|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: začimbe
14.3.2008 9:07:13   
puncica
Hvala Jessy, tole roma na hladilnik :)user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: začimbe
14.3.2008 16:11:29   
Naja30
Jaz tudi imam že sprintano.

Hvala, Jessy!user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: začimbe
14.3.2008 18:43:39   
Jessy
Ni za kaj! user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: začimbe
14.3.2008 21:01:50   
budulove
Nekaj mojih najljubših začimb, ki jih uporabljam samo z vegeterjansko hrano.

Ingver
je v azijskih deželah za soljo najpomembnejša začimba. Sodi tako v sladke jedi - sadne solate, posebno z jabolki in bananami, mešan kompot, jabolčno čežano, kolače, pečena jabolka, nadevana z medom in orehi, medenjake - kot tudi v pikantne jedi. Je ena od sestavin mešanice začimb curry. Primeren je za začinjanje raznih omak, juh in zelenjave. Dobro se ujema z vsemi eksotičnimi začimbami - s cimetom, kardamomom, koriandrom, klinčki in vanilijo. Njegova aroma je močna, zato ga dodajajmo previdno.

Muškatni orešček za pripravo sirovih in čebulnih omak, bešamela, špinačne in krompirjeve juhe ter nekaterih peciv in sladkih krem.

Sveža bazilika za pripravo solat, omak za testenine. Super se ujema z jajčevci, paradižnikom bučkami, mozzarelo . Solate s svežo baziliko so poleti moja najbolj priljubljena jed.

Čili za  "chilli con carne" na vegeterjanski način.

Poleg njih pa še sladko in pekočo papriko, Paprika se dobro dopolnjuje s čebulo, česnom, majaronom in kumino.
kumino za krompirjeve jedi in zelje, česen če se le da naj bo cel, v prahu mi ni preveč všeč, ravno tako čebula.
Peteršilj 
gre  super z drobnjakom, timijanom in pehtranom. Odličen je skupaj s česnom in čebulo.

Curry dodajam omaki za riž.

Ingver je v azijskih deželah za soljo najpomembnejša začimba. Sodi tako v sladke jedi - sadne solate, posebno z jabolki in bananami, mešan kompot, jabolčno čežano, kolače, pečena jabolka, nadevana z medom in orehi, medenjake - kot tudi v pikantne jedi. Je ena od sestavin mešanice začimb curry. Primeren je za začinjanje raznih omak, juh in zelenjave. Dobro se ujema z vsemi eksotičnimi začimbami - s cimetom, kardamomom, koriandrom, klinčki in vanilijo. Njegova aroma je močna, zato ga dodajajmo previdno.
Torej super je z kitajskimi rezanci.


No pa še kaj bi se našlo...

Upam, da bo kaj v pomoč.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: začimbe
15.3.2008 0:14:46   
saving
Jaz bi samo napisal enih par klasičnih kombinacij, ki res dobro pašejo skupaj...

Bazilika: zraven paradižnika. Dodaja se bolj na koncu kuhanja, ni robustna in se hitro "skuha".
Origano: klasična mediteranska začimba. Obvezna pri vseh jedeh, ki bazirajo na rdeči paradižnikovi omaki: pica, buzara na rdeče, prelivi za pašto... Najbolj "dela", če ga damo v kozico že, ko pražimo čebulo in česen.
Timijan: sorodnik majarona, daje svež in živahen okus. Gre super na bučke in kumare (dušene) in na korenček.
Muškatni orešček: paše na vse, kar se dela z mlekom in ml. izdelki (sir, smetana). Dodaja se na koncu kuhanja. Pire krompir, omake s smetano. Tudi za slaščice.
Majaron: za praktično vse jedi "na žlico".
Kumina: naredi kuhan krompir in zelje lažje prebavljivo in jima dopolni okus.
Rožmarin: obvezno paše na mlad pečen krompir, ribe, perutnina.
Šetraj: paše na stročnice.
Žajbelj: čaj user posted image . Perutnina, zajec.
Drobnjak: juhe. Brez veze, če ni svež.
Peteršilj: praktično vse juhe, enolončnice. Ribe, rdeče meso (tržaška omaka). Dušena zelenjava.
Zelena: goveja juha. Osnova za dobro rižoto. V loncu jo spražimo skupaj s čebulo in česnom (svežo).

Imaš pa že narejene mešanice (tiste od Nomu-ja so res v redu), za nek tip hrane. Sam raje vzamem eno vodilno začimbo, da vidim, kam bo jed "potegnilo". Če ti ne dopade, lahko drugič vzameš kaj drugega. Z različnimi začimbami tudi dosežeš različen efekt; močne začimbe iz blagih okusov naredijo močno jed (npr. rožmarin+peritnina, origano+kuhan paradižnik, hren+kuhana govedina), druge so bolj komplementarne (npr. timijan+goveji biftek, peteršilj+zelenjavna juha).
Je pa treba poskušat in včasih kaj predozirat, da dobiš izkušnje. Boh pomagi, bodo že požrli, če so dost lačni user posted image user posted image user posted image .


(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: začimbe
17.3.2008 10:04:21   
kalbo
Kar pa se tiče vegete, da ni zdrava (beri kemični dodatek). Načeloma se strinjam, vendar jo vsaj jaz uporabljam v tako malih količinah, da se verjetno manj pozna škodljivih stvari v naših telesih, kot pa da bi enkrat na mesec sedela v sobi polni kadilcev, ali pa spila kakšen pir ali dva na mesec.


Ne me zdej narobe zastopit, prosim. Sam me res zanima, zakaj sploh uporabljaš vegeto, če je že tako uporabljaš čisto malo. Pomojem iz čiste navade, fenomen Vegete je res edinstven. Moja babica jo je tlačila praktično povsod, pa še sama ni vedla zakaj.

Doma mam knjigo "Recepti iz Vegetine kuhinje". Zelo dobri recepti, če odvzameš eno sestavino...Vegeto. Sam sem jo že pred časom vrgel iz kuhinje.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: začimbe
17.3.2008 23:08:07   
Naja30
Jaz tudi ne uporabljam več vegete. Mož jo pa praktično povsod dodaja zraven. Okus hrane se mu čisto spremeni. Kar je totalno brezveze glede na to, da so hrani že dodane začimbe in seveda sol. Ma je tako navajen od doma. Mi je pa doma nikoli nismo uporabljali. Tako da ja, navada je železna srajca user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: začimbe
17.3.2008 23:16:12   
BUŠICA
jaz sem pa nora na koper. dodam čisto na koncu, ko je že kuhano in sicer v juho(vseeno od česa),na solate, rižoto,v jogurt kot preliv....ob vseh teh začimbah sploh ne rabiš vegete, kaj šele kock-je res ena sama kemija.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: začimbe
17.3.2008 23:21:18   
BUŠICA
no še eno o VEGETI: sem poznala osebo, ki je delala v tovarni kjer so delali vegeto in mi je povedala naslednje:v V. zmeljejo odpadno zelenjavo(tudi tisto ki je gnila),dodajo sol in kup konzervansov.vam je tudi jasno da ta oseba niti pod razno ne uporablja V.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: začimbe
18.3.2008 20:31:32   
Gina
Kar se tiče vegete, jo uporabljam, ker v resnici je vse, kar je kemijskega notri je v bistvu "umetna sol", ojačevalec okusa,mononatrijev glutaminat, ki se meni ne zdi ne vem kako strupena reč, kolikor sem se s kemiki o tej vsesplošno razširjeni stvari pogovarjala , pa dinatrijev inozinat, pa še barvilo- riboflavin. Tako da včasih dam vegeto, ker naredi tipičen okus, ki mi je pač všeč, včasih je pa ne dam, pa dam goro začimb. Oboje mi je ok, pa itak da je vsako malo drugačno.

Curry ni niti slan niti ne peče. Moji otroci ga jedo od svojega 1 leta dalje.

Kar se začimb tiče bom začela iz drugega konca.

Riž naredim včasih zgolj na poru prepražen, pa začinjen s šetrajem in res malo bazilike, ter peteršiljem, papriko v prahu in soljo.

Riž je zelo dober, meni najboljši, če je prepražen na putru, z dodanim šetrajem, curryjem, lahko pa tudi še s sladkim čilijem in kurkumo.

Mešana zelenjava je odlična, če ji dodaš curry,  "čili", ingver, kumino in kurkumo, lahko tudi gorčično seme (le to in kumino prepražiš za par sekund na začetku)

Krompirjeva juha  je še boljša, če dodaš seme koriandra vanjo, enako velja za gobovo juho.  V gobovo juho dam vedno tudi šetraj.

Špagetna omaka je super ne le z rdečo sladko papriko in paradižnikom, ampak vanjo zelo paše tudi zelena.

Korenček prepražen s čebulo je odlličen v kombinaciji s koprom (ali pa zgolj s peteršiljem).

Rumeno podzemno kolerabo dopolni okus prepraženega sladkorja in soli. Če temu na koncu dodaš smetano, si oblizneš vse prste.

Nadzemno kolerabico je res luštno jesti s prepraženim česnom in peteršiljem.

Tudi liste rdeče pese ali svežih redkvic lahko naredite kot špinačo. Poparite, odcedite, zmiksate, dodate prepražen česen.

Na katerokoli mešano zelenjavo zelo paše timijan, ker  ima zelo blagokus, ravno tako šetraj.

Vse jedi na žlico so okusne z majaronom in lovorjem.

Zdaj se mi pa ne da več pisat...user posted image user posted image ...meso menda itak ni treba, pravi mami miki a ne.


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: začimbe
18.3.2008 22:02:46   
mami_miki
Gina...super...pa tisto ostali, dolgi recepti tudi super..

No, danes nisem dala veget v juho- pa je tamali ni hotel jestuser posted image  vseeeeeeeee je ven pljuval...tako da, se vračam k vegeti

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: začimbe
18.3.2008 22:53:25   
Naja30
Gina super, da si tole napisala! user posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: začimbe
19.3.2008 9:05:36   
Anonimen
Uf, BAZILIKA rules user posted image user posted image user posted image .

Potem pa še
- poper (povsod),curry (juha, mesne jedi, rižota - ima bolj sladek okus), drobnjak, peteršilj, poper, brinove jagode (za zrezke, juho), pehtran, origano, kurkumo, koper.
Za pecivo uporabljam klinčke, cimet, pehtran, muškatni orešček, ingver, janež (za piškot - mmmm)

Začimbe naredijo jed, ni treba nobene vegete, začinke, le vedet je treba, kam kaj paše in kako se uporablja (se da na začetku kuhanja, popraži, na koncu,...)

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: začimbe
19.3.2008 23:25:23   
SOULatka
jutri grem nabavit te začimbice...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: začimbe
19.3.2008 23:26:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

ni treba nobene vegete, začinke, le vedet je treba, kam kaj paše in kako se uporablja (se da na začetku kuhanja, popraži, na koncu,...)


Ja, res....pri meni tudi ni vegete...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: začimbe
19.3.2008 23:29:16   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

ni treba nobene vegete, začinke, le vedet je treba, kam kaj paše in kako se uporablja (se da na začetku kuhanja, popraži, na koncu,...)


Ja, res....pri meni tudi ni vegete...


Veste, nisem dala v juho vegete tamalemu...pa je včeraj vse ven pljuvaluser posted image
pa sem dans spet dala, pa je vse pojedeluser posted image

saj ne vsak dan, pa v normalnih količinah

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: začimbe
19.3.2008 23:32:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

Veste, nisem dala v juho vegete tamalemu...pa je včeraj vse ven pljuvaluser posted image
pa sem dans spet dala, pa je vse pojedeluser posted image


Hmmmm. Meni je ob jedeh z vegeto kar slabo. Kot kraljicna na zrnu graha jo cutim...user posted image

(odgovor članu SOULatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: začimbe
19.3.2008 23:36:20   
SOULatka
user posted image pa sem poskusila tisto juho vrez vegete, pa je bila bljak...res..no...zdaj imam neko novo mešanco ni vegeta, ampak podobno pa malo drugačno

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Recept za dojenčke: Sladek krompir
Danes je glavna sestavina sladek krompir, recept pa je prilagojen za začetek uvajanja in nadgrajen za osemmesečnika in e...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?