|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana 8 mesecnika
27.1.2005 23:11:58   
Seven*
Koliko in v kako razporejenih obrokih bi moral jest 8 mesecni otrok. Meni sploh ni jasno. Zaradi nosecnosti mi se poleg vsega mleko zmanjkuje.. Mali je ocitno stradal, ker je zdaj malenkost boljse volje. Povejte mi prosim vase jedilnike, ker jaz sem ze cisto zmesana.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Prehrana 8 mesecnika
27.1.2005 23:27:51   
NinaŠ
Anže je imel pri 8 mesecih (tako kot še danes) 5 obrokov: zajtrk, malica, kosilo, malica in večerja. Tu sem našla en link, kjer boš morda našla kako idejo za kosilo, več pa trenutno žal ne najdem, čeprav vem da so že tekle debate okrog tega (če se ti ljubi mal pobrskaj)

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=1&id=25358&idk=88

LP

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Prehrana 8 mesecnika
27.1.2005 23:29:11   
frutka_
Hej-hoj!

Jaz si ti upam dati nasvet, ker moj Filip itak poje več kot tvoj Jakob...hihihi...Čeprav je 3 tedne mlajši.

Bom ti napisala kako je bilo konkretno danes.
No, po jutranjem kratkem dojenju sem mu okorog 9-ih pripravila: bananico, rozine, maline. To sem zmiksala in dodala gris za zgostit.Aja, medtem ko je čakal na zajtrk je pojužnal en rižev vafelj...no, kolikor ga ni odpadlo na vse strani!

Točno opoldne, v Koloseju,tri ure po jutranjem obroku, je pojedel eno Alete kašico.

Po prihodu domov, sem mu ob 1430 dala eno Obstgarten skutico, ki jo je zmazal v šusu!

Sledil je popoldanski počitek, okrog 16oo in ponudila sem mu prsi, pa je malo ziskal..najbrž ni bilo veliko glede na izgled dojk...:(


Nato sem mu ob 1830 pripravila piščančjo juhico z rezančki (priporočam Barillo, ker so rezanci tako mali fini in ne dolgi kot nedeljek). Ni bil preveč navdušen, ker je bil preutrujen zato sem po par žličkah odnehala.

Po kopanju ob 1900 pa mu je Izi naredil gris, ki ga je zmazal skoraj v spanju. Dojil se zvečer več ni, če bo potrebno ga bom ponoči...naj se razervoarji napolnijo.

Malo prej sem nam skuhala tako zelenjavno župico za jutri iz brokolija, krompirja, pora in prepražene čebule ter smetance tako da bo to jutri jedel pa kakšno jabolko...

Upam, da sem ti kaj pomagala!Če imata dopoldan avto lahko prideta k meni na juhico dopoldan, Jakob pa na nove igrače, ki jih je Filip dobil!Pa Jakobu omo tudi kaj skuhali in gremo na šetnjo malo okrog ali pa samo ležat na kavč...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Prehrana 8 mesecnika
28.1.2005 8:04:51   
BARBARA R.
Secen,ti si zmedena? :zmeden2:,tole mi pa ni čisto jasno.
Kristina je mlečno žitno kašo (180 ml) ob 07.30. ali 08.00.,če ima dober dan malica sadno kašo (150 ml) ob 11-tih,kosilo zelenjavno-mesna kaša ali samo zelenjava (150 ml) ob 16.30.,malica sadje ob cca. 18-tih in večerja mlečno žitna kaša (180 ml) ob 20.30.Včasih se proti jutru zbudi in malo "pocrta" pri meni.

:muca:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Prehrana 8 mesecnika
28.1.2005 8:24:32   
Seven*
Ja Barbara. Zmedena sem. Nic mi ni vec jasno. Ura je 8.23 in mali je ravnokar POZRL 200 ml prilagojenega mleka. Zgleda je bil problem predvsem v mojem mleku, ker ga je bilo premalo. Pa tud te kasice, ki sem mu jih dajale, ni bilo glih prevec nasitno. Od sadja in zelenjave se ni skoraj nic redil. Tako sem presla delno na adaptirano mleko, pa gluten sem mu zacela dajat. :(( Ce pa skoz poslusam kak je suh. To je grozno, ce mora mamica slisat. ..

Pa tud ostale hrane vidim, da je veliko manj pojedel. :(( Zdaj se zadovoljen igra, prej pa tecen kot driska... Ah ja..

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Prehrana 8 mesecnika
28.1.2005 10:19:04   
ZARA
U ja lahko,da je bil lacen,Seven...
Pri nas mamo tkole...
7.00 flasa (aptamil 3)
10-11.00 sadje(banana,kaki,mandarine,pomarance,suho sadje,keksolino,rizolino,frutolino...)
13-14.00 kosilo (juha,krompir,riz,meso,spageti,njoki,spinaca,...)
16.00 Lumpi skutka,navadni jogurt 3.5%,cezana,...
17.30 flasa...
Nekaj v tem smislu...
Kolicin pa ne vem,jst ji pac dam tolk kolikor poje...

lp, :muca: Zara (skoraj 9 mes)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Prehrana 8 mesecnika
28.1.2005 10:35:17   
india
Oj,Seven, mislim, da je res bil lačen ,ja.
Naš Mark ima nekako takšen jedilnik:
:rozica:7.30 flaša čokolinota
:rozica:10-10.30, sadje ( jabolko, banana, mandarine, hruška, 2-3 kiviji, ali sani jogurt ali skuta Obstgarten
:rozica:12.30-13h kosilo ( juha, 1 zajemalka) , priloga, zelenjava, malo mesa
:rozica:15-16h: jogurt ali puding ali sadje
:rozica:19h-20h: kruh v mleku, gris, mlečna kašica
potem pa še obvezno flaša čokolinota

Kadar pa sva na poti, v avtu ali kje na obisku pa obvezno čokolino v flaši, pa tudi vedno ob uspavanju flaša čokolinota
Res naš Mark ogromno poje, tako,d a morda lahko tiste čokolino flaše mirno spustiš!
:miska:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Prehrana 8 mesecnika
28.1.2005 12:42:17   
BokiMB
Čez dan je imel pet pravih obrokov goste hrane: zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja.

Poleg tega 3X na dan flašo mleka (zjutraj, zvečer in enkrat čez dan).

Poleg tega dojenje pred obema dnevnima spanjema in pred večernim spanjem in neštetokrat ponoči.

Količine: okrog 150 ml goste hrane na obrok.

Pa je še vseeno suhec.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Prehrana 8 mesecnika
28.1.2005 20:38:13   
mehurčica
Pri 12 mesecih imamo takšen jedilnik:

Ob 6h-mleko 200-250ml, 8:30-9h jogurt/polenta/gris/kruh z raznimi namazi/sadje, če ne gre spat ima malico ob 11:30-12h, če pa gre spat, ima kosilo med 12:30-13h. Popoldan ponavadi še dooolgo spi in ima zvečer med 18-19h še večerjo-razne mlečne kašice ali sunny bisk. Za zaspat pa še flaško mleka 250ml.

Danes smo vsi trije spali in se je David seveda zbudil lačen. Na hitro sem mu mogla skuhat kosilo, tako da sem naredila kar po postopku, ko je bil še star manj kot 10m. Piščančja prsa, korenček in bučko
narežeš na koščke in daš še z malo riža kuhat vse skupaj v isti piskerček. Vmes olupiš pol paradižnika in ga dodaš čisto na koncu. Vse skupaj potem pograbiš ven z žlico ali zajemalko in v plastični posodi zmiksaš s paličnim mešalnikom. V vodo še vržeš malo začimb(bazilika, majaron, peteršilj...). No, takšne kašice so Davidu najboljše! Mu jih pa nisem delala že skoraj 2 meseca.

Pa-pa:miska:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Prehrana 8 mesecnika
29.1.2005 14:42:09   
Anonimen
Pri nas jemo takole nekako

:torta: Zjutraj približno od 7h-8h dojim...oz. se bolj crklava, ker pojma nimam, koliko popije

:torta: Okrog 10h ponavadi skuta (Lumpi ali Früchtwerge) ali jogurt (Lumpi ali od LCA ali Biene Maja)

:torta: Okrog 13h sadna kašica (če sva kje zunaj Frutek)

:torta: Okrog 16h je kosilo z nama. Ponavadi je to zelenjava, pa meso, juha, testenine, ribe,riž..kar je tisti dan na jedilniku in vse zelo rad poje:bravo:

:torta: Okrog 19h večerja - rižolino ali keksolino ali medolino s prilagojenim mlekom.

Tako enkako gre pri nas:zmeden2:

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?