|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obrezovanje
11.12.2007 12:13:06   
3T
Otroka ne bi želela izpostavljati ( razen če ni to zdravstveno pogojeno ), kakršnem koli posegu. Sploh pa ne vidim potrebe, da bi mu povzročala bolečino zaradi ....

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: obrezovanje
12.12.2007 0:33:51   
sandra85
user posted image
mi ne bomo opravili tega  posega-le če bi bilo potrebno, ampak srčno upam, da ne!
zaradi vere??? halo?! smo v sloveniji! in kaj če otrok ne bo maral "te vere"??? in če bo res zakompleksan zaradi "drugačnega lulčija"?
kej takega pa si js nebi upala-bogi otrokuser posted image -pa brez zamere


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: obrezovanje
12.12.2007 8:09:01   
Anonimen
Pa kaj lahko že daste enkrat mir s temi pametovanji? Vsak je človek zase, vsak odloča o svojem otroku SAM! Tu se prosi za pomoč, in ne za neka čudna mnenja..

Mojega jaz ne bom dala obrezati, razen, če bodo kakšne težave, drugače pa no way...

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: obrezovanje
12.12.2007 9:56:38   
Laubica
Moj starejši sin je imel vnetje lulčka -pa nam ni dr. nikoli svetovala obrezovanje,dobil je antibiotik in je bilo pol ok.zdaj imam še enga sina in ga tudi ne bi dala obrezat

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
12.12.2007 12:01:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: obrezovanje
12.12.2007 17:37:57   
Rožica I
Sedaj so neke polemike glede neobrezanih lulkov in virusa HIV. 
Oče mojega user posted image  pravi, da bi ga mogoče  dali obrezat (sedaj, pri 5,5 letih brez kakršnihkoli problemov glede tega user posted image ), jaz pa da ne pride v poštev!
Njega so v puberteti iz zdravstvenih razlogov obrezali in je sedaj zelo zadovoljen glede tega (takrat pa je imel nepopisne bolečine user posted image ).
Mislim, da je to popolnoma nepotrebno mučenje človeka, pa magari zaradi vere, higiene, estetskosti..
Edini sprejemljiv razlog zame glede operacije, bi bil iz zdravstvenega stališča.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: obrezovanje
16.12.2007 23:41:41   
venezuela
haloooooouser posted image user posted image  pa kaj ste v afriki al kajuser posted image  zaradi vere, OMGuser posted image  pa kar je še bolj bolano, zaradi higieneuser posted image
Zakaj pa še ne bi vam mal frač obrezal, pa po možnost še brez anestezije, če ste že tko zaprisežene v verouser posted image Saj marsikje pa tudi v evropi je obreezovanje deklic še žal, žal, žal vedno prisotno. Mene kar 5m v luft dvigne ko kej tacga slišim, in bi tistga ko to svojmu otroku nardi, mu najraj vse stran porezala!
Ne rečem, če ogroža otrokovo zdravje, ajd valda da boš vse naredu, ker ga maš rad in mu vse naj naj privoščiš, ampak haloooo zaradi higieneuser posted image user posted image
Kako mu boš ti potem to svojo kaprico razložla, ko bo tvoj otrok prišelv puberteto in bo videl, da je drugačen od ostalih fantov? GROZNO, TI DEJANSKO MISLIŠ POHABITI SVOJEGA OTROKA, ZARADI SVOJE KAPRICE IN DA BO TVOJI ŽELJI PI HIGIENI ZADOŠČENOuser posted image  
MISLM, DEJ PEJD V AFRIKO, HALOOO
matr me take stvari do konca razpaljo, mi je kr žal, da sm šla sploh brat ker sem zaj zelooouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pojdi naprej in se ne oziraj nazaj

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: obrezovanje
17.12.2007 0:29:45   
AlTa
"ZARADI VERE" zakaj pa ne,pač vsak ma drugačne običaje pa čeprav živimo v sloveniji.
In zakaj user posted image   naj nebi maral svoje vere? Poznam dost mamic, ki so dale svoje user posted image  obrezat pa se še noben ne pritožuje, ker ima drugačen lulček. user posted image
Men se bolano zdi to kar nekatere napišejo!!!!!!!!!!! user posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: obrezovanje
17.12.2007 9:53:46   
nerka
IZVIRNO SPOROČILO: venezuela

haloooooouser posted image user posted image  pa kaj ste v afriki al kajuser posted image  zaradi vere, OMGuser posted image  pa kar je še bolj bolano, zaradi higieneuser posted image
Zakaj pa še ne bi vam mal frač obrezal, pa po možnost še brez anestezije, če ste že tko zaprisežene v verouser posted image Saj marsikje pa tudi v evropi je obreezovanje deklic še žal, žal, žal vedno prisotno. Mene kar 5m v luft dvigne ko kej tacga slišim, in bi tistga ko to svojmu otroku nardi, mu najraj vse stran porezala!
Ne rečem, če ogroža otrokovo zdravje, ajd valda da boš vse naredu, ker ga maš rad in mu vse naj naj privoščiš, ampak haloooo zaradi higieneuser posted image user posted image
Kako mu boš ti potem to svojo kaprico razložla, ko bo tvoj otrok prišelv puberteto in bo videl, da je drugačen od ostalih fantov? GROZNO, TI DEJANSKO MISLIŠ POHABITI SVOJEGA OTROKA, ZARADI SVOJE KAPRICE IN DA BO TVOJI ŽELJI PI HIGIENI ZADOŠČENOuser posted image  
MISLM, DEJ PEJD V AFRIKO, HALOOO
matr me take stvari do konca razpaljo, mi je kr žal, da sm šla sploh brat ker sem zaj zelooouser posted image user posted image user posted image user posted image

pa ti nisi pr seb, mas kaksne probleme al kaj.. kva ste ene cudne res, vprasala sam tiste k majo iskusnje, ne pa take k tebe k si ti zgleda iz afrike user posted image user posted image

(odgovor članu venezuela)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: obrezovanje
17.12.2007 14:30:38   
petea
Nerka, verjemi, tudi v Evropi obrezujejo deklice. Iz istega, meni nerazumljivega razloga, kot fante: ker je to baje bolj higiensko (in to argumentirajo z zdravstvenega, verskega, psihološkega in ne vem, kakšnega stališča še (baje nekateri celo trdijo, da smo neobrezane punce neplodne (user posted image user posted image user posted image ))).

Kožica preko ženskih in moških spolnih organov ni brez razloga. Narava že ve, kaj dela, ljudje veliko manj krat. Razumeti pa tudi treba, zakaj razne religije predpisujejo določene stvari in katere zadeve so smiselne. Čas inkvizicije in mračnjaštva še ni tako daleč nazaj.

Mi je zelo zanimivo, da ženskam, ki imajo razna vnetja mehurja ali nožnice, (vsaj upam user posted image ) noben ne predlaga odrezati sramnih ustnic.

Zagotovo je obrezovanje tabu tema, verjetno kar nekaj obrezanih moških, ki ima zdravstvene ali drugačne težave, tega ne bodo obešali na veliki zvon. Če se pa kdo želi obrezati, pa se še vedno lahko polnoleten, ko razpolaga s svojim telesom.  (Mi je popolnoma jasno, da odraslo težje prenašajo operacije, a se lahko vsaj zavestno lotijo tega.)

Mislim da je naloga staršev privzgojiti otrokom zdrav odnos in skrb za svoje telo ter jih naučiti kritično razmišljati in delovati. 

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: obrezovanje
17.12.2007 23:03:27   
Zamima
moje mnenje -  ne vem kaj se tolko ukvarjate z lulčki vaših sinovuser posted image , raje se jim bolj posvečajte z igro in podobnim kar malčke zanima, sama nimam sina, če ga bom pa kdaj imela mi pa na kraj pamet ne pade, da se bom s tem obrezovanjem ukvarjala user posted image , razen seveda, če bi bilo to iz zdravstvenega stališča NUJNO! potrebno. Tako kot so nekatere napisale, niti slučajno ne bi želela svojemu otroku zarad take stvari povzročati bolečine, pa še pod narkozo mora biti, a mislite da je vse to zdravo za otroka? user posted image
Ubogi revčki, res ,... user posted image
in kot je bilo tudi že omenjeno, če mu bo to pasalo, se lahko še vedno da sam obrezat, ko bo vedel zakaj se gre, jaz nikoli na tak način ne bi posegala v otrokovo telo user posted image .



_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: obrezovanje
18.12.2007 10:02:17   
mišk
Če bi (bom) imela sina bi ga dala obrezati samo zaradi zdravstvenih problemov in še to le v skrajni sili, če res nič drugega ne bi več pomagalo.
Zaradi vere pa - saj smo v Sloveniji!! In to je krščanska dežela, oziroma dežela ateistov! In ti ne obrezujemo-zaradi vere.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: obrezovanje
18.12.2007 10:35:50   
Anonimen
Ej, ne vem. Matija ima še vedno lulčka v šotorčku. Z drugo besedo mu kožica ne gre dol. Pediatrinja sicer pravi, da zdaj pred vstopom v šolo posegov ne delajo, po drugi strani pa pravite, da čim preje, tem bolje. IN kot vidim, od tele kožice ni drugega kot nadloga. Če ga bodo torej že morali rezati, se bom posvetovala s pediatrinjo, če ne bi obenem kožice kar odstranili. No, če pa bi mu šla medtem sama od sebe dol, potem vsak poseg odpade.

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: obrezovanje
18.12.2007 11:01:27   
Anonimen
A se vam še da? user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: obrezovanje
18.12.2007 11:10:31   
African queen
Meni je zelo žal,da ju nisem dala obrezat,ampak zdej je mal pozno,stara sta 5 in 8 let.Tukaj dol pa obrežejo  vsakega fantka takoj po rojstvu,zaradi higienskih razlogov seveda.

Drugače pa res lahko to v Sloveniji opraviš samoplačniško,par let nazaj je bilo okrog 100.000 sit.Ampak se da tudi s pediatrinjo zmenit,da ti napiše napotnico.

V glavnem,sem ZA obrezovanje.user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: obrezovanje
18.12.2007 11:22:19   
Taula
Če bom kdaj imela sina ga dam obrezati samo če bo nuja (zdra.stanje) Zaradi vere nikoli...zakaj bi otroka posiljevala s svojo vero? Naj se sam odloči, ko bo dovolj star.user posted image
Starši, ki obrezujejo otroke brez anastezije...upam da ni tolk norih v Sloveniji.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: obrezovanje
18.12.2007 11:22:30   
mateyka
v ameriki (zda) obrežejo čez 60% vseh moških dojenčkov. sam tok da veste, da se to ne prakticira v afriki. evo:
http://www.circlist.com/rites/usa.html



(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: obrezovanje
18.12.2007 11:32:24   
African queen
Ja Mateykauser posted image .Ne vem kaj jo imate tolk z Afrikouser posted image .Če bi ve živele tukaj,bi tudi z veseljem dale obrezat vaše fantke,tale vročina in vlaga so pravi raj za bakterije in pride takoj do kakšnih infekcij,pa čeprav se človek redno umiva.


http://www.pedsurology.com/circumci.htm    


Evropa ima pa najmanj obrezanih moških,to je pa res.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: obrezovanje
18.12.2007 17:26:19   
Seven*
No, poskusimo razmisliti..

Če je človek posledica evolucije, ima tudi kožica določen namen. Predvidevam, da ščiti občutljivo glavico. Kadar je penis primerno oblikovan in gre kožica lepo čez glavico, je namen dosežen ob primerni higieni.  Penis se namreč vname zaradi preozke kožice ali kakšnega drugega vzroka, definitivno se ne vname zaradi samega obstoja kožice. Skoraj bi verjela, da obstaja še kakšen procent več možnosti, če greš zdrav penis obrezat, da bo pri malčku prišlo do vnetja. Namreč, občutljivo tkivo glavice se drgne ob perilo in hlače, kar je pa nemogoče če je glavica "pokrita".

Pa še eno vprašanje za mamice. A bi ve dale svoje punčke obrezat, če bi to določala vera? V nekaterih plemenih namreč to počnejo.

Res ne razumem zakaj otroku povzročat bolečino, če za to ni globjega vzroka. A se vam nič ne smili? Verjetno ga potem kar nekaj časa peče ko lula.


V Kristusu Jezusu nič ne velja ne obreza ne neobreza, marveč vera, ki deluje po ljubezni." (glej Gal 5,6)



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: obrezovanje
18.12.2007 23:19:46   
Pupa1
Moram pokomentirat, čeprav se ne spoznam, ampak mi srce ne da. Se strinjam s Seven, deloma pa tudi z Venezuelo, ker tudi mene malce razkuri takšno razmišljanje. Pa dajte mamice biti resne no, meni tudi na kraj pameti ne bi prišlo tole obrezovanje, če ni zdravstvenega razloga. Kakšna vera neki, lubibog, puste otroke na miru s telimi verskimi razlogi, pa ne jih mučiti. To obrezovanje namreč boli kot hudič, ubogi mali fantki... V imenu vere in boga...... ja, saj vemo, kaj vse se je počelo....in se še počne  v imenu vere...Same lepe stvari, a ne.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: obrezovanje
18.12.2007 23:52:01   
AlTa
ZARADI VERE NIKOLI....
Halo! user posted image user posted image
Očitno je narobe, če ima ta vera svoj običaj!!!!!!!!!!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: obrezovanje
19.12.2007 9:26:37   
Freycha
narobe je to, da se otroku naredi nekaj, za kar sam ne more odločati......

zaradi mene naj se dajo obrezati, pa še jajca stran v imenu vere - ampak ko bodo toliko stari, da bodo sami odločali. Ne pa da se starši zanj odločijo. Enako je meni osebno s krstom in vsem ostalim sranjem. Pri krstu je pozitivna stran edino to, da je otrok samo malo moker, mu pa nič ne manjka.

A se vi zavedate, da posegate s tem v človekovo intimo in ga iznakažete? Kaj pa, če on ne bi?


(odgovor članu AlTa)
Neposredna povezava do sporočila: 72
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?