|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška za večjega, če je mama na porodniški?
25.1.2008 13:50:00   
livia
Danes je bil mož s tamalo v ambulanti zaradi angine in je prosil za bolniški stalež zanj, pa so mu rekli, da če sem jaz na porodniškem (čez 14 dni naj bi rodili drugega), mu ne pripada.
Haloo???? A je to res?
Jaz sem namreč na rizični nosečnosti, naj bi počivala čim več. Kako naj potem pazim še na 21 mesečnega bolnega otroka, ga crtam, nosim, dvigam za previjanje,....
Kaj pa ko s rodi drugi? Ali bog ne daj dvojčki?
Ker je starejše ravno začela z vrtcem in prčakujem naval vseh živih virusov in bakterij, me zanima kako je s to rečjo. Res si ne predstavljam imet doma 1 teden starega dojenčka in še njo.
Kako ste reševale tako situacijo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 14:02:54   
Izabela_
To je spet ena teh situacij, ko ti grejo lasje pokonci!

Pri meni je bilo tako, da sem bila na porodniški, a sem morala na operacijo, tako da me tri dni ni bilo, potem pa tudi nisem bila takoj fit. Mož je hotel vzeti bolniško, ker je bil otrok star 5 mesecev, a to ni šlo, ker sem jaz na porodniški. Na koncu sta se pediatrinja in njegov osebni zdravnik nekaj sporazumela, da je dobil "bolniško za nego žene".

Kaj je res v tvojem primeru, ne bi dokončno trdila, ampak ti si po moje na porodniški za drugega otroka, za prvega otroka pa bi tvoj mož moral dobiti bolniško. Najbolje bi bilo, če lahko preveriš pri kakšnem drugem zdravniku... Veliko sreče.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 14:14:58   
eva1
Jaz sem že 1x pislala o tem, pa mi ni nobena vrjela...če si na porodiški za 2 otroka, ne more mož dobiti bolniške za prvega, pa če je ne vem kaj narobe! Ko je bila Alja stara 3 mesece je Luka(takrat je bil star lih 2 leti) zbolel za hudo obliko rota virusa-vse smo imeli pobruhano, podriskano, smo šli h pediatrinji pa moj ni mogel dobiti bolniške ker sem jaz doma! Jaz sem tamalo polno dojila...pol pa veš kok sem delala tiste dni..men se je dobesedno mešalo od pranja, pucanja, dojenja previjanja male, pedenanja tavelikega..vse kar bi se lahko dobilo je neplačan očetovski dopust al pa če mož vzame dopust v službi! Ja žalostno,amapak tako je , sem takrat klicala vsepovsod in vsi si mi povedali...ja gospa če ste vi doma, mož ne more vzeti bolniške...sem skoraj živčnega fasala...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 14:21:28   
emaa
Ja pri dvojčkih tudi nasankamo, jaz sem bila z enim v bolnici, moj ni mogel dobiti bolniške za drugega, ker sem jaz na porodniški in nikakor ne morem biti na dveh koncih, če bi bilo treba bi nekaj pomutili, pa je pol kar dopust dal. Grdo, res. 

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 14:26:51   
viv_
To so mim situacije.

Še ena cvetka: če je otrok hospitaliziran ti ne pripada bolniška.

Znajti se je treba... ponavadi potem prosiš osebnega zdravnika, da ti da bolniško zate.

Sama na srečo nisem bila nikoli v taki situaciji.

Kar se tiče obolevanj in vrtca: ne s tako negativo že štartat! Mogoče pa ne bo virusov in okužb. Pri nas se je scenarij "brez bolezni v vrtcu" 2x ponovil, pri obeh puncah, pa sta šli v vrtec ena z 11 ena pa z 10 meseci (trkam na les).

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 14:46:02   
Nika v službi
To je res mimo.

Kaj pa če bi šel do svojega osebnega zdravnika in prosil za bolniško zase? Mogoče bi bil dr. razumevajoč, ko bi mu razložil situacijo.

Saj človek je res prisiljen iskati "krivine"....

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 16:17:35   
eva1
še tle prilimam link iz mona
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1587196,1587196#msg-1587196

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 19:12:42   
*bubi*
OK, kako pa pediater ve, da je mamica na porodniški?

Saj mi je jasno, da večinoma izberete istega pediatra za oba otroka. Potem že nekako ve. Kaj pa če bi bila različna pediatra?

Oče pripelje starejšega otroka k zdravniku in reče za bolniško.... to je nekaj čisto normalnega. Mislite, da ne bi šlo?

Sama nimam tovrstnih izkušenj, ker imam enega otroka, samo razmišljam v tej smeri.....

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 19:32:28   
petarda
OK, kako pa pediater ve, da je mamica na porodniški?


Pri nas moramo ob zaključku bolniške podpisat neko izjavo, da res ni kateri od staršev doma...nekaj v tem smislu...user posted image

Sam je pa res to mimouser posted image ....Pa če moraš it z otrokom k zdravniku, na kontrolo, kri dat...a tamalega pa naj skoz s sabo vlačiš? user posted image user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 21:55:03   
Peli
Ja na žalost je tako, da se tud vse pobrigajo... moj mož je tud dobu bolniško za nego žene, ko sm bla na porodniški in so potem iz zavarovalnice preverjal kartoteke, zapletlo se je ko jest nism izvidov iz bolnice prnesla moji zdravnici...user posted image

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška za večjega, če je mama na porodn...
25.1.2008 21:59:57   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

To je res mimo.

Kaj pa če bi šel do svojega osebnega zdravnika in prosil za bolniško zase? Mogoče bi bil dr. razumevajoč, ko bi mu razložil situacijo.

Saj človek je res prisiljen iskati "krivine"....


Moj je naredil točno to.

Da ne govorim o tem, da če ima ženska pet otrok in je za šestega na porodnški, mora biti sposobna skrbeti za vse bolne in še dojenčka... Taka je naša user posted image država...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?