|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Omaka carbonara!
14.7.2008 21:44:42   
Martina27
Katera ima recept ali jo zna naret? Moj dragi si je zaželel to omako in bi jo rada jutri naredila.
Hvala in lep pozdrav!

< Sporočilo je popravil shorty -- 14.7.2008 22:24:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OMAKA CARBONARA!!!
14.7.2008 22:14:06   
kaja26
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6285

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OMAKA CARBONARA!!!
14.7.2008 22:21:56   
redhouse
Za carbonaro je par različič, jest sm na morju nardila za moja fanta takole, ki je zelo blizu prave:
100 g pancete na drobno sesekljaš. Naribaj 150 g parmezana, v skledi zmešaj 3 jajca in začini s poprom.
2 stroka česna olupiš in cel strok sploščič z nožem. V večji ponvi segreješ maslo, dodaš panceto in česen
in pečeš približno 5 minut. Potem česen odstraniš. Skuhaš špagete in jih odcediš, pri tem nekaj vode v kateri so se kuhali spraviš (par žlic), špagete streseš v ponev  v kateri je panceta in odstaviš. Parmezan zmešaš z jajci in na hitro preliješ čez špagete in zmešaš. Po potrebi dodaš vodo od špagetov in po želji še dodatno začiniš. Potreseš s peteršiljem in serviraš.

Tak je recept za "pravo" karbonaro, jest sm delala prvič po tem receptu in sem se bala, da bo presuho, zato sem na panceto dala še 2 dcl smetane za kuhanje preden sem stresla v ponev špagete, ostalo pa po receptu.

Že prej sem probavala razne variante carbonare, ampak morm rečt, da mi je bil ta recept najboljši.

Pa dober tek!

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Omaka carbonara!
14.7.2008 23:28:02   
pufetta
Jaz sem kar precej časa živela v Italiji in smo jo vedno pripravljali tako približno (tako so nas naučili :)):

Sestavine:
• 400 g špagetov
• 100 g pancete
• 40 g olivnega olja
•100 g naribanega parmezana
• malo sladke smetane
• 3 jajca
• sol
• poper

Priprava: Špagete skuhamo v veliki količini osoljene vode. Medtem v veliki kozici na olivnem olju počasi pražimo na kocke narezano slanino. Ko so špageti al dente, jih odcedimo in stresemo v kozico k slanini. Dobro premešamo in odstavimo. Posebej razžvrkljamo jajca, sladko smetano sir in poper. Vlijemo na špagete in nad zelo šibkim ognjem mešamo, da se jajčna zmes oprime testenin (da jajce zakrkne).   Dober tek!

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Omaka carbonara!
14.7.2008 23:45:28   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: pufetta

Jaz sem kar precej časa živela v Italiji in smo jo vedno pripravljali tako približno (tako so nas naučili :)):

Sestavine:
• 400 g špagetov
• 100 g pancete
• 40 g olivnega olja
•100 g naribanega parmezana
• malo sladke smetane
• 3 jajca
• sol
• poper

Priprava: Špagete skuhamo v veliki količini osoljene vode. Medtem v veliki kozici na olivnem olju počasi pražimo na kocke narezano slanino. Ko so špageti al dente, jih odcedimo in stresemo v kozico k slanini. Dobro premešamo in odstavimo. Posebej razžvrkljamo jajca, sladko smetano sir in poper. Vlijemo na špagete in nad zelo šibkim ognjem mešamo, da se jajčna zmes oprime testenin (da jajce zakrkne).   Dober tek!



Tako jo pripravljam tudi jaz. Razlika je samo v tem, da jaz dodam smetano k slanini in ne k jajcu, in dodam, kot gostilo sveže riban parmezan. Vse ostalo je enako.

Pa jajce ne sme zakrniti. Malo prej odstaviš.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pufetta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Omaka carbonara!
15.7.2008 8:49:21   
nu_tella
Jaz tudi prubližno tako naredim. 
S tem da k slanini ne dodam nič olja, ker ga ima že sama dovolj. Mi uporabljamo domačo "panceto" pa ne vem če je to čisto isto kot slanina (nisem ravno največji poznavalec mesa).
Ter da tudi jaz smetano dam k slanini. Ker pa ponavadi to cvrem v majhni ponvici, dam odcejene testenine nazaj v opsodo kjer so se kuhale, dodam panceto in kislo smetano, ter polijem z zmesjo razžvrkljanih jajc. To na minimalnem plinu kuham, da zakrkne. Parmezan si pa vsak po želji nariba pri mizi.

Pa to ni neki full omake. To je bolj ko ne "suha" zadeva in kar močna če uporabiš domačo panceto, tako da paše kak kozarček Terana zraven in skleda solate. Pa dober tek.

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Omaka carbonara!
16.7.2008 20:22:47   
katjes
Jaz pa sem danes našla tale recept - ga bom jutri preizkusila:

Široki rezanci Carbonara
 
Sestavine:
Sestavine za 4 osebe:

1/2 kg narezane slanine
1/2 kg širokih rezancev
3 velika jajca
1/3 skodelice sesekljanega peteršilja
1 žlica suhih začimb
1 skodelica mletega parmezana
1 žlička sveže mletega popra
Navodila:
1. V manjši kozici popražite slanino, dokler ni hrustljava.
2. Z žlico slanino vzemite ven in maščobo dobro odcedite na papirnati brisački.
3. Skuhajte široke rezance po navodilih z vrečke.
4. Medtem stepite jajca v veliki skledi, ki je primerna tudi za serviranje.
5. Ko so rezanci kuhani, vodo odcedite in jih primešajte k skledi z jajci in premešajte.
6. Ko rezanci začenjajo vpijati jajca, jih položite na štedilnik in segrejte ter konstantno mešajte.
7. Posipajte s slanino, začimbami in peteršiljem ter postrezite takoj.
8. Na vrh razporedite parmezan in mleti poper.

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Omaka carbonara!
18.7.2008 9:28:33   
*kinnie*
IZVIRNO SPOROČILO: pufetta

Jaz sem kar precej časa živela v Italiji in smo jo vedno pripravljali tako približno (tako so nas naučili :)):

Sestavine:
• 400 g špagetov
• 100 g pancete
• 40 g olivnega olja
•100 g naribanega parmezana
• malo sladke smetane
• 3 jajca
• sol
• poper

Priprava: Špagete skuhamo v veliki količini osoljene vode. Medtem v veliki kozici na olivnem olju počasi pražimo na kocke narezano slanino. Ko so špageti al dente, jih odcedimo in stresemo v kozico k slanini. Dobro premešamo in odstavimo. Posebej razžvrkljamo jajca, sladko smetano sir in poper. Vlijemo na špagete in nad zelo šibkim ognjem mešamo, da se jajčna zmes oprime testenin (da jajce zakrkne).   Dober tek!



Sem naredila po tem receptu.....njamiiii
res dobro!

(odgovor članu pufetta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Omaka carbonara!
18.7.2008 9:35:30   
Anonimen
100 kuharjev 100 načinov kuhanja carobonare.

Skuham penette,jih odcedim.Dodam malo masla.
Najprej v njih stresem nariban parmezan(količina po želji)
na žlici olivnega olja spražim ali na koščke narezan pršut ali panceto ali šunko,
torej tudi to zlijem v pašto,
nato eno jajce,pa žlico sladke smetane.
Hitro enostavno.Mora bit čim bolj sočna.

(odgovor članu *kinnie*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Omaka carbonara!
18.7.2008 13:08:21   
Felicita
moja 'hitra' carbonara - dobro zmešaš eno ali 2 jajci, pol do celo kislo smetano, sol in malo parmezana (recimo slabe pol vrečke). mešanico poliješ na kuhane in odcejene makarone (najbolš špagete), premešaš, daš še malo na ogenj in pustiš da zakrkne.
moja 'prava' carbonara - prepražim hamburško slanino/panceto/paršut (kar je pač na voljo) na olivnem olju z malo česna. v posodici posebej zmešam jajca, kislo in sladko smetano (recimo pol-pol, čeprav jaz še najraje naredim samo s kislo) in parmezan. temu potem dodam prepraženo slanino (skupaj s česnom in oljem). potem zlijem na kuhane odcejene makarone in dam še malo na ogenj da zakrkne.
meni je bolj všečna karbonara z več smetane, ker se mi zdi da je bolj sočna.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Omaka carbonara!
21.8.2008 10:29:48   
Lia25
http://www.mojirecepti.com/recept/spageti-carbonara.html

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?