|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
7.12.2007 23:21:27   
skuštrana
Vsekakor se bom tudi tokrat potrudila, da bi mi uspelo,


Benika, jaz ti držim pesti da ti uspe ...user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
8.12.2007 8:07:47   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka



Uletavanje in smetenje teme z nasveti "super dojilj" pa enostavno ignoriraj.



Glede na to, da menim, da si izobražena ženska, se mi res zdi da takšen nivo ni na mestu in samo kaže na to, da nekaterih stvari nimaš razčiščenih sama s seboj.

Morda bi bil čas da nehaš lajat name na skoraj vsaki temi, ker jaz zaenkrat še ne bom odnehala. Sicer pa, pes ki laja, ne grize.

Pa lep dan.



user posted image user posted image user posted image

Glede "razčisščenosti" in"manjku" v življenju pa samo malo poglej okoli česa delač cirkus že nekaj in posiljuješ okolico.
V verjamem, da si izobražena ženska tudi ti iskreno svetjem, da preusmeriš dvojo energijo in se začneš zanimat še za kaj drugega, kot so prehranjevalne navade malih otrok.
Prej ali slej boš ugotovila, da v življenju obstja še kaj drugega, pomembnejšega.



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
8.12.2007 11:50:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakoLUlana

zakaj ji enostavno ne odgovorite na vprasanje in nehate silit z dojenjem? Ce ji ni slo, ji pac ni slo pa kaj!


Nihče nikogar ne sili z dojenjem, Seven sicer ne potrebuje da jo branim, vendar res ni nič takega napisala.
Tudi jaz bi beniki svetovala, da odmisli prvo izkušnjo z (ne)dojenjem in ji priporočala knjigo Dojenje in materinstvo iz srca, pa malo sem pokukaj www.dojenje.net Če vama bo dojenje steklo super, če ne, pač ne.
Zelo velik "problem" nedojenja vidim namreč v tem, da mamice domnevajo, da če niso dojile v prvo, tudi v drugo ne bo šlo, ter to, da ne poznajo načina nastajanja in tvorjenja mleka oz. delovanja dojk. Zato vsaki mamici priporočam omenjeno knjigo, odločitev kako bo ravnala, ali se bo o dojenju poučila ali ne, al bo poskusila dojiti ali ne, pa prepuščam njim. user posted image

(odgovor članu jakoLUlana)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
8.12.2007 11:53:01   
Anonimen
Aja, glede samega vprašanja, pa se strinjam z lukrecijo. user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
8.12.2007 17:25:26   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka



Uletavanje in smetenje teme z nasveti "super dojilj" pa enostavno ignoriraj.



Glede na to, da menim, da si izobražena ženska, se mi res zdi da takšen nivo ni na mestu in samo kaže na to, da nekaterih stvari nimaš razčiščenih sama s seboj.

Morda bi bil čas da nehaš lajat name na skoraj vsaki temi, ker jaz zaenkrat še ne bom odnehala. Sicer pa, pes ki laja, ne grize.

Pa lep dan.



user posted image user posted image user posted image

Glede "razčisščenosti" in"manjku" v življenju pa samo malo poglej okoli česa delač cirkus že nekaj in posiljuješ okolico.
V verjamem, da si izobražena ženska tudi ti iskreno svetjem, da preusmeriš dvojo energijo in se začneš zanimat še za kaj drugega, kot so prehranjevalne navade malih otrok.
Prej ali slej boš ugotovila, da v življenju obstja še kaj drugega, pomembnejšega.




Če bi brala RR malo bolj pozorno in se ne vsajala na vsako mojo temo o dojenju, bi lahko ugotovila dve stvari:

1. Pišem in odgovarjam na zelo veliko tem, ki niso nujno povezane z dojenjem.

2. Na dojenje pravzaprav pišem zelo redko in še to IZKLJUČNO z namenom, da pomagam kakšni mamici z nasveti, ki bi nekoč meni prav prišle, pa se nisem imela na koga obrnit, razen par mlekarskih aktivistk, ki so bile takrat še precej nedosegljive.

3. Če me dojenje in starševstvo zanima, se mi res ne zdi slabo. Mislim, da si ljudje najdejo dosti bolj neumne hobije kot je ta. In res mi je v veselje!

In še nekaj. Kaj pa je v življenju pomembnejšega, kot pa naši otroci?  user posted image

Mič, ne bom več smetila. user posted image




In še odgovor na vprašanje, ki je bilo zastavljeno.

Mislim, da te bodo v porodnišnici prav čudno gledali, če boš že pred porodom strašila okrog z adaptiranim mlekom. Prvič zato, ker ga sami imajo, drugič zato, ker žensk, ki ne želijo dojiti ne sprejemajo preveč radi (takšen vtis boš pač naredila)  In kot je napisala Hothien, raje si vtepi v glavo, da boš dojila, kaj preberi, idi na kakšno srečanje. Potem boš pa videla kako stvari potekajo.

V MB porodnišnici imajo recimo zdaj zaposleno diplomirano svetovalko za dojenje z veliko znanja in izkušnjami, ki vsaki pomaga prebroditi glavne težave. Svetuje pa tudi po telefonu.

In glede na to, da imaš interes in voljo (bravo!), mislim da si že večino dela opravila. Saj bo, kjer je volja, tam je moč, kjer moči ni pa je znanje. Heca malo ne škodi. Če boš kaj rabila pa pošlji ZS, sem vedno na voljo. user posted image





< Sporočilo je popravil Seven RR -- 8.12.2007 17:29:12 >


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
8.12.2007 19:06:36   
TinaUros
V Šempeterski porodnišnici dajejo Pregomin. Kako je z Aptamilom ne vem. Vem pa, da na pediatričnem oddelku le tega dajejo. In še to. Ni res, da je novorojenčkom vseeno kaj pijejo. Aptamil je dokazano, da jim je boljši od npr. Pregomina.
Probaj nest za seboj Aptamil in jim ga ponudi. Ga bodo že pripravili v mlečni kuhinji ti jim boš pa le stroške mleka prišparala.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
9.12.2007 9:59:14   
Pikapoka1
Pozdravljene,
sicer se nimam namena vmešavati v debate, bom pa napisala sledeče....pri vsem kar se da prebrati danes o dojenju ne morem razumeti nekaterih pisanj... jasno je da ima vsaka ženska mleko, seveda ne takoj...prve dni je v prsih prosoten le kolostrum, kaj je to, tu ne bom pametovala ker predvidevam da veste. In narava je tako naredila, da to zadostuje otroku dokler se ne ustvari mleko, to je od 3-5 dni po rojstvu. tudi meni so v porodnišnici na veliko solili pamet z dodajenjem, češ, ja kaj pa boste vašega otroka pustili 3 dni stradati...katastrofa! In to naj bi bilo strokovno osebje!!! Pa se nisem dala, poleg tega da sva imela zelo težak porod, da je mali imel zlatenico in bil zato še tolko bolj zaspan in da sem imela udrte bradavice. tako sva se dva dni zelo zelo trudila da je kaj spi, dobila sem nastavke in pristavljala dan in noč non stop. in sva zmagala. tretji dan je bilo mleka za cel oddelek. nikdar nisem dvomila, da ne bom mogla dojiti, samo zato, ker nam je narava tako namenila in drugače ne more biti. Sem se kregala z vsemi sestrami, da mojemu otroku dodatka nihče ne bo dajala, da ima vse kar rabi pri meni in tako je tudi bilo, ne glede na je izgubil iz 2960 na 2730 ko sva odšla iz porodnišnice. Doma pa sva v 14 dneh dobila 770!!! g! Bravo mi. Zato ne vem zakaj dvomite vase, raje si še kaj preberite, se umirite in zaupajte vase. vaš otroček rabi samo mirno mamo in veliko vztrajnosti, ne pa dodatkov, ne takih ne drugačnih, ne čajev ne ničesar... samo ljubezen in Joške  user posted image . Saj veste  PONUDBA  VS POVPRAŠEVANJE!!!!  Pa tudi ni treba slepo zaupati vsem ljudem v belem in modrem (beri med. osebju), je pa res tudi sledeče.... dojenje je predvsem vprašanje lastnega prepričanja. če verjemete vanj, potem boste dojile ne glede na vse, če ne, potem se boste pač pustile hitro prepričat in izbrat lažjo pot.... to pa je flaša...pa srečno!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
18.12.2007 13:32:53   
Anonimen
Pikapoka1, mogoče si res pri sebi zmagala v dojenju, ampak nikdar in nikoli ne meči vseh v isti koš.
Vsak ima svojo zgodbo, ti na srečo s srečnim koncem. Pa lep pozdrav.

(odgovor članu Pikapoka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
18.12.2007 13:36:11   
mišk
Pikapoka1, mogoče si res pri sebi zmagala v dojenju, ampak nikdar in nikoli ne meči vseh v isti koš.
Vsak ima svojo zgodbo, ti na srečo s srečnim koncem. Pa lep pozdrav.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
18.12.2007 13:43:34   
*tajda*
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pikapoka1, mogoče si res pri sebi zmagala v dojenju, ampak nikdar in nikoli ne meči vseh v isti koš.
Vsak ima svojo zgodbo, ti na srečo s srečnim koncem. Pa lep pozdrav.


se podpišemuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
22.12.2007 17:52:50   
Tanayya29
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pikapoka1, mogoče si res pri sebi zmagala v dojenju, ampak nikdar in nikoli ne meči vseh v isti koš.
Vsak ima svojo zgodbo, ti na srečo s srečnim koncem. Pa lep pozdrav.


se podišemuser posted image user posted image user posted image user posted image

tudi jaz.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prilagojeno mleko v porodnišnici
22.12.2007 18:10:16   
Anonimen
Jah, super Pikapoka, tebi je kljub vsemu trudu uspelo, meni žal ni...

Odgovor na vprašanje  : vzemi si s seboj Aptamil, ali kar pač želiš, ti ga bodo naredile po mojem... Vso srečo...

(odgovor članu Tanayya29)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?