|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   klomifen
5.3.2008 16:25:10   
jenyj
Zanima me, če je katera vedela ali reagira na klomifen ali ne? Jaz sem namreč danes vzela zadnjo tabletko - jemljem ga prvič in me zanima, če bodo kakšni znaki, da sem odreagirala ali sploh ni nujno da so?

Hvala!

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: klomifen
5.3.2008 18:26:14   
neela
jenyj, pridruži se nam v klubu klomifenk na Upamo skupaj-Klomifenke 2008

(odgovor članu jenyj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: klomifen
5.3.2008 20:30:28   
Anonimen
prestavljeno iz druge teme:

čiči

DRAGE MOJE JAZ TUDI MORAM ZAČETI PITI KLOMIFEN,   2 TABLETE OD ENKRAT,
PA ME ZDAJ ZANIMA KDAJ JE NAJBOLJŠE PITI(zjutraj ,navečer, predjedjo ali po jedi) KER GINEKOLOG NIČ NI REKAO KDAJ NAJ IH PIJEM!
HVALA ZA ODGOVOR IN FAJN SE IMEJTE!!!user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 5.3.2008 20:31:29 >

(odgovor članu neela)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: klomifen
7.3.2008 10:26:53   
Milenka
tudi jaz sem jemala klomifen, 2 na dan... meni je bilo naročeno, da vzamem enega zjutraj in dugega zvečer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: klomifen
7.3.2008 17:19:13   
snežinka7
jaz pa sem jemala dve tableti zvečer

(odgovor članu Milenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: klomifen
7.3.2008 19:17:37   
divans1
Zakaj ga pa jemljete?

(odgovor članu snežinka7)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: klomifen
7.3.2008 21:56:09   
Milenka
jaz sem ga jemala za stimulacijo ovulacije ... jemala sem ga dva cikla (z vmesno pavzo), obakrat po 2 tableti na dan.... pa ni bilo še uspeha user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: klomifen
8.3.2008 14:05:40   
Anonimen
Meni je tudi rekla G eno tabletko zjutraj eno zvečer. Nisem pa še začela jemat. Čakam na user posted image . Če jemlješ klomifen je večja verjetnost za dvojčke? A poznakatera kakšen primer?

(odgovor članu Milenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: klomifen
17.3.2008 16:49:58   
nia28
Halo punce jaz sem tudi že 3 mesce na klomifenu, imela sem probleme prvič vživljenju misem imela ovulacije stres. in takrat mi  je moja g predpisala dobroston in klomifen. ta mesec sem v začetku marca jemala klomifen in od 6-8 marca pa sem imela zelo močno ovulacijo.  Zdaj imam že 5 dni zelo neprijetno boleče prsi. Do zdaj še nikoli ni bilo tako niti pred menstruacijo!

A nama bo uspelo user posted image   ali je mogoče to samo kaka reakcija na klomifen in Dobroston???

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 19.3.2008 23:19:42 >

(odgovor članu jenyj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: klomifen
19.3.2008 22:20:43   
tejči1
nia28... jaz tudi prvič jemljem klomifen, sem imela močno ovulacijo in par dni po ovulaciji - neprijetno boleče prsi kot še nikoli prej. jaz tudi močno upam, da nama bo uspelo user posted image

(odgovor članu nia28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: klomifen
21.3.2008 8:23:45   
stella81
živjo!

Ja jaz sem prvič in drugič jemala po dve tableti na dan (zjutraj in zvečer), sedaj pa mi je dr, Reš rekel da samo po pol tabletke na dan (pet dni). Prvič se mi zdi da sploh nisem nič čutila da bi bilo kaj drugač, vendar sedaj pa me vedno kar močno špika v jajčnikih.


(odgovor članu tejči1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: klomifen
22.3.2008 9:00:37   
nia28
Živijo Tejči1,

Jojj jaz si res želim da nama bo ratalo user posted image user posted image , Jaz sem včeraj vzela zadnjo tabletko dobrostona ki sem ga mogla jemati zdaj 10 dni. Med tem sem imela kar krče v spodnjem delu jajčnikov danes je 1 dan brez dobrostona in upam da na bom dobila user posted image .... Imam pa danes nek tak čuden rumenkasto ranžen izcedek ne vem kaj to pomeni  ampak srčno upam da user posted image .....

Se javim kako se bo končalo v teh naslednjih 3-4 dnevih...

bybybyby




(odgovor članu stella81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: klomifen
22.3.2008 9:07:45   
nia28
halo Stela ,

to špikanje je res tako nenevadno! Jaz prvi in drugi mesec po Klomifenu tudi nisem čutila nobene spremembe, zdaj se pa kar dogaja in dgaja kar naprej me nekaj špika  in včasih imam tudi take čudne  vročinske valove kot ženske ki so v meni user posted image , prav čudno je enkrat mi je ful vroče drugič me zebe ... Ne vem po po mojem se nam nekaj dogaja....user posted image user posted image user posted image
Držimo pesti , nekaj malga za srečo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu nia28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: klomifen
23.3.2008 13:46:34   
nia28
hojla punce, pri meni je prišla user posted image .....user posted image ...... sem kar razočarana...
ta mesec očitno ne bo veselja upam pa, da bo več sreče v naslednjih mescih...

držite mi pesti .... se tipkamo
upam da imate druge več srečeuser posted image ... nekaj za srečouser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 23.3.2008 22:17:52 >

(odgovor članu nia28)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: klomifen
23.3.2008 20:01:53   
tejči1
pozdravljena nia28!
verjamem, da nam bo uspelo bit srečke user posted image  tko,da...veselo user posted image
jaz zaenkrat še nisem dobila user posted image ,ma čutim...da bo prišla user posted image  ...buba buši

(odgovor članu nia28)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: klomifen
25.3.2008 20:05:58   
Hator
nia28... jaz tudi prvič jemljem klomifen, sem imela močno ovulacijo in par dni po ovulaciji - neprijetno boleče prsi kot še nikoli prej. jaz tudi močno upam, da nama bo uspelo


Pri meni enako, le da so bile bolečine v prsih med O

(odgovor članu tejči1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: klomifen
25.3.2008 21:16:06   
nia28
Halo punce meni se zdi da počasi obupujem ... kaj pa vem nekam sem user posted image
tako si želiva da bi nama ratalo pa ni in ni sreče jaz sem postala kar malo obupana meni moj fant pravi da bo vse ob svojem času . Pa saj ima prav....
saj me razumete, ne ko sem tako neočakana , pa zdaj imam spet pregled pri gineku in mi je kar hudo pri srčku da spet nič ne bo pokazal ultrazvok... Malo sem upala, da bo ta Klomifen kaj pomagal... pa ni nič kaj.... Bomo videli kaj bo rekla moja Ginek... Nekaj je bilo tudi govora da bi moj fant šel na spermiogram z katerim se sicer strinja...  Bomo videli , po mojem je pri meni samo to da sem se preveč začela obremenjevati da mora ratati . Ko bom pa odmislila pa se bo 100% kaj zgodilo. Kaj smo ženske tak komplicirane, mogoče sem samo jaz user posted image
Upam da ste ve kaj bolj veselega user posted image opazile kot jaz za vikend in da boste še mene malo razveselile ko vam bom počasi sledila z malo majnšim trebuščkomuser posted image


Saj bo punce ... Ne smemo obupatiiiiii user posted image se tipkamo....

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: klomifen
9.4.2008 18:10:12   
Anonimen
prestavljeno:

s.k..
user posted image
lep pozdrav vsem sem nova na tem foromu in imam težave z zanositvijo. ginekologinja mi jo predpisala klomifon on me zanima če ga je katera jemala in kakšne izkušnje ima stem. najbol pa me zanimajo stranski učinki.

hvala

(odgovor članu nia28)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: klomifen
21.4.2008 11:55:52   
titi3
Ko to beram me kar groza. Ena totalna štala. Ne zaradi vas, da ne bo pomote, ampak "ginekologov". Enkrat sem že o tem pisala.

Pravilno bi morali dati Klomifen prvi mesec po eno tabletko, drugi, če ena ni bila dovolj dve in nato tri. Vse skupaj pa naj bi delali max 6 mesecev. Po tem nima več smisla, ampak škodi in bi vas morali poslat naprej na druge preglede.

Dat pa bi ga morali tistim, ki imajo neredne menstruacije zaradi neprimernega ali neuravnoteženega delovanja FSH in LH, policistične jajčnike in težave z lutealno fazo (del ciklusa po ovulaciji). To so tiste, ki jim jajčniki delujejo in imajo ostale hormone ok, ampak jajčeca ne dozorijo dovolj ali redno. TO LAHKO VIDIJO SAMO, ČE VAS SPREMLJAJO Z ULTRAZVOKOM PREJ.  

Glede na statistične ugotovitve večina pacientk zanosi v prvih 3 mesecih, ostalo je bolj redko. Zakaj torej naši "ginekologi" z Rešom na čelu predpisujejo zdravila toliko časa po pol tabletke. user posted image

Polovica tabletke je isto kot nič in bi ta bogi folikel lahko pridelale tudi brez tega.

Med jemanjem pa bi vas MORALI spremljat z ultrazvokom, da ne pride do hiperstimulacije in da vidijo koliko foliklov je bilo in mogoče spreminjajo dozo. V tujini je to obvezno! Pri nas pa BREZ KOMENTARJA!

Takšno predpisovanje zdravil, ki niso ravno nedolžne je totalno neodgovorno z njihove strani. Nikoli niso za nič odgovarjali in se z nami tako igrajo. Tovrstna zdravila lahko pozročajo težave tudi v kasnejšem obdobju.

Malo sem se morala sprostit, ker te packarije me res razkurijo, kot da smo testni zajčki na tekočem traku. Če pa kaj zaserejo bodo itak popravili s kako operacijo ali čim podobnim. Pol pa bi še plačo višjo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: klomifen
21.4.2008 12:13:45   
malagala
titi3

Se kar strinjam s tabo, čeprav še nisem na K. Tudi sama sem se spraševala, zakaj v MB tako komplicirajo, ko pa ene ženske jemljejo K. brez nobenega posebnega spremljanja, po poglabljanju v zadevo, pa sem ugotovila, da si brez tega prej škodiš kot koristiš...

Začela bom prvi ciklus v maju, vendar imam napotnico za monitoring pred začetkom jemanja in vsak dan 5 dni med jemanjem, ker morajo natančno spremljati ovulacijo in regiranje nanjo. Poudarjeno mi je bilo obvezno priti na UZ, četudi bo to med vikendom! Sem tisti primer, ki ga opisuješ - PCO, ob dokaj normalni ravni hormnov nimam ovulacije.

Klomifen sem dobila v ambulanti za neplodnost v MB in ne pri svojem g., kar je res pozitivno, saj me je bilo kar grozno, ko sem brala, kakšne stranske učinke lahko povzroči...

Dr. mi je dejal, da bomo s Klom., poskusili 3 cikuse, če ne bo učinka, gremo po 3 eh mesecih na drugo terapijo (baje z inekcijami), kar se mi zdi pomembna informacija tudi za naprej...

Toliko...Moja izkušnja pač...

LP







(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: klomifen
21.4.2008 12:17:47   
titi3
No, to so zdravniki, ki bi jih morali dat na seznam ODLIČNIH ginekologov. 

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: klomifen
21.4.2008 21:48:34   
jenyj
No ja, tudi jaz jemljem samo 1/2 K, sem v drugem ciklusu in sem nanj čisto lepo odreagirala. Za informacijo, prej svoje menstruacije nisem dobila 9 mesecev - prenehala z jemanjem kontr. tablet.
Ne vem zakaj ne bi začel s polovičko K, saj vsi vemo, kakšni so stranski učinki in jih ni malo. So me pa spremljali z ultrazvokom in je bilo vse ok, pridelala folilkle primernih velikost (prej ni bilo nobenega, ne da bi sami rastli), tako da sem na polovički.

toliko v vednost.

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: klomifen
22.4.2008 9:57:13   
anci banci
tudi sama sem se spraševala zakaj ti predpišejo polovičko.. in sem dobila odgovor da se jajčniki bolje odzivajo na manj klomifena kot na več in sem to preizkusila na lastni koži
moj ginekolog mi je predpisal 2 tableti klomifena... in že prvi mesec jemanja )oz tistih 5 dni)  ni bilo o menstruaciji ne duha ne sluha
ko mi je pa dr. Reš predpisal klomifen je rekel samo polovičko in na to polovičko sem pa reagirala

(odgovor članu jenyj)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: klomifen
22.4.2008 10:15:37   
titi3
anci banci prvič lahko ne odreagiraš. Jaz sem z eno tableto pridelala en folikel prvi mesec. Baje, da to ni odvisno od doze. Naj bi pa vpliv določenega meseca deloval do tri mesece vnaprej, ker ostane v telesu. Tako, da ti je lahko pomagalo še od prejšnjega meseca.

Meni to deluje kot pol antibiotika in ne celega. Problem pa vidim bolj v tem koliko časa ga daje. Max bi moralo biti 3 mesece in ne 6, ker se sluznica preveč stanjša in baje preko 80% zanositev s Klomifenom pride v prvih 3 mesecih. Ostalo je bolj slučaj.  Nisem pa še slišala punce, čeprav gotovo so, da bi zanosile po tako majhni dozi Klomifena.

Mogoče ve katera za kako punco.

Jenyj ne razumet narobe, ampak jaz bi v svoje telo raje metala tri mesece po eno tableto ali več, kot pa vlekla 6 mesecev. V info Klomifen lahko zelo zmanjša sluznico. Jaz sem prišla na 4,4 mm pred ovulacijo.

Jaz se sprašujem zakaj samo Reš daje polovičko, nihče drug. Če se greš v nekaj spuščat greš konkretno ne lih toliko da je. Vem pa tudi, da ne pregleduje tako kot bi bilo potrebno z UZ vsak mesec. Če da pol ve, da ne bo hipestimulacije ali česa drugega? Če bi dal večjo dozo brez UZ lahko gre kaj tudi narobe.

Je pa tudi vprašanje, če z pol tabletke lahko pravilno dokončno dozorijo. To se vidi samo po pick-upu. Vprašanje je tudi kvalitete.

Ne vem, moje mnenje. Vsaka dela kar čuti, da njeno telo prenese. Jaz 6 mesecev nebi jemala Klomifena še posebno brez rednih UZ vsaki mesec.

Upam, da vam kljub temu uspe in vam ne bo potrebno na IVF, ker res ni prijeten.

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: klomifen
22.4.2008 10:22:40   
titi3
malagala zame Klomifen ni bil primeren in so mi tudi napovedali injekcije, ampak se mi je v drugem mesecu z 2 tabletami sluznica ful zmanjšala in sem na koncu imela izvenmaternično nosečnost. Štala!

Glede na to, da si še na Klomifenu pa majhen nasvet. Baje, da dajo pogosto Aspirin ali pa česen v kapsulah. Naj bi povečalo pretok krvi v maternici. Jaz sem si kupila Herbion v lekarni (česen v kapsulah).

Te injekcije naj bi povečale raven estrogena in zato naj bi dozorelo več foliklov. Klomifen pa je anti-estrogen. Je bolj neroden, ampak bolj prijazen.

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?