|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 12:55:41   
Aja32
Vsi govorijo, da je boljše imeti posebej pralni stroj in sušini stroj.
Pa me zanima, kaj je tako slabega pri pralno-sušilnem stroju? Ga ima katera? Hvala za info...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 12:59:51   
kawasakica
jaz ga imam, ful dolgo pere in suši če izbereš ta program - skoraj 7 ur.
Ponavadi je perilo še zmeraj vlažno, pa dam zelo malo v stroj. Imam pa Candya 5+5user posted image

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:02:41   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Aja32

Vsi govorijo, da je boljše imeti posebej pralni stroj in sušini stroj.
Pa me zanima, kaj je tako slabega pri pralno-sušilnem stroju? Ga ima katera? Hvala za info...


Posuši slabo, perilo je vseeno zmečkano (fuul),.... medtem ko sušiš ne moreš prati in ker to ni ravno kratek čas,...

V glavnem imam pralno-sušilni stroj in sem zdej kupila sušilnega še posebej in kombiniranega uporabljam samo za pralni stroj...

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:03:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kawasakica

jaz ga imam, ful dolgo pere in suši če izbereš ta program - skoraj 7 ur.
Ponavadi je perilo še zmeraj vlažno, pa dam zelo malo v stroj. Imam pa Candya 5+5user posted image


7 ur?????

jaz imam tudi Candya, ne vem katera oznaka, hitri program na 40 stopinj mi pere 40 minut. Ko opere, vzamem polovico perila ven,ga dam na radiatorej, drugo polovico posušim v sušilcu. Dam na 8 in suši tam nekje debelo uro.

Te kombinacije pranje + sušenje kar naprej pa še nisem sprobala in je tudi ne bom, če praviš, da dela 7 ur? No, saj mogoče sem pa narobe prebrala.

(odgovor članu kawasakica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:04:01   
jerikou
Midva ga imava. Nisva zadovolna, nikoli ga ne uporabim, samo perem. Nama je kar žal, da sva se odločila za nakup kombiniranega, vendar naju je prostorska stiska  prisilila .
lp J

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:07:35   
kawasakica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: kawasakica

jaz ga imam, ful dolgo pere in suši če izbereš ta program - skoraj 7 ur.
Ponavadi je perilo še zmeraj vlažno, pa dam zelo malo v stroj. Imam pa Candya 5+5user posted image


7 ur?????

jaz imam tudi Candya, ne vem katera oznaka, hitri program na 40 stopinj mi pere 40 minut. Ko opere, vzamem polovico perila ven,ga dam na radiatorej, drugo polovico posušim v sušilcu. Dam na 8 in suši tam nekje debelo uro.

Te kombinacije pranje + sušenje kar naprej pa še nisem sprobala in je tudi ne bom, če praviš, da dela 7 ur? No, saj mogoče sem pa narobe prebrala.


ne probaj, res je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:08:48   
ona
Jaz ga imam in v bistvu ga je pokojna tašča kupila,jaz sem ga podedovala in,ko sem ga hotela rabit,sem kmalu znorela!Res suši fuuul časa,pa na koncu npr.po dveh urah sušenja je še vedno mokro!Še dobro,da imam še sušilca,ki sem ga imela jaz od prej,ko sem drugje živela in tudi jaz ne bi nikoli kupovala kombiniranega,zdej tega uporabljam samo za pranjeuser posted image

(odgovor članu jerikou)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:17:58   
Aja32
Sej naju tudi prostorska stiska baše... In ravno zato bi bila ta kombinacija več kot odlična... Samo če toliko časa suši, pa tudi nikamor ne prideš...

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:32:42   
fragola
baje, da res dolgo časa suši!!!

Si daš pa enega navrh drugega! pa rešiš problem s prostorsko stisko!

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 13:42:25   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: fragola

baje, da res dolgo časa suši!!!

Si daš pa enega navrh drugega! pa rešiš problem s prostorsko stisko!



Rade volje, samo se mi začne ravno okno malo nad pralnim strojem... user posted image Drugače bi to sigurno naredila...

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralno sušilni stroj?
7.2.2008 18:52:31   
jajula
mi imamo kombiniranega in je super. vse posuši in ne mečka, cunje so mehke. posteljnino, za katero traja najdlje pa suši malo manj kot dve uri.. pred nakupom sem se tudi sama ful časa odločala, ker so nekateri govorili, da kombinirani celo perejo slabše, ampak sem ga vseeno kupla in pere in suši super.


(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralno sušilni stroj?
8.2.2008 21:56:23   
Nisaa
Oj!

ja jst ga mam že drugič pa res nevidim kaj bi mu falil mam pa Candy 6+4,perilo čist posuši ,ga vazmeš ven in pospraviš v omaro,če ga pa pustiš v stroju stta še par ur pa itak da se pomečka..tko da brez veze še kej pisat pere super in suši tud....user posted image


_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralno sušilni stroj?
8.2.2008 23:03:45   
luka jan
Moja frendica ga ima, pa mi ni še nikdar nič pojamrala da bi ne bila zadovoljna.
Jaz pa imam posebaj pralni in posebaj sušilni stroj Gorenje in sem tud zadovoljna, sploh pozimi je sušilc zakon.

(odgovor članu Nisaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralno sušilni stroj?
9.2.2008 17:56:11   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: kawasakica

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: kawasakica

jaz ga imam, ful dolgo pere in suši če izbereš ta program - skoraj 7 ur.
Ponavadi je perilo še zmeraj vlažno, pa dam zelo malo v stroj. Imam pa Candya 5+5user posted image


7 ur?????

jaz imam tudi Candya, ne vem katera oznaka, hitri program na 40 stopinj mi pere 40 minut. Ko opere, vzamem polovico perila ven,ga dam na radiatorej, drugo polovico posušim v sušilcu. Dam na 8 in suši tam nekje debelo uro.

Te kombinacije pranje + sušenje kar naprej pa še nisem sprobala in je tudi ne bom, če praviš, da dela 7 ur? No, saj mogoče sem pa narobe prebrala.


ne probaj, res je.



No jaz pa mislim, da čisto majčkeno pretiravaš - imam tudi jaz opere 5 posuši pet že cca 4 mesece in recimo bele cunje -spodnje perilo in bodije sem prejšnjo soboto oprala v 90 minutah in posušila v nekaj več kot 120 minutah. In to je najdaljši program za pranje in sušenje pri tem stroju.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu kawasakica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralno sušilni stroj?
9.2.2008 23:34:27   
december06
Mi imamo pralnosušilni stroj, prav tako zaradi prostorske stiske. Samo, mislim, da je vseeno bolj kot samo pralni stroj. Sušim samo takrat, ko se mi nabere preveč cot ali pa ko nujno potrebujem. Itak, več kot pol cot kao ne smeš dat v sušilca. Imamo Candyevega in smo zadovoljni.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralno sušilni stroj?
10.2.2008 21:39:46   
jakaracman
Poglej če lahko kam mogoče vtakneš malega sušilca od Elektroluksa je edini model, ki se ga da montirat na steno.Jaz tudi nimam prostora nad strojem, mam pa zraven na steni in je kot bojler.

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pralno sušilni stroj?
11.2.2008 16:23:33   
Muca83
Jaz imam Candyja opere 5 posuši 5 že dve leti in sem zadovoljna. Res pa je, da sušilca ne uporabljam veliko.

Notri sušim vse spodnje perilo in nogavice. Je pa res, da se bolj slabo suši, če je boben ful poln. Čas sušenja pa nastavljam ročno - sem se naučila koliko časa kaj rabi, ker mi je avtomatski program še kar sušil, ko je bilo vse že davno suho. Pa tudi jogi rjuho za 180 x 200 vedno notri posušim. 1 uro nastavim in pride ven čisto suha.

Bi pa tudi jaz imela ločeno, če bi imela prostor. Ampak za moje potrebe je trenutno to čisto OK.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pralno sušilni stroj?
19.2.2008 16:07:48   
Anonimen
Jaz imam Candy, 5kg suši in 5 opere in sem zelo zadovoljna. Suši nič dlje kot sicer sam sušilni stroj, oprano in posušeno je tudi super. Perilo tudi ni zmečkano, samo tapravi program je treba nastaviti. Meni je bilo brezveze kupovati še sušilni stroj, pa ne toliko zaradi stiske, ampak za tisto sušenje dvakrat na mesec se mi res ni splačalo. Barvno in občutljivo perilo pa itak sušimo na stojalu.

(odgovor članu Muca83)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pralno sušilni stroj?
19.2.2008 22:23:17   
robinzon
Nisem brala vseh odgovorov, upam, da se ne bom ponavljala. Pralni in sušilni stroj sta dva popolnoma različna stroja z različnima funkcijama. Res je, da sta po velikosti ponavadi enaka in oba imata boben, tukaj pa se podobnost konča. En pere, drug suši, kombinacija je izhod v sili, če res ni prostora za dva.

Kar jih poznam, da so imeli to kombinacijo, je bila življenska doba precej kratka. Boben pri sušilcu je neprimerno večji zaradi mečkanja perila. Če candy oglašuje 5 opere 5 posuši, tukaj nekaj ne štima. Če je boben velik, bi lahko opral več perila, če pa ni, je perilo zmečkano. Tretje možnosti ni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pralno sušilni stroj?
20.2.2008 19:44:02   
platoom
@jajula

razkriješ znamko in model ?

lp

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pralno sušilni stroj?
20.2.2008 20:52:24   
3T
Ja stvar je takšna,

kot so že predhodnice napisale gre za dva popolnoma različna stroja, po komponentah kot tudi po osnovnih funkcijah in namenih.

Prednosti so:
če je razlog prostorska stiska in če ga potrebuješ za posušiti tu in tam
v prvi fazi cenejša izbira, saj kombiniran stroj stane manj kot pa pralni in sušilni posebej

Slabosti so:
ne more imeti vgrajenega senzorja za vlažnost, torej prihaja do presušitve perila
za sušenje perila porabi več vode kot pri funkciji pranja
je velik potrošnik elektrike in vode
filtri niso primerni za sušenje in remont je neizogiben po vsakem približno 5 sušenju
pri večini strojev lahko naenkrat sušiš le polovično polnitev, zato je potrebno polovico perila odvzeti in ga posušiti kasneje
dolgo časa suši

upam, da sem kaj pomagala

lp



(odgovor članu platoom)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pralno sušilni stroj?
20.2.2008 22:46:32   
sunny24
Mi2 imamo boscha...Meni vedno vse posuši. Pere 80 min (na 40 in 60 c), pol pa ročno naštimaš še sušenje-ponavadi je vse suho v 50-60 min, razen rjuhe rabijo kakih 10 min več. Zmečkano pa ni, razen če pozabiš in pustiš not še kako urco.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pralno sušilni stroj?
21.2.2008 13:49:28   
sončika84
Tudi midva mava boschovega. pa sem kar zadovoljna. pere tam nekje 1,5 ure. odvisno kaj je notr. všeč mi je da lahko perem tut volno(kar ap vem d se da tut n pralnih strojih)- pere mi 30 minut in je lepo oprano. Cunje po pranju sicer dišijo. edin pol k konča sušit,kaar traja 60 minut, ima stroj mal vonja. cunje se tega voonja nalezejo sam če so dalj časa notri,drgač ne. tut zmečkane niso tolk. res pa je, da če dam poln stroj prat,morm dat dvakrat sušot,ker če dam vse hkrati se ne osuši dobr. drgač pa,č je lepo vreme itak obesim zunaj. k hvalabogu ammo vrt,al pa na balkonu od stare mame. Ampak če bi se še enkrat odločaal bi kupla posebaj sušilca in posebaj pralnega. sam pač nama prostor to ne dovoljuje

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pralno sušilni stroj?
11.12.2009 12:04:25   
sostanovalka
zdravo.
odločam se med naslednjima dvema strojema:

http://www.nakupovanje.net/hotpoint-ariston-aqgmd-149-pralno-susilni-stroj-pr-1188162

http://www.mimovrste.com/artikel/3250043724/q=eww%2014791w/pralno-susilni-stroj-electrolux-eww-14791w

pomoč, nasveti in izkušnje prosim ...
hvala

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?