|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boli trebušček
7.1.2008 10:05:48   
Anonimen
Ana že en mesec jamra, da jo boli trebušček. Najprej sva bili pri zdravnici in so ji odkrili trebušno virozo, takrat je imela tudi visoko vročino, ki je trajala 1 dan.

Ampak ona še vedno, pa je že en mesec po tem, toži, da jo boli trebušček, večkrat na dan, ne pa konstantno. Zdravnica sumi, da so gliste. In me zanima, ali ste jih že kje preboleli? A se to zdravi z AB, ali kako? V glavnem zdaj imamo blato v analizi in čakamo izvide. Če niso paraziti, potem morava pa na Pediatrično na UZ trebuha.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 10:09:42   
Petraa
vseeno četudi bo negativen,da lahko vermox sirup,ker je tudi verjetnost,da vzameš tist del blata v katerem niso paraziti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 10:11:58   
Anonimen
Mi jih še nismo imeli, ampak sem pa že nekaj prebrala o tem.

Torej zdravi se z enimi zdravili, ni pa to antibiotik. Je pa pri pregledu blata tako, da se ne vidijo vedno, tudi če so. Ker se izločajo ciklično. To je meni rekla pediatrinja, ker smo enkrat tudi nekaj sumili. Zato blata sploh ni dala na preiskavo, ker je rekla, da to itak ničesar ne potrdi, če se glist v blatu ne najde.

Toliko je meni znano. Med znake pa uvrščajo zadah iz ust, podočnjake, pa slabosti oz. bolečine v trebuhu  in tudi srbečo zadnjično odprtino, predvsem ponoči. Pa menda sladko paše.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 10:58:32   
Anonimen
Pismo jaz sem jih imela velikokrat,ko sem bila mlajše.Se spomnim,da me je skoz bolel trebušček.Če se ne motim,dobiš tri tablete...

Meta,kupi Brinovo olje.Ja ga imam,je v taki manjši flaški.Otroka namažeš okoli popka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 11:36:42   
tatam
Kolko je pa stara??Moja hčerka je okoli petih let nonstop tožila,da jo boli trebušček.Kasneje so odkrili,da ima prevelike jajčnike za svojo starost in so boleči.. Sčasoma se je stanje umirilo in sedaj je skoraj ne boli več-razen če res sedi na tleh ipd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 12:02:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Je pa pri pregledu blata tako, da se ne vidijo vedno, tudi če so.



Splišni, zdajle sem govorila s P in ji omenila tole, kar si ti rekla, in je rekla, da to ne drži. Da se paraziti v laboratoriju vedno vidijo. S prostim očesom dostikrat ne, ampak pod mikroskopom pa vedno. No, vsaj to. Drugače moramo pa še par dni počakat na izvide, so blato poslali naprej za Zavod za ZV.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 12:36:31   
Petraa
Meta če vzameš delček blata na katerem niso paraziti je test negativen,a otrok jih ima. naj kar poje vermox,škodi ne četudi jih nimauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 13:39:57   
Nončika
mi smo imeli parazite-gliste. dobila je vermox tri ni zapored zjutraj in zvečer. nato pa spet ista terapija čez tri tedne. za tri dni zjutraj in zvečer.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Boli trebušček
7.1.2008 20:36:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Je pa pri pregledu blata tako, da se ne vidijo vedno, tudi če so.



Splišni, zdajle sem govorila s P in ji omenila tole, kar si ti rekla, in je rekla, da to ne drži. Da se paraziti v laboratoriju vedno vidijo. S prostim očesom dostikrat ne, ampak pod mikroskopom pa vedno. No, vsaj to.


Čakaj, čakaj, a nimaš ti Ješetove? Ker meni je prav ona to rekla kakšni 2 leti nazaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Boli trebušček
8.1.2008 9:21:32   
Anonimen
Ne, Zadravčevo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Boli trebušček
8.1.2008 9:29:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Ne, Zadravčevo.


Aja, potem pa mogoče nista na isto šolo hodili.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Boli trebušček
9.1.2008 12:36:47   
aezzy
kako pa se dobijo gliste? to verjetno ni to, ce je recimo neoprano sadje....???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Boli trebušček
9.1.2008 13:08:58   
saraja
To pa tudi mene zanima, moj sinko je star 17 mesecev in sem opazila zadnje čase, da ima kar neprijeten zadah, vneto ritko, pa skoz toži da ga boli trebušček. KAr pokaže mi trebušček in pravi buba buba. Pa sladkosned je.
Ufff, je to to?

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Boli trebušček
9.1.2008 13:11:50   
Petraa
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1582042,1582055#msg-1582055

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Boli trebušček
9.1.2008 14:59:31   
altati
Gliste se zelo poredko najdejo v blatu na laboratorijskih preiskavah, ker se zelo redko dobi pravi vzorec blata. Tako da ti testi so bolj bzuser posted image user posted image user posted image .Meta kar malo si preberi o tem na netu...

Pri nas smo po nekajmesečnem toženju taradi bolečin v trebuhu pristali na bioresonanci. Z diagnozo: gliste (ki jih laboratorijski testi niso odkrili), alergije na kravje mleko, pšenico in jajca, ter zelo oslabljeno delovanje črevesja, ravno zaradi alergij.
Zdaj se zdravimo z bioresonančnimi terapijami (tudi za gliste) in dieto. Bolečin v trebuhu že tri mesece ni.


(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Boli trebušček
9.1.2008 20:37:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aezzy

kako pa se dobijo gliste? to verjetno ni to, ce je recimo neoprano sadje....???



Gliste zelo lahko dobijo, če grizejo nohte, ker je zadaj vedno kakšna svinjarija. No, naša jih grize user posted image  Gliste se množijo v svinjariji, v glavnem...

(odgovor članu aezzy)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Boli trebušček
10.1.2008 13:34:43   
aezzy
ma pri nas je tako cudno vse skupaj.
pojavil se je zelo nemiren spanec, predno zaspi se obraca pol ure, kot, da ne najde lege. zadnji mesec kaka na dva dni, se zraven zelo trudi, kaka tudi po uro. je ne boli, samo imam obcutek, kot, da nekaj stopa notri in ni trdo blato, ven pride mehko (???), ampak ne kot driska.
poje se vedno dosti, sam obcutno manj, pase ji sladko, prej ni marala niti piskota razen ta dolgocasnih plazma.
prebrala sem, da se dobi glsite preko bolezni umazanih rok (forum od tanc na MONu), in pojavili so se flekci na dlaneh in stopalih, afte sem ze odpravila, zadaha je tudi malo.
vrocine sicer ni.
edino kar govori, da niso gliste je to, da jih ne vidim ko jo previjam. ce sem prav razumela, se jih vidi v blatu ali ce razpres danko.
ce jo boli trebuscek ne vem, samo ga pa veckrat grabi, kot, da jo ce jo vprasam pa rece, da ne. stara je 16,5m. se pa noro praska zadaj, sploh, ce lezi zvecer predno zaspi. tam kjer je plenica stisnjena skupaj nad ritko ima zelo vneto in rdece od praskanja, grozno izgleda, kot, da bi jo tepla s sibo!
po sami odprtini se ne praska ce je brez plenice.

v ZD ne bi sla, ker je res noro, vse je bolano, samo kaj mislite, ima smisel pregledati blato, glede na stanje???
hvala


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Boli trebušček
10.1.2008 13:42:49   
Petraa
Ja gliste so bolj ponoči aktivne. če se praska po zadnjici potem je možno da so. odnesi delček blata v laboratorij,saj ne rabiš otroka s sabo vzetuser posted image

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Boli trebušček
10.1.2008 13:59:55   
viv_
Mater ja...

Naša tudi velikokrat jamra, da jo boli trebušček. Obvezno pa jamra, kadar sedi v avtu. Pa nohte si tudi grize. user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Boli trebušček
10.1.2008 14:50:01   
piščanc
Meta. a nisi zadnjič pisala tudi o vneti koži okoli ust. ker tudi preveč razrasene glivice lahko naredijo bolečino v trebuhu. glivice pa delajo štalo v celotnem črevesju.

tukaj pa najbolj pomagajo probiotiki.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Boli trebušček
10.1.2008 18:36:00   
mika
danes je našo pupo tudi bolel trebušček in to tako, da me je vzgojiteljica imela namen poklicat, ampak jo je minilo.  zgelda da zaradi glist, ker je ta teden vzela prvo dozo vermoxa in verjetno še ni uničil glist. čez 4 tedne ima drugo dozo.

gliste ima od septembra že drugič in oba krat so jih ugotovili v blatu. nisem vedela, da se jih ne najde vedno.

vermox pa ni vzet kar tako in se ga dobi samo na recept. mi smo morali prestavit, ker je zbolela za angino. pozabila sem vprašat pediatrinjo (nismo bili pri naši in ni vedela za gliste)če antibiotik in vermox gresta skupaj, tako da ji nisem dala. ko smo bili pri naši ped. je rekla, da dobro, da nisem dala, ker ne smemo dat skupaj z antibiotikom.

se mi pa zdi, da kadar ima gliste, blato ni tako povezano in se drobi.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Boli trebušček
11.1.2008 13:51:14   
aezzy
je bolec trebuscek vedno prisoten? ker kolikor vidim moje ne boli. praskanje je pri nas omejeno zgoraj nad ritko in to me bega, kaj jo ima tam za srbet?! same ritke ali odprtine se ne dotakne.
ustrasila sem se za gliste, ker menda razsajajo.
na drugem postu na tem forumu je pa govora od flekastih dlani in podplatov in tam je omenjena virusna bolezen ust dlani in podplatov, ki pa ni v povezavi z boleznijo umazanih rok, katera pogosto preide v gliste.
tako, da sumim, da je pri nas bolj to v igri.
sem pa za vsak slucaj klicala v ZD in omenila to virusno bolezen, pa je dodala, da bi lahko slo za to, se sploh ce ima T. ponoci je imela rahlo povisano (37) in zjutraj tudi.glede glist je rekla, da se ene res ne vidijo s porstim ocesom, pa tudi, da ne bi mogla zgresit, da jo boli trebuscek. brez napotnice pa ne morem nest blata.
oh, kompliciram.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?