|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Triletnik in packanje pri jedi
30.4.2008 13:05:59   
anckabancka
Naš skoraj triletnik medtem ko je dela blazno packarijo. Ne pomaga čisto nič. Ne zlepa ne zgrda... Se mi zdi, da med kosilom, večerjo... samo še vpijem nanj in ga stalno opozarjam. Samo da pogledam stran že je z roko, maže hrano po mizi, natika makarone na prstke... Ko se usedemo za mizo izgleda, kot da se je prišel igrat. Vsaka hrana mu prav pride za igro. Naprimer s fižolom vozi avto po robiu krožnika. Domišljijo ima res hudo.
Včeraj je raztresel riž po celi kuhinji in namazal še cel stol od našega 16-mesečnika... user posted image Imam toliko dela s pucanjem kot s pripravo hrane.

Moram reči , da tamali je veliko lepše, pa je 18 mesecev mlajši. Nimam več idej kako naj ukrepam. Je šel tudi že lačen od mize, ampak ga to ne gane, ker zadnje čase itak eno figo poje. Pa več moram pomagat njemu pri hranjenju kot bratcu.

A je to samo faza, ki bo upam kmalu minilauser posted image




_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
30.4.2008 13:32:25   
barbara b
To je skoraj tako kot pri našem. Zadnje čase mu je vsa hrana igrača. In jaz mu stalno  dopovedujem, da hrana ni igrača. A tisto sekundo se že sluši brrrrmmm  avto gre in že vozi karkoli.  user posted image

_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
30.4.2008 16:02:47   
Volga
Moj bi šel lačen od mize, pa risanke ne bi bilo. To bi ga ganilo. Daj mu kazen, ne se samo pregpvarjati, ko pa vidiš, da ne zaleže. Odtegni mu tisto, kar ima najraje.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
30.4.2008 19:07:46   
Anonimen
Pa tudi ukrepaš, ali le opozorjaš? Govorjenje ali kreganje samo po sebi nima nobenega učinka, potrebna so dejanja.
Res nimajo vsi otroci prirojenega občutka za red in nekateri popacajo, pa če se še tako trudijo lepo jest (npr. naša pupa), ampak to je pač nekaj kar imaš v genih. Drugo pa je, če se otrok obnaša mimo sprejemljivega vedenja, če se s hrano igra, jo meče ali kaj podobnega. To se meni ne zdi sprejemljivo obnašanje za mizo. Jaz bi ga dvakrat opozorila in mu povedala, kakšno obnašanje se pričakuje ter da se bo lahko igral, ko bo pojedel, če tega ne bi upošteval, bi mu hrano vzela. Po predhodnem opozorilu, seveda. Če bi protestiral, bi jo dobil nazaj, seveda če bi prej obljubil, da se ne bo več igral, če bi še naprej pacal, bi kosilo romalo v smeti. Naslednji obrok bi bil malica.

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
30.4.2008 21:40:26   
Rubin.
Pri nas takšnih težav sicer nimamo, vendar kadar se mala miss vede nesprejemljivo, mora na premor v svojo sobo. Očitno zadeva funkcionira, ker jo uporabljm zelo redko. Že če ji omenim premor, se vedenje spremeni v trenutku in ga sploh ne rabim izvest. Moram pa jo pohvalit, da je kljub očutlijvim letom (avgusta bo 3)  zelo razumska in se da praktično z njo vse dogovorit - je pa res da je to posledica trdega dela, ampak važno je da se rezultati že kažejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
30.4.2008 23:29:32   
anckabancka
Ja, seveda tudi ukrepam. Saj sem napisala, da mu vzamem hrano in ga pošljem v kopalnico umit. Najprej je dretje, potem pa hitro pozabi in se gre igrat.
Pa po roki sem ga že mahnila...

Ampak on vsakič dela isto. Se mi zdi, da gre samo še na slabšeuser posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
1.5.2008 19:31:04   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Ja, seveda tudi ukrepam. Saj sem napisala, da mu vzamem hrano in ga pošljem v kopalnico umit. Najprej je dretje, potem pa hitro pozabi in se gre igrat.
Pa po roki sem ga že mahnila...

Ampak on vsakič dela isto. Se mi zdi, da gre samo še na slabšeuser posted image



Očitno je, da odvzem hrane zanj ni kazen, da ga pa mahneš po roki - kaj mu pa s tem daš vedet?




(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
1.5.2008 20:35:35   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Moj bi šel lačen od mize, pa risanke ne bi bilo. To bi ga ganilo. Daj mu kazen, ne se samo pregpvarjati, ko pa vidiš, da ne zaleže. Odtegni mu tisto, kar ima najraje.


Jaz bi naredila isto. Po moje si mu ti vzela hrano samo nekajkrat. Tako da ve, da je veliko možnosti, da jo bo naslednjič dobil. Če bi mu ti vzela hrano vsakič, ko z njo packa, pa ne upošteva opozoril, ali pa njega odstranila proč, dokler se ni pripravljen normalno vesti pri mizi- najprej zjutraj, potem za malico, potem za kosilo.... bodi brez skrbi, da mu zvečer ne bi več prišlo na misel packat. Probaj. Če ne zaleže, lahko vztrajaš tri dni, pač ne bo nič jedel - od tega zihr ne bo umrl. Vem, problem je, ker nismo vztrajni, pa ker se nam smilijo otroci. Jaz tudi kar upam,d a bo beseda zalegla. Ampak ne zaleže. On te je razumel že prvič. Itak da ga prav nič ne brigaš. Še manj mu je mar tvoje pucanje za njim. Nič se mu tudi ne smiliš. Torej se tudi on tebi ne sme smiliti. Ukrepati moraš.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
2.5.2008 13:07:58   
frutka_
Jaz bi ga od mize poslala pa še očistit bi moral pomagat. Ko bo pripravljen lepo jesti je pa več kot dobrodošel pri mizi.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
2.5.2008 16:15:44   
Anonimen
Nehaj vpit in enostavno naredi tisto, kar vpijes, da bos naredila.

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Triletnik in packanje pri jedi
2.5.2008 19:37:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Ampak on vsakič dela isto. Se mi zdi, da gre samo še na slabšeuser posted image



In potem moraš tudi ti vsakič delat isto. Biti dosledna. Vedno! Čisto vsakič mu povedat, da se za mizo lepo je, da hrana ni za igranje in če se tega ne drži, ukrepaj. Bolj ko boš vpila, manj bo ubogal, ker nič ne narediš. Vzemi mu hrano. In naslednjič spet. In spet. In spet. In ga pohvali, ko bo lepo jedel, ko se ne bo igral, povej mu, da si nanj ponosna.
Umrl od lakote zagotovo ne bo user posted image .

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?