|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 14:08:59   
Nika v službi
No, prebiram tole in prebiram, pa sem si rekla, da se res ne bi vključevala.... ker bi morala preveč pisat, razlagat, pa se mi ravno ne da... ampak...

Eko, spodbudilo me je tole z vasjo in mestom.

Sem rojena Ljubljančanka, mesto obožujem, tudi shopping centre, vrvež, sem ena komot oseba, ki ima rada življenje, luksuz, razvajanje... in sem verna. Katoličanka. Katoliško vzgojena od malega in v tem duhu vzgajam tudi svojo malo bučko. K nedeljski maši hodimo redno, zvečer pred spanjem ob posteljici molim in berem pravljice. Praznike obhajamo, trudimo pa se, da skomercializiranost sveta ne tolče preveč ven, da še vedno ohranjamo tudi tisti pristni poduhovljeni občutek. Včasih je to lažje, včasih težje.

Duhovnikov poznam veliko (celo štirje iz moje generacije so postali duhovniki, vsi iz mesta!), takih in drugačnih, dobrih, malo manj dobrih, celo nekaj precej slabih.

Absolutno se strinjam, da je cerkev, tako kot večina institucij, do neke mere pokvarjena, da gre tako kot povsod (tudi) za boj za oblast, stolčke, status. Nekateri se preseravajo, nekateri bi dali še zadnje hlače z riti za uboge. Tako pač je - ker s(m)o vsi samo ljudje. In zato pač grešni.

Ob tem samo pripomba, da ima večina duhovnikov tudi lastna sredstva (recimo naš župnik precej veliko kmetijo, pa mamo, ki mu daruje mnogo denarja; mlajši duhovniki imajo običajno še oba starša, ki svoje otroke pač tudi denarno podpirata), zato se mi zdi ad hoq obsojanje, da jemljejo denar iz puščic, malce mimo.

Pritrjujem tudi temu, da bi se cerkev kot institucija lahko bolje odzvala na pedofilske afere in tiste, ki jim je res dokazan zločin, ustrezno kaznovala.

Tudi sama bi bila takoj za ukinitev celibata.

Tudi med katoliki oz. verujočimi obstajajo nekateri izredno zlobni, neprijazni ljudje, ki nikakor ne živijo po Kristusovem nauku. To črtim.

AMPAK: še vedno je maša, molitve, spovedi, obiskovanje cerkve, verouka, obhajanje praznikov, tudi listki in vse mogoče zadeve, ki spadajo k temu, pač sestavni del katoliške vere.

Jaz se tako odločam po svoji vesti - moj otrok bo hodil k verouku, poskušala bom vcepiti v to nežno, malo dušico vse vrednote, ki naj bi krasile normalnega človeka (človeka, ne kristjana!).

Če se mi kaj z župnikove oz. katehetove strani ne bo zdelo uredu, bom povedala svoje mnenje in ustrezno ukrepala. Enako delam sedaj z vzgojiteljicami v vrtcu, enako bom v šoli z učiteljicami, učitelji, trenerji, profesorji in ne vem kom še. Skratka z vsemi, s katerimi bo moj otrok prihajal v stik.

Pa najbrž sem še kaj pozabila povedat, ampak bodi dovolj.

Na svetu je prostor za vse - samo tolerance nam običajno manjka. Pa naj gre to za katolike, muslimane, Rome, homoseksualce, lezbijke, .... vse tiste, ki niso čisto po naših predstavah.



(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 14:13:19   
Colt
Nika na šihtu, odlično napisano. Fotr...za kakšne ''vas'' mam jaz, točno veš user posted image Mam pa določene izkušnje o katerih bi se dalo. Ampak tema prelepo teče, pa še verjel mi ne bi nobeden user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 14:17:18   
Anonimen
hm,  ..ah ničuser posted image

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 14:23:52   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

hm,  ..ah ničuser posted image


Prvi pameten post v celi tej santa barbari. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 14:41:16   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

hm,  ..ah ničuser posted image


Prvi pameten post v celi tej santa barbari. user posted image


Punci, znižujeta nivo komunikacije...user posted image  

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   [Brisano sporočilo]
4.10.2007 14:45:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 14:47:16   
tanikaa
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

hm,  ..ah ničuser posted image


Prvi pameten post v celi tej santa barbari. user posted image


Punci, znižujeta nivo komunikacije...user posted image  



Hja, usoda nas nekaterih, intelektualno manj razviti in izobraženih. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 17:31:08   
ronja
Ne, ker nisva verna, imava zelo svoj pogled na vero in bi mela mala kvečjemu probleme, če bi kaj takega vprašala pri verouku, kar se doma pogovarjavauser posted image In ker bi rada, da si sama izbere vero, ko bo toliko stara, da bo lahko o tem sama razmišljala in odločala.
Tudi midva nisva hodila k verouku, je pa mene mami vprašala, če si želim, da lahko grem. To bom tudi jaz naredila. Ampak vsako nedeljo k maši pa sigurno ne bo šla, ker jo bomo skupaj hodili v naravo za čez vikend. Bo bog že potrpeluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 17:33:58   
ronja
Aja, vrednote ji bova pa probala privzgojit kar z zgledom in pogovori, brez verouka.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 20:57:08   
Anonimen
Pojma nimam.

Bomo videli. Vse ob svojem času.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
4.10.2007 22:15:12   
Pia73
Jah, al bina moram reči, da te razumem.

Moj sin je star 7 let in sedaj obiskuje drugi razred OŠ in tudi drugi razred verouka.

Ko je bil mlajši smo spadali pod faro, kjer je bil župnik pedofil. Res. Tja sina ne bi vpisala nikoli. Z možem nisva pretirano razmišljala o tem ali bo hodil k verouku ali ne, če pa je pogovor nanesel na to temo sem bila odločno proti, da obiskuje verouk v naši fari. Takrat se nisva poglabljala kako in kaj bo takrat, ko bo sin zrel za verouk. Naj povem, da sem sama le krščena, mož pa ima vse zakramente. Ker je moral mož "pod prisilo" obiskovati verouk, mu je bilo tudi vseeno ali bo sin obiskoval verouk ali ne. Poročena sva le civilno. Sicer sem bila jaz pripravljena narediti kakšen "šnelkurs", da bi se poročila cerkveno, če bi mož to želel. Pa neke posebne želje po tem ni bilo in sva se poročila le civilno. Vedno sva se šalila, da bova zlato poroko zakoličila s cerkveno poroko,... Ko sva dala krstit prvega sina ga seveda nisva dala krstiti v naši fari. "Naš" pedofil je nerad izdal potrdilo, ki ga potrebuješ, če želiš otroka krstiti drugje. Da ne govorim, da je dobil napad besa, ko mi je rekel kje imam, mislim da družinsko knjižico pa sem ga vprašala kaj to je,.... Besedni dvoboj je bil močan. Mož se je le smejal in je rekel, da je brez veze, da se prepiram s tem..... Kakorkoli, prvega sina sva krstila pri drugem pa sem celo malo kolebala ampak to so bili le trenutki in tako je tudi drugi sin krščen.

Med tem so v naši neposredni bližini zgradili Don Boskov center in nekako nezavedno se je porodila ideja, da bo najin sin obiskoval verouk. Sin in mi vsi smo skoraj dnevno spremljali gradnjo in samoumevno se nam je zdelo, da bo sin obiskoval verouk. In smo ga vpisali. Na prvem sestanku nas je katehetinja vprašala zakaj smo se odločili, da bodo otroci obiskovali verouk. Kar malo presenečena je bila, ko sem odgovorila, da je to njegova želja in v kolikor take želje ne bo imel več, pač verouka ne bo več obiskoval. Nihče drug ni nič pripomnil. Jaz pač vedno povem svoje mnenje.

Moram pa povedati, da je odločitev, da sin hodi k verouku ena naših boljših odločitev. Sin uživa tam. Ta center premore tudi igralnico, igrišče in na sploh je otrokom zelo prijazna inštitucija. Župnik pa je tudi en tak prijazen gospod. Večkrat ga srečamo na sprehodih in kakšno rečemo, pa to jaz, ki sem se do konca srednje šole pa še malo naprej imela za ateista,... Da ne govorim kakšen čudovit oratorij so imeli letos med poletnimi počitnicami. Sin komaj čaka na zimski otratorij,.. torej res prava odločitev.

Je pa res, da nam ni potrebno hoditi k maši, seveda je več kot zaželjeno a nas nihče ne preganja, da bi morali biti vsako nedeljo tam,... Sedaj že kar nekaj časa nismo bili. Pa naj reče kdo kar hoče jaz ne vidim v tem nič slabega. Ko začutimo in imamo čas gremo tja. Če bi čutila kakršnokoli prisilo bi se obrnila stran.

Torej al bina jaz te razumem. V situaciji kakršna je v vaši fari tudi najin sin skoraj sigurno ne bi obiskoval verouka. Pri nas je, hvala bogu drugače in moram priznati, da sem vesela, da je temu tako. Sama sem mestno dekle ( tako, da smo tudi v mestu ljudje, katerih otroci hodijo k verouku ) in sem imela možnost izbire, hoditi ali ne hoditi k verouku. Odločila sem se, da ne bom hodila. Edinkrat, ko mi je bilo žal, da ne hodim je bilo, ko so otroci ob birmi prejemali krasna darila. Sedaj pa mi je kdaj žal, ker mi manjka znanje, ki ga tam pridobiš.

V kolikor sin kdaj ne bo želel hoditi mu ne bo potrebno.

Vsak dela po svoji vesti in seveda nikogar ne obsojam. vsak ve zase. Malo mimo mi je samo to, da nekateri govorite, da bo otrok raje v naravi,.... Naš zaradi obiskovanja verouka in tu in tam maše ni za nič prikrajšan, še najman pa za svoj prosti čas.

Aja, pa še to. "našega" pedofila so razkrinkali. Edino kar me zelo moti je to, da so ga baje le premestili. morali bi ga zapreti in,.... Ampak to je že stvar druge debate,....

Ja, pa celibat bi bilo nujno ukiniti. To idejo pa res popolnoma podpiram!

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 1:09:21   
Annny
Če bo hotela hoditi, naj. Ni pa po tem prav nobene potrebe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 1:43:36   
Anonimen
Moji otroci, vsaj za starejšo je tako dogovorjeno, bo hodila k "verouku" k skupini, ki jo vodi naš nekjdanji župnik in lahko rečem tudi osebni prijatelj, ki dela sedaj samo z mladimi. Drugače pa se skoraj v celoti strinjam z Al'bino. V bistvu to za najino hčer ne bo klasičen verouk, ker želim, da verouk ne bo prisila, ne obveznost, še najmanj pa kakšno moraliziranje. V bistvu bo bolj nekakšna igra in različne delavnice risanja, ročnih spretnosti, ki jih vodijo Salezijanci. Če bomo" za" bomo šli k otroški maši, če pa ne,  pa tudi prav. Če bodo menili, da bomo s takšnim pristopom lahko šli kljub temu k določenim zakramentom (obhajilo, birma)  vredu, če pa ne, pa tudi prav. Osebno imam na verouk, takratno cerkev in na večino župnikov zelo lepe spomine in se ne spomnim takšnega pranja možganov, kot smo ga deležni sedaj. Ampak hvalabogu imamo svobodno voljo in svobodno izbiro, tako da se lahko tem pranju mirno izognemo in se zatečemo k tolažbi, da je le življenje po svoji vesti tisto, ki ga ima verjetno naš skupni bog rad.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 9:37:17   
mojamura
hm...

imam vse zakramente tako kot tudi moj imam dva otroka oba sta krščena, starejši je bil tudi pri sv. obhajilu, obiskuje pa tudi verouk. Sem verna, če mi je hudo se obrnem na Boga, Marijo, se pogovorim z njima in to je to. ločujem vero od cerkve.

Ampak so se meni osebno zgodile že take reči s to s cerkvijo da mi je slabo:

- bila sem cerkveno poročena, vendar sem se s tistim moškim razšla, civilno tudi ločila....še pred tem, ko sva sva imela velike težave, in jaz nisem imela nikogar, na koga bi se obrnila, pa sem šla k spovedi k župniku: na kratko sem mu omenila težave v zakonu (fizično in psihično maltretiranje)....in da razmišljam o tem da bi zapustila moža. POSLEDICA JE BILA TA DA MI NI DAL ODVEZE.user posted image

-ko sem šla k maši in obhajilu, mi je župnik rekel: 'danes sem te še obhajala, drugič pa mi ne pridi k obhajili, ker si ločena

- ko sva s sedanjim partnerjem šla k tukajšnjemu župniku zaradi krsta mlajšega sina, je spet nastal problem ker sem ločena, moj pa kao živi s prešuštnico in tako je tudi njemu prepovedal prejemanje sv. obhajila

- letos sem plačala za neki prispevek za verouk ter učbenik in del. zvezek cca. 40€

- tudi tu se vrši pressing glede listkov in obiska maše

- presing se pa vrši tudi s strani babic in dedkov, ki pod vsako ceno hočejo da je vnuk krščen in da je ''veren'', čeravno (tast in tašča) ne obiskujeta cerkve....cerkev jima predstavlja le žegenj in polnočnico







pa še to, ko se je mlajši sin rodil, ni bil star še mesec dni, ko je tašča rekla, da ga je treba dati čimprej krstiti, da to kao čimprej pod streho spravimo....ko sem prašala zakaj, je rekla, da kaj pa če bo bolen in bo umrl, pa kaj bodo sosedi rekli...aaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image

jaz sem ji pa lepo odvrnila, da če bo šel mali k krstu, bo to takrat ko bova mi2 z partnerjem rekla




_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 9:46:18   
Pajaca
Mojadva ne bosta hodila k verouku ker smo ateisti.  Tud če bosta hotela kdaj hodit ne bosta šla.


Za tisto, ki pravi, da v LJ ne živijo verni ljudje pa tole. Sem iz LJ in sem v LJ obiskovala tudi OŠ. 90% mojih sošolcev je hodilo k verouku.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 9:52:35   
šnucika
Ne bo hodila.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 10:14:08   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

hm...

imam vse zakramente tako kot tudi moj imam dva otroka oba sta krščena, starejši je bil tudi pri sv. obhajilu, obiskuje pa tudi verouk. Sem verna, če mi je hudo se obrnem na Boga, Marijo, se pogovorim z njima in to je to. ločujem vero od cerkve.

Ampak so se meni osebno zgodile že take reči s to s cerkvijo da mi je slabo:

- bila sem cerkveno poročena, vendar sem se s tistim moškim razšla, civilno tudi ločila....še pred tem, ko sva sva imela velike težave, in jaz nisem imela nikogar, na koga bi se obrnila, pa sem šla k spovedi k župniku: na kratko sem mu omenila težave v zakonu (fizično in psihično maltretiranje)....in da razmišljam o tem da bi zapustila moža. POSLEDICA JE BILA TA DA MI NI DAL ODVEZE.user posted image

-ko sem šla k maši in obhajilu, mi je župnik rekel: 'danes sem te še obhajala, drugič pa mi ne pridi k obhajili, ker si ločena

- ko sva s sedanjim partnerjem šla k tukajšnjemu župniku zaradi krsta mlajšega sina, je spet nastal problem ker sem ločena, moj pa kao živi s prešuštnico in tako je tudi njemu prepovedal prejemanje sv. obhajila

- letos sem plačala za neki prispevek za verouk ter učbenik in del. zvezek cca. 40€

- tudi tu se vrši pressing glede listkov in obiska maše

- presing se pa vrši tudi s strani babic in dedkov, ki pod vsako ceno hočejo da je vnuk krščen in da je ''veren'', čeravno (tast in tašča) ne obiskujeta cerkve....cerkev jima predstavlja le žegenj in polnočnico







pa še to, ko se je mlajši sin rodil, ni bil star še mesec dni, ko je tašča rekla, da ga je treba dati čimprej krstiti, da to kao čimprej pod streho spravimo....ko sem prašala zakaj, je rekla, da kaj pa če bo bolen in bo umrl, pa kaj bodo sosedi rekli...aaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image

jaz sem ji pa lepo odvrnila, da če bo šel mali k krstu, bo to takrat ko bova mi2 z partnerjem rekla





O, katastrofa. Res. user posted image


_____________________________



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 10:27:49   
Anonimen
ko sem prašala zakaj, je rekla, da kaj pa če bo bolen in bo umrl, pa kaj bodo sosedi rekli...aaaaaaaa


včeraj nisem hotela komentirat, danes pa moram to napisati. Za cerkev je veljalo (ena od dogm), da otroci, ki niso krščeni ne gredo v nebesa. Skrajno nečloveško in kruto (za vernike). Si ne predstavljam, da bi v to verjela in da celo življenje razmišljam, da je moje ljubljeno bitje v nekem vmesnem prostoru in mu ni dano v nebesa, ker recimo je umrl na porodu in ni bilo časa za krst. Kar pa me je razpuser posted image  pa je, da se je taista cerkev odločila in ADMINISTRATIVNO to dogmo ukinila in zdaj pa grejo vsi otročki lepo v nebesa. Kako so to naredili,  tistim otročkom , ki so že stoletja mrtvi -so jim podlili vstopnice . Ali to ne velja retrokativno? Se pravi , da otroček , ki je umrl , dan pred sprejetjem odloka ni v nebesih, tisti naslednji dan pa je.
Zato je moje bitjece od dneva njegovega slovesa le in izključno v mojem srcu. Se opravičujem , nisem nobenega hotela užalit, razburit. Ampak bi bila vesela, če bi mi ena verna mamica, ki je izgubila otroka in ga ni utegnila krstiti: Kako se sooča s tem, da je bog hotel ravno njenega otroka za angelčka? Če je izgubo utrpela pred razveljavitvijo dogme o vstopu  nekrščenih otrok v nebesa, kako se sooča s tem, da duša njenega otroka nekje tava.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 10:35:13   
Anonimen
NE

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 10:48:34   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

Ampak bi bila vesela, če bi mi ena verna mamica, ki je izgubila otroka in ga ni utegnila krstiti: Kako se sooča s tem, da je bog hotel ravno njenega otroka za angelčka? Če je izgubo utrpela pred razveljavitvijo dogme o vstopu  nekrščenih otrok v nebesa, kako se sooča s tem, da duša njenega otroka nekje tava.


ko ti umre en bližnji a je to otrok, starš, brat, mož,.... v glavnem takrat ne razmišljaš, kam bo odšel, ampak samo ZAKAJ. Sama sem zgubila enega od staršev in nikoli ne bom pozabila, ko je duhovnik pristopil k mojemu bratu in mu rekel, da pač je moral it, ker bog tako hoče. Že tako sva bila strta do konca in en klinc me briga, kva je hotu en bog, midva sva ostala brez starša. Če bi bilo po moje, ne bi bilo cerkvenega pogreba, nobenga župnika ne bi niti brizu pustila, ker če boga kao tiste ta dobre k sebi jemlje, potem je en navaden egoist. Že tko jih bo imel potem celo večnost pri sebi, zakaj jih rabi že toliko prej? Ja, ta vprašanja se porajajo otroku, ko ostane brez starša.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 13:16:32   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: mert

Zanimivo!
Me prav zanima koliko otrok je kar samo začelo hodit v glasbeno šolo, pa k angleščini , pa,....  pa tja starši niso hodili?!?!
Zakaj pa jim še to ne prepustite, da se sami odločijo, ko vsi tako v en glas zatrjujete če bo sam hotel???
No ja, vsak po svoje, samo zanimivo pa je res, da je tu gor toliko postov, ko se potem iščejo razne koristi kot so poroka, pa krsti pa cerkveni pogrebi nenazadnje... Le zakaj je potem to potrebno!?
user posted image user posted image  da moj bo hodu, če bo isti župnik kot je sedaj, ker je fantastičen in se da z njim vse zmenit, če bi pa bil kakšen lolek bolek pa seveda ne bi hodu,bo pa  tko ali tko versko vzgojo dobil doma ...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 13:34:30   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: mert

Zanimivo!
Me prav zanima koliko otrok je kar samo začelo hodit v glasbeno šolo, pa k angleščini , pa,....  pa tja starši niso hodili?!?!   Zakaj pa jim še to ne prepustite, da se sami odločijo, ko vsi tako v en glas zatrjujete če bo sam hotel??? Da tudi to mu bomo prepustili. Ob njegovi primerni starosti mu bo predstavljeno in če bo hotel bo lahko hodil, silili pa ga ne bomo.  

No ja, vsak po svoje, samo zanimivo pa je res, da je tu gor toliko postov, ko se potem iščejo razne koristi kot so poroka, pa krsti pa cerkveni pogrebi nenazadnje... Le zakaj je potem to potrebno!? Mi ni potrebno in jih ne iščem, če bi jih potrebovala, bi zavestno šla v okvir nečesa in "sprejela" njihov način dela.




_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 13:45:27   
nejcko
Naša dva verjetno ne bosta hodila, čeprav je mož nekaj omenjal verouk, ampak sem mu jasno in glasno povedala, da je ta stvar potem popolnoma v njegovi domeni. Ker vem, da mož zaradi službe ne bo mogel izvajati tega projekta (niti se mu ga ne bo ljubilo), sem 99,99%, da otroka verouka ne bosta obiskovala.

Je pa pri nas zadeva s tole vero precej zmešana, kakor so itak tudi vse ostale stvariuser posted image , zato se mi zdi tudi povsem brez veze vztrajati pri nečem, kar nobenemu v družini nič kaj dosti ne pomeni. Mož ima sicer opravljene vse zakramente, pa tudi veren je še kar (čeprav ima o samem krščanstvu stokrat manj pojma kot jazuser posted image ), jaz pa sem le krščena, poročila pa sva se v drugi cerkvi, kjer sva tudi krstila oba otroka. Že zaradi tega se mi zdi veliko bolj smiselno, da bi otroka, če bi že želela, raje obiskovala v tej cerkvi verouk, sploh mi je ta misel ljubša že zato, ker začnejo z veroukom šele v 4. oz. 5. razredu.


Drugače pa bi komentirala samo še eno stvar, ki me ob takih debatah vedno znova zbode v nos; namreč, kako ljudje v času bivše Juge niso smeli slediti svoji veri etc. Vsak, ki si to želi in ki mu vera oz. Cerkev veliko pomeni, je vedno lahko in vedno bo lahko temu sledil, mogoče eno obdobje res malo na skrivaj, ampak še vedno je (in bo) lahko. Sicer pa so se vedno vse pomembne zadeve opravljale na skrivaj, kajne? Tudi znanost, ki vam danes rešuje življenja in vam ga lajša, se je razvijala na skrivaj, daleč od cerkvenih oči, in marsikateri pameten človek je končal svojo kariero ali/in celo življenje, ker njegovo delovanje in razmišljanje ni bilo po godu Cerkvi. Kolikor vem, pa noben komunist ni ubil nobenega vernika samo zato, ker se je cerkveno poročil ali hodil k verouku.
Taka in drugačna natolcevanja mi grejo res na jetra in dajte že enkrat preboleti, da v 1992-letni zgodovini Cerkev samo borih 50 let ni imela  popolne ali delne oblasti v Sloveniji. Aja, pa še 40 let, ko so tod rovarili protestantiuser posted image , torej skupaj 100 let, kar znaša le 5%. Ostalih 95% časa so trpeli, bili preganjani in so se morali skrivati ostali ljudje, pa ni toliko očitkov in jokcanja z njihove strani.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 15:33:53   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

Materinski čut mi ne dopušča, da bi otroka zaupala otroka instituciji , ki si je svojo veličino pridobila na inkviziciji, križarskih vojnah, ustrahovanju. O tem , da iz te iste institucije prihajajo pedofili kot po tekočem traku pa ne bi.
Ne to-to bo v nedeljeh gledal živ-žav (ali kar bo pač želel).


Bravo imam enako mnenje...moji otroci naj bodo kristjani v sebi, ali kakorkoli že, če bodo želeli. Jaz jih v to ne bom silila. Sama sem ateistka, mož pa sicer veruje ampak mu gre ta banda tud pošteno na živce...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Ali bodo vaši otroci hodili k verouku?
5.10.2007 23:12:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: solatja
Opraviciti se ni nic. Ne ponoviti napake je pa nekaj povsem drugega. Cerkev se je veliko opravicevala, pred desetletjem je pa se vedno blagoslavljala topove, bombe in drugo orozje. Orozje s katerimi so se pobijali ljudi med seboj. In se danes to pocne. Pa se opravici. Pa zopet naredi isto.... pa se opravici..... se svojemu predsolskemu otroku ne toleriram opravicevanja, ki so sama sebi namen. Pricakujes, da ih je treba cerkvi?


prosim, da mi tole razložiš. user posted image



Pred dobrim desetletjem so na teritoriju bivse Jugoslavije (Hrvaska, Bosna) in katoliski in pravoslavni duhovniki blagoslavljali orozje in ljudi, ki so hiteli ubijati druge ljudi. Papez je pozdravil blagoslove katoliskih duhovnikov. Menim, da nadaljnje pojasnilo ni potrebno.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?