|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ima kdo novofundlandca
21.9.2007 8:22:50   
Tanik
živjo,

zanima me če je kdo lastnik novofundlandca?
kakšne izkušnje imate, kakšen pogoj je, da se odločiš za to pasmo, čim več informacij.
sem prebrala vse o tej pasmi, zanimajo me direktne izkušnje lastnikov.

lp


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 9:40:26   
Aja32
Mi imamo dve že starejši gospe (ena je 11, druga pa 12 let)...
Kaj konkretno te zanima?
V glavnem, ne smeš verjeti, da pojejo 1 kg mesa na dan user posted image user posted image user posted image , ker ni res...
Drugače so ful prijazni psi, imaš pa zelo veliko dela z dlako... to je edina taka mala nevšečnost... V večini so kar živahni, čeprav imajo ljudje prestavo, da so to leni psi... Nikakor...
Radi so zunaj, lahko živijo tudi notri... Vročino bolj težko prenašajo- naše šele proti večeru prilezejo iz hladne kleti... user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 9:46:02   
asso
Mi smo ga imeli. Kaj da rečem, veliko sprehodov, dobro krtačo, ljubeč lastnik, hiša z dvoriščem...

Zelo prijazna pasma.

Če te kaj konkretno zanima vpraši.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 9:54:35   
Tanik
jaz si ga že dolgo želim, lih zarad tega k je dlakast, jz bi skoz česala. user posted image
hišo imamo samo še ne živimo v njej, še kak mesec. živim pa v bloku in imam dve mačke pa ne vem kako naj rešim situacijo, ga imam pri hiši ali v bloku začasno, v bistvu za čez noč ne vem, ali ga naj imam v hiši ponoči, samo revček bo sam ponoči, čez dan bi skoz imel družbo.
zato se odločam, našla pa sem enga mladička k je ful cortek.
kaj naj nardim? user posted image


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 10:51:44   
Aja32
Če imate prostor v hiši, zakaj ne bi bil notri... Naše so dolga leta spale v spalnici ob postelji ali pa v dnevni ob kavču, zdaj imajo pa svojo sobico... Lahko se ti zgodi, da bi pa rad bil zunaj... Saj ti bo sam pokazal, kje bi najraje spal...



(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 10:52:29   
Aja32
Je pa to ful cute pasma - so go for it... 

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 10:59:50   
Tanik
kok pa pojejo, približno, kaj jim daješ?
pa malo napotkov, hrana, kopanje, sprehodov koliko najmanj.
a misliš da ne bo jokal če bo ponoči sam v hiši? dokler se ne preselimo.
glede prenašanja vročine pa ni panike, ker imamo hišo  na takem mestu, da se vsi hodijo hladit k nam, ni prevroče.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 11:09:24   
Aja32
Pri nas "starki" pojesta cca. 400 g briketov, pa seveda čez dan pade še kaj... Tvoj bo na začetku sigurno več...
Sprehodi - naši nista jutranji, tako da jih mama pelje šele okoli desetih na kratek sprehod, potem pa še zvečer en dolg sprehod... Je pa res, da imamo dvorišče oz. vrt in sta non-stop zunaj...


(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 11:19:17   
Tanik
a samo brikete, kaj pa konzerva ali mesek? pa kopanje?

lp


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 11:23:57   
Aja32
Pri nas so v večini navajene na brikete, pa konzerve... Seveda pa kakšen kuhan meso tudi pade vmes...
Kopanje - je odvisno - jaz naše kopam po potrebi... Ni pa treba pretiravat... Že s krtačenjem ven spraviš ful svinjarije...

LP A

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 11:32:53   
Julija08
Živjo Natka28, za kaj več kar te še zanima ti priporočam da greš na http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1140.0

tukaj boš zvedela še vse kar je potrebno zvedeti o tej pasmi, pa še kaj več.


(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ima kdo novofundlandca
21.9.2007 13:18:31   
tanaja*
Sej nočem bit pametna ampak a samo 400 g briketov poje? Moja dva bordojca stara 5 mesecev pojesta zjutraj VSAK 500 g briketov in zvečer VSAK 500 g kuhanega govejega stegna + riž. Odrasli pa okoli 1300-1400 g briketov. Men se res zdi mal...kolk kg pa ima? Moji odrasli, psica 54 kg, samec 60 kg, tamala dva pa psička 29 kg, samček 34 kg...

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ima kdo novofundlandca
22.9.2007 22:19:30   
Tanik
zmagal smo user posted image user posted image user posted image
Bonga novofundlandka se nam je pridružila user posted image user posted image

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ima kdo novofundlandca
27.9.2007 10:36:12   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: natka28

zmagal smo user posted image user posted image user posted image
Bonga novofundlandka se nam je pridružila user posted image user posted image


Čestitam!user posted image  Tudi naša Biba jo pozdravlja...user posted image

šele danes sem opazila temo; pa ne se zdaj prestrašit - punce so ti pozable povedat, da imajo novofundlanci poseben vonj - pa ne zarad tega, ker so umazani oz. če jih ne kopaš.... "Dišijo" po stari, mokri volneni krpi - če veš, kaj mislimuser posted image  No ja, naša je ves dan zunaj, ima svoje kraljestvo v brunarici pred hišo, kjer spi in je (v bistvu pravi pasji hotel) , zato nas njen parfum ne moti preveč. Pa vsak dan je v vodi, ker stanujemo čisto pri reki - novofundlanci namreč izredno radi plavajo oz. so v vodi, če le imajo možnost...
To v zvezi z vonjem sem pa napisala zato, ker si ne predstavljam (ne vem, katera je že napisala zgoraj) da bi naša Biba spala v spalnici pri postelji user posted image

Zelo rada tudi papa - no ja, v bistvu bi pojedla VSE kar vidi, tako, da moramo imeti mi pamet. Obožuje sadni jogurt in sladoleduser posted image  , včasih dobi za posladek, izredno rada ima govejo juho z rezanci ob nedeljah ,
drugače pa zjutraj dobi brikete in mleko (izmenično) , in potem še en mesno-zelenjavni obrok, obogaten z ogljikovimi hidrati (makaroni, polenta. riž, ješprenj...) Od drugega septembra dalje je mamica, zato jo še posebej razvajamo z dobro (kvalitetno) in bolj bogato hrano - pa ni neka debelinka, ker novofundlanci so nagnjeni k debelosti, če ne paziš, kaj in koliko jejo. Tudi njena zdravnica jo vedno pohvali, kako dobro izgleda, kako lepo dlako ima in zdrave zobe.... (da se malo pohvalimuser posted image  )

Novofundlanci imajo veliko dušo - izredno radi imajo otroke, redko lajajo ( bolj v pozdrav kot grožnjo) , zato niso neki hudi čuvaji , na "svojo" družino so pa izredno navezani .... user posted image






_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ima kdo novofundlandca
27.9.2007 10:44:41   
Raho
Mi imamo damo - novofundlanko. Definitivno najbolj prijazna pasma. Mi imamo samo en vellik problem - težave z ledvičnimi kamni. Tako, da naša pesa ne sme jesti nobenih briketov, ampak samo kuhano hrano - pa še to ne vsega mesa, ampak samo piščanca, purana in jagnjetino ali ovčetino. Seveda poleg makaronov, ajdove kaše, prosene kaše, riža...

Drugače pa o tej pasmi vse najlepše.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ima kdo novofundlandca
27.9.2007 15:27:34   
Tanik
naša trenutno prebiva v hiši pa skozi jo s sabo vozimo, tako da vonj???  zaenkrat še nič posebnega, je pa tak cuker.
je pa ene 3x na dan pa kaka malca pade user posted image in vozimo jo v malo pasjo šolo user posted image

lp


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ima kdo novofundlandca
27.9.2007 22:11:41   
MAJDA22
Tudi pri nas smo imeli novofundlandca.
Od začetka je jedel 3x do 5x na dan same njegove specialitete extra kuhane za njega. Ves čas sem mu kuhala, mi ni hotel jesti briketov. Zraven mene je jedel tudi sveže sadje, vse kar smo mi jedli je jedel, razen piščančjih kosti, krompirja in stročnic.
Ko je bil majčkan je spal v hiši, potem smo mu naredili pesjak. Vendar je bil v pesjaku samo ponoči, čez dan je bil fraj.
Najbolj srečen je bil, ko se je lahko peljal v avtu. Imeli smo fičota, sprednje tace je imel na sprednjem sedežu, zadnje pa zadaj, glavo pa na šipi.
Hodili smo tudi na sprehode, srečo imamo je Savinja blizu, kjer se je kopal. Ko smo se bližali vodi se je začel kar tresit. Je izredno dober plavalec oz. so reševalci iz vode. Če imate možnost mu omogočite to, saj res uživa v vodi.
Tudi otroka je lepo sprejel, čeprav je bil on prvi pri hiši. Res pa je, da sem z eno roko božala psa z drugo pa držala otroka.  Skoraj lahko rečem, da sta oba shodila  z njegovo pomočjo.  Sta ga držala za dlako, on pa je hodil. Bil je zelo potrpežljiv z njima, samo ko mu je bilo dovolj se je vstal in odšel.
Pri novofundlandcih je potrebno slikanje kolkov. Pri 13 letih je začel težko hodit, tako, da smo mu včasih morali dati že tableto. Težko se je vstal, ko se je razhodil je bilo pa v redu.
V 15 letu pa ni bilo za njega več pomoči, vedno težje se je vstajal. Tako ga je mož odpeljal po inekcijo.

Ti psi se zelo navežejo na svojega lastnika, še bolj pa lastnik nanj. Naš je tudi hodil na šolanje. Izpit je naredil, ocena: elegantno počasen.

Pravilno ste se odločili. Želim vam veliko veselja z njim.





(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ima kdo novofundlandca
8.10.2007 18:43:11   
scubadiver
Tudi mi smo imeli 7 let novofundlanca. Čestitke natka za tvojega  user posted image  SEm ti kar malo fouš. Fenomenalna pasma, prijazni, ljubeznivi, naš je bil celo kar dober čuvaj. Sicer pa mislim da so dobri čuvaji že zaradi svoje velikosti. Oboževal je vodo, sprehode in hišnega mačka. smo hodili kar skupaj na sprehod. Samo da se je maček na pol poti obrnil ker se mu več ni ljubilo. Smo pa živeli v hiši z velikim vrtom in čisto zraven gozda. Takoj bi ga spet imela pa žal za to trenutno ni pogojev. Vonj pa ima prav poseben, predvsem ko je moker,  ampak ko se navadiš ni več moteče. Mi smo ga predvsem poleti precej kopali, ampak večinoma brez šampona. Aja natka še nekaj. Nikakor ne smeš novofundlanca stiržt. Imajo namreč dvojno dlako. To ki jo vidiš in poddlako, ki skrbi da voda ne pride do kože in je prevlečena z nekakšnim voskom. kot pri racah. So namreč plavalni psi. Žal je naš med plavanjem tudi končal prekratko življenje in se utopil user posted image  
Še enkrat čestitke za izbiro user posted image  in obilo lepih trenutkov z novim članom..

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu MAJDA22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ima kdo novofundlandca
9.10.2007 8:28:09   
srki
Meni je ta pasma psa zelo všeč in moj si ga od vedno želi. Mogoče, ko bova v svoji hiši, ga tudi nabavimo. Amapk vidim, da zahteva kar veliko nege in koliko poje, saj vem, da je velik pes, ampak toliko? Bova še premislila o tem. To o vonju pa sem že lahko na lasten nos ovonjalauser posted image , ko sme enega takega psa videla, samo ta ne vem, če je deležen take nege, kot bi jo moral biti. Ima namreč zelo grdo dlako.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ima kdo novofundlandca
11.10.2007 13:08:16   
Tanik
naša nima nekega posebnega vonja, je pa res da jo čisto vsak dan počešemo tako da se svet in je ful lepa. je pa ene 3x na dan in to brikete, zaenkrat nimamo težav. drugače pa ni zahtevna, edin družit se je treba z njo, k je ful družabna.
saj je ne mislim strižt, sam češem jo.
za sprehode pa je bolj lene sorte, je cel dan na travi pri hiši in teka gori-doli, ko pa gremo na sprehod se pa samo vleže na tla user posted image
edin ni v redu it v kako grmovje ker pol je velik česanja ampak če maš takega psa z dolgo dlako to paše zraven.
tako da če si želiš to pasmo,kar.

en pozdrav od mene in user posted image


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ima kdo novofundlandca
19.10.2007 19:32:38   
srki
Kar se družbe tiče, bo bolj slabo, ker bo praktično celo dopoldne sam, vse do 4-5-ih popoldne.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ima kdo novofundlandca
20.10.2007 21:24:42   
scubadiver
Srki v večini primerov je žal tako... Tudi naš je bil večinoma sam cel dan, smo se mu pa potem toliko bolj posvetili ko smo nakapljali domov. Kaj čmo, pasje življenje user posted image  

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ima kdo novofundlandca
23.10.2007 10:53:50   
Tanik
to je pa naša Bongauser posted image .
se strinjam, kadar je sama, se ji potem ko si z njo toliko bolj posvetiš.


http://www.moj-album.com/slike/9497467/SxntGyeDq8Or32vQ.v.jpg

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ima kdo novofundlandca
23.10.2007 10:54:50   
Taula
Kaka lepa kepica.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?