|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tabletke za dojenje
2.11.2007 13:11:15   
drobižek
Zelo bom vesela, če mi bo katera lahko napisala kakšne izkušnje ima s tabletkami za pospešitev delovanja materinega mleka, da se bom tudi sama lažje odločila ali jih vzamem ali ne. Svojega mleka imam malo, pa še tega se mi zdi, da ga je vsak dan manj, zato našo dojenčico hranim z adaptiranim mlekom, pa približno vsak tretji obrok dobi moje mleko.

Torej kakšne izkušnje imate s temi tabletkami? So vam kaj pomagale?


Hvala za odgovore in lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 13:17:26   
Emm
Živjo

Jst osebno nimam izkušenj s temi tabletkami jih ima pa moja sestra ki jih je dobila v bolnici tudi zaradi pospešitve nastajanja mleka.Njej so bile super saj je svojo pikico dojila skoraj 15m potem pa je morala nehati z dojenjem saj je zanosila in zaradi nosečnosti ni smela več dojiti.
Jih je pa jemala sam mislim da 1m.
Upam da sem ti bila kaj v pomoč.
Kje bi jih pa dobila?

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 13:26:57   
drobižek
Danes sem patronažni to omenila, pa je rekla, da mi predlaga te tebletke. ne vem a je nujno, da se začnejo takoj jemat, če opaziš, da nimaš mleka ali pomagajo tudi takrat, če jih začneš kasneje jemat? moja dojenčica je danes stara 10 dni. Bi pa prosila ginekologa, da mi napiše recept. Zanima me, če se jih splača jemat glede na to, da niso glih natur zadeva?

(odgovor članu Emm)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 13:31:26   
melanija
Če bi rada dojila jih vzemi. Natur gor ali dol. Če ti razni čaji, pivo, in velike količine tekočine ne pomagajo jih vzemi.
Boljše te tablete kot da boš morala kupovati adapirano mleko. Ker tvoje mleko je le tvoje mleko - je bolj natur od adaptiranega.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 19:24:44   
Jančika_
Tole se ti bo mogoče zdelo čudno, a ti lahko zagotovom, da je res (pa še kakšna druga mamica tudi, jih poznam nekaj, ki so tole uporabljale): sezamov napitek. Dve žlički sezamovih semen 20 minut vri v 2 deci vode (lahko si pripraviš tudi večjo količino in potem pogreješ). Spiješ tekočino in poješ semena. Pri meni je vsakič v dveh-treh dneh prišel tak naval mleka, da sem imela kamnite dojke. To sem prebrala tu na RR in ti 100% priporočam. Pojma nimam, kako in zakaj, ampak deluje.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 19:25:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Tole se ti bo mogoče zdelo čudno, a ti lahko zagotovom, da je res (pa še kakšna druga mamica tudi, jih poznam nekaj, ki so tole uporabljale): sezamov napitek.


Ja, tole res deluje user posted image  user posted image , poskusi :)

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 19:27:01   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Tole se ti bo mogoče zdelo čudno, a ti lahko zagotovom, da je res (pa še kakšna druga mamica tudi, jih poznam nekaj, ki so tole uporabljale): sezamov napitek.


Ja, tole res deluje user posted image  user posted image , poskusi :)


Se podpišem.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 22:02:04   
drobižek
Hvala vsem za odgovore. Jutri probam sezamova semena in poročam kako deluje.

Lahko noč!

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tabletke za dojenje
2.11.2007 22:04:59   
Jančika_
Aja, to sem še pozabila napisati. Jaz sem pila po tri skodelice na dan. In neluščen sezam ima boljši okus kot luščen; luščen je zelo grenek.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 18:46:58   
tinaaja
Meni v porodnisnici ni prislo do navala mleka in so mi dali za domov tametil. Doma je takoj naslednji dan prislo do navala. Zadeva ziher nekako pomaga, ce ne drugace psiholosko, kar je velikokrat pri dojenju najpomembnejsi faktor.
V prvih 2 mesecih sem sprobala maaaa vse mozne nacine za povecanje mleka... Mala se je dojila z nastavki po uro, uro in pol skupaj, sla zelo pocasi s tezo gor, obremenjavala sem se noro, ampak sem bila odlocena, da naredim vse kar zmorem, da bom dojila. Tako sem imela zalogo tametila doma in ko sem imela obcutek, da imam manj mleka, sem ga vzela.. Pri dveh mesecih sem se sama pri sebi odlocila, da je dovolj sekiranja in da sem naredila vse, kar sem lako (sezam, razni caji, roiboos, jasminovo olje, hrana, pocivanje, tekocina, tablete, crpanje,...) in da ce bom lahko dojila bom, drugace bomo pac resevali problem, ko bo nastal.
Brina ima dobrih 7 mesecev in se se ornk dojiva user posted image Ta psiholoski faktor je bil pri meni odlocilen, no pa jakost njenega sesalnega refeksa, ki se je ornk popravil po 2 mesecu. Tko da jaz bi probala tako naravna sredstva kot tudi tablete, ce pac zelis dojiti in se zelis potruditi v tej smeri.
Vsi govorijo kok je dojenje super za otrocka, ampak sele ko se znajdes v kaksni tezji situaciji, se zaves kok je to RES dobro. npr: nasa pikica ima nizke imunoglobuline, torej slabse razvit imunski sistem in preko dojenja jo jaz vsaj malo lahko pomagam pri tej zadevi. Aja, do sedaj prakticno tud prehlajeni nismo bili user posted image

Sezamovega caja pa sem si jaz kar po pol litra na enkrat skuhala.

Dobe naj bi bil pri laktaciji tudi roiboos rdeci caj (kupis v vsaki trgovini).ki ga lahko spijes kolikor hoces, saj je brez teina.

Pravijo, da naj bi pomagalo jasminovo olje, ki ga das na zapestje in naj bi njegov vonj pomagal pri vec mleka.

ni tkole se par naravnih nasvetov user posted image saj pravim, da sem probala vsega zivga boga... se vedno pa je najpomebnejse: pristavljaj, pristavljaj, pristavljaj user posted image vzami si par dni in se posveti samo temu, pa tudi ce se cel dan samo dojita... pred vsako flaso najprej na zizo, pol flaso... srecno, drzim pesti, da vama rata... ves, tud vsak tretji obrok je bolje kot noben user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 19:57:52   
siskamiska
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Aja, to sem še pozabila napisati. Jaz sem pila po tri skodelice na dan. In neluščen sezam ima boljši okus kot luščen; luščen je zelo grenek.


kje pa  se kupi neoluščen?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 20:30:27   
Janeja
Jaz ti lahko iz prve roke povem, da Tametil čisto nič ne škodi, količina mleka pa se res zelo poveča.

Jaz sem rodila Leo s 24 tedni in je bila 3 mesece v inkubatorju. Seveda je bila količina mojega mleka, ki sem si ga iztiskala minimalna, potem pa mi je Leina zdravnica na intenzivni predpisala Tametil, ki je naredil čudež. Lea je prve 4 mesece dobivala izključno samo moje mleko, potem pa še do 8 meseca po nekaj obrokov dnevno, pa je nisem nikoli dojila.

Tudi vse druge mamice z nedonošenčki, ki jih poznam, so jemale Tametil. Na začetku 2 zjutraj in 1 zvečer, potem sem zmanjšala na 1 zjutraj in 1 zvečer.

Če ti druge variante (sezam, ...) ne bodo pomagale, lahko brez slabe vesti poskusiš tudi s Tametilom. Škodil sigurno ne bo ne tebi ne tvoji punčki.






(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 20:36:05   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: siskamiska

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Aja, to sem še pozabila napisati. Jaz sem pila po tri skodelice na dan. In neluščen sezam ima boljši okus kot luščen; luščen je zelo grenek.


kje pa  se kupi neoluščen?

Jaz sem ga v Mercatorju, je bil pa od Biotopa. Po moje ga imajo povsod, kjer imajo njihov program. Od luščenega se loči tudi po barvi, je precej temnejši.

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 20:38:48   
Brundula
Meni so jih dali 3 dan po porodu v porodnišnici, ker mi še tisto malo mleka kar sem imela izginilo od utrujenosti pa od velikih bolečin. Jaz kljub temu, da sem jih spila dve nisem imela veliko mleka. Namreč moj ima sedaj 4,5 m in se še vedno trudimo, da bi vsaj nekaj spil mojega mleka in potem preostalo adaptirano. Zato, kar poskusi jih vzeti pa boš videla učinek. Drugače si boš vsaj  rekla, da si poskusila pa ni pomagalo. Pa ne se preveč sekirat, ker nimaš dovolj mleka, ker to pripomore samo k negativnemu učinku. To je moja izkušnja.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 20:56:20   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: Brundula

Jaz kljub temu, da sem jih spila dve nisem imela veliko mleka.

Ja samo po dveh pa res nisi mogla dobit velik mleka. Učinek se pokaže po 2 dneh jemanja, potem pa jih moraš za vzdrževanje količine redno jemat. Ko sem jaz za par dni vmes nehala, je tudi količina hitro padla.





(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 21:59:27   
MiRaNi
Tudi jaz pijem tametil. Pijem že četrto ''škatlico'' in se mi je količina kar popravila. Sicer še vedno dodajam ampak manj kot pred pitjem teh tablet. Zdaj mi jih bo zmanjkalo pa ne vem ali mi jih G lahko še kaj predpiše. Ali katera ve?

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tabletke za dojenje
4.11.2007 22:22:13   
Anonimen
Mene pa zanima, od kdaj obstajajo te tabletke za mleko? Sem namreč tretjič noseča in sem se žal že sprijaznila s tem, da verjetno tudi tokrat ne bom imela mleka. Prva je imela zelo močan refleks, pila sem ogromne količine čaja za dojenje, pa vse skupaj ni nič pomagalo. Druga ni imela sesalnega refleksa sploh, ko sem si pa napumpala, pa ni bilo niti za en obrok mleka, da bi ji ga dala po steklenički. Zato sedaj kar požiram te forume, saj takrat ca. 9 let nazaj ni bilo govora o kakšnih tabletkah. Me pa zanima, ali je vseeno, ali so sezamova semena oluščena ali neoluščena? Ali je priporočljivo piti to že pred porodom (ca 1 mesec prej). Kdo napiše recept za tabletke? Mogoče pa le obstaja upanje zame in za mojega dojenčka. Želim si slišati vaše odgovore, izkušnje..Lepo prosim. Lep pozdrav

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tabletke za dojenje
5.11.2007 9:12:04   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka
Me pa zanima, ali je vseeno, ali so sezamova semena oluščena ali neoluščena? Ali je priporočljivo piti to že pred porodom (ca 1 mesec prej).

Ja, vseeno je. In po moje nima nobenega smisla to piti prej, škoditi pa tudi ne more...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tabletke za dojenje
5.11.2007 22:32:23   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Mene pa zanima, od kdaj obstajajo te tabletke za mleko?


Tametil v bistvu niso tabletke za mleko ampak tablete proti slabosti, kot stranski učinek pa je navedeno nastajanje mleka. No in tale stranski učinek v večini primerov dejansko zelo dobro deluje.

Glede na to, da ga zdravniki pediatri predpisujejo mamicam nedonošenčkov, ko so ti še v inkubatorjih, sem prepričana, da ni
nobenih drugih stranskih učinkov, ki bi kakorkoli vplivali na mamico ali dojenčka.

Recepte pa je meni pisala kar moja splošna zdravnica.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tabletke za dojenje
13.11.2007 14:12:01   
Emm
Zanimivo!!!
Tole sem našla na internetu,ko sem vpisala tametil.
Dojenje
Posvetujte se z zdravnikom ali farmacevtom, preden vzamete katerokoli zdravilo.
Majhna količina domperidona se izloča v mleko. Ker varnost zdravila za dojenčke ni potrjena, med zdravljenjem s Tametilom odsvetujemo dojenje.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tabletke za dojenje
13.11.2007 14:39:22   
Petraa
Emm saj to piše tudi na navodilih

(odgovor članu Emm)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tabletke za dojenje
13.11.2007 15:01:04   
tinaaja
ja pa potencialni stranskih ucinkov ima tudi ogromno, ampak jaz sem hotla dojit in sem zato jemala tablete in se po skoraj 8 mesecih se zelo ornk dojiva.. 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tabletke za dojenje
13.11.2007 15:23:26   
Emm
Ja ampak zakaj odsvetujejo.
Moja sestra jih je tudi dobila in jemala.Super so učinkovale,dojila je 17 mesecev ampak zakaj piše da odsvetujejo?user posted image user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tabletke za dojenje
14.11.2007 21:16:57   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: Emm

Ja ampak zakaj odsvetujejo.
Moja sestra jih je tudi dobila in jemala.Super so učinkovale,dojila je 17 mesecev ampak zakaj piše da odsvetujejo?user posted image user posted image


Zato, ker to piše na vseh zdravilih! Drugače ti ne znam odgovorit.
Sem pa sigurna, da otroku ne škodi, če mamica jemlje Tametil za nastajanje mleka. Če bi obstajala samo minimalna možnost, da bi otroku kaj škodilo sem 1000000% prepričana, da jih na intenzivni mamice nedonošenčkov ne bi dobile. Tako jih pa skoraj vse jemljejo.



(odgovor članu Emm)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tabletke za dojenje
16.11.2007 23:43:26   
Peli
Tole kar pa zdaj berem me je pa kar presenetilo - meni so rekl v porodnišnici da jih jemljem samo 5 dni 2 na danuser posted image
Ostalo sm pa stran vrgla - no saj men je takrat kr vn tekl, ko pa sm šla na črpanje pa nič od nič...
.
No obdobje dojenja je že zdavnaj za mano, upam da se bo drugič bolje obneslo.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?