|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija na jajca
10.10.2007 12:30:51   
Aja1
Danes smo končno dobili izvide. Mislim, da je bila Neja pri treh mesecih manj alergična na jajca. Sicer ima izvide P, ampak kolikor se spomnim, je imela beljak 1,06 in rumenjak 0,60. Zdaj pa ima bejak kar 23,3 user posted image  in rumenjak  6,46 user posted image user posted image user posted image . Zakaj se je to tako povečalo? Kako je zdaj s cepljenjem pri enem letu? Piše, da bo cepljena pod nadzorom, ampak jaz je kar ne bi dala še cepit...me je strah user posted image user posted image


_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 12:59:42   
smigli
Pri mojem sinu je bilo zelo podobno in me je bilo strah cepljenja kot sam user posted image . Nihče mi ni znal pojasniti zakaj se mu je povečalo.  Pri cepljenju pa sem povedala pediatrinji, da me je starh in če bi se ga dalo preložit, pa mi je razložila, da je današnje cepivo drugačno in torej neškodljivo za alergične na jajca. Tako da so ga cepili, vendar sva morala ostati na opazovanju. Lahko te pa potolažim, da ni imel nobene reakcije, medtem ko je pri predhodnih cepljenjih imel hudo vročino.
lp in srečno

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 13:02:07   
TadejaF
Mene je pediatrinja vprašala, če je Jana alergična na jajca. Ker je rekla, da če je alergična, je pri enem letu ne cepi ona, ampak jo cepijo v bolnici.

Lp, Tadeja

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 13:07:48   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: smigli30@email.si

Pri mojem sinu je bilo zelo podobno in me je bilo strah cepljenja kot sam user posted image . Nihče mi ni znal pojasniti zakaj se mu je povečalo.  Pri cepljenju pa sem povedala pediatrinji, da me je starh in če bi se ga dalo preložit, pa mi je razložila, da je današnje cepivo drugačno in torej neškodljivo za alergične na jajca. Tako da so ga cepili, vendar sva morala ostati na opazovanju. Lahko te pa potolažim, da ni imel nobene reakcije, medtem ko je pri predhodnih cepljenjih imel hudo vročino.
lp in srečno


Hvala za tolažbo. user posted image  Koliko je pa imel igE?

_____________________________




(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 15:27:39   
poliloni
Pri nas se je tudi kljub strogi dieti + sploh nismo bili cepljeni pri enem letu, alergija na beljak povečala - IgEja se ne spomnim, vem pa da je razred 2.user posted image
Sedaj bomo imeli testiranje in če se ni nič zmanjšalo gremo še na bioresonanco, potem pa ne vem več kaj nerditiuser posted image


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 15:38:18   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Pri nas se je tudi kljub strogi dieti + sploh nismo bili cepljeni pri enem letu, alergija na beljak povečala - IgEja se ne spomnim, vem pa da je razred 2.user posted image
Sedaj bomo imeli testiranje in če se ni nič zmanjšalo gremo še na bioresonanco, potem pa ne vem več kaj nerditiuser posted image


Naša ima razred 3 in 4 user posted image

_____________________________




(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 15:40:50   
Aja1
Kako ti je uspelo, da niste bili cepljeni?

_____________________________




(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija na jajca
10.10.2007 15:57:25   
af8
Naš je bil cepljen pod nadzorom(nič hudga, hujše je testiranje kot cepljenje), reakcije ni blo, seveda me je blo pa noro strah.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alergija na jajca
11.10.2007 8:13:54   
Aja1
Tudi jaz upam, da ne bo kakšne reakcije user posted image user posted image .

_____________________________




(odgovor članu af8)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alergija na jajca
11.10.2007 9:46:43   
*ANA*
Tudi mi smo alergični na jajca.

Pri enem letu pa smo bili cepljeni v bolnici pod nadzorom in sicer smo prišli tja in so ji dali prvo eno polovico doze, potem smo počakali pol urce  zaradi morebitne reakcije, ki je hvalabogu ni bilo, nato še pol doze in spet čakanje na reakcije, ki pa je ni bilo.
Po popoldanski viziti pa smo lahko šli domov.
Me je pa bilo cepljenja user posted image strah ampak je bilo vse OK. Mi smo morali pohiteti s cepljenjem, ker je morala mala v vrtec in drugače nam pediatrinja ni hotela podpisat da je primerna za v vrtec.

Želim vama vse OK. Sicer pami je alergolog rekel, da je teh reakcij zelo malo ker da so cepiva bilj predelana kot včasih, tako da kar pogumno.

Sicer pa je imela naša pikica pri 2-eh mesecih IgE:
-jajčni beljak 3,36
-jajčni rumenjak pa 1,56

Pri 7 -ih mesecih pa:
-jajčni beljak 1,28(2)
-jajčni rumenjak 0,19(0)


(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alergija na jajca
9.11.2007 17:49:16   
nerka
pozdravljeni!

imam sincka starega 5 mesecev in pol.. tudi mi smo alergicni na jajca..
pediatrinja mi je rekla da mu goste hrane ne smem dodajati do 6 meseca, vendar smo ze blizu 6 meseca in sem mu vceraj dala malo kasice ( korenje in jabolko-hipp) vendar nobene reakcije ni bilo. rada bi vas vprasala kdaj ste ve zacele z uvajanjem goste hrane pri vasih malckih z alergijo, ter s cim ste zacele? ali se moram cesa posebno izogibati? vem da sem neucakana,ter da mi bo pediatrinja vse povedala.. vendar obcutek imam da prilagojeno mleko (se ne dojiva) enostavno ne zadostuje. zato bi mu rada ze dodajala hrano ker mi ga je zelo zal, ko sm tisto flasko vlece..user posted image  prosim vas da mi pomagate z odogovori, in hvala!


(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alergija na jajca
9.11.2007 22:08:33   
annie17
imam sincka starega 5 mesecev in pol.. tudi mi smo alergicni na jajca..
pediatrinja mi je rekla da mu goste hrane ne smem dodajati do 6 meseca, vendar smo ze blizu 6 meseca in sem mu vceraj dala malo kasice ( korenje in jabolko-hipp) vendar nobene reakcije ni bilo. rada bi vas vprasala kdaj ste ve zacele z uvajanjem goste hrane pri vasih malckih z alergijo, ter s cim ste zacele? ali se moram cesa posebno izogibati? vem da sem neucakana,ter da mi bo pediatrinja vse povedala.. vendar obcutek imam da prilagojeno mleko (se ne dojiva) enostavno ne zadostuje. zato bi mu rada ze dodajala hrano ker mi ga je zelo zal, ko sm tisto flasko vlece.. prosim vas da mi pomagate z odogovori, in hvala!

Ja, nerka, te povsem razumem. mi mamo 7-mesečnega alergika in sem mu najprej dala sokove Hipp, da se je mal navadu novih okusov (pri5,5m), nato pa sem mu pred flaško dala par žličk jabolka in postopoma povečevala količino, da sem prešla na en cel obrok. Tako delam z vsako novo hrano. Lepo jeva že 2.obrok, ki je rižolino od Milupe. Kmalu bom začela še s 3.obrokom in seveda zelenjavo.
Mi mamo precej alergij, zato mamo kar okrnjen izbor. Vsekakor si pa nabavi npr.Paparico ali Kuharico, kjer imaš lepo razloženo, kako se vrstijo sadje, zelenjava, meso, le da prištej kak mesec zram, kot je tam napisano.
Za začetek lahko: jabolko, hruška (napenja), banana, korenček, blitva, koleraba, bučke. meso uvajaj kasneje. Vse pa obavezno skuhaj.
Mislim pa,da maš napisano pri "uvajanje goste hrane", kako si sledijo stvari. Saj veš, uvajaj pa kar nekaj časa eno stvar.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alergija na jajca
10.11.2007 10:21:08   
nerka
hvala ti za hiter odgovor, vendar sem se zbegana, saj je zame vse novo, pa tudi strah da nebom kaj narobe naredila.. zanima me se ali je bolje da sama vse to pripravljam za zacetek, ali so dobre hipp/ove kasice? ali moram kaj od skuhanega sadja in zelenjave tudi kaj sladkati oz soliti? ker sem tudi sama skuhala korencek in jabolko, vendar ni hotel nic jesti, vse je ven spljuval.. ko pa sem mu dala jabolko in korencek od hippa pa pridno je...
vendar se je danes zjutraj zbudil z rdecimi licki.. se pravi da preneham zdaj s tem ali ne? kolikokrat na dan mu dam lahko kasico? in koliko, 2-3 zlicke??? ali obstaja kje na netu kak meni??
hvala

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alergija na jajca
21.12.2007 12:54:50   
nerka
zivijo! se eno vprasanje za mamice alergikov na jajca. uvajm gh ze en mesec ( zdaj bo star 7 mes), dala sm mu ze od sadja jabolko, banane, slive, od zelenjave, korencek, krompir, bucke, cvetaco in spinaco. zdele pa sam ponavljamo, ponavljamo, ponavljamo.. KAJ IN KAKO NAPREJ?? kdaj meso, kdaj juhico kuhno z mesom, kdaj jogurte, skute, pa za hrusko me tud zanim ce lahko k baje je alergena... PLEASE HELP ME!!!
hvala in LP

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alergija na jajca
29.12.2007 12:03:01   
vampirka
Vprašanje za vse mamice alergikov na jajca: v kakšni obliki se pojavi t.i. alergija???

Laura reagira na jajce tako, da po eni minuti dobi fleke okrog ust (izgleda, kot bi bila opečena), ki pa po nekaj minutah izginejo (reagira pa tako na rumenjak, kot beljak)! Zdaj čakamo na testiranje za alergijo (ni bila še cepljena pri enem letu).
Je pa zanimivo, da nima nobenih posledic, če jaz uživam jajca (se še kar dojiva) ali pa če je testenine oz. drugo hrano, ki jajca vsebuje. Je to mogoče???

Hvala za odgovore.

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alergija na jajca
29.12.2007 13:01:09   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: vampirka

Vprašanje za vse mamice alergikov na jajca: v kakšni obliki se pojavi t.i. alergija???

Laura reagira na jajce tako, da po eni minuti dobi fleke okrog ust (izgleda, kot bi bila opečena), ki pa po nekaj minutah izginejo (reagira pa tako na rumenjak, kot beljak)! Zdaj čakamo na testiranje za alergijo (ni bila še cepljena pri enem letu).
Je pa zanimivo, da nima nobenih posledic, če jaz uživam jajca (se še kar dojiva) ali pa če je testenine oz. drugo hrano, ki jajca vsebuje. Je to mogoče???

Hvala za odgovore.


Pozdravljena!

Možno je, da ne dobi reakcije, če je testenine, ker je v njih absolutno manj jajc kot če je sama jajca. Ni pa nujno. Pa si ziher da so jajca?
Mi pri našemu nikakor nismo uspeli ugotoviti sami, dokler niso testi pokazali, da so jajca krivec. Moj namreč ne sme še laktoze (mleka) in pa soje zato smo težko izločili kaj je krivo. Je pa tudi pri njemu tako, da če je recimo kruh v katerem je mleko ne dobi reakcije, če pa recimo mlečni izdelek pa se takoj pokaže. Ampak po zdravniško to ni možno, pa preverjeno je.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alergija na jajca
29.12.2007 13:02:41   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: vampirka

Vprašanje za vse mamice alergikov na jajca: v kakšni obliki se pojavi t.i. alergija???



Še to, pri nas se pokaže kot huda driska.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: alergija na jajca
6.1.2008 22:32:35   
lysa
Tudi mi imamo alergika na jajca. Težave že od rojstva - izpuščaji, driska, krči. Pri 6-ih mesecih so ga testirali in pokazalo je alergijo na jajca. Takrat sem šla na dieto in stanje se je drastično izboljšalo. Alergije na mleko ni pokazalo, vendar kljub temu ne prenaša nobene vrste prilagojenega mleka, tako da sem mu pri 10. mesecih začela pripravljati mlečne kašice kar iz pasteriziranega kravjega mleka (izredno dobro prenaša). Manjše težave so bile tudi pri uvajanju goste hrane. Začela sem pri 6-ih mesecih in do 8. meseca smo imeli krče in napenjanje, potem pa se je umirilo. Posamezna živila sem uvajala z enomesečnim zamikom - to pomeni, če so priporočali hranjenje s pšenico po 6. mesecu, sem ga jaz dala pri 7. mesecu ipd.
Sedaj je star 1 leto in od 11. meseca mu pripravljam mešano hrano v obroku (več vrst zelenjave, olje, sol, začimbe, včasih malo mesa). Pripravljene zelenjavne kašice kot so npr. Hipp pa ne prenaša dobro. Dobi izpuščaje po ritki.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alergija na jajca
8.1.2008 18:33:12   
nerka
zanima me do kdaj lahko traja alergija na jajca, ce smo na dieti, stari smo 7 mesecev.. a bo minilo, al lahko ostane za vedno... pa zanima me potem a nesme kasneje ko bo starejsi prav nic kar vsebuje jajca jest? 

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alergija na jajca
25.1.2008 11:14:07   
Anonimen
Mene pa zanima, če ima mogoče katera izkušnje z OMR cepljenjem v celjski bolnici?
Tudi mi smo namreč alergični na jajca, cepili pa naj bi se v začetku marca, ko bomo stari že skoraj 16 mesecev.


(odgovor članu nerka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alergija na jajca
28.1.2008 0:12:25   
lysa
Pediatrinja mi je povedala, da se alergija na jajca rada obdrži kar do 3. leta. Alergologinja pa mi je rekla, da otroci, ki so kot dojenčki imeli alergijo na jajca, kasneje pogosto razvijejo alergijo na prah in/ali pršice, zato naj bi istočasno poskrbeli, da je v stanovanju čim manj obojega, čeprav otroček (še) ni alergičen na prah ali pršice.
Okoli mene je kar nekaj alergikov, vendar nikogar (razen nas), ki bi se strogo držal diete. Tako ima večina otrok, ki jih poznam, alergijo na jajca tudi po 3. letu. Iz lastnih izkušenj pa lahko tudi povem, da sem tudi imela alergijo na jajca kot otrok in se mama ni strogo držala diete (takrat so mislili, da je dovolj, če otrok ne je jajc - lahko pa je npr. palačinke). V puberteti se mi je razvila huda alergija na prah in pršice, ki jo še vedno imam. Občasno pa dobim tudi srbeče izpuščaje po jajcih.
Sem pa prebrala celo goro raziskav na temo alergij in na podlagi nekaterih se je alergije (v odrasli dobi) mogoče znebiti, če se strogo držiš diete vsaj dve leti. To pa nekako tudi sovpada s tem, kar mi zatrjujejo zdravniki in pediatri - strogo se drži diete, pa bo alergija izzvenela, hkrati pa se tudi prepreči, da se razvijejo druge alergije in astma. Zato se je mi strogo držimo, brez najmanjše izjeme.

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?