|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: paritev
13.8.2008 6:32:55   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Aha,torej če ima to vse nerodovniški pes,je še vedno nerodoniški a ne ;)



Da nerodovniški je vedno nerodovniški ali po mnenju ljudi na forumu mešanček.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: paritev
13.8.2008 10:28:02   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: Natyy

IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

dejte nheta že enkrat napadat ljudi in dejte mir z rodovniški in nerodovniškimi psi.
Kdor bo hotel psa z rodovnikom si ga bo kupil.Kdor hoče pariti psa z nerodovniškimi pa naj ,kaj vas briga



Gre zgolj za osveščanje ljudi in nažalost je moj "hobi" tak, da dnevno rešujem zavržene mucke in kužke. In mi pač ni všeč parjenje vsepovprek, ker to v bodoče pomeni še več dela za naše društvo in pobiranje komaj rojenih živalc po smeteh, v gozdu, v zavezanih vrečah itd....




Ti verjetno rešuješ muce in psiče, ki se samostojno parijo v naravi. Predvsem takšne za katere lastniki slabo skrbijo. Za takšne, ki imajo psa ali mačko zgolj zato, ker je to moderno in se ne zavedajo, da živali potrebujejo ljubezen, skrb in razumevanje.
Zame to, da želiš parit in imeti leglo svojega ljubljenča ni "parjenje vsevprek".

Rodovniške živali in vzreditelj to so zakon Kajne?. Nebi rekla...
Mar s temi vašimi  rodovniškim legli ne služite mastne denarje (in ne mi o stroških, ki so z rodovniškimi psi bistveno večji. V te pravljivce ne verjamem).  Potem, pa veselo pljuvate po vseh tistih, ki imajo zgolj pse (za vas mešančke), jih ljubijo in jim nudijo topel, prijazen in ljubeč dom.  Verjamem ( videla sem na lastne oči), da marsikateri tako visoko leteči in opevani vzreditelj svoje živali tretira zgolj in izključno samo kot dobiček.

Rekla bi samo to, mar ni žival takšna kot je (pa naj bo rodovniška ali ne) zgolj žival, ki prinaša radost in veselje lastniku. In standardi, ki bi jih naj dosegali rodovniški psi so samo besede napisane na papir, kajti roko na srce vsi veliki in mogočni rejci mar se vam v vsej zgodovini vzreje ni zgodilo, da je bil kakšen vaš "izdelek" tako ali drugače malo izven standardov ali bolan?

In še nekaj po vaših besedah ( ne samo v tej temi tudi v drugih temah) bi bilo potrebno vse nerodovniške živali preprosto pometsti pod preprogo. A so živa bitja, ki hrepenijo po ljubezni in prijaznosti in ti podarjajo svojo brezpogojno ljubezen in vdanost.



Me ni treba čisto nič napadat veš. Moj pes je tudi mešanec, posvojen iz zavetišča. In večina mojih psov do zdaj je bila mešancev. Tako, da niti slučajno ne mislim, da bi bilo treba te živalce pomest pod preprogo ali kaj podobnega. Ker se ravno z njimi vsakodnevno ubadam in vidim kako so potrebni ljubezni, varnosti itd... rodovniški sami po sebi me ne zanimajo.
Kar pa hočem od ljudi, ki parijo svoje pse, naj potem tudi poskrbijo za mladičke. Ne pa da parijo svojega psa ali psičko zato, ker bodo s tem zaslužili. In jih potem ko se skotijo oddajo prvemu ki pride mimo. In tisti prvi, ki pride mimo bo ob prvi težavi, ki jo ima tega psa privezal nekam daleč v gozd ( se je že zgodilo ) in hmmm ja, potem pristane na meni, tebi in vseh nas davkoplačevalcih, ki plačujemo za njegovo oskrbo v zavetišču.
Hočem, da ljudje malo razmišljajo z glavo in da živali ne gledajo kot sredstvo za zaslužek, ampak kot bitja z vso pravico do dostojnega življenja.


(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: paritev
13.8.2008 11:01:52   
Natyy
Me ni treba čisto nič napadat veš. Moj pes je tudi mešanec, posvojen iz zavetišča. In večina mojih psov do zdaj je bila mešancev. Tako, da niti slučajno ne mislim, da bi bilo treba te živalce pomest pod preprogo ali kaj podobnega. Ker se ravno z njimi vsakodnevno ubadam in vidim kako so potrebni ljubezni, varnosti itd... rodovniški sami po sebi me ne zanimajo.
Kar pa hočem od ljudi, ki parijo svoje pse, naj potem tudi poskrbijo za mladičke. Ne pa da parijo svojega psa ali psičko zato, ker bodo s tem zaslužili. In jih potem ko se skotijo oddajo prvemu ki pride mimo. In tisti prvi, ki pride mimo bo ob prvi težavi, ki jo ima tega psa privezal nekam daleč v gozd ( se je že zgodilo ) in hmmm ja, potem pristane na meni, tebi in vseh nas davkoplačevalcih, ki plačujemo za njegovo oskrbo v zavetišču.
Hočem, da ljudje malo razmišljajo z glavo in da živali ne gledajo kot sredstvo za zaslužek, ampak kot bitja z vso pravico do dostojnega življenja.


V kolikor se počutiš užaljeno ali napadeno ti naj povem, da to vsekakor ni bil moj namen. Kar se tiče zavrženih, zapuščenih ali samo zapostavljenjih živali. Verjemi, da se mi smilijo. Zato sem mnenja, da si nabavi psa le tisti, ki je pripravljen prevzeti polno odgovornost zanj.
Glede denarja davkoplačevalcev pa verjemi, da so ga zavetišča deležna bore malo. Torej tudi, če ne bo nobene zavržene in zapuščene živali, ki je potrebna pomoči, ne bomo plačevali nič manj davkov.
Zadnji stavek  tvojega sporočila sem si drznila označiti, kajti pod njega se podpišem tudi sama.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: paritev
13.8.2008 12:56:05   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Natyy

IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Ne, rodovniski mladicek ima redna cepljenja, razglistenje in kvalitetno hrano. Niti na kraj pameti mi nebi padlo, da mi to svoji psički nebi nudili. Prav tako je bila cepljena in razglistena ko smo jo nabavili. Naprej pa za njeno zdravje in dobro počutje skrbimo sami. Pravi vzreditelj bo mladicke ucil lulanja in kakanja zunaj in ne noter in jih bo socializiral ter navajal na povodec in ovratnico.  Sicer se mi ne bomo ukvarjali z legli vendar me prav zanima kateremu vzreditelju je v dveh mesecih uspelo žival socializirat do te mere. Sicer si prav napisala učil in ne naučil, kajti med tema dvema besedama je velika razlika. Končen rezultat doseže lastnik sam. Seveda pa je žival potrebno naučiti še kaj drugega kot lulat in kakat zunaj.



Meni še pri vsakem dosedanjem leglu.

In še nekaj, zakaj je potem tako malo rodovniških legel v primerjavi z nerodovniškimi, če so z rodovniškimi res takšni dobički? Zakaj vsi tisti preprodajalci nimajo rodovniških če so pa z njimi takšni dobički? Zakaj vsak ki ima rodovniškega psa nima rodovniških mladičev, če so pa takšni dobički? Zato ker jih ni dragi moji, vsaj pri mojih leglih jih do sedaj ni bilo, 2 legli sta se jedva pokrili, tretje pa je prineslo velik minus.

Če je mladiček dejansko potomec dveg rodovniških psov, ki nimata vzrejnega dovoljenja (pa takšnih je dejansko zelo malo, da smo si na jasnem - večinoma so to psi, ki vsaj v drugem, če ne v tretjem kolenu nazaj nimajo rodovniških prednikov) - potem se pa nobeden ne vpraša zakaj pa ga nima? A mislite da vzrejna dovoljenja delijo po simpatiji ali pa ga komu ne dajo, ker mu ga ne privoščijo? Obstajajo točno določeni pravilniki, ki podajajo tehntne razloge zakaj nekdo ne dobi vzrejnega dovoljenja.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: paritev
13.8.2008 21:29:52   
Anonimen
Ja, vzrediteljica beaglov v SLO vse to uci svoje mladicke. In od moje psicke ocka je iz njene vzreje. Zakaj pa starsi mojega psa nimajo rodovnika sem pa izvedela sele od nje in to po treh letih, ko smo "pogruntali", da je to to.

Moja je tudi bila razglistena in cepljena, pa ko so jo bratci in sestrice spraskali nad uckom, je dobila antibiotik. In ko je sla iz legla, je dobila piskajoco ribico in kos odejice, ki je disal po ostalih in za dva obroka hrane. KAsnejse pomoci pa NI! In se mi ne oglasa, se se nismo videli ... pa smo bili dogovorjeni. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?