|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 15:04:36   
Anonimen
Pozdravljene,
po 24ih dneh krvavitve iz nepojasnjenega vzroka,po slabokrvnosti,nenehni utrujenosti in slabem počutju,so mi včeraj končno sčistili mojo matrnico pod narkozo(naredili abrazijo).Zdaj ne krvavim več.Sem pa tam ostala še dan več,ker sm bla slabotna,pa preveč sm še krvavela.
Ker mi ni bilo pojasnjenih nekaj zadev,se zdaj obračam na vas:
  • tiste kapljice Ergotyl(al kak se jim že reče) za krčenje matrnice-je dovolj,da sem jih jedla samo v bolnišnici?Ker za domov mi jih ve niso dali.
  • v kolikšnem času bi zdaj naj dobila menstruacijo?
  • ali moram na kak pregled po abraziji?Če ja,h komu?
  • kaj vse naj ne bi počela po abraziji oziroma,kako naj zdaj pazim nase?
  • koliko dni počitka priporočajo po posegu?
  • kako je s seksom po abraziji?Jasno je,da ker zdaj ne bom jemala tabletk,da rabim drugo zaščito.Kdaj pa lahk nadaljujem s takšnimi in podobnimi aktivnostmi?
  • se lahk pojavijo kakšni zapleti po abraziji?Če ja,kakšni?
  • rekli so mi,da bodo histološki izvidi poslani domov,čez pribljižno 10-14 dni.Kaj to pomeni zame?
  • kdaj naj bi šla na blato po posegu?Ker namreč še nisem šla,pa sm bla včeraj.

Čim več koristnega bi rada izvedela,zato kar na dan z besedo.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 16:37:48   
hmm
aspirin, na vsa vprašanja ti sicer ne znam odgovoriti, lahko pa ti vsaj na nekatera oziroma ti povem kaj so meni svetovali. Jaz sem bila pred manj kot tremi tedni na abraziji (zaradi prazne vrečke).
  • Kapljice je dovolj, če jih jemlješ samo v bolnici, potem jih ne potrebuješ več (razen če bi ti kako drugače napisali na odpustnico, a najbrž ti niso, ker ni potrebe).
  • menstruacijo punce ponavadi dobijo v roku enega normalnega ciklusa ali kasneje. Jaz na prvo še čakam, pa mislim, da bo kasneje, saj še nisem imela O (si merim BT), razen če ta ciklus O sploh ne bom imela, kaj pa vemuser posted image
  • po abraziji se naroči na pregled pri svoji g., da ti z UZ pogleda, če je vse ok, meni so v bolnici rekli, da se gre na pregled po kakšnih šestih tednih, me je pa naša sestra naročila že po dveh tednih in bom morala iti še enkrat, saj se baje po koncu M najboljše vidi kakšno je stanje v maternici. Na pregled vzami s seboj histološke izvide (jaz sem jih v MB dobila čez 10 dni), da jih pokažeš svoji g. Moja jih še pogledala ni prav kaj šele komentiralauser posted image .
  • po abraziji nekaj časa odsvetujejo večje napore in dvigovanje, jaz sem se tega držala pač po občutku, če me je bolelo, sem več počivala, trajalo pa je kakšen teden, da me je nehalo pikati v maternici.
  • posteljne aktivnosti so prepovedan sad dva tedna, nama je celo uspelo se tega držatuser posted image

Drži se, pa lepo počivajuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 16:59:01   
Muca83
Bom samo nekaj pripomnila na odgovor od hmm. Jaz sem prvo M dobila nekje 6 tednov po posegu.

Se mi zdi, da gre to nekako tako, da po posegu ene 2 tedna traja, da izgine nosečniški hormon in telesa in potem telo dojame, da ni več nosečo. Potem pa začne pripravljati vse za nov cikel. Ker meni so merili hormon (zaradi mole) in je bila šele po 2h tednih vrednost negativna.

Samo toliko, da ne bo katero skrbelo, če M ne bo od nikoder po 4-ih tednih.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu hmm)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 17:27:11   
MarijaPo
Nam so rekli, da 3 tedne ne smes seksat. (pa je kar tezko zdrzat)

Na blato sem sla se isti dan po abraziji (ene 4 ure po abraziji).

Meni histoloskih izvidov se niso poslali, pa sem bila tam tocno 2 tedna nazaj. (Jih tud ne pricakujem se kaksne 2 tedna, ker menda to precej casa traja.)

Sicer se pa res cuvaj vsaj en teden.


(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 17:35:33   
hmm
Muca83, ja, saj se mi je kar zdelo, da bo nekako takouser posted image . Hormona mi sicer niso merili, sem pa imela še kar dva tedna nosečniške znake, torej M zagotovo ne bo mogla priti pravočasno. Je pa veliko punc napisalo, da so jo dobile na 30 do 36 dan, ne vem kako to.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 19:19:22   
kodrana
menstruacijo naj bi dobila 4-6 tednov po posegu.
po abraziji se gre praviloma na pregled k svojemu ginekologu 3 tedne(po pravilih) po abraziji.
kakšen teden bolj počivaj. drugače pa so odnosi prepovedani dokler krvaviš. tudi kopanje, raje se tuširaj.
sks malo odložita. sicer, če ne krvaviš, potem ne rabita čakat 2 tedna. meni je g. rekel, da dokler krvavim naj nimam odnosov in naj se ne kopam.
če začneš obilno krvaveti, se ti pojavi močno povišana temperatura ali imaš močne bolečine v spodnjem delu trebuha, moraš nazaj. drugače ni panike.
za zaplete je minimalna možnost. lahko pa so in sicer kako vnetje, pokaže se povišana temperatura. lahko pride tudi do zarastlin, ker je ginekolog globoko v sluznico postrgal.. ampak to je zelo redko, tako da brez skrbi.
histološki izvid pomeni, da pogledajo, tisto, kar so ti postrgali iz maternice. običajno ne ugotavljajo detajle.. če je bila nosečnost in če se je končala v prvem tromesečjo, potem pač samo potrdijo, da je bila nosečnost. ne ugotavlajjo zakaj je prišlo do ss-a.
mogoče, da nisi šla na blato, zaradi zdravil, ki so ti jih dali za krčeneje maternice.. kak spazmolitik, ki je upočasnil tudi prebavo. tako da čim več pij in jej sadje in zelenajvo ter žita.

priporočala bi ti, če namarevaš zanosit, da imaš sedaj vsaj dva ciklusa pavze, ker je bila pri posegu tudi ranjena bazalna plast matrnice.

upam,da sem ti bila kaj v pomoč, če želiš še kak nasvet, el vprašaj.

srečno.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu hmm)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
8.9.2007 23:48:57   
teja*
Jaz sem menstruacijo dobila točno 2 meseca po ss, je pa res, da sem krvavela dobre 4 tedne.
Na blato sem šla naslednji dan.
Seksat nisva smela 2 tedna, tako mi je blo rečeno v bolnici.
Bolniške sem imela 4 tedne.
Za zaščito zdaj uporabljava kondom.
Kontrolo sem imela čez 2 tedna pri svojem ginekologu.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ženskice moje,na pomoč!(abrazija)
9.9.2007 7:42:01   
sayuri
Glede M po abraziji je pri vsaki drugače. Jaz sem jo dobil 51 dan po posegu, drugače imam M na 25 dni.
Drugače so pa meni v KCju dali navodila, da 14 dni nič spolnih odnosov, nič kopanja v morju, bazenu ali banji. Samo tuširanje. Krvavitev je bila še naslednji dan, potem pa še kak teden rjav izcedek in konec. 6 tednov po posegu me je pregledal moj G. Sedaj sem bila že 2x na merjenju beta HCG na urgenci. Okrog 20.9. moram it še enkrat. Sem že spraševala zakaj, pa so mi rekli, da mora bit pri meni 3x vrednost nosečniškega hormona negativna.
Histoloških izvidov še nisem dobila, pa je od posega minilo že skor 2 meseca.

(odgovor članu teja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?