|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POLANDOV SINDROM
30.3.2008 12:55:16   
POLAND
Pozdravljene.Še vedno iščem mamico,ki bi imela izkušnje z Polandovim sindromom(odsotnost prsne mišice)Vem,da nas je malo.pa vseeno,če koga poznate mi prosim javite
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POLANDOV SINDROM
6.4.2008 21:50:56   
picolina
Pozdravljena,
imam 15 mesecev staro hčerko in pred 5 meseci so potrdili da ima Polandov sindrom. Ali imaš tudi ti otroka z isto diagnozo? Resnično si želim spoznati nekoga, ki ima iste probleme, da izmenjamo izkušnje, da se lahko pogovarjamo o pričakovanjih...
Lp, Picolina

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POLANDOV SINDROM
7.4.2008 9:20:37   
POLAND
SAJ NE MOREM VERJET!Že 7mesecev iščem mamico,ki ima otročka z isto diagnozo.Torej ja naš Luka ima že od rojstva diagnozo Polandov sindrom.Imela sem carski rez(Celjska poro.)in ko sem se zbudila iz narkoze mi moj mož začne razlagat,da ima 4700kg,56cm dolg in 38glavica,da je vse OK in da ga je pestoval 30min(zmeraj ocenjen z 10)v tistem vleti pediatrinja,krili z rokami,da ima Luka dihalno stisko,da najbrž nima srčne mišice in da bo s helikopterjem prepeljan v Ljubljano(nobenmu od naju ni blo nič jasno)A ste se zmotili?Saj je blo ja vse OK?In že sem slišala helikopter,ki je odpeljal sina,ki ga nisem niti videla,mož je šel za njim.V Ljubljani so ugotovili,da je s srčno mišico vse OK,NIMA PA PRSNE MIŠICE-POLAND.Jaz po carskem v Ljubljano nisem smela in vse novice,ki sem jih dobila so bile od moža.Celjske pediatrinje ni bili blizu,nasplošno so pozabili name,nameščena na GIN.ODD.Ko sem po 7 dneh zahtevala materinsko knjižico so me vprašali,če sem res rodila pri njih-vsak komentar odveč.Luku so v Ljubljani pregledali vsak dan en organ in vsak dan smo si oddahnili.Polandov sindrom se namreč kaže v več oblikah je pa pri nas o tem zelo malo napisanega.Torej Luka nima leve prsne mišice in delno nezaraščena vratna vretenca,KI PA NISO V SKLOPU Polanda.Hodima v razvojno in na nevrofizioterapijo že od 3meseca in v Ljubljano k ortopedu.Menda smo jo kar dobro odnesli saj Poland lahko pomeni(zraščene prstke,odsotnost reber,srček na desni strani,deformacija zapestij,krajša roka...)sicer vseh nepravilnost pri nas še niso izkjučili,važno pa je,da je z notranjimi organi vse OK.Upam,da nisem preveč dolgovezila to pa samo zato,ker ne dojamem,da si se javila.Upam,da boš delila svoje izkušnje z mano,kako da so postavili diagnozo šele sedaj kaj to pomeni za vaju.Upam na čimprejšen odgovor.
HVALA

(odgovor članu picolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POLANDOV SINDROM
13.4.2008 21:00:44   
picolina
Tudi naši punčki se ni razvila leva prsna mišica, vse ostalo zaenkrat kaže ok. Pa si rečemo, še sreča, čeprav se mi zdi včasih pri punčkah še malce težje. Plastični kirurg pravi, da bodo delali poseg šele po končanem razvoju. Do takrat pa nima kaj popravljat.
Sem pa tudi jaz rodila s carskim rezom, ampak je bilo k sreči ob rojstvu vse ok. Me zanima na katerega zdravnika se obračaš v zvezi s temv Ljubljani? Nas obravnava dr. Stopar-jeva na pediatrični kliniki na endokrinološkem oddelku. Ampak mi noben ni rekel, da bi natanko pregledali še druge organe, tako kot pri tvojem sinu. Je pa res, da je punčka sicer zdrava.
Lepo se imejte

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POLANDOV SINDROM
14.4.2008 13:17:56   
POLAND
živjo
Mi hodimo v Ljubljano sedaj samo k ortopedu(dr.Blaž Mavčič)bolj zaradi vratnih vretenc.Bodo mu pa junija slikali tudi še zapestje,ker so lahko tu tudi razvojne napake v sklopu Polanda.Tudi mi smo drugače zdravi.Kaj pri vas ostalega okostja niso nič slikali?A hodita kaj na fizioterapijo,razvojno?Našega malo bolj nese v levo stran.A bradavičko vaša ima?Tudi nam je ortoped rekel,da se bo kasneje lahko sam odločil za lepotno operacijo,je pa res da je za punčke težje.A si mogoče imela podaljšano porodniško zaradi tega,meni svetujejo naj dam vlogo pa ne vem?Se strinjam s tabo,da smo lahko zadovoljni,da je samo to,čeprav bo za otroke težje kot za nas.

(odgovor članu picolina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POLANDOV SINDROM
15.4.2008 13:21:21   
picolina
Zdravo,
okostja ji niso nič slikali, so ji pa naredili ultrazvok, in tako potrdili, da nima mišice. V razvojni sva bili 2x, ampak, so zmeraj rekli, da je vse ok. Zasnovo za bradavičko ima, nima pa temnega kroga. Pa vaš?
Za podaljšanje porodniške pa nisem dala prošnje, ker nisem pravočasno dobila izvidov z diagnozo. So mi pa vsi rekli ,da mi itak ne bi podaljšali, ker se ne rabi zdravit in je to "le lepotna napaka". Ti pa vseeno probaj.
Lp

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POLANDOV SINDROM
15.4.2008 16:46:04   
POLAND
POZDRAVLJENA
Tako mi je čudno,da imamo isto diagnozo pa nas čisto drugače obravnavajo kot vas.Naš ima bradavičko.Je pa bil slikan cel prsni koš,ramenski del,vratni del sedaj bodo slikali še zapestja,čeprav tudi nimamo nobenih težav.Tudi srček so slikali,ker je pri Polandu lahko na desni strani,pa pljuča,ker so menda tudi lahko prestavljena v sklopu Polanda.Jaz sem kar zadovoljna,da so vse pregledali,da ne bo kasneje kakšnih presenečenj.O tem veliko piše na googlu pa me kar mal stisne,ko berem o tem.A vaša že samostojno hodi,se vam zdi da jo kaj ovira,ker nima razvite mišice,pa drugače a se zelo opazi,da te mišice nima?Me vse zanima,ker je starejša od našega pa me zanima kaj naju čaka.Kako,da niso že prej opazili,da nima prsne mišice?
HVALA

(odgovor članu picolina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POLANDOV SINDROM
16.4.2008 9:55:44   
POLAND
Pozdravljene
obračam se na vse,ki ste prebrale mojo temo pa me zanima kakšno je vaše mnenje o tem,da bi dala vlogo za podaljšano porodniško,ali imam po vašem mnenju kaj možnosti?Naj dodam še to,da sem dobila odobreno vlogo o dodatku za nego otroka.
Vnaprej vsem hvala

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POLANDOV SINDROM
16.4.2008 11:36:37   
katias
Zdravo!
Oglašam se zaradu podaljšanja porodniške. Mi niti pod razno nismo imeli takih težav in upam, da se vam bo vse rešilo tako, kot je prav. Jaz bi na tvojem mestu definitivno dala vlogo za podaljšanje porodniške, če to tebi paše. Daš vse možne izvide in pač čakaš. MI smo imeli alergijo na tri glavne prehrambene izdelke in jaz sem samo probala ( 2 tedna pred iztekom, sem se že dejansko pripravljala na službo), ko smo končno dobili jasni izvid. Dobila odobreno takoj in brez problema. Jaz sem bila ful vesela, nekatere pa tud raje grejo delat... Odloči se in pošlji vlogo, Itak nimaš kaj zgubit.
LP!

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POLANDOV SINDROM
16.4.2008 13:55:39   
mojca75
Jaz bi vsekakor oddala vlogo, zgubit nimaš kaj!

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu katias)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POLANDOV SINDROM
25.4.2008 20:28:23   
picolina
pozdravljena,
mene pa zanima, v kateri bolnišnici vam opravljajo vse te preiskave, slikanja... V celjski??? Ker nam v mariborski niso znali niti diagnoze postavit, tako da karkoli so nam povedali, je bilo iz Ljubljane. Me res zanima, ker bi se morda odločila še za kakšne preglede, ne pa samo da čakamo naslednjih 15 let.
Hvala

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POLANDOV SINDROM
26.4.2008 9:46:19   
POLAND
OJLA
Mi smo vsa slikanja in tudi vse nadaljne kontrole opravili in bomo opravljali v Ljubljani na neonatalni,sedaj pa pri ortopedu.Jaz sem rodila v Celju in pediatrinja v pol ure ni opazila nič ,je bil skoz ocenjen z 10,potem pa je prišlo do manjše dihalne stiske in je nagnala cel halo-da otrok nima srčne mišice in že so ga odpeljali v Ljubljano.Ko sva tam zaključila vse preglede,potreboval ni nobenega zdravljenja so naju napotili k ortopedu in pristojna zdravnica mi je sama svetovala,da naj se odločim za ortopeda v Ljubljani,ker so bolj usposobljeni in imajo izkušnje s takimi primeri.To  je tako redka okvara,da še zdravniki(naš osebni)za to sploh ne vejo.Mi je čudno kako so lahko pri vas tako prepričani ,da je vse ostalo OK.Mogoče bi vaši pediatrinji malo omenila pa bi ti ona napisala napotnico za ortopeda-ON pa potem itak vse pretipa in če kaj opazi,da na UZ,slikanje.Nam so pri 1tednu v LJ.rekli,da bo v obdobju odraščanja potrebno vse spremljat,TUDI UZ zapestij imava junija pa čeprav je ortoped rekel,da ne opazi nobenih nepravilnosti,ampak ker je v sklopu Polanda je bolje,da se to opravi.Bolje preventiva kot kurativa.

(odgovor članu picolina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 20:11:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu POLAND)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POLANDOV SINDROM
5.7.2008 21:57:34   
POLAND
Hvala za lepe želje,vlogo sem dala čakam na odgovor.Pa tudi težav kar ni konca in bi nam nekaj dodatnih dni res prav prišlo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POLANDOV SINDROM
5.7.2008 22:11:56   
Blejka26
meni ke kar hudo ko berem kaj takega..jaz upam da je z vajinima sončkoma vse v redu in da ne bo nič hujšega.res gržim pesti 

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POLANDOV SINDROM
6.7.2008 12:34:33   
POLAND
Hvala.Zaenkrat smo zadovoljni,da ni še kaj hujšega.Tamali je ful brihten,sedaj je začel kobacat,tak dobrovoljček.Verjetno bo njega bolj motila ta odsotnost mišice kot pa nas.Če je oblečen se itak nič ne opazi-upamo samo,da ne bo še kaj drugega.Drugače se bo pa lahko odločil za inplantant,ko bo zrasel(tako kot npr.ženske ko si povečajo prsi)sam sedaj ne vemo kako bo na vse skupaj vplivalo to,da nima hrustančnega dela reber.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?