|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dobre skutine palačinke
7.3.2008 13:38:54   
Tajduška
kako jih pripravite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 13:40:09   
Udb
A misliš namaz? Jaz dam skuto, sladko ali kislo smetano (kar je pri roki) in po okusu mal sladkorja. To je to. 

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 13:43:47   
baguSka
Skuta + rumenjak + sladkor.. Mljaaaaaaask!!!! Zmesas v tekočo maso, namazes vroco palacinko in oblijes z vroco cokolado!!! Jaoooooo.... kaj si mi sline zdej nardila... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 13:45:32   
baguSka
Zmesas v tekočo maso


no ne cist tekoce - ampak kremasto user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 13:50:33   
urskas
jest zmešam rumenjake s skuto in sladkorjem, beljake pa v sneg. Potem pride nadev zelo mehak in sočen.
Zložim jih v trikotnike in polijem s smetano in jajcem.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 17:28:43   
anckabancka
Jaz pa v nobenem pecivu, ki se ne peče ne upam uporabljat sveža jajca. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 19:22:54   
Barbs
Ančkabančka, urskas je najbrž pozabila napisat, da potem palačinke še zapeče v pečiciuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 19:34:11   
Čupka
Jaz zmešam sluto, kiso smetano, vaniljin sladkor, limonino lupinico, rozine namočene v rumu. S tem nadevam palačinke, jih zvijem in polagam v pekač eno zraven druge. Prelijem s prelivom iz kisle smetane in jajc.

(odgovor članu Tajduška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 20:39:10   
mami_miki
mmmmmmm...jaz naredim zelo dobre..in jutri jih bom...

skuta, sladkor, jajček, kisla smetana, vaniljev sladkor-to zmešam.

Spečem palačinke, nadevam s tem, nato pa čez polijem-kislo smetano in jajče,sladkor..nato dam v pečico...in to je to...

pa zelenjavna domača juha zravenuser posted image

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dobre skutine palačinke
7.3.2008 22:42:02   
MID
user posted image mogoče bom izpadla smešna,pa vseeno;ima katera izmed vas kakšen bolj natančen recept?user posted image V gramih oz.dekagramih sestavin mislim?!

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dobre skutine palačinke
8.3.2008 5:11:42   
Hope2
Če pa kje ne rabiš grame in deke, so pa to palačinkeuser posted image . Vse je odvisno koliko palačink narediš in kako bogato jih boš nafilala. Če jih je velik vzami 500g skuto, če malo vzami polovico skute. 1 jajček, ki ga lahko tudi izpustiš (jaz ga, ker ne maram, da se skuta pobarva v rumeno, imam raje belo skuto), daš malo cimeta, oz po želji, (pr nas ga damo kar nekaj, ker imamo radi, da palačinke dišijo), Sladkor, ja daj žlico, zmešaj, probaj, če je premalo, daj še žlico, probaj in tako dolgo poskušaj, da ti bo nadev všeč. Raje prst/žličko in jezik/usta uporabi kot pa tehtnico, saj imamo ljudje različne okuse (za nekoga bo lahko presladko, za drugega grenko).  Kislo smetano tudi začneš z žlico in nadaljuješ po okusu (jaz je sploh ne dam, tak da če jo daš premalo ne bo škode, če jo daš preveč, bo masa preveč tekoča). 1 vanili sladkor.

Po okusu lahko dodaš še rozine, limonino lupino......

Koliko nadeva boš dala v palačinke je pa spet odvisno kake imate radi, eni imajo radi zelo bogate, drugi pa zelo na tanko namazane. Če ne veš kake so ti všeč, naredi nekaj bogatih in nekaj manj bogatih, da vidiš za naslednjič. Če imaš preveč nadeva, ga daš v zmrzovalnik, če premalo, namaži ostale palačinke z nutelo, marmelado..... Torej kiksnit ne moreš nikakor

Potem pa se moram strinjat z mami_miki, ker so pečene palačinke najboljšeuser posted image user posted image . Ko jih naredim in zavijem, jih zložim v naoljen pekač, premažem z mešanico smetane, sladkorja in cimeta, ter dam v pečico za toliko časa, da skorjica malenkost hrustljava postane oz da se pregrejejo vse skozi. Vzamem smetano, ki jo pač imam doma, lahko je sladka, kisla, če pa nimam, pa vzamem mleko. V primeru mleka, le tega segrejem in dam 1 žličko medu not in potem s tem namažem (tole obvezno pri orehovih palačinkah). Jaz palačinke samo na tanko namažem po vrhu, zato porabim manj kot 1dcl tega. . Nekateri pa palačinke zalijejo in rabijo precej več. Stvar okusa.

Na tak način jaz pečem skutine, orehove in nuteline palačinke, ker se v pečici bolj razvijejo okusi, kot če bi jih samo tako jedel.

(odgovor članu MID)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dobre skutine palačinke
9.3.2008 22:45:06   
mami_miki
jaz to vse po občutku..še v življenju nisem nič izmerila na tehtnici...no..peciva ne pečemuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dobre skutine palačinke
10.3.2008 11:57:19   
MARTINŠČICA
Jaz jih namažem s skutno kremo (skuta, kisla ali sladka smetana, sladkor, vanilin), potresem z mletimi orehi in nekaj vloženimi višnjami. Zavijem v role, naložim v namaščen pekač, prelijem s sladko smetano in zlato rumeno zapečem v pečici. Njamsi!

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dobre skutine palačinke
10.3.2008 11:59:11   
Čupka
Ne, ni recepta s količinamiuser posted image ..... Palačinke menda znaš spečet, ostalo pa po filingu.....user posted image

(odgovor članu MID)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dobre skutine palačinke
11.3.2008 9:23:21   
lindy
A po vrhu se sam polije čist navadna tekoča sladka smetana?user posted image

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dobre skutine palačinke
11.3.2008 11:03:14   
robinzon
Ste me tukaj zluštale in sem jih po dolgem času naredila včeraj za kosilo. Najprej sem spekla palačinke, porabila sem jih osem, ostale sem zavila v folijo in dala v hladilnik, jih bom danes narezala v govejo juho, katera je ostala od nedelje.

Za osem palačink sem porabila pol kilsko merkatorjevo skuto, nočem delat reklame, ampak meni je všeč, ker ni prekisla, ne greni in ima manj maščobe. Noter sem vmešala eno jajce in en deci mleka, vanilin sladkor in tekoči natren, namesto njega bi dodala caa tri velike žlice sladkorja. Če bi jajce izpustila, bi dala več mleka, toliko, da je masa lepo mazava. Na vsako palačinko sem  namazala za dve žlici nadeva, zavila in polagala v pekač eno poleg druge. Lahko se namaže samo polovično in prepogne 2x in polaga kot strešnike, malo eno čez drugo. Polila sem jih z mešanico enega jajca in dve žlici kisle smetane. Če je preveč tega na vrhu, se ne zapečejo tako lepo. Pekla sem jih na 200 st.C 15 minut, potem pa še  z žarom 5 minut, da so dobile lepo barvo.

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dobre skutine palačinke
12.3.2008 17:46:46   
Lia25
http://www.mojirecepti.com/recept/palacinke-s-skuto.html

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?