|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež 15-36?
23.10.2007 14:19:04   
dory
Kerga priporočate? Namreč prodala bom concorda trimaxa,ker se je nas fant poredil in ga skor ne morm vec zapet, da bi mu vzela dol zgornji del,je pa se premajhen...zato morm kupt druzga...bi pa varnega in praktičnega...

hvala za ideje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež 15-36?
23.10.2007 14:56:45   
lan
Meni je Cybex super!!! Dobiš ga pa v Bušiju.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež 15-36?
23.10.2007 21:42:52   
mayci
Meni je pa Maxi Cosi Rodi XR super sedež. Sem zelo zadovoljna z njim.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež 15-36?
23.10.2007 22:04:26   
pravljica
jaz bi se odločala med maxi cosi in roemer...enega od teh dveh - sigurno ne boš zgrešila user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež 15-36?
24.10.2007 7:53:24   
Pikaču
Mi imamo Romer Kid Plus 06, starostna skupina II do III, od 15-36 kg, artikel Bjorn, zelo dober, sem zelo zadovoljna z njim. 

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež 15-36?
24.10.2007 8:11:26   
viv_
Roemer Kidfix. Men je zakon!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Pikaču)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež 15-36?
24.10.2007 15:39:12   
Gina
A niso tile avtosedeži za pripenjenje z navadnim varnostnim pasom, se pravi nimajo svojega lastnega? Vsi stoli od roemerja, ki sem jih gledala, so taki, zato so za moje pojme ne dovolj ok. Sama sem raje vzela en navaden, kompakten stol, ne boš verjela, preko neckermana, dovolj velik, na 5 vrnostnih točk in sem zadovoljna. Nikoli več ne bi vzela dokler obstaja 5-točkovni pas, navaden stol, čeprav je od firme. Če te bo zanimalo, ti slikco prilepim.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež 15-36?
24.10.2007 19:12:57   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Meni je pa Maxi Cosi Rodi XR super sedež. Sem zelo zadovoljna z njim.user posted image


Mi imamo 2 in naši punci sta zelo zadovoljniuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež 15-36?
24.10.2007 19:15:34   
goda13
Mi imamo tega

http://bob.webteh.com/si/

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež 15-36?
24.10.2007 20:05:47   
Sibil_
Concord Lift Evo PT-zelo zadovoljna.In fajn je, ker ima ob strani luknjice in se otrok ne poti tako kot v ostalih sedežih.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu goda13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež 15-36?
25.10.2007 16:44:27   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

A niso tile avtosedeži za pripenjenje z navadnim varnostnim pasom, se pravi nimajo svojega lastnega? Vsi stoli od roemerja, ki sem jih gledala, so taki, zato so za moje pojme ne dovolj ok. Sama sem raje vzela en navaden, kompakten stol, ne boš verjela, preko neckermana, dovolj velik, na 5 vrnostnih točk in sem zadovoljna. Nikoli več ne bi vzela dokler obstaja 5-točkovni pas, navaden stol, čeprav je od firme. Če te bo zanimalo, ti slikco prilepim.



ker nimam isofixa mi je to mal cuden,da so tile avtosedezi vsi samostoječi? zato mi vse skup deluje mal ne cisto varno...user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež 15-36?
25.10.2007 16:50:26   
CatJa
Midva sva zadnjič vzela tega, je bil v BC v akciji za 99 eurov:

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=157002

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež 15-36?
27.10.2007 20:33:33   
Gina
Ne razumem, teja, kakšna pa je razlika med enim cosijem ali roemerjem, ki se pripenja z navadnim pasom, ali katerimkoli drugim stolom, ki je enak po obliki, enako oblazinjen, samo da ima 5-točkovni pas - mislim kar se varnosti tiče? Saj je roemer tudi prostostoječ, kje ga pa pripneš drugje še, razen z navadnim pasom preko otroka? Stol samo postaviš v avto, imam tudi takega od roemerja doma, samo sedaj v kleti sameva, se mi je zasral, odkar je sodelavka imela nesrečo in je bil njen mali zaradi takega stola, roemerjevega,  s pripenjanjem samo z navadnim pasom čez otroka,  v bolnici s podpludbami pod pasom pa še kje zraven (glava, pljuča)- sum na krvavitev v trebušno votlino + pretres. Ne, hvala, ne grem se več. Ko imaš enkrat samkrat nesrečo z otrokom v avtu, začneš malo drugače gledat na vse. Pettočkovni pas - nič drugega ne pride v poštev.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 7:35:46   
tananejka
Gina: se torej dobi sedež s 5točkovnim varnostnim pasom za 5 let stare otroke??? Torej ta od 15kg naprej?Res nisem vedela. Kako pa izgleda? Maš kakšno slikico?


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 8:46:10   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ne razumem, teja, kakšna pa je razlika med enim cosijem ali roemerjem, ki se pripenja z navadnim pasom, ali katerimkoli drugim stolom, ki je enak po obliki, enako oblazinjen, samo da ima 5-točkovni pas - mislim kar se varnosti tiče? Saj je roemer tudi prostostoječ, kje ga pa pripneš drugje še, razen z navadnim pasom preko otroka? Stol samo postaviš v avto, imam tudi takega od roemerja doma, samo sedaj v kleti sameva, se mi je zasral, odkar je sodelavka imela nesrečo in je bil njen mali zaradi takega stola, roemerjevega,  s pripenjanjem samo z navadnim pasom čez otroka,  v bolnici s podpludbami pod pasom pa še kje zraven (glava, pljuča)- sum na krvavitev v trebušno votlino + pretres. Ne, hvala, ne grem se več. Ko imaš enkrat samkrat nesrečo z otrokom v avtu, začneš malo drugače gledat na vse. Pettočkovni pas - nič drugega ne pride v poštev.



o groza...kako pa pripnes otroka s pettočkovnim pasom? Mislim sama žal nimam isofixa, torej samo varnostne pasove,zato mi ni jasno kako naj bi to izgledalo? meni je varnost na prvem mestu in za to rade volje plačam...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 8:58:15   
Anonimen
Gina, a če imaš pa Isofix je pa drugače? Mislim glede Roemerja?

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 9:51:06   
pravljica
jaz tudi še nisem videla za tako velike otroke 5 točkovni sedež user posted image  saj dokler gre, ga lahko imate v sedežu za manj kilaže, ti so večinoma 5 točkovni, ko pa to preraste, pa ostane ta, ki se pripenja samo še z avtomobilskim pasom, pri večini se pozneje naslonjalo odstrani in ostane od sedeža samo spodnji del - jahač...ta sedež služi samo še za "povišanje" otroka, da ga varnostni pas ne riba okoli vratu user posted image  jaz si to tako razlagam...no, naša je bila do 9. leta v tem sedežu, ker ji je odgovarjal naslon za glavo, čeprav so se vsi čudili, zakaj še sploh rabi avtosedež user posted image  

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 18:05:27   
Gina
Nimam isofiksa, zato takih sedežev nisem gledala. Zihr je pa isofiks najbrž boljši, kot vse ostalo. Pa ne me narobe razumet, navaden stol 8-18 imam sama tudi od roemerja, je zelo fajn, ker je tak, kot je treba.
Teja, sedež se pripne tako, kot vsak običajen sedež, ki ga imaš ta hip, se pravi na avto je pripet z varnostnim pasom od avtomobila. Potem pa ima otrok še točno tako pripenjanje, kot ga ima ta hip v navadnem (beri 8-18kg) stolu. Razlika je v naslonu, ki je gibljiv, ker se ga skoraj pri vseh teh stolih da sneti, da stol postane jahač. To ni tolk fajn, samo težko boš sploh kakšnega drugačnega za tako velike otroke kje staknila. Jaz imam dva taka stola doma, enega sem kupila že kako leto nazaj v BC, vendar jih tam ne marajo prodajat, raje prodajajo dražje, znane znamke, sem ga slučajno opazila. Enega sem kupila pa kar tukaj:

http://www.neckermann.si/article.aspx?articleid=2173145

Ma v končni fazi je prav, da se vsk odloči sam, mora se odločit sam, se mi pa zdi tudi prav, da sliši vsak še tisto, česar v trgovinah nočejo povedat.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 20:15:07   
tananejka
Gina: ZANIMIVOuser posted image !!! Prvič vidimuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedež 15-36?
28.10.2007 20:53:42   
Pi-kica 1
Gina, eno vprašanje. Kaj se pettočkovni varnostni pas da prestavljati, tako kot pri manšem sedežu? Ker če je višina fiksna, jo verjetno otrok hitro preraste? Sama sem že tudi razmišljala o tem, da je taka varianta veliko boljša za otroka, kot navadni pas, če se le da višina nastavit. Drugače pa res dobro zgleda sedež. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avtosedež 15-36?
29.10.2007 6:18:13   
dory
no tole je tudi meni bolj všeč,da se ga še vedno lahko zapne...posebi otroka in potem še varnostni pas..hvala ti gina za informacije..so več kot dobrodošle!

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avtosedež 15-36?
29.10.2007 8:43:41   
Strawberrie Cherrie
A nima Recaro tut 5točkovni pas na 15-36kg?

Sem se zmotila, sem našla zdaj, ima sicer 3točkovnega - če ktero zanima -> http://bob.webteh.com/si/recaro-young-sport-black-silver-microfibra-i193.shtml

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: avtosedež 15-36?
29.10.2007 22:22:46   
Gina
Pas se da prestavljat pri obeh stolih - višje ali nižje. Pri treh letih ga ima še na ta spodnji luknji, tako da ima še fore. Pri tem konkretnem stolu iz linka gre tisti del spodaj na sedežu, da sedež zoža in čisto zgoraj, dodatni del za glavo lahko proč. Pri treh letih ga ne rabi več.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: avtosedež 15-36?
29.10.2007 23:27:24   
frutka_
Concord Lift pro ali lift evo. oba imata dobre ocene. V tem razredu sta še maxi cosi in romer.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Delo.
пеперутка16

Kdaj ste po porodu šle nazaj v službo?

Po 6 mesecih. (15%)

Po 12 mesecih. (60%)

Od 12 do 16. (10%)

Ne delam. (15%)


Število vseh glasov: 20

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!