|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lesena okna
12.12.2007 9:50:43   
Dadi
Zanima me z vse tiste, ki ste recimo pred največ 6 leti vgradili lesena okna. Kako se obnesejo? Kolikokrat ste jih že barvali?
Namreč nama je sicer les zelo všeč, zaradi občutka toplote, lepše so narejena okna,soft profili... ampak glede vzdrževanja imam pa pomisleke. 
Torej izkušnje na dan...



_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lesena okna
12.12.2007 9:59:20   
tiana
 so plastična al pa aluminjasta,k lesene morš vsake tok cajt premazat, z plastičnim pa nimaš dela.sej lah pa plastične v barvi lesa vzameš.

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lesena okna
12.12.2007 10:01:03   
tiana
na začetku mi je bolš pojedl......so bolš plastična al pa alu... to sm misnla

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lesena okna
12.12.2007 10:04:11   
Anonimen
Midva mava pa namen v hiši dat lesena, na zunanji strani oblečena v aluminij. Pa nimaš nobenga dela z barvanjem.

(odgovor članu tiana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lesena okna
12.12.2007 10:05:34   
max81
ojla, mi2 imava lesena okna, so lepa, ampak, naslednje leto jih bo treba štrihat, je pa res, da mamo na eno stran sonce non stop do večera...govorim za poleti in res noro pripeka, stare bodo pa mislim da 3-4 leta

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lesena okna
12.12.2007 10:32:41   
dulcinea
Saj se dobi že plastična ali aluminijasta okna, kii imajo vzorec, kot da bi blo leseno. Na daleč sploh ne opaziš. Pa zgleda vseglih lepo toplo.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lesena okna
12.12.2007 10:36:58   
AnBan
Lesenih oken barvanih z barvo na vodni osnovi (strojno špricano) ni treba barvat prav pogosto. Barva je kot neka elastična prevleka, ki ne razpoka.

Če pa cvikaš, daj alu-les.

(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lesena okna
12.12.2007 10:44:39   
ona
Mi imamo na bajti les že 20 let in je katastrofa....
Res je,da pred tolko leti menda ni blo drugega,samo se pa oknom leta dobro poznajo,čeprav so bile lakirane vsake toliko.Kjer pripeka sonce,se je les prav razcveteluser posted image
Naslednje leto jih bomo zamenjali s plastičnimi,ker ne jaz ne kdo od mojih bi rad,da se enkrat rešimo tega lakiranja,ker čez komot ga ni....
Imaš pa res plastična okna in vrata,ki izgledajo kot les in moraš prav zraven prit,da ugotoviš,da ni lesuser posted image

(odgovor članu AnBan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lesena okna
12.12.2007 14:22:23   
dulcinea
Sem pozabile prej povedat, da imamo mi lesena, ribniška firma (da ne bo reklame), stara so pribl. 10 let in so kot nova. Edino na severni strani so malo popikana, ker smo imeli pred dvemi leti točo v velikosti jajc.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lesena okna
12.12.2007 17:45:27   
Dadi
No sej glede na to da so tile današnji premazi za les UV in vodo in kaj vem še vse odbojni....mah imitacija lesa ne pride v poštev-je predrago, da plastična okna barvaš z obeh strani. Alu varijanta je pa spet uhuhu denarja...

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lesena okna
12.12.2007 20:12:44   
Skabi
Mi imamo lesena, ampak šele nekaj mesecev.  Meni se zdijo zelo dobro zaščitena, pa na najbolj izpostavljenem delu (spodaj) imajo široko alu letvico (odkapnike, je rekel mož), ki fejst zaščiti.  Cela zunanjost, oblečena v alumijnij, pa je res zelo draga.

Če želiš lesena okna zaradi lesa, je popolnoma nesmiselno vzeti plastična z imitacijo lesa.

Zasledila sem še eno ponudbo za okna, ki so znotraj lesena, zunaj pa plastična.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lesena okna
13.12.2007 9:09:13   
honey
Midva sva se odločila za PVC okna ravno iz tega razloga, da bomo komot. Moji starši imajo okna (lesena) vgrajene zdaj mislim da 4 leta in so jih lansko leto že spet štrihali - pa niso na sončni strani. Tako da ne vem, midva sva odločila, da bova šla poleti raje na morje kot pa da bomo morli štrihat okna, ograje ipd. - imamo vse naštimano tako, da je čimmanj vzdrževanja.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lesena okna
13.12.2007 10:34:32   
snorlax
Mi imamo lesena okna. V hiši so 2 leti. Kupili smo jih pri privatniku, so pa iz impregniranega smrekovega lesa in barvana. Vstavili so jih enako kot plastična. Vzdrževanja ni nobenega (razen, da obrišeš z vlažno krpo). Po dveh letih so še taka kot nova, na senčni in na sončni strani enako. Se pa dobi baje ena emulzija, s katero jih 1x letno premažeš (samo obrišeš s krpo). Cena je bila enaka kot plastična pri AJM.

Baje, da zdržijo brez barvanja vsaj 10 let. Bomo videli.

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lesena okna
13.12.2007 10:39:53   
snorlax
Ups!user posted image user posted image user posted image

Lahko en odgovor zbrišete, prosim.


_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lesena okna
13.12.2007 14:16:13   
mišk
Po videzu jih čez lesena ni!!
Ja, so pa plastična sigurno bolj okomot.
Idealno je les-aluminij a je drago ku svija.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lesena okna
13.12.2007 18:48:04   
Anonimen
tukaj je že potekala debata.

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lesena okna
19.12.2007 15:14:20   
jagoda10
Lesena okna so dandanes mnogo bolje zaščitena kot včasih. Premažejo jih z debeloslojno vodno zaščito, ki zares varuje les. Mizarji pa priporočajo, da se jih vsako leto namaže z neko pasto, da je zaščita še boljša. Nudi jo mizarstvo Jandor (okna in vrata Nagode), Tržaška 64 iz Logatca. Poiščem še številko ... 7541 445 Mi smo tudi okna vzeli pri njih in se dobro obnesejo. Sosed pa ima plastične in mu jih ni treba barvati, mu pa pokajo. Jaz sem za les!

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lesena okna
26.12.2007 19:43:15   
sasa30
Midva sva menjala pred dvema letoma, imava les+alu (ker so na bloku vsa okna bela in ne smeva kazit izgleda user posted image ). Sva zelo zadovoljna. Spomladi se lotiva gradnje hiše, okna bodo definitivno lesena, po vsej verjetnosti iz globinsko impregniranega macesna.

(odgovor članu jagoda10)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lesena okna
29.12.2007 16:40:23   
Seven*
Mi imamo lesena okna, sosedi pa plastična. Obe hiši istočasno zgrajeni, ista lokacija. Oni imajo vlago v bajti, mi je nimamo. Jih po oknih teče vlaga, toliko je imajo..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu sasa30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lesena okna
6.1.2008 19:34:11   
nagica
Današnja lesena okna so tako impregnirana, da jih ni treba barvat več kot 5 let, garancije imajo pa 7 let- vsaj naša. na ful sončni strani pa smo jih zaščitili s krpan žaluzijami, da bomo ohranili les. NO WAY plastika, po parih letih postane tako grda, da je joj. V  Nemčiji pa plastična okna že mečeji iz hiš ven in dajejo nazaj LES!!!!!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lesena okna
6.1.2008 20:23:27   
Colicka
Se podpišem pod nagico. V tujini jih mečejo  že ven - ne samo zaradi tega ker čez leta postanejo grda, mapk tudi ker preveč testnijo in povzročajo vlago. Moja teta in bela plastična in so po enem letu grda zgledajo umazana - tako da jaz sem za les. Tud midva sva želela bit na komot , ampk na podlagi tehtanj, pogovora s strokovnjaki itd itd sva se odločila, da dva anoter les - gradila bova letos :)

(odgovor članu nagica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lesena okna
7.1.2008 10:22:11   
krtekxx
Mi mamo lesena macesnova nepoštrihana. Z izgledom zelo zadovoljni (imamo tudi tako fasado zuni), s kvaliteto pa mal manj - so ratale take špranjice, da lahko papirček potisneš skozi - jih bomo reklamirali.

(odgovor članu Colicka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lesena okna
11.1.2008 22:29:20   
Saskia02
v bloku imamo lesena okna, stara so skoraj 5 let. barvana so tako, da na prvi pogled vsi mislijo, da so plastična - barvana v imitaciji lesa. in za enkrat nič ne kaže, da jih bo treba barvat.


(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Otroci
Ela123

Koliko otrok si želite imeti?

1 (10%)

2 (32%)

3 (42%)

4 (10%)

5 (3%)

6 ali več (4%)


Število vseh glasov: 442

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!