|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 19:58:12   
Anonimen
Moj otrok spije v enem dnevu (junija bo imel 2 leti) 2litra ali več tekočine?! Sok je zelo redčen(samo za okus soka-cedevita,sirup ali čaj)
Enostavno flaško ma na določenem mestu in pride vsake tolk in reče še soka.
Je pa res da je dosti manj...kar me skrbi...


Mogoče ve ali je res nevarno za sladkorno?


Eno leto nazaj sem se pa spraševala zakaj nič ne pije....
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:04:31   
Alfabeta
Ne da je nevarno za sladkorno, ampak je lahko znak sladkorne. Sladkoraši so zelo žejni.

Sicer pa mu daj preveriti sladkor in si lahko potem brez skrbi.

Moj je pri tej starosti tudi spil toliko, ampak ni bilo nič narobe. ENostavno je bil tako žejen, podnevi in ponoči.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:22:13   
Anonimen
Ja sej to...pride ponoči do mene pa reče "še soka"...ne vsak dan ampak je pa to velikrat...cca 3x na tedn...daš sok in gre lepo nazaj spat...

Problem je (sem pozabla napisat) ker potem se mi zjutraj zbudi ves moker (plenice prepuščajo) pa ne glede na to ali dam pampers,milerjeve ,lidlove al pa dm-jeve.

Do kok so največje plenice (do 25kg?)user posted image
Bi mogoče večje plenice dala gor...res ne vem več kaj narest...

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:25:45   
Volga
Če je žejen, bo pil tudi vodo. Zakaj mi pa sok tankaš? Sladko itak da ima rad. Za žejo mu daj pa vodo, pa boš viedla, če bo še dva litra in več spil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:26:10   
digi
Timon je spil do enega leta na dan cca. 4 litra navadne vode in sem bila zelo v skrbeh, ker sem sama sladkorna bolnica.... sem mu zmerla cuker pa še zdravniku sem zagnjavla... so naredili preiskave in je vse ok.... navado je lepega dne sam opustil.... vsekakor pojdi do zdravnika.... P.S. če bi imel sladkorno bi v roku dveh tednov čisto shujšal in padel morebiti celo v komo, tako da sladkor skoraj 100% ni kriv.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:37:30   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: digi

P.S. če bi imel sladkorno bi v roku dveh tednov čisto shujšal in padel morebiti celo v komo, tako da sladkor skoraj 100% ni kriv.....


Ni nujno, da gre tako hitro. Mojega sina so namreč zaradi preveč popite tekočine poslali na Pediatrično ker naj bi imel sladkorno. Imel je povprečje sladkorja v 2 mesecih 10,8. Takrat so mi povedali, da lahko kar nekaj časa ni nobenih drugih znakov kot samo povečana žeja. Koma pa je kasnejša posledica.

No, prej nisem povedala, da je pri nas ta faza minila pri 3 letih.

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:39:03   
Anonimen
jah to je sedaj že nekaj časa...
jah mal trebuščka je zgubu,ker manj je in veliko miga...

Sok mu redčim -je res zelo zelo malo soka...tok da je mal farbe drugačne pa okusa...
tud vodo pije (flaširano) vsake tok...da ni samo sok..

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 20:40:31   
Anonimen
Grem jutri do zdr. da mi da pregledat kri...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 21:07:23   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Če je žejen, bo pil tudi vodo. Zakaj mi pa sok tankaš? Sladko itak da ima rad. Za žejo mu daj pa vodo, pa boš viedla, če bo še dva litra in več spil.


Se popolnoma strinjam. Še posebej ta žeja ponoči je razvada. Mojadva nikoli nista ponoči pila, razen če sta bila bolana in sta imela vročino. Pa še takrat je bila voda ali nesladkan čaj.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 21:12:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: silvya

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Če je žejen, bo pil tudi vodo. Zakaj mi pa sok tankaš? Sladko itak da ima rad. Za žejo mu daj pa vodo, pa boš viedla, če bo še dva litra in več spil.


Se popolnoma strinjam. Še posebej ta žeja ponoči je razvada. Mojadva nikoli nista ponoči pila, razen če sta bila bolana in sta imela vročino. Pa še takrat je bila voda ali nesladkan čaj.



SE kar podpišem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 21:15:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Za žejo mu daj pa vodo, pa boš viedla, če bo še dva litra in več spil.


Ja, res, daj mu vodo. Ceprav ce nic ne je, bo tudi kaksen sok fajn, recimo kozarec sveze stisnjene pomarance.

Mogoce je pa vse v redu, mogoce je samo zejen...jaz sem tudi ena taka velika zeja, ze po naravi.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 21:59:17   
Anonimen
bom upoštevala nasvete...ampak še zmeraj bom raj preverla pr zdr.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 23:45:40   
* Mateja *
Jaz imam tudi žejnega mulčka. Veliko popije, ne merim kok, ampak veliko! Pr nas kuhamo čaj in pijemo vsi čaj, mal sladkan. Če mu ga naredim z medom in limono ga bo spil kolikor ga bo videl. Sok itak, pa četudi je zredčen. Čemu daš kaj grenkega pravi da naj dam notel cucrčk-sladkor. Če mu pa dam vodo pa popije res samo za žejo. tako da vem, da se z drugim samo naceja ker je dobro!!

Dej mu kej drugega za pt. Skuhaj mu bejbi čaj al pa sadni in mu ga daj za pit, da nebo samo voda!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali je to še v mejah normale?
6.4.2008 23:49:02   
Anonimen
čaj pije nesladkan ravno tako kot sok...

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali je to še v mejah normale?
7.4.2008 8:05:50   
urši*
Tud moj malček je bil isti. Zdravnica mi je relka, da majo tolk stari (moj je bil takrat ravno 3 leta) čisto dovolj 1l tekočine. Potm smo ukinli flašo, zdaj lepo pije iz kozarčka in manj popije, pa tudi več poje.

_____________________________

...na koncu bo vse dobro...če ni dobro, potem še ni konec...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali je to še v mejah normale?
7.4.2008 9:35:57   
digi
IZVIRNO SPOROČILO: digi

P.S. če bi imel sladkorno bi v roku dveh tednov čisto shujšal in padel morebiti celo v komo, tako da sladkor skoraj 100% ni kriv.....


Ni nujno, da gre tako hitro. Mojega sina so namreč zaradi preveč popite tekočine poslali na Pediatrično ker naj bi imel sladkorno. Imel je povprečje sladkorja v 2 mesecih 10,8. Takrat so mi povedali, da lahko kar nekaj časa ni nobenih drugih znakov kot samo povečana žeja. Koma pa je kasnejša posledica.

No, prej nisem povedala, da je pri nas ta faza minila pri 3 letih.


Torej tvoj mulček nima sladkorne ali kako?! in je imej cuker 10,8?! Nisem razumela.... VSekakor s sladkorno tipa 1 ne bi tako dolgo zdržal kar tako, ker so moji znaki v roku dveh terdno bili tako hudi, da ni bilo niti dvoma več kaj mi je..... Pa mali otroci baje so še bolj shirani v trenutku..... Tak da ne vem.... samo da je vse OK in da nič ni narobe..... to je glavno......

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali je to še v mejah normale?
7.4.2008 14:28:26   
smeško
moja tudi veliko pije nekje 2-3l na dan, včasih mi je veliko včasih ne, odvisno od dneva.zaradi prebave ji vlijem v vodo mal donata in javorjev sirup(ni škodljiv za zobe), pa tudi sok iztisnjene pomaranče, nesladakan domač čaj,rada pije vodo z okusom...zvečer pa sam vodo mal donata, nič sladkega zarad zobkov, ponoči ne pije nič sam jo moram včasih previt, če ne bi bila zjutraj luža.sam zdej se je navadla, da če je mokra se zbudi in reče:"mami preobleči me".imamo pa baby love plenice sam za zvečer in ko gre čez dan spat, drgač pa je brez.user posted image user posted image

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
7.4.2008 14:45:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu smeško)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali je to še v mejah normale?
7.4.2008 20:14:02   
Alfabeta
Digi, res sem bolj malo napisala. Ponovne preiskave v Lj so potem pokazale manj sladkorja. Ampak hotela sem povedati, da so to o komi in o pitju meni tako razložili na pediatrični

Aja, ne nima sladkorne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?