|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 9:58:42   
Naja31
Moj sin je star 2 leti in pol in umivanje las je že od nekdaj nočna mora. Za vse tri.
Ko je bil manjši, sva ga še obvladala, zdaj je pa že večji in močnejši, in vedno se bolj dere, kriči, brca. Mož se z njim zapre v tuš kabino, ker je nama iz banjice bežal, in ga sploh nisva mogla umiti, ne da bi bila midva sama  in cela kopalnica mokra.
Meni se srce trga, ko mene kliče na pomoč, ampak lasje je pač treba umiti. In cel teden vsak dan vpraša, če bo danes tuš. In ob nedeljah mu pač povem, da danes pa ja, in potem celo popoldne stoka ina jamra in začne jokati še preden ga slečeva,
Smo sprobali vse, pa tisti ščitnik za umivanje las, pa se je drl že ko sem mu ga gor dala.

A bo kdaj bolje? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:07:13   
marita
Bo bolje seveda bo.
Pri nas je bilo enako, ful se rada kopa in umiva, amapk lase pa ni šans, vpitje in dretje, da je bilo joj.  Pa sva probala na lep način, pa na grd-na silo pa nič pomagalo. Tko da ji ene 3 tedne sploh nisva več laskov umivala. Pol je pa sama vprašala kdaj bomo laske umival, sva pač rekla da jih več ne bomo k jih noče, bo kr umazane imela. No in od takrat je mir, z veseljm si jih umiva in še bolj pogosto kot bi blo treba, samo zato da bo lepa in bo lepo dišala. Je pa stara 3,5 leta. Ne vem kaj pali, kakšna fora, neki ji je takrat prebilo da je očitno poštekala in sedaj ni več problema.user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:08:00   
kjava
Naš si je kot mali rad umival glavo, pol se je drl, pa spet rad, pa spet drl- se faze kar izmenjujejo. Zdaj mu dam brisačo, da si jo tišči na oči, ker mislim, da ga to najbolj moti, ko mu voda teče v oči. Pa končno sem mu dopovedala, naj glavo fajn vznak drži, pa mu ne bo voda nikamor tekla.
To sedaj še kar pomaga. Je glih v soboto, ko sva umila lase, rekel: Zdej pa nč več ne jokam ane?

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:08:44   
Anonimen
Jaz sem se tudi zraven drla pa tulila ter cepetala, pa kar po obrazu sem ga s tušem, pa sva se potem oba smejala.

(odgovor članu marita)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:10:59   
Naja31
To z brisačko na očeh pa nismo poskusili.
Moj mož se tudi zraven dere, pa smeji, ampak sin pa ne. On se samo dere user posted image .

Saj vem, da ga bo minilo, ampak nekam dolg traja ta faza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:13:54   
natasaom
IZVIRNO SPOROČILO: marita

Bo bolje seveda bo.
Pri nas je bilo enako, ful se rada kopa in umiva, amapk lase pa ni šans, vpitje in dretje, da je bilo joj.  Pa sva probala na lep način, pa na grd-na silo pa nič pomagalo. Tko da ji ene 3 tedne sploh nisva več laskov umivala. Pol je pa sama vprašala kdaj bomo laske umival, sva pač rekla da jih več ne bomo k jih noče, bo kr umazane imela. No in od takrat je mir, z veseljm si jih umiva in še bolj pogosto kot bi blo treba, samo zato da bo lepa in bo lepo dišala. Je pa stara 3,5 leta. Ne vem kaj pali, kakšna fora, neki ji je takrat prebilo da je očitno poštekala in sedaj ni več problema.user posted image


isto je bilo pri nas-samo,da je zraven še na pomoč klicala user posted image ...
sedaj mora bit pa zrihtana za v vrtec..stara je pa 3l

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:18:35   
Naja31
sedaj mora bit pa zrihtana za v vrtec..stara je pa 3l


Upam, da bo to tudi pri fantkih vžgalo.
Ker ne vem če bo njemu pomembno, da je zrihtan za vrtec user posted image .

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:23:19   
Gina
Mi smo to rešili tako (pa se je ta mali resnično grozno bal, tulil in bil čist iz sebe vsakič, ko smo glavo prali), da si glavo pere v banji. Če se pere v tušu, mu postavim na tla majhni banjo ali pa kar širok škaf za perilo - še lažje je pa v ta veliki banji. Najprej ni hotel razumeti, da bo boljše, če da glavo nazaj. Spoh zato, ker kdar ga je moj pral, ga je pral po sistemu, treba je oprat, boš že zdržal, najboljše, da hitro mine, potem je pa voda špricala prav povsod, tudi čez učke in je ibl mali čisto hitreričen. Napaka. Počasi smo se potem učili glavo nazaj držat, da se vedno bolj uleže na vodo, pa še brisačko mu dam vedno zraven in vsakič mu je šlo lažje. Zdaj pa že sam reče, da bo pogumen in čisto nič ne zganja cirkusa zraven.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:24:11   
ona
Ja,da te potolažim,moj sin se je drl od rojstva do 6 letuser posted image
In še zdaj pri 9 si nerad umije glavouser posted image

Hčerka pa ima 3 l in njej je to samoumevno in ni blo nikol problema in nikoli dretja!
So pač različni ti otrociuser posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:27:42   
Anonimen
Bo. Tmali od fanta je ze tri dni prej jokal "ne bome dones glave prali, ne?", zdaj si jo pa z veseljem. Da ne omenjam krikov na bazenu, potem si jo je pa sam umil. Bom vprasala dragega na kako finto ga je vrgel, ker sem pozabila user posted image  Je bil pa star cca 2,5 se mi zdi.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:32:51   
lex
"NE MI GLAVE UMIVAT, SUHO GLAVICO BOM MEL!" Evo besede mojega fanta zvečer ko je treba glavo prat. Pol smo pa zadnjič probali čisto nazaj gledat, pa iz las sem mu delala vragolije na glavi (ima dolge lase, ker ne pusti stričt, smo roge delali od nosoroga in hudega bika) pa ni jokal, upam da tud naslednjič ne bo.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:36:31   
Anonimen
Ah, jaz sem mojemu samo rekla, prav, boš pa uši imel, pa garje se ti bodo naredile, take kraste, ki zelo srbijo, pa smrdel boš, pa se bo hotel nihče s tabo igrati. Pa je bil čist mir.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 10:42:21   
kofetek2010
Naša je, pred 2.tednoma, zmanjšala svojo nejevoljo za 80% - sedaj le joka-stoka in pravi "epa, epa" (lepa, lepa) in kima. Pa tud lase si končno pusti s fenom posušit... njen komentar pa je isti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A se kdaj nehajo dreti pri umivanju las?
6.11.2007 12:47:34   
piščanc
naš je star 2,5 let. do sedaj smo umivanje glave naredili precej na hitro - v bano in ga pač polijem s tušem, da se splakne. na vsa prigovarjanja, da naj miži, gleda gor, poišče pajkca na stropu, pokrije z rokicami, dela enako kot starejša sestrica,...ni palil. no nazadnje pa je imel enega vlakca iz jajčk, ki ga je vlekel po steni in posledično pogledal navzgor, ko je bil vlakec visoko. pa sem ga takrat splakovala, ko je gledal navzgor. in je šlo brez joka.

moram pa poudariti, da sta bila tisti večer oba orto pridna in se mu je celo dalo kaj dopovedati.

poizkusite nekaj dati na strop da gleda gor in mu potem res previdno splakniti glavo.

sem šla brat še ostale odgovore - pri starejši je tud palila brisača, ki si jo je tiščala na oči, pa še stabilna je bila tako, ker je bila brisača pripeta na vrv.

< Sporočilo je popravil piščanc -- 6.11.2007 12:48:07 >


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?