|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:45:33   
Anonimen
Po nesreči sem kupila repo. Sedaj pa ne vem, kaj in kako z njo.

Vem, da se je s krvavicami, pa nam slednje sploh nič ne dišijo.

Se da narediti še kaj dobrega zraven, ali pa celo kar repa na kakšen drug način, kot pa kuhana in zabeljena, kakšen narastek,....?

Kakšna ideja?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:49:54   
bučkabb
zraven repe dobro pašejo tudi pečenice ali krajnske klobase, če ste pa bol nemesni pa kakšen fižol tud paše zraven

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:50:07   
Janya
Pečenica ali pa matevž

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:51:06   
TIA22
naredi pire krompir, pa repo skuhaj na mleku in naredi podmetko z kislo smetano, pa pečenice zraven...javi če boš to skuhala...se povabim na kosilouser posted image user posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:51:15   
Anonimen
jaz zraven repe spečem pečenice ali krvavice zraven pa krompir v kosih ali pire, lahko pa popečeš kakšne zrezke ali hrenovke- matevža....kaj bi se še z repe naredilo pa res ne vem,......

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:52:48   
Bonnie_RR
Meni zraven najbolj pašeta pire ali fižol.

LP


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:58:18   
Enolla
Si kupila kislo repo ali gomolj repe? Kislo uporabi tako kot kislo zelje. Jota npr. je dobra tudi z repo.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 12:59:52   
vlak
Repo skuhaj. Prepraži malo čebule. Ko je repa kuhana jo primešaj k čebuli. V slani vodi skuhaj krompir v kosih in ko je skoraj kuhan dodaj proseno kašo, ki jo prej za kakšno uro namočiš v vodo. Ko je kuhano primešaš k repi. Zraven lahko ješ pečenice, kuhano govedino... Meni je tako pripravljena repa zelo všeč. Pa dober tek vsem, ki še boste imeli kosilo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
4.1.2008 13:08:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vlak)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 13:16:11   
Anonimen
Mislila sem kupiti zelje, pa sem smotka kupila repo....user posted image

Tale repa s proseno kašo mi kar diši......obožujem proso. Pa tudi jota ni slaba ideja. Moram malo pobrskati po receptih za joto. Verjetno bom pa naredila kar oboje. Saj repa menda počaka nekaj dni v hladilniku.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 13:16:55   
*alja*
al pa pečenko ( skuhaj kot bujto repo z kostjo)




_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 13:25:36   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

Mislila sem kupiti zelje, pa sem smotka kupila repo....user posted image

Tale repa s proseno kašo mi kar diši......obožujem proso. Pa tudi jota ni slaba ideja. Moram malo pobrskati po receptih za joto. Verjetno bom pa naredila kar oboje. Saj repa menda počaka nekaj dni v hladilniku.



Koliko si jo pa to kupila? Ja bo počakala nekaj časa v hladilniku, ni panike. Joto se pa skuha takole: enako količino repe, krompirja in fižola skuhaš posebej. Ko je to kuhano združiš vse v enem loncu skupaj z vodo v kateri so se sestavine kuhale do primerne gostote in to zabeliš s prežganjem iz moke, česna in npr. ocvirkov in še malo pokuhaš, dosoliš po okusu in popraš če imate to radi. Jaz moke ne uporabljam zato zabelim samo z malček olja in česnom. Raje dodam manj vode ali več krompirja.


user posted image  Sem šla zdaj malo gledati predloge, ki smo jih dale in se mi zdi, da boš ugotovila, da so vsi tako dobri, da si jo kupila še premalo.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 13:31:27   
Anonimen
Meni od mesa paše zraven tudi pečenka ali krmenatelci (kareji). Pa tudi npr. pečena rebra.

Od priloge pa beli žganci, v kosih ali pa pire krompir.

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 15:06:46   
katra55
Zraven pašejo tudi pečenice, hrenavke, pečeni piščančji zrezki,  svinjska pečenka ali kremenatlci ter pire in matevž.
Lahko pa narediš bujata repo ali joto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj zraven repe?
4.1.2008 21:35:08   
malecka
mi skor vedno na repi kuhamo bravino user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj zraven repe?
5.1.2008 20:41:10   
tosja
ajdova kaša

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj zraven repe?
6.1.2008 17:28:02   
* Mateja *
repa v mineštri. Drgač pa lahko narediš toplo repo kot prilogo zraven klobas in krompirja, lahko jo narediš kot solato  zraven mesa in krompirja.
Pjma nimam več, tako jo mi naredimo običajno. čene pa naj počaka v shrambi na bolše čase!

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj zraven repe?
6.1.2008 17:47:10   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

mi skor vedno na repi kuhamo bravino user posted image


Malecka, jaz imam tudi še en kos bravine, pa me zanima, ker nisem še nikoli kuhala na repi (do zdaj vedno le na tradicionalen belokranjski način s sladkim zeljem), a daš repo v vodo kuhat, pa začiniš in bravino čez pa kuhaš do mehkega ( verjetno kar traja ), še kakšna zelenjava zraven, krompir al kako?user posted image  Recept plisuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj zraven repe?
6.1.2008 19:59:12   
Anonimen
Jaz pa še nikdar nisem slišala za bravino....user posted image

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj zraven repe?
6.1.2008 20:42:29   
katra55
Mene tudi zanima kaj je to bravina.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj zraven repe?
6.1.2008 21:58:18   
Lia25
Skuhaš lahko tudi joto.
Tule imaš odličen recept:  http://www.mojirecepti.com/recept/jota-s-kislo-repo.html

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj zraven repe?
7.1.2008 6:44:32   
Barbs
Katra in nefretiti, bravina je ovčje meso, ne jagenjček, zato jo je treba znat prav pripravit (začinit, pokuhat, popečt), ker ima bolj izrazit vonj in okus ( velika je razlika - predvsem po vonju, mastnosti in žilavosti mesa med jagnjetino, mlado bravino in staro bravino). Predvsem v državah naše bivše domovine so pravi mojstri za pripravo specialitet iz bravine. Meni osebno ustreza v zelo majhnih količinah in res dobro in pravilno začinjena in dovolj dolgo kuhana v primernem "okolju" ( sladko zelje, očitno tudi repa, pravi malecka). Moj vsejedec in njegovi frendi (belokranjci - tu je to meso v Sloveniji najbolj uporabljano) , pa ob gurmanskih sobotah eksperimentirajo tudi z golaži, pečenko itd...seveda iz bravine. Jaz se modro umaknem (smrdi pol kilometra naokrog)  in se delam, da imam delo.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Lia25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj zraven repe?
7.1.2008 8:08:17   
buči
Če kdaj kupite surovo repo, jo narežite na velike kose, date kuhat skupaj s krompirjem (tega naj bo malo več kot repe) in ko je kuhano, odlite skoraj vso vodo (malo jo raje prihranite), zmečkajte - kot za pire, potem pa zabelite. Najbolje je z ocvirki, kdor tega ne mara pa s čim drugim. Moja tašča temu reče toučije. Meni je fajn, je se pa to samo, brez prilog, pač malo več, da si sit.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Priredite otroško koktejl zabavo
Brezalkoholna koktejl zabava bo najbolj navdušila starejše otroke in najstnike, pa tudi najmlajši se bodo razveselili sr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?