|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko carskih?
30.7.2008 13:07:54   
majamija
Ojla!
Sama sem imela dva carska!
Prvega brez posebnega razloga! ( 6 ur v porodni, brez plodovnice, komaj 2 cm odprta, umetni popadki na fulll, 8 dni čez rok! ) Ker pač ni šlo, carski!user posted image
Drugi pa v naprej zmenjen, ker se je posteljica spustila v maternični vrat in nikakor nebi rodila po naravni poti!
Pred prvo zanositvijo sva se z mojim odločila, da nebova imela le dveh otrok! user posted image
Če je ženska imela dva carska naj bi bil tudi tretji porod carski in baje zadnji!? user posted image
Želiva si še vsaj enega otroka!
Ali je imela katera 3 carske ali več?
Kakšna je izkušnja po tretjem?
Lp
Natašauser posted image

_____________________________

...otrok je največje bogastvo!...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 13:24:33   
tally

Ojla!

Jaz sem sicer imaela en carski (medenična vstava), je pa bila z mano cimra v sobi in je bil to njen tretji carski. Ona ni imela nobenih zdravstvenih  težav, počutila se je v redu.




_____________________________

13.5 2008 sva dobila najino miško Emilijo.
26.02.2010 pa še pikeca Aleksa.

(odgovor članu majamija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 14:14:31   
urška
ja v tretje bo definitivno carski. baje pa da se lahko prej z G, ki te bo operiral dogovoriš, da naj pogleda kako zgleda maternica, torej če bo 'zdržala' še eno nosečnost in carski rez. pomembno pa je tudi, koliko presledka imaš med posameznimi nosečnostmi.
včasih je veljalo pravilo da po treh CRjih ni več otrok. zdej po različnih forumih 'srečujem' mamice, ki so imele 4 CR.

srečno.

(odgovor članu tally)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 14:16:43   
lexl
Jaz sem bila operirana na maternici, ker sem imela miom in ker sem bila rezana zunaj in znotraj se to šteje kot prvi carski.
Torej drugi carski (prvi otrok) sem imela vnaprej dogovorjen, ker so se bali, da bi mi maternica med porodom počila zaradi prejšnjih rezanj.
Tretji carski (drugi otrok) pa je bil prav tako dogovorjen.
Meni je moj ginekolog odsvetoval še enega otroka, ker pri veliko carskih rezih lahko pride do izrastkov na maternici in na črevesju. Je rekel da ponavadi se ustavi pri treh, čeprav sem jaz govorila pri zadnjem carskem s kirurginjo in sem jo prosila, če lahko malo pogleda mojo notranjost če bom že odprta in mi je potem prišla povedat, da nimam niti enega izrastka. Se pravi, da bi mogoče lahko imela še četrtega, se pa potem ginekologi tudi bojijo, da mišice, ker so tolikokrat prerezane niso več dovolj močne oz. se bojijo, da bi prišlo do raztrga brazgotine. To je vse, kar jaz vem. Upam, da sem pisala dovolj razumljivo. Mi je pa rekel moj dragi enkrat, da pri njih v mestu, kjer on živi je ženska, ki je imela že sedem carskih rezov, pa so bili vsi uspešni. Ne vem pa, če to 100 % drži, ker so to pomoje bolj govorice. 

(odgovor članu majamija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 15:30:10   
živa
Jaz sem imela 2 CR in pri drugem mi je ginekolog-porodničar, ki ga je opravljal, rekel, da imava lahko še enega otroka, s 4. pa bi jim naredila sive lase user posted image . Moji cimri iz porodnišnice pa so pri 2. CR rekli, da če bi imela še enega otroka, bodo morali predčasno sprožiti porod, ker je njena maternica že bolj "šibka". Tako da je čisto odvisno od telesa oz. maternice. Ko bosta imela 3. otroka, vprašaj, kako kaže za 4., pa ti bodo svetovali na podlagi tega, kar bodo videli med operacijo, kakšna je maternična stena ipd.

Lp,

živa  

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 16:29:43   
hubi
Prvega brez posebnega razloga! ( 6 ur v porodni, brez plodovnice, komaj 2 cm odprta, umetni popadki na fulll, 8 dni čez rok! ) Ker pač ni šlo, carski!

To je kar tehten razlog za cr. Vsako uro bi se morala za vsaj 1 cm odpreti. Mene so že po 4 urah dali na cr.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 17:33:49   
ta.nja
Tudi jaz sem imela en carski rez ( medenična vstava ).

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 18:37:35   
tosja
Moja soseda - trije

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu majamija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 21:00:49   
Kaja08
Mene pa zanima, če imaš prvič carski rez (nič posebnega vzroka - zaradi nenapredovanje poroda, otrok se ni dovolj spustil, bi predolgo trajalo in bi se oba preveč matrala), če lahko drugega otroka rodiš vaginalno, ali avtomatično rodiš s carskim?

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 21:15:45   
@lina
jaz sem imela dva CR. Po drugem porodu sem imela cimro v sobi, ki je imela takrat 4. CR, in dohtarji so ji na viziti bolj v hecu, pa tudi zares povedali, da zdaj bo pa treba zadrgo tam dol zapretuser posted image

Kaja08, prvi moj CR je bil iz istih razlogov, kot jih naštevaš. V drugo je bilo pa tako: en teden pred rokom sem zaradi mojih zdravstvenih težav bila sprejeta. Povedali so mi, da je odločitev moja - ali CR ali bom poskusila naravno. So me pa opozorili, da mi ga ne smejo sprožiti (umetni so lahko tako močni, da bi povzročili kakšne raztrganine po šivih ipd., temveč bi morala počakati, da bi se porod začel sam od sebe. Kot sem jaz takrat razmišljala, bi to lahko pomenilo bit v porodnišnici še dva ali tri tedne, zato sem se odločila za CR (zato je bilo povsod napisano elektivni CR).


(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko carskih?
30.7.2008 22:48:02   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če imaš prvič carski rez (nič posebnega vzroka - zaradi nenapredovanje poroda, otrok se ni dovolj spustil, bi predolgo trajalo in bi se oba preveč matrala), če lahko drugega otroka rodiš vaginalno, ali avtomatično rodiš s carskim?

Moja prijateljica je po CR iz podobnih razlogov v drugo rodila vaginalno (v Celju). Njena ginekologinja sicer ni bila najbolj navdušena (brez posebnega razlogauser posted image ), zato je šla nekaj časa pred porodom kar v porodnišnico in tam vprašala za mnenje in za nasvet. Tako so v njeno kartoteko že vnaprej napisali njeno željo in svoja opažanja in so jo zelo spodbujali. Po porodu so ji prišli celo čestitatuser posted image . Porod se je začel sam od sebe nekaj dni pred rokom.

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko carskih?
31.7.2008 8:31:06   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če imaš prvič carski rez (nič posebnega vzroka - zaradi nenapredovanje poroda, otrok se ni dovolj spustil, bi predolgo trajalo in bi se oba preveč matrala), če lahko drugega otroka rodiš vaginalno, ali avtomatično rodiš s carskim?

Jaz si tudi v drugo zelo želim, da bi rodila vaginalno. Prvič smo pristali na CR zaradi ovite popkovnice okoli glavice user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
31.7.2008 10:27:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko carskih?
31.7.2008 13:44:17   
majamija
Jaz sem v drugo tudi želela normalen porod, pa je zadnji mesec ginekolog rekel, da ne bo šlo!
Sestrična od mojga pa je v drugo rodila normalno! Če sta dva je tretje 100% CR!
Slišala sem že, da je možen četrti, vendar naj bi nosečnica 9 mesecev ležala?!user posted image
Ve katera kaj o tem?
Si pač želim dosti otrok!user posted image
Natašauser posted image

_____________________________

...otrok je največje bogastvo!...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko carskih?
31.7.2008 14:01:13   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če imaš prvič carski rez (nič posebnega vzroka - zaradi nenapredovanje poroda

to zame ni nič posebnega - saj porod mora napredovat-ali...user posted image
To je bil pri meni vzrok CR

, otrok se ni dovolj spustil, bi predolgo trajalo in bi se oba preveč matrala), če lahko drugega otroka rodiš vaginalno, ali avtomatično rodiš s carskim?

Moja G je rekla, da bo tudi v drugo CR.   

To, da se oba matrata ima namreč lahko  posledice - žal se lahko konča tudi s smrtjo...user posted image



Je pa moja sestrična imela prvič CR - prišlo bi do zadušitve user posted image , drugič normalno, tretjič pa bomo videli novembrauser posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko carskih?
31.7.2008 14:29:26   
Kaja08
IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če imaš prvič carski rez (nič posebnega vzroka - zaradi nenapredovanje poroda

to zame ni nič posebnega - saj porod mora napredovat-ali...user posted image
To je bil pri meni vzrok CR

 



Hotela sem povedati, da otrok ni bil v nevarnosti, da bi zato morali delati CR...


< Sporočilo je popravil Kaja08 -- 31.7.2008 14:30:22 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko carskih?
31.7.2008 22:36:57   
Mijavček
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Prvega brez posebnega razloga! ( 6 ur v porodni, brez plodovnice, komaj 2 cm odprta, umetni popadki na fulll, 8 dni čez rok! ) Ker pač ni šlo, carski!

To je kar tehten razlog za cr. Vsako uro bi se morala za vsaj 1 cm odpreti. Mene so že po 4 urah dali na cr.


ja, še bolj pa razlog, da si bla brez plodovnice... otroček je bil v stiski.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko carskih?
31.7.2008 22:39:32   
Mijavček
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če imaš prvič carski rez (nič posebnega vzroka - zaradi nenapredovanje poroda, otrok se ni dovolj spustil, bi predolgo trajalo in bi se oba preveč matrala), če lahko drugega otroka rodiš vaginalno, ali avtomatično rodiš s carskim?

Moja prijateljica je po CR iz podobnih razlogov v drugo rodila vaginalno (v Celju). Njena ginekologinja sicer ni bila najbolj navdušena (brez posebnega razlogauser posted image ), zato je šla nekaj časa pred porodom kar v porodnišnico in tam vprašala za mnenje in za nasvet. Tako so v njeno kartoteko že vnaprej napisali njeno željo in svoja opažanja in so jo zelo spodbujali. Po porodu so ji prišli celo čestitatuser posted image . Porod se je začel sam od sebe nekaj dni pred rokom.



Tudi jaz imam kolegico, ki je prvič rodila s carskim, ker po nevemkolkih urah ni blo nič napredka, v drugo pa je rodila vaginalno. Po njenih besedah je bilo vaginalno boljše, ker je prej okrevala. 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko carskih?
1.8.2008 10:13:41   
čipka
Punce mene pa zanima če se dela CR samo pod polno narkozo(spiš), ali se lahko dela CR tako da si buden? Ke sem v 37 t.in 4 dni in še vedno dete sedi na ritki imam možnost za CR. 

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko carskih?
1.8.2008 10:37:58   
emaa
Ja lahko imaš CR v budnem stanju, CR s spinalnim blokom, jaz sem ga imela. 

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko carskih?
1.8.2008 21:12:40   
majamija
Jaz sem imela prvega s polno narkozo, drugega pa s spinalnim blokom! V drugo me je anesteziologinja prepričevala, da je manj nevarno, manj možnosti zapletov in rojstvo v bistvu doživiš!
Sem bila res bolj zadovoljna!user posted image

_____________________________

...otrok je največje bogastvo!...

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko carskih?
4.8.2008 21:09:57   
marelicaa
IZVIRNO SPOROČILO: majamija

Jaz sem imela prvega s polno narkozo, drugega pa s spinalnim blokom! In rojstvo v bistvu doživiš!
Sem bila res bolj zadovoljna!user posted image


Jaz tudi. Se mi pa zdi, da imam od spinalne sedaj rahle bolečine v križu.

(odgovor članu majamija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko carskih?
4.8.2008 21:20:56   
nejcko
Če po prvem cr ni nekih fizičnih indicov (ozki boki, nepravilna vsatva itd.), v drugo skoraj vedno porodničarji "navijajo" za naravni porod.
Če pa sta 2 cr, potem je v tretje tudi gotovo cr.

Štirje cr niso nobena redkost, je pa seveda vse odvisno od vsake posameznice, kot so že predhodnice napisale.
1. in 2. cr po navadi vedno delajo po istem rezu, za tretjega je odvisno, kakšna je brazgotina, 4. pa baje vedno delajo na drugem mestu. Torej, če imaš 3x bikini rez, je potem 4. sigurno vzolžni.

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko carskih?
5.8.2008 21:09:53   
Majabo
se strinjam, da je vse skupaj odvisno od zenske same
imela sem dva carska reza, tretjega otroka mi odsvetujejo ker sem imela ze po prvem carskem rezu veliko notranjih brazgotin, zakaj je do tega prišlo pa ne vem

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?