|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
27.5.2008 11:06:23   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: romy

Govorim o tem, da nekateri bi pa kar že inšpekcijo poklicali, pa najbolje da ekipo 24 ur,...Groza!


Veš draga romy, tržna inšpekcija je nastavljena zaradi namena. Da se ščiti zakone, ki so predpisane v zvezi s trgovanjem.
Potrošniki se premalo zavedamo svojih pravic v zvezi z napakami na blagu, vračili in garancijami.

Če trgovec prodaja pokvarjeno blago je kršil zakon. če ga je kršil nenamerno, ne ve za napako ali jo je spregledal, mora blago zamenjati, popraviti... Enako je z jogurti.

Kar pa posameznik naredi je pa samo stvar njegove energije koliko se bo s tem ukvarjal. Če me pogreje odnos, ker mi trgovka ne zamenja jogurta in je nesramna bi pa mogoče glih inšpekcijo poklicala, če bi se mi dalo. Sploh pa ne vem zakaj omenjaš ekipo 24 ur - kaj pa ima ona s tem (zamenjavo blaga)?

Ja in res je, folk kliče inšpekcijo za vse sorta, tudi neupravičeno. Zato pa bi lahko trgovec prav zaradi tega poskrbel, da vsaj tam kjer on naredi napako to reši. Bo imel najmanj problemov.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
27.5.2008 11:14:06   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: romy

Poudariti sem želela le to, kakšni smo slovenci, da bi zaradi jogurta klicali inšpekcijo in s tem škodovali drugim.



To  da slovenci nismo idealni je itak jasno. Da pa kompliciramo tukaj (vračila blaga, denarja... pri pokvarjenih, neustreznih izdelkih) pa ne.
Garancije v evropi so recimo višje-trajajo dlje časa. Za mobitele so jih pri nas šele pred kratkim povišali. Zakaj pa lahko v Lidlu neseš blago nazaj pa te noben niti ne pogleda, samo zamenjajo ali vrnejo denar. Drugje pa moraš dokazovat kot norc, da stvar ne dela in še takrat je na servisu 1 mesec.

Res ne vem zakaj bi škodovala drugim, če nekaj plačam in zato hočem to tudi imeti.


(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
27.5.2008 11:48:50   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: romy

Poudariti sem želela le to, kakšni smo slovenci, da bi zaradi jogurta klicali inšpekcijo in s tem škodovali drugim.


user posted image user posted image
Kot prvič, je trgovec za morebitno denarno kazen kriv sam, ker neprimernih izdelkov ne umakne pravočasno.
Kot drugič, pa najbrž nihče inšpekcije ne kliče z namenom komurkoli škodovati, pač pa, da zaščiti potrošnika (kazen najbrž zaleže nekaj časa, da se tudi v prihodnje takšna malomarnost ne ponovi - vsaj nekaj časa). Če v konkretnem primeru kdo komu škodi je to izključno trgovec, ki prodaja neustrezne (pokvarjene) izdelke.
Pa nisem sama še nikoli klicala inšpekcije, ampak tvoje razmišljanje... user posted image



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
27.5.2008 12:16:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: romy

O tem ali si ti delala v trgovini ali ne - mi je pa popolnoma vseeno!

Jah...očitno ti ni, če si se pa obregnila ob to.user posted image

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
27.5.2008 19:56:32   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

IZVIRNO SPOROČILO: romy

O tem ali si ti delala v trgovini ali ne - mi je pa popolnoma vseeno!

Jah...očitno ti ni, če si se pa obregnila ob to.user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
28.5.2008 13:19:22   
_andreja_
punce, če nima računa in bo na inšpektorat klicala, ne bo nič dosegla.....moraš imeti dokaz.

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
28.5.2008 14:35:03   
LAVKK
Se popolnoma strinjam z  _andrejo_ .

Ne vem, kaj bi naredila inšpekcija tam v trgovini, če nimaš dokaza (računa) kjer si kupila jogurte (če si sploh tam). Ne bi bila nič kriva prodajalka. Ok, če imaš pa dokaz oz. RAČUN, je pa druga pesem, da pokličeš inšpekcijo, če se ne da drugače zmeniti.

Sam ti pa itak vse zamenajo ali dajo denar nazaj (ker se jim ne da kregat s strankami - tudi brez računa). Vsaj tako je pri nas user posted image user posted image user posted image .



(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
28.5.2008 17:36:23   
POLAND
Če se je tebi lahko zgodilo,da si spregledala datum uporabe,pol se verjetno lahko to zgodi tudi trgovki,ki ima verjetno čez 1000različnih izd.za preverit.Saj ,ko kupujemo kaj večjega in dražjega tud dobr pogledamo,če dela,če ni opraskano ipd.Delati napake je človeško,najbolje pa je zanesti se nase.Seveda je to njihovo delo in vso pravico imaš do tega,da ti izdelek zamenjajo(je pa razumljivo,da z računom)čene bi se lahk vsak po 3 tednih spomnil in nekaj reklamiral(ker je potekel rok izd.)če ga ni pravočasno pojedel.Z računom se jamči datum nakupa in trgovina nakupa.Glede inšpekcije-če opaziš,da se to konstantno pojavlja,pol je dobro ukrepat,drugače pa mislim,da se nato lepo opozori in to je to.
Poznam velik ljudi,ki kupujejo izd.,ki jim je pretekel rok uporabe in so zato znižani,če pa ga najdejo v polici z redno ceno pa naženejo cel halo.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
31.5.2008 0:24:28   
picola1
Bravo poland!

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
3.6.2008 22:02:06   
Anonimen
Jaz sem kupila tudi jogurt en dan pretečen ma ga nisem nesla nazaj. Pojedla sem ga pa prav okusen je bil, čeprav je bil datum že mim.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
6.6.2008 9:54:45   
POLAND
Rok uporabe je neko priporočilo do kdaj naj bi se izd.uporabil,je pa še zmeraj nekaj odmikanj in so taki izd.še vedno uporabni,zato se tudi lahko prodajajo po znižani ceni-mora pa bit jasno napisano,da so čez rok,ker jih s tem stranka kupi na lastno odgovornost.Nekateri kupujejo striktno izd.,ki so potečeni in zato znižani,pa niso reveži,ampak sodijo kar v višje range-zato pa imajo denar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Danes kupljenemu izdelku - potekel rok up...
17.7.2008 21:28:43   
picola1
No, tole sem danes našla na strani Zveze potrošnikov glede roka uporabe:

Rok uporabe

Anketiranci niso pokazali ravno bleščečega znanja o roku uporabe živil, da o ravnanju z njimi niti ne govorimo. 14 % anketirancev ni vedelo, da živilo po pretečenem roku uporabe ne sme biti več v prodaji. Živilo, ki mu je potekel rok uporabe, vedno zavrže (le) 64,6 % vprašanih, (le) 68,1 % pa meni, da živilo po roku uporabe ni več varno. Torej je še kar precej potrošnikov, ki menijo, da je rok zgolj črka (številka) na papirju. Naj na kratko pojasnimo: rok uporabe določi proizvajalec živila na podlagi ocene tveganja varnosti in hranilnosti živila. Živila, ki so mikrobiološko občutljiva, po pretečenem roku uporabe niso več varna, pri nekaterih živilih pa se po roku uporabe bistveno poslabša kakovost ali zmanjša hranilna vrednost. Zato vsa hrana in živila po pretečenem roku uporabe ne sme biti več v prodaji, prav tako pa ne tudi gnila in zelo uvela ali poškodovana zelenjava in sadje in živila s poškodovano embalažo.


(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?