|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:06:07   
Anonimen
Pozdravljeni,

ker se že veliko, veliko let vrtimo v začaranem krogu (predvsem moja mama), sem se odločila, da bo počasi treba najti rešitev, ki je do zdaj nismo uspeli. Moj oče je kronični alkoholik, zapit je do konca. Ne umiva se več, oblači se v raztrgane cunje, smrdi že na daleč....groza!!! Zraven je še zahrbten in hoče ljudem, predvsem mami škodovati.  Mamo je živčno že popolnoma uničil,  spravlja se nanjo predvsem psihično. Tudi jaz imam zaradi tega živce že precej uničene. Mene se ne upa preveč ****i zaradi mojega, pa tudi jaz se mu ne pustim. On sam pravi, da ne pije, da smo ostali nori in potrebni zdravljenja. Prisilno pa ga na zdravljenje ne moremo dati, ker se mora sam strinjati. Poskusili smo že VSE (socialna, grožnje, lep pogovor.......) Zapije skoraj ves denar. Mama stran ne more iti, ker nima svojih dohodkov.  To je napisano zelo zelo na kratko,bistvene stvari, zgodba je precej daljša, naredil je VELIKO slabega. Ali sploh obstaja kakšna rešitev???
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:08:45   
Anonimen
Če mama nima svojih dohodkov, je najbrž rešitevs amo ta, da jo potem ti preživljaš oz. jo vzameš k sebi, če moreš.

Kako pa je  s premoženjem? Bi se dalo tuu kaj razdeliti ob morebitni ločitvi?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:14:40   
Anonimen
Tudi jaz mislim da če mama nima svojih lastnih dohodkov bi bilo najboljše da jo ti k sebi vzameš. Vsekakor si dolžna mami pomagat!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:17:23   
Anonimen
J*** ti finance mamice: poskrbi za varnost, pa da se bo končno odcepila iz tistega straha. Mama je samo ena, za ena usta se vedno skuha dodatno v loncu. Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:20:44   
Anonimen
itak. Če bi mama imela svoje finance bi se lahko brez težav odpravila na svoje, ker pa žal ni tak pa je prav da jo hčerka reši muk in trpljenja.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:35:53   
Anonimen
Mame ne morem vzeti k sebi, ker živimo v isti hiši.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:41:28   
Anonimen
uh to pa je ****rija! hm. Te pa se naj foter odseli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:50:48   
Anonimen
Ja samo je oče tudi samo en in edini, zato je treba njemu tudi pomagat, ne pa ga nagnat na cesto kot...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:51:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljeni,

ker se že veliko, veliko let vrtimo v začaranem krogu (predvsem moja mama), sem se odločila, da bo počasi treba najti rešitev, ki je do zdaj nismo uspeli. Moj oče je kronični alkoholik, zapit je do konca. Ne umiva se več, oblači se v raztrgane cunje, smrdi že na daleč....groza!!! Zraven je še zahrbten in hoče ljudem, predvsem mami škodovati.  Mamo je živčno že popolnoma uničil,  spravlja se nanjo predvsem psihično. Tudi jaz imam zaradi tega živce že precej uničene. Mene se ne upa preveč ****i zaradi mojega, pa tudi jaz se mu ne pustim. On sam pravi, da ne pije, da smo ostali nori in potrebni zdravljenja. Prisilno pa ga na zdravljenje ne moremo dati, ker se mora sam strinjati. Poskusili smo že VSE (socialna, grožnje, lep pogovor.......) Zapije skoraj ves denar. Mama stran ne more iti, ker nima svojih dohodkov.  To je napisano zelo zelo na kratko,bistvene stvari, zgodba je precej daljša, naredil je VELIKO slabega. Ali sploh obstaja kakšna rešitev???



Ja od česa pa pol ona dva živita? Vidva preživljata vse skupaj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 19:57:58   
Anonimen
Seveda je oče  samo eden ampak on je našel zadoščenje v alkoholu i mu je "lepo" vi pa trpite. Vsekakor mu treba pomagat ampak če praviš da se že več let vrtite v začaranem krogu pol predvidevam da tudi na zdravljenje ni šel ali pa ni bilo uspešno. In kaj je za naredit? Če se grdo obnaša in si ne da nič dopovedat pol predvidevam da vas nebo upošteval če mu rečete da tak dalje negre. No pa na kak način ste že probali situacijo izboljšat?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 20:00:04   
Anonimen
hudouser posted image  te čisto razumem kaj vsi prestajate
namesto,da so cigaretni zakon spremenili bi lahko tudi glede alkohola kaj narediliuser posted image
moje mnenje

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 21:32:08   
tincci
Ma težka bo tole. Če oče nima kam it, ne morete vsi se odselit ali pa njega izselit. Razen če mu kje kupite kak vikend 50km stran, ga prepričate, kako lepa narava je tam okrog pa koliko dobrih lokalov v bližiniuser posted image Skratka, na en fini način, ker zdravit se očitno ne bo šel, verjetno tudi tepe mamo in je reva še brez financ nemočna. razen če zbere pogum, se loči, prodata hišo pa gre denar na pol in potem se vsak s tem znajdeuser posted image Ampak to so velike spremembe in vsak jih ne zmore, se pa dogajajo!! Je pa dejstvo, da mora nekdo presekat s tem, in da to ne bo on. Lahko mi pišeš na zs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 21:40:48   
Anonimen
Jah, tako kot je mati samo ena, je res tudi oče samo eden! Ampak, če je pijanec, in zapije ves denar, namesto, da bi kaj koristnega počel, in če se psihično spravlja na njo, mislim, da si sploh NE zasluži, da bi kdo njemu pomagal! Jaz bi na tvojem mestu kar drugam šla, pa vzela zraven mamo...

Zdravit se pa ne bo šel, ker si ne prizna, kaj počenja! Ti mu dopovedati res ne boš mogla...

Vso srečo user posted image

(odgovor članu tincci)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali obstaja rešitev?
12.12.2007 22:52:43   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Rebelde
Zdravit se pa ne bo šel, ker si ne prizna, kaj počenja! Ti mu dopovedati res ne boš mogla...
Vso srečo user posted image


Tozba zaradi zlorabljanja ali za odvzem poslovne sposobnosti, nato pa na zdravljenje....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 9:40:29   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja samo je oče tudi samo en in edini, zato je treba njemu tudi pomagat, ne pa ga nagnat na cesto kot...


Saj mu probajo, pa ne pusti. In tu se njena dolžnost konča. Če oče uničuje svoje življenje, potem anonimni ni potrebno, da mu dovoli, da bo uničil tudi njeno.


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 9:42:07   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Rebelde
Zdravit se pa ne bo šel, ker si ne prizna, kaj počenja! Ti mu dopovedati res ne boš mogla...
Vso srečo user posted image


Tozba zaradi zlorabljanja ali za odvzem poslovne sposobnosti, nato pa na zdravljenje....


Če se to da, potem pa nikakor ne odlašajte.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 10:18:48   
Anneda
Pozdravljena!

V naslovu sprašuješ, če rešitev obstaja. Moj odgovor je ne. Sama sem bila v podobni situaciji, le da je pri meni pila mama. Oče si je zatiskal oči in bil več ali manj ves čas zdoma. Tako sem odkar pomnim zase ostajala doma s pijano mamo. Čeprav sem jo imela rada, kot ima pač vsak otrok rad mamo, sem že nekako pri 10 letih, ko sem začela skrbeti zase (si kuhati, prati,...) sklenila, da bom čimprej odšla. In res sem. Pri 17 sem spoznala svojega sedanjega moža in se kmalu zatem odselila. Pa misliš, da jo je to ganilo. Ne, niti malo. Še danes pije in propada, kljub prošnjam, naj vendar preneha in se gre zdravit. Pa vendar pravi, da ni z njo nič narobe, da smo "bolani" mi. Zato pa. Ja res, da je tvoj oče, vendar mu, dokler si ne prizna da ima problem, ne moreš pomagati. Moj nasvet. Brez kančka slabe vesti odidita obe z mamo. Če vaju ima res rad, se bo spremenil, če pa ima rad le tisto, kar je v steklenici, bo nadaljeval. Vidve pa imata pravico do mirnega in dostojnega življenja. Srečno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 12:02:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KotnikB
Brez kančka slabe vesti odidita obe z mamo. Če vaju ima res rad, se bo spremenil, če pa ima rad le tisto, kar je v steklenici, bo nadaljeval. Vidve pa imata pravico do mirnega in dostojnega življenja. Srečno.


Tole je najbolj modra in srčna rešitev, se mi zdi.

(odgovor članu Anneda)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 12:14:07   
natasaom
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: KotnikB
Brez kančka slabe vesti odidita obe z mamo. Če vaju ima res rad, se bo spremenil, če pa ima rad le tisto, kar je v steklenici, bo nadaljeval. Vidve pa imata pravico do mirnega in dostojnega življenja. Srečno.


Tole je najbolj modra in srčna rešitev, se mi zdi.


meni tudi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 12:25:24   
Anonimen
Jaz se strinjam s KotnikB, ampak nekako imam občutek, da bi onidve težko kam kar šli. Naj prodajo vse? Kako? Sigurno je kaj tudi nanj napisano....težko je to user posted image

jaz bi začela klicat policijo. pa vsak dan. Pri naših sosedih so sina strpali v Polje, ker je pil. Kako jim je ratalo, ne vem, ampak bojda je kao napadel mamo...ne vem....
Sigurno pa obstaja kakšen Center za socialno delo...sej če si psihično mučen, je še huje kot fizično....joj, ne vem, nisem dovoljl pametna...
Držim pesti.

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 12:39:40   
madela
Glede zdravljenja se nikar ne obremenjuj,da ga ne moreš prisilno poslat tja. Na žalost se tudi tisti,ki gredo na zdravljenje v roku enega leta ponovno predajo alkoholu.Sicer res ne vsi,ampak statistika kaže,da od 10 nehata pijančevat samo dva.Nič kaj vzpodbudno.Uspeh je seveda manjši,ko se za tak korak nekdo odloči zaradi drugih in ne zaradi sebe.
Nočem obsojat,ampak tvoj oče nima rad ne sebe in ne nikogar okrog sebe.Njegova čustva je utopil alkohol in dokler ne bo sam spoznal kaj dela bo stanje enako.
Vse kar lahko vi storite je to,da greste vstran.Je pa res,da se je treba vprašat kaj si pa tvoja mama želi? Nekatere ženske z zadnjimi atomi moči vztrajajo v takih in drugačnih zvezah,ker se bojijo začet znova. Ne vem zakaj omenjaš finance...saj jih tudi tukaj nima,če oče vse zapije!
To je ena in edina rešitev,da greste in morda bo takrat spoznal kaj je izgubil in bo poskrbel za boljši jutri.
Pa tudi,če se to ne bi zgodilo boste vsaj vi v miru živeli življenje.
Zapomni si,da je življenje samo eno!

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali obstaja rešitev?
13.12.2007 14:17:31   
kirsten
A je tvoja mama invalid a je nespodobna ženska... Mislim da ne? A boš čakala celo živaljenje, da se bo stvar umirila, milim da ne. A boš jokala in prosila boga... verjemi tudi ne.... Dve leti sem s fantom trpela... njegov oče je bil totalni pijanec... Oprosti ker bom uporabila take grde besede, vem da nisi ti kriva... Ampak v treh ste, lahko bi šli kam drugam na svoje in njega pustili lahko bi se mati ločila.. po tolkih letih zakona ji pripada polovica premoženja....

Sama sem dve leti to prenašala... ko sem šla pod tuš je razbijal po vratih, za božič je rekel da bo ubil psa... Mama pa on pa sam čakala.... za vse drugo sta imela denar, da bi pa poskrbela za njihov mir pa ne in čakala da bom tudi sama postala imuna... Dolgo časa sem sama sebi prepričevala da bo boljš... ja , s tem da bodo najini otroci imeli takega dedka, da bojo živeli tam?? da bo moj mož bo na koncu živčni blonik, ker se bo ubadal celo življenje s pijancem....user posted image user posted image  da bomo vsi energijo posvečali za njega, če bo koga zmaltil, ali nevem kaj naredil... Ne, nisem prišla na svet, da bom to prenašala... Saj tudi mi nismo prfektna družina, a en normalen življenski spoštljiv odnos mora bit... Tolko živcev, psihe, energije ti to poje, da sem že ratala pravi psihopat, ko sem bila v tisti "družini".... in enkrat je bilo konc.... Pokvaru se mi je račualnik in sem se učila za izpit pri njemu doma.... in kaj sem jaz poslušala cel dan in celo noč?? Razbijanje, zmerjanje, tepenje.... SIN&OČE... a sem si to želela''?? To moram poslušat... To bojo morali poslušati moji otroci... NE IN ŠE ENKRAT NE!!! kaj sem naredila slabega...?? Od tistega dneva sem mu jasno in glasno povedala... Jaz grem, tle me ne bo več nikoli več!!!!! Vi ste lahko postali imuni na to, jaz in moji otroci ne bomo.... ko se boš odločil da greva posebej, takrat bom ob tebi.... in sem šla....!!!!user posted image user posted image user posted image  joj, kar jokala bom!!! jezna, besna... žalost!! To je kruta stvar... pijanca ne spremeniš... pa lahko mu pobereš ves in nevem kaj... VOLK DLAKO MENJA KOŽE PA NE!!!!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?