|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kakšna moka za kruh?
7.11.2007 7:57:51   
Anonimen
Mi smo se tudi podali v peko kruha in bolj zdrave variante. Spečem pa ga iz ajdove moke in bio polnozrnate (včasih tudi bio ržene), zraven dodam semena, zadnjič sem pa dodala še kuhano ajdovo in proseno kašo. Kruhek je bil fenomenalen, njami. Naredim pa kruh in žemljice. Danes bomo ponovili vajo, zraven bom pa še za moža probala spečt kruh brez gnetenja iz bele moke. Upam, da bo uspelo.

Kruha pojemo malo, ponavadi samo za zajtrk, zato ga narežem na male kose ali celo šnite, dam v vrečko in v zmrzovalnik. Ven vzamem le toliko šnit ali željic, kot jih mislim pojest tisti trenutek.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kakšna moka za kruh?
7.11.2007 8:13:29   
orhideja75
jaz sem pa v včerajšnji reklami od špara videla, da imajo že pripravljeno mešanico za kruh, kateri se doda samo voda. tega še nisem sprobala, sem pa že videla, da ga ima hofer.
a ste probavale tudi s tem, ali vedno delate z vsako sestavino posebej in potem skupaj zmešate?

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kakšna moka za kruh?
7.11.2007 8:22:35   
MARTINŠČICA
Če mene vprašaš, so vnaprej pripravljene mešanice moke bolj tako, nezdrave no. Saj kruh, ki ga kupimo v trgovini je tudi eno veliko sranje. Peki še recepta ne zaupajo novinarjem.
V mlinu vsaj dobiš moko, ki ni prečiščena in ne vem kako obdelana in nima nobenih stabilzatorjev, barvil ... Jaz menim, da je bolje nabaviti čim manj preelana živila in jih potem sama obdelam, kakor želim, ne pa da mi nekdo zadevo vnaprej pripravi in v bistvu pokvari. Tega se držim pri vseh žvilih (meso, zelenjava, mleko, sladkor ...) To je le moje mnenje. Vsak pa dela po svoje.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kakšna moka za kruh?
8.11.2007 7:50:10   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Če mene vprašaš, so vnaprej pripravljene mešanice moke bolj tako, nezdrave no. Saj kruh, ki ga kupimo v trgovini je tudi eno veliko sranje. Peki še recepta ne zaupajo novinarjem.
V mlinu vsaj dobiš moko, ki ni prečiščena in ne vem kako obdelana in nima nobenih stabilzatorjev, barvil ... Jaz menim, da je bolje nabaviti čim manj preelana živila in jih potem sama obdelam, kakor želim, ne pa da mi nekdo zadevo vnaprej pripravi in v bistvu pokvari. Tega se držim pri vseh žvilih (meso, zelenjava, mleko, sladkor ...) To je le moje mnenje. Vsak pa dela po svoje.


Se strinjam, sem mal deklaracijo brala od te mešanice za kruh od Hofra pa so noter zadeve ki sploh ne vem kaj tam delajouser posted image , tako da raj sama skup namešam pa je to to, vsaj vem kaj noter dam. Sicer pa vsak po svoje, mene deklaracija ni prepričala.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kakšna moka za kruh?
8.11.2007 8:33:36   
Anonimen
Pa saj ni težko in zamudno narest kvasino:mlačna voda,sveži kvas,žlička sladkorja za vspodbudit vshajanje,žlica moke,zmešaš in čakaš,da se dvigne.jaz sicer dodam še kanček olivnega olja v kvasino in še malo,preden začnem mešat testo.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kakšna moka za kruh?
8.11.2007 9:04:18   
kalbo
Sej nobene stvari ni težko in zamudno narest. Sam ljudje raj instant kuhajo. Od omake za špagete dalje. Pač ne vedo, kaj je res dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kakšna moka za kruh?
8.11.2007 9:16:23   
hrchy
Jaz grem po moko najraje na trznico in mi tam vsakic malo drugacno mesanico namesajo... za eksperimentiranje user posted image Ce mi pa tiste zmanjka pa vzamem navadno belo tip 500! Sicer pa raje pecem manjse hlebcke, bagete in zemljice, kot da bi naredila kilski hlebec - potem pa  jih stresem v pehar in zgleda ful lepo!
Kruh pa pecem kar na navadnem pekacu, posutem z moko - kot je rekel Kalbo.





(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kakšna moka za kruh?
8.11.2007 9:17:27   
kalbo
Probaj vedno uporabit koruzno moko za posutje pleha. Skorja rata božanska.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kakšna moka za kruh?
8.11.2007 9:25:47   
natasaom
da se mal pohvalimuser posted image . mi kruha ne kupujemo,ker ga sama pečem.včeraj sem spekla eno štručko..testo zmešam kar z mikserjem in je res bolj rahel..včasih dodam ajdovo,graham al pa koruzno moko in je res dober kruh..pekaač posujem z moko in skorja je res taprava..dela pa ni toliko,da mi nebi zneslo.ta čas ko pridem do trgovine,čakam na blagajni,pridem domov-je kruh že pečen
mešanic pa ne uporabljam,niti konzerve ne kupujem-razen tune pa argo pašteto

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Dobre prehranjevalne navade je treba privz...
Prehrana otrok bi morala biti, v primerjavi s prehrano odraslih, energijsko bolj bogata, saj otroci še rastejo in se raz...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?