bilo pa tako, da je jokal, ko sem ga oddala potem pa so rekle vzgojiteljice, da se je kar hitro umiril. No, se pa jaz nisem. Doma sem jokala kot dež na vsake pol ure in to ne samo prvi dan ...
Letos je vse lažje, čeprav je zamenjal vzgojiteljice je šel brez problema. Smo ga pa prvič peljali prejšnji teden, ker danes ima v skupini kup novincev in bo malo več nervoze. Vsem mamicam, ki ste svoje sončke danes prvič peljale v vrtec želim čim manj stresa. Bo hudo, predvsem za mamice, pa minilo bo tudi. Srečno!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 9:09:07   
Magi*
mi smo šli tudi vsi trije danes zjutraj. ni bilo nič solz, razen meni je šlo celo pot v službo na jok. pa tudi ati je bil kar ganjen, sam tega seveda ne bo priznaluser posted image

punca je dala vzgojiteljici roko in odšla z njo. ponjo gre ati ob pol štirih, če bo vse v redu. popoldne smo ji pa obljubili, da gremo na pico.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 9:12:48   
Jančika_
Jaz pa tule visim, ker ni bilo smisla viseti poleg malega v vrtcu, saj me eno uro niti pogledal ni.  Zdaj bom šla počasi nazaj, pa da vidim, kako je bilo. Sem mislila, da me bo bolj stiskalo, ker tavečjega je lani uvajal mož, pa še starejši je bil - dve leti je imel, Kajči pa ima samo 14 mesecev. 

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 9:30:12   
vicky0
še ena,ki je ravnokar oddala sina v vrtecu..zdaj pa doma joka ko dež..sej se je fajn zaigral,vzgojiteljici sta super..ko sem šla je kr fajn joko in me zato še bol stiska pri srcu!!user posted image user posted image
še vam potem javim kak je blo ob pol dvanajstih grem ponj..user posted image user posted image


_____________________________

Iz pleničk se ti smehlja,
nekaj čisto majhnega,
nedolžno zre ti v oči,
k mamici v naročje si želi.

http://vicky0.moj-album.com/

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 9:33:59   
monja
IZVIRNO SPOROČILO: Frizerka RR

...in mami že ima krizo.Ati je punčko odpeljal v vrtec,sicer jokala še ni.No sedaj pa bomo videli ,če me bodo klicali.
Joj imam krizo ženske...prvič je tako ,da sva ločeniuser posted image user posted image user posted image


Dobro poznam to krizo... Grozno je, ko te pri srcu tako močno stiska, da kar duši. Pa sem tudi sama visela na tem forumu in pisala, kako zelo hudo mi je. Saj sva vendar vse dneve visela skupaj, predvsem midva. Neločljiva... In punce so mi prijazno napisale tolažilne besede in da bo bolje...

Danes je moj sinko po dooolgih počitnicah (dober mesec sva bila skupaj doma) spet prestopil prag vrtca. Je pa v drugi skupini kot lani, nova igralnica, druge vzgojiteljice, pa malo so jih po starostih razporedili, ne vem, če ima vse najboljše prijateljčke zraven in te stvari me malo skrbijo. Sicer pred odhodom ni bilo panike s strani našega korenjaka, pa je drugače bolj zadržane, sramežljive sorte.

Hotela sem povedati, da sem to grozno krizo "prebrodila" lani takega časa. Ko sem prišla domov, praznina, sem samo jokala. Ni bilo več nikogar, ki bi potreboval dudo, pa flaško soka, pa igračko, pa...  Naenkrat tišina. Kaj naj počnem, vsak kotiček me je spomnil, otroka ni zraven.... A se sčasoma navadiš. Izkoristiš čas in postoriš vse, kar si malo težje z otrokom. In RES JE ENKRAT BOLJE. ČAS DELA ZA NAS! Pa se zato popoldne lahko bolj posvečaš otroku in je vajina vez še močnejša.

Smo pa mamice večji problem kot otročki. Spomnim se, ko je ena od mamic pred letom, ko je bilo meni še najhuje, rekla: "Šele, ko sem se sama sprijaznila, se je sprijaznil še otrok". In še kako drži kot pribito! Kmalu pa vidiš, da otrok rad hodi v vrtec in je lažje še mamici.

Take "lanske" krize nimam, me pa skrbi, če bo še naprej hodil s takim veseljem v vrtec, ker prejšnje vzgojiteljice je imel res rad, pa enega fantka, o katerem je nonstop govoril, ni v njihovi skupini, je bil malo starejši, so ga menda dali med večje otroke.

Starševskih skrbi nikoli ni konec. Enkrat se zdijo večje, drugič manjše. A se vse lepo uredi. Veliko uspehov pri uvajanju vaših otročkov! Glejte na to kot na velik korak v življenju vašega otročka, ker to tudi je! Srečno!



_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 9:40:09   
lutka
še ena , ki je danes s težim srcem šla iz vrtca user posted image user posted image . Ob 10 grem pogledat kako se imata.

Hujše krize ni bilo, Žiga se je tako je zagnal k igračkam, Matic se je malo pocarkljal potem pa je tudi njega pritegnilo dogajanje.
upam, da bomo šli skozi uvajanje s čim manj solzic ( velja tudi za mamico) user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu monja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:04:20   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR
Jaz pa tule visim, ker ni bilo smisla viseti poleg malega v vrtcu, saj me eno uro niti pogledal ni. 


Evo še mene...nič nakrizirana in vesela sem. Zara je zjutraj ob pol osmih kar tekla v vrtec in po 2 minutah odslovila atija, tako, da je bil takoj doma user posted image user posted image  
Vglavnem BP in brez uvajanja. JEEEEEJ!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:07:15   
monja
Naša naloga je , da otroke vzgojimo v samostojne osebnosti. To se ne začne pri 18.-ih letih, ampak že mnogo prej. Tudi odhod v vrtec je eden takih stresnih korakov. Na nas je, da naredimo ta korak s takim veseljem kot bomo vsakega od tistih, ko bo naš otrok stopil na naslednjo smostojno stopnico.
Uvajanje v vrtec je istočasno navajanje mame in otroka na nov način življenja. Počasi moramo spustiti otroka, da začne odkrivati tudi nov svet. Kot prvo, pa je treba zaupati v ustanovo, v kateri otroka puščamo in "začutiti", da je vzgojiteljica res tista prava oseba. Ker se resnično trudijo in jim ni v interesu, da bi otrok neutolažljivo jokal in ga ne bi potolažile. Tam so, ko jih otroci potrebujejo.

Moramo se zavedati, da otrok čuti mamine občutke, zato se moramo mame najprej rešiti strahov. Tam mu ne bo hudega. Veliko se v vrtcu naučijo, predvsem reda. Ima tudi sovrstnike, s katerimi se igra -ker tega doma nima.

Sama sem videla kako 120% se jim posvečajo, če je to sploh možno. Doma pa sem vedno rekla, počakaj, da obesim perilo, počakaj, da premešam juho in pridem k tebi. Tam pojejo, rišejo, plešejo, se učijo skozi igro, naučijo se reda pri mizi, pa ne govorim, da ga otrok nima doma, sploh ne! Otroci se posnemajo, vsi gredo spat in gre še naš. Ko vam bo o dogajanju v vrtcu kaj povedal, to bo veselje! Ko boste dobile prvo risbico, ko bo za prstki imel barvo od ustvarjanja... Ko boste pozimi šli pozdravit dedka Mraza... To je pa lepša plat. Zdaj se zdi še brezupno, kot da v solzah do diha ne pridete, tako tišči v prsih. VEM! A verjemite mi. Sem bila najbrž eden izmed težavnejših primerov, še sploh ker sem to sama dajala skozi. A MINE!

In zakaj se mame tako počutimo? Zato, ker se zažnemo zavedati, da se trga tista nevidna vez, da življenjski dogodki in nuje strižejo nevidno popkovino, ki povezuje mamo in otroka. In mamine solze so opravičljive v bilokakšni situaciji.

Poskusite vzeti odhod v vrtec kot najbolj "normalno", premagajte strahove in otrok vas bo posnemal, kajti zelo dobro vpijajo negativna čustva mamice in čutijo enako.

Pred letom dni mi je punca z RR napisala: Dejstvo je, da otrok ne bo večno 24 ur na dan z menoj. Tega dejstva ne morem spremeniti, zato ga sprejmem." Veliko sem delala na tem in sem ponosna, da nama je z mojim sončkom uspelo. Tako bo tudi vam! Sčasoma bo veliko bolje! Govorim iz izkušenj!

_____________________________

Mati ni oseba, na katero bi se opirali,
ampak oseba, ki naredi opiranje nepotrebno...

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 10:13:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu monja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 10:14:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:18:20   
*sanela*
Naš je že drugo leto v vrtcu. Komaj je dočakal jutro. Ob zori je že bil pokonci in me zbujal če je že čas za vrtec.
Mamo srečo, da mamo tako fajn vzgojiteljice user posted image .

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:20:45   
Anonimen
Ja pa madona, a se samo moj dere zjutraj na prvi vdih, ko se zbudi, pa vso pot do vrtca, tam pa je potem finale. Hodi pa v vrtec 4. leto.

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:23:00   
Anonimen
Ja pa madona, a se samo moj dere zjutraj na prvi vdih, ko se zbudi, pa vso pot do vrtca, tam pa je potem finale. Hodi pa v vrtec 4. leto.


Moja prijateljcia je učiteljica v prvem razrdu devetletke in pravi, da nekateri otroci še kar jokajo, tako da, Spliš, Tibor morda pa le ne bo edini.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:24:50   
Anonimen
EVO NAŠA 3 letnica tut dons prvič v vrtec. sem hotla tam ostat na zajtrku pa je rekla vzjoiteljica nej kr grem da je lažje tko. sem rekla ok tisa pol pa js kr grem te pol pridem iskat. je sam rekla ja ok, ajde čau. sem rekla ok pol pa mejte se čau pa sem šla. kdo bi joku zarad neki tko finga kukr je vrtec??!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pa se je začelo...
3.9.2007 10:27:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ja pa madona, a se samo moj dere zjutraj na prvi vdih, ko se zbudi, pa vso pot do vrtca, tam pa je potem finale. Hodi pa v vrtec 4. leto.


Moja prijateljcia je učiteljica v prvem razrdu devetletke in pravi, da nekateri otroci še kar jokajo, tako da, Spliš, Tibor morda pa le ne bo edini.


Ja, saj če me občutek ne vara (upam, da me), bodo Tiborja drugo leto tudi v razred na silo vlekli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?