|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bivši
26.6.2008 20:12:19   
angel_rebelde
Sem raje počakala, da se umirim, ker tole mi je pa dvignilo pokrov.

Kot se ve, z bivšim nisva skupaj, stike s sinom ima redno, prejšni mesec je prvič nakazal preživino, sicer 10 € manj, ampak ni panike. Ta mesec mi obljubi, da dobim nakazano 21., danes mu pošljem SMS, kaj se gre, odpiše mi, da naj moj novi partner poskrbi za naju, in da naj tudi on finančno prispeva, in ne le z ljubezenskega vidika..  Napiše mi tudi, da nima denarja za sina, da je moral plačati položnice, dobil je pa 400 € in mu je pretežko bogih 80 € plačati. Kaj naj sedaj? Razmišljam, da bi šla spet na socialno in morda tudi to, da bi preprečila stike med njima, saj kot je razvidno, mu je vseeno zanj.

No, naj še omenim to : kadar sta imela stike, imata jih 4 ure, se npr. 2 uri ukvarja z njim, potem pa meni govori oziroma naklada kako mu gre v življenju, kako se je spremenil, in bla bla, zmeraj isto.. in malega v tistem še pogleda ne, ker mora KAO gledati v oči, kadar kaj govori...

Plus tega, mi je še napisal, da si je njegova mama našla fanta šele po 3h letih samskosti ( njegovega očeta ), ki je mimogrede pijanec in pretepač, jaz pa da niti leto dni ne zdržim brez moškega, da sem zanj ****, .....

Kaj naj sedaj? Naj grem na socialno ali naj požrem to dejanje?


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bivši
26.6.2008 20:21:54   
ZmajTolovaj
Se ne spoznam ravno na te preživnine, ampak kar ima za plačat, naj plača, stikov s sinom mu pa jaz ne bi omejevala. Ti ga pa mirne duše ignoriraš.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bivši
26.6.2008 20:28:01   
nuala
Se strinjam z Zmajem. Preživnino ima za plačevat, pojdi čim prej na socialno in potem na sodišče. Vse boš dobila, verjemi, prej ko slej bo že imel kaj vrednega, če sedajle revež nima.
Stikov pa jaz nebi omejevala, res ne, ker to je pač otrokov oče. Stike bi celo zahtevala, saj bo še en čas težko, ampak večji ko bo otrok, več mu bo to pomenilo. In naj pozna očeta takega, kot je, morda bo oče do otroka drugačen. Prvih nekaj let je pa vedno kriznih.
Ti pa bodi do bivšega sicer vljudna, vendar hladna.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bivši
26.6.2008 20:30:13   
Anonimen
Se strinjam z obema.

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bivši
26.6.2008 20:38:31   
Pikec
Ti pa bodi do bivšega sicer vljudna, vendar hladna.


Pa nikar se ne spuščaj v debate z njim. Le te omeji striktno na otroka in na JA in NE ter HVALA in PROSIM kar se tiče vsega ostalega. Pol ne bo mel kaj za bluzit pa te v oči gledat...

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bivši
26.6.2008 20:39:51   
Maleal
Se popolnoma strinjam s predhodnicami.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bivši
26.6.2008 20:45:49   
Anonimen
Baje ima oče pravico do stikov tudi če ne plačuje preživnine. Žalostno, ampak tako je. Vem, ker ima prijateljica takšen primer.

< Sporočilo je popravil hothien -- 26.6.2008 20:46:00 >

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bivši
26.6.2008 21:22:49   
nanč
Jaz pa ne razumem tega,kaj ima otrok s tem,če partnerja greta narazen?!Kako je lahko v tem primeru očetu težko dat denar za otroka??Za nj.lastnega!?Če ga že ne vidi pogosto,naj vsaj poskrbi za njega,mislim ej..Moj oče tud za mene nikol ni plačeval,niti stikov nismo imeli precej časa.Zdaj na stara leta se zaveda,ampak prepozno!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bivši
26.6.2008 21:27:48   
karmy
Če ne da denarja, ga toži. Simpl ko pasul... moj bivši je tudi mislil, da ne bo plačeval, pa sem mu hitro nataknila rogove, in je v kakšnem tednu dobil poziv iz sodišča user posted image

< Sporočilo je popravil karmy -- 26.6.2008 21:28:25 >


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bivši
26.6.2008 21:34:03   
janca
Naj ti še jst svetujem. Socialna ti ne bo pomagala nič. Vsaj meni ni. Najbolj da vložiš zahtevo na sodišče in zahtevaš izvržbo na njegovo plačo. Edino tako boš pol imela mir in vsak mesec redno dobivala preživnino.

Tudi pri nas je blo isto. Vsak mesec prerekanje za preživnino. Pa skoz me je neki žalu pa pluval. Z otroki je imel bolj malo oz. nič stikov. Zdaj so pa otroci že toliko stari, da ga sami pokličejo za preživnino in se menijo z njim. Hvala bogu jst nimam nobenih stikov več. Sem pa zmer vrgla slušalko dol, če je začel vpiti ali preklinjati. Velikokrat je šeenkrat poklical pa sem rekla, če sam šeeno žaljivko reče, da ga bom prijavila. No pa se je počasi umiril.

Tko da ti svetujem, da naslednjič, ko ti nebo pravočasno dal preživnine, mu enostavno reči, da boš zahtevala izvržbo na njegovo plačo. Pol boš pa vidla. Če ti šeenkrat ne da pravočasno preživnine greš enostavno na sodišče in vložiš vlogo. Naj se ti nikar ne smili. Zakaj pa? Bol da ti njega stisneš v kot  kot on tebe.

Ne se pustit. Misli nase in na svojega otroka. Boli te če nima za položnice. A tebe kdo vpraša a maš a nimaš?

Pa srečno.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bivši
26.6.2008 21:46:20   
Vrtnica79


Ne se pustit. Misli nase in na svojega otroka. Boli te če nima za položnice. A tebe kdo vpraša a maš a nimaš?






Se popolnoma strinjam!


Pa vso srečo z novim partnerjemuser posted image .



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bivši
26.6.2008 21:49:00   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

Če ne da denarja, ga toži. Simpl ko pasul... moj bivši je tudi mislil, da ne bo plačeval, pa sem mu hitro nataknila rogove, in je v kakšnem tednu dobil poziv iz sodišča user posted image



Tako se dela!

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bivši
26.6.2008 22:13:16   
angel_rebelde
Hvala vsem za vaš čas in nasvete, bom pa naredila to, kar je predlagala večina, da ga tožim. Hvala.



_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bivši
26.6.2008 22:48:00   
tinatona
Pa sej ga ne rabiš tožit... Ti samo Vlogo za Izvršbo preživnine kupi in jo oddaj na sodišču. Ne boš imela nobenih stroškov (razen z obrazcem). Pa super je, če veš kje bivši dela in njegov emšo (in davčno)...pol sodišču ne bo treba poizvedbe delat in bo izvršba prej rešena.

LP

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bivši
26.6.2008 23:01:07   
Martina27
Ti sam lepo pojdi na socialno povej kako in kaj,dalje pa naj sami urejajo. Je pa tako ja,da stiki in preživnina nimajo skupnega.
Njeg pa je lahko sram,da ima takšno mišljenje,kaj pa bi naj ostala sam in čakala nanj kdaj se bo spremenil.

Ja,groza je to,da sploh lahko takšni očetje obstajajo in da sploh so očetje.

Jaz imam hvalabogu to urejeno,zaenkrat. Meni tudi plačuje 70E preživnine ampak redno.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bivši
26.6.2008 23:35:23   
lelaval
Glede preživnine naredi, kot so ti svetovale -preko sodišča (očitno je tako najbolje -sama ne vem, ker še nisem bila v taki situaciji).
Glede stikov pa jaz ne bi komplicirala - naj jih ima - nenazadnje je njegov pravi oče in otrok ti lahko kdaj kasneje v življenju očita, da si omejevala stike. Z bivšim pa bi se jaz pogovarjala izključno o otroku - in , kot so napisale že predhodnice - vljudna, vendar hladna.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bivši
27.6.2008 7:47:36   
mateyka
mam eno najboljših frendic s podobnim "očetom" (če si zasluži ta ime) svojega otroka. ona ga je prvo vprašala, če se ga odreče (očetovstva), če noče plačevat. ko se ni hotel odrečt očetovstva, ga je pa tožila. se mi e zdelo malo skrajno takole pristopat, samo je pa striktno in fer po drugi. če noče plačevat, se lahko odreče bit oče, ne? pol mu ne bo treba.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bivši
27.6.2008 8:46:25   
urška
jaz mu ne bi omejevala stikov, če ne bi plačeval. otoku tistih par evrov nič n pomeni. pomeniju mu pa ure preživete z očetom. pa četudi se prav dost ne ukvarja z njim.
jaz ne vem kaj bi naredila. glede na to, da tega denarja ne potrebujem, da preživim, najverjetneje ne bi ukrepala. in se ne bi prepirala preko CSDja in sodišča. enkrat bo itak otrok dost velik in star, in takrat bo očea lahko sam vprašal zakaj je bila tak. in če ne prej, bo temu očetu takrat žal za te kozlarije ki jih zdej počne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bivši
27.6.2008 9:01:45   
mojamura
ne pusti se takole za nos vlečt. pa njegovo jamranje sploh ne poslušaj. z njim, če se pogovarjaš, se pogovarjaj samo o tem, kar se pač otroka tiče.

če bo pa neredno plačeval, pa le na sodišče dati predlog za izvršbo.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bivši
27.6.2008 16:43:06   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde


Plus tega, mi je še napisal, da si je njegova mama našla fanta šele po 3h letih samskosti ( njegovega očeta ), ki je mimogrede pijanec in pretepač, jaz pa da niti leto dni ne zdržim brez moškega, da sem zanj ****, .....



Kdo pa je on, da si dovoli postavljati meje, kdaj je pravi čas za novega partnerja? user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bivši
27.6.2008 16:49:56   
rija
jaz bi ga iz ljubega miru še vseeno enkrat pozvala, naj nakaže preživnino in mu hkrati dala vedet, da če bo tak vsak mesec, da ga bom mogla gnjavit, bom vložila zahtevek za izvršbo.
neke minimalne dobre odnose je vseeno fajn imeti z očetom tvojega otroka, ker bosta  v končni fazi še marsikaero morala dorečt na račun vzgoje in podobnega, pa ni glih dobra popotnica, da se pogrizeta takoj, ko se vidita.

stike pa mu le omogoči. ker ti bo otrok nekega dne hvaležen, da si imela dovolj pameti.

o osebnem življenju pa kar takoj nehaj debatirat z bivšim, pogovore omeji na dogajanja v zvezi z malčkom.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bivši
27.6.2008 18:18:09   
mama54
Pa sej ga ne rabiš tožit... Ti samo Vlogo za Izvršbo preživnine kupi in jo oddaj na sodišču. Ne boš imela nobenih stroškov (razen z obrazcem). Pa super je, če veš kje bivši dela in njegov emšo (in davčno)...pol sodišču ne bo treba poizvedbe delat in bo izvršba prej rešena.


Točno tako.



Neplačevanje preživnine
203. člen

(1) Kdor ne daje preživnine za osebo, ki jo je po zakonu dolžan preživljati in za katero je višina njegove preživninske obveznosti določena z izvršilnim naslovom, čeprav bi to zmogel, se kaznuje z zaporom do enega leta.
(2) Če je zaradi dejanja iz prejšnjega odstavka ogroženo ali bi lahko bilo ogroženo preživljanje upravičenca ali če se storilec izmika dajati preživnino, se kaznuje z zaporom do treh let.
(3) Če izreče sodišče pogojno obsodbo, lahko naloži storilcu dejanja iz prvega ali drugega odstavka tega člena, da mora redno plačevati preživnino, lahko pa tudi, da mora poravnati zaostalo preživnino ali druge prisojene obveznosti, nastale s preživljanjem.
------------------------------------------------------------------------------------

Najlažja, najhitrejša in najcenejša je pot do policijske postaje s sklepom sodišča ali s sporazumom s strani CSD. Vse ostalo oni uredijo. Vabilo na sodišče dobi v enem do dveh mesecev. Sedaj verjetno malo kasneje, ker bodo sodne počitnice. Po razgovoru na sodišču mu na kraj pameti nebo prišlo, da ti ne bi plačeval preživnine. Na CSD ti glede preživnine ne bodo nič pomagali.

Kar se tiče stikov je pa tako, da so stiki ločeni od plačevanja preživnine.Tako, da stikov mu ne moreš preprečevati, saj si lahko s tem tudi denarno odgovorna, če te prijavi na CSD in te da v izvršbe.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bivši
30.6.2008 9:32:55   
angel_rebelde
No, niti v petek niti včeraj ( kakor imata stike določene ) ni poklical, da bi rad malega videl..

No, naj omenim še to, da je zadnjič rekel, če se lahko kako drugače dogovoriva za kraj srečevanja, ker je njemu z avtobusom iz MB do Ptuja velik strošek.. user posted image Seveda, jaz pa itak nimam nobenega stroška, mleko, plenice, in ostale stvari rastejo kar na drevesu a ne.. Še sedaj nevem, kaj naj storim, danes naj bi šla do socialne, ampak vem, da bo rekla, da je treba še njega poklicat, pa se pogovoriti, ampak do tega mi res ni.



_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?