|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nastavki za dojenje
5.6.2008 17:45:58   
zvezdica05
Ker imam zelo ranjeno eno bradavico, sem si nabavila nastavke za dojenje, da vsaj malo omilim bolečino na tej bradavici in se ta lahko poceli, saj jo nenehno sesanje znova in znova "odpre". Problem je v tem, da so se mi sedaj začeli delati žulji od nastavka. Začela sem sumiti, da mi je le-ta premajhen. Vakuuma mi sploh ne naredi, nastavek je kar "v zraku", ko mala vleče, prav tako pa bradavica ne pride čisto do konca.
Tiste, ki uporabljate nastavke, kako naj vem, katera je prava velikost zame, katere mi priporočate...
Dobrodošle z nasveti...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nastavki za dojenje
5.6.2008 17:53:29   
Anonimen
Jaz imam Aventove in so ok.

(odgovor članu zvezdica05)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nastavki za dojenje
5.6.2008 17:58:04   
zvezdica05
Saj jaz imam tudi Aventove, ampak sem šele sedaj videla, da obstajata dve velikosti. Jaz imam small, čeprav ne vem, ali imajo tisti tavečji daljši ali širši kalup za bradavico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nastavki za dojenje
5.6.2008 17:59:17   
Pia77
Jaz uporabljam mali nastavek od Aventa. (Na začetku sem imela zelo neizrazite bradavice in sva se zato težko pristavljala, zdaj pa sva že oba vajena teh nastavkov in se mi enostavno ne ljubi spiščat v stres 'odvajanja'.) Bradavica nikoli ne pride do konice nastavka (mogoče med samim sesanjem... ampak tega se pač ne vidi). Nastavek obrnem tako, da se otrokova nosek in bradica dotikata moje kože, daljša silikonska krajca nastavka pa sta na njegovih ličkih. Nastavek se bo lepše prilepil na dojko, če ga boš pred uporabo zmočila. Na začetku sem imela precej boleče bradavice - naredili so se mi nekakšni otiščani predeli z nekakšnimi krustami oziroma zadebeljeno kožo. Mazala sem se z lanolinom, pa so težave po nekaj tednih izzvenele.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nastavki za dojenje
5.6.2008 18:00:48   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica05

Saj jaz imam tudi Aventove, ampak sem šele sedaj videla, da obstajata dve velikosti. Jaz imam small, čeprav ne vem, ali imajo tisti tavečji daljši ali širši kalup za bradavico.


Širši je.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nastavki za dojenje
6.6.2008 8:52:27   
inesc
Tudi jaz dojim z nastavki - Avent Small in sem zelo zadovoljna. Jaz jih tudi tako naravnam kot Pia77. Glede bradavice pa ti lahko samo rečem, da se je meni desna šele po 2 mesecih zacelila, pa še to sem uporabila Fucidin, ki vsebuje antibiotike. Tako močno je bila uničena. Je tudi vlekel kri zraven in vsakič odprl rano. Bepanthen mazilo ni nič pomagalo pri tako hudi rani, Lanolin pa še manj.

LP

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nastavki za dojenje
6.6.2008 9:08:44   
zvezdica05
inesc, fucidin je na recept? Meni se bradavica sploh noče zaceliti, če vleče brez nastavka, boli nenormalno, mažem z vsem živim, ne pomaga skoraj nič. kako hudo rano pa si imela? Pri meni izgleda grozno - kot da mi četrt bradavice manjka, s tem, da se mi zdi, da se je, od kar uporabljam nastavek, stvar že malo izboljšala, saj mala ne drgne direkt po njej.
A kolobarja ti tudi kaj pride v kalup za bradavico?

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nastavki za dojenje
6.6.2008 11:47:17   
Taula
Meni od Avetenta niso pomagali preveč, se je mala mučila. Imam jih od Chicota in so super.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nastavki za dojenje
6.6.2008 11:55:28   
zvezdica05
taula, a so od chiccota tudi različne velikosti nastavkov? da ne bom spet premajhne kupila.
meni se tudi zdi, da se mala muči z aventovimi, bo treba res nabaviti druge..

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nastavki za dojenje
6.6.2008 13:26:04   
Taula
Različne velikosti so ja.user posted image  

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nastavki za dojenje
7.6.2008 17:52:16   
CatJa
Jaz sem z nastavki dojila prvega otroka in sicer s Chiccotovimi silikonskimi, pri drugem sem morala samo enkrat v porodnišnici in sicer z Aventovim in moram rečt, da so Chiccotovi neprimerno boljši. Vsaj meni. Bolj tanki, mehki, kaj pa vem, bolj nežni. Poskusi.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 8:41:04   
tjaška28
Tudi jaz dojim z nastavki. Naša pupa je stara 2 m in ji kar odgovarja. Se ne rabi mučit, samo vakum potegne in pije. Sem probala, da bi nehale z nastavki pa se je samo mučila in je bila nervozna. Sem prebrala, da naj ne bi dolgo uporabljali nastavkov. Ne vem zakaj, nama odgovarja. Kaj pa ve mislite. Jih boste prenehale uporabljati, ko težave v zvezi z bradavicami prenehajo?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 10:20:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tjaška28
Ne vem zakaj, nama odgovarja. Kaj pa ve mislite. Jih boste prenehale uporabljati, ko težave v zvezi z bradavicami prenehajo?


Nama tudi. user posted image  Sedaj ima 9 mesecev, z nastavki dojim od februarja. Bradavici sta se mi lepo zacelili. Sem probala brez, pa me je tako ugriznil, da sem videla vse zvezde. user posted image  Do krvi, tako me je peklo.. user posted image  In to naredi vsakič, ko mu dam brez nastavka, tako da... Ja, še vedno bom dojila Z. user posted image

(odgovor članu tjaška28)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 15:02:32   
selma2
Ker sem po porodu dobila takšne navale mleka, da sem imela dojke ko kamen mali ni mogel pit in so mi sestre dale nastavke od Nuk-a in sem bila ful zadovoljna. Kasneje sem probala Aventove in so za mojega bile pretrde sploh ni mogel jest. No sicer pa je bolje, če dojiš brez nastavkov, ker se otrok poleni in več noče tvoje dojke. Jaz sem nehala na nastavek dojit komaj po 2 mesecu starosti in je bila ful muka.
No pa  še to, ko sem imela regade na bradavicah me je z nastavkom še bolj bolelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 20:41:33   
srečka nosečka
Jaz dojim z NUK-ovimi user posted image , pa so mi super. Full so mehki in moja pikica jih je kar takoj sprejela.

_____________________________

Od srečke nosečke k srečni mamici
Hvala moj zaklad LANA


(odgovor članu selma2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 21:31:13   
zvezdica05
Sama sem dojila z nastavkom samo na desni dojki in mala ni bila preveč navdušena. Zdaj, ko se mi je bradavica pocelila, pa dojim brez in mi je neprimerno lažje. Nastavek gor, pa ga pravilno obrnit (da ne govorimo o dojenju ponoči) pa kar naprej prekuhavat...user posted image  Je pa res, da mi je nastavek rešil bradavico, ker mi je je pol manjkalo, tako je bila že načeta.

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 21:33:54   
inesc
Zdravo!

Zvezdica05, fucidin je samo na recept, ker je antibiotik. A se ti je bradavica že pocelila?? Drugače sem jaz zelo zadovoljna z aventovimi small nastavki. Kolobar pa ne pride zraven noter v odprtino za bradavico.


Upam, da je že bolje, drugače pa imam še nekaj viška fucidina.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nastavki za dojenje
10.7.2008 21:39:40   
zvezdica05
inesc user posted image user posted image
hvala ti, ampak hvala bogu se mi je bradavica že zacelila s pomočjo nastavka in bepanthena, tako, da zdaj končno uživam v dojenju.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nastavki za dojenje
12.7.2008 10:46:19   
lorch
Jaz imam 7 mesecev staro punčko in od njenega 8 dne dalje se dojiva z NUKovimi  nastavki. So tanki, mehki in so se za naju res super obnesli.Prve tri mesece sem jih enkrat na dan prekuhala tako kot so mi rekle babice, potem pa vsak drug dan, po 6. mesecu, pa jih le umivam v vroči vodi, ker sterilizacija ni več potrebna.

< Sporočilo je popravil lorch -- 12.7.2008 10:47:00 >


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nastavki za dojenje
13.7.2008 21:05:15   
inesc
Zvezdica05, sem ZELO vesela zate, ker vem kako to boli!!! Pa veliko užitkov vama želim.user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?