|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 20:07:17   
BAMBINA_
Meni se zdi, da ste čisto preveč cinične. Nisem vsega brala, ampak se mi zdita tale tašča in tast kar preračunljiva... Seveda nista bila dolžna prepisati hiše na sina, ampak... če je mož edinec, bi 1x itaq on podedoval. In sta prepisala lastništvo nanj, si s tem zagotovila, da bo s svojo družino ostal tam, vzdrževal celo hišo, plačeval vse stroške, s tem sta se rešila velikega bremena, če bi v hiši ostala sama, ona2 pa sta si s tem zagotovila še višje dohodke, da bi kdaj ostala brez strehe nad glavo se pa tudi ne bojita. Ker sta bila tako "dobra", da sta sinu podarila hišo, pričakujeta izkazovanje hvaležnosti do konca življenja. Konec koncev je mnogo mladih družin, ki živijo v hiši staršev, potem takem, če je lastnik dolžan financirati vse vzdrževanje, bi morali starši (kjer so lastniki) plačevati tudi vzdrževanje tistega dela, v katerem živi mlajša družina, in bi starši nosili vse stroške, pa še nisem slišala, da bi kdo to počel. Praksa, kjer živi več družin v eni hiši je ta, da se stroški (elektrika, voda., nafta...) in vzdrževanje deli med družine ne glede na to, kdo je lastnik.
Ma ti povem, jaz bi hišo kar nazaj nanju prepisala in si stanovanje iskala drugje.


< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 21.8.2008 20:12:01 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 21:01:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

IZVIRNO SPOROČILO: vandame

Mož je to prevzel  še preden sva se spoznala. Pogodbo mije pokazal šele 3 leta nazaj, vedela sem da je vse njegovo, kaj vse noter piše pa raje ne bi.

A on pa ni obremenjeval svojih staršev(če se tako izrazim) od dojenčka do sedaj. A so mu sosedje kupoval cunje, hranil al ne vem kdo sv. peter ali njegovi starši. Vsi zmer jamrajo kak je hudo ko je treba kej za starše narest nikol pa ne pomislijo kolk so se oni odrekal da so nam nudil da smo imel kar si želimo pa pomagal.


Veš kaj, ko se odločiš za otroka je to tvoja stvar in mislim da to ni obremenitev staršev ampak veselje. Pa ni važno kako so se preživljali včasih, so se pa. In to niso moji starši, za moje bi jaz nardila marsikaj, ampak hvala bogu sta si dobro postlala in mi marsikaj nudla, mi bila v uteho ko sem ju potrebovala, česar tukaj nisem dobila. In ko te starši oz eden izmed staršev ne mara, ker želi, da bi drug otrok ostal na domu je pa hudo gledat, verjemi! Ne želi si, da bi starši imeli raje tvojega brata/sestro, tebe bi pa pri 35 še vedno klicali pubecuser posted image


A veš KIKI imam sestro pa starša nista nikoli delala ne vem kake razlike, včasih sta jo včasih ne, pa me to sploh ni motilo.  Sam sta nama pa poleg da sta hišo gradila nudila če se je le dalo vse kar sva rabili, potem ko sva bili pa dost stari sva pa sami med počitnicami delali da sva imeli za knjige ali kar koli za kar sva hoteli šprišparati.

vem pa da je otrok v veselje, sam moraš pa tud velik mu nudit in se včasih tud kaj žrtvovat.

Sej imaš otroke nevem kak se boš ti počutila ko boš na mestu tasta in tašče ko ti bosta  lastna otroka rekla da ne bosta za vaju skrbela. tko kot si ti napisala  Citiram:da pa obremenjuješ svoje otroke da te morajo na stara leta preživljat se mi zdi pa skrajno neumno.

moj fant je sam s svojo bogo plačo okol 500eur pa to mora trdo delat da dobi tolk, sam bajto naredil, pa šparal. Edino kar so mu starši in brat pomagal pri delu pri hiši. Pa še zej nama tast in tašča  pa brat od njega dost pomagata in jim bova večno hvaležna. Če pa oni kaj rabijo jim pa midva priskočiva na pomoč.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 21:32:50   
dadica
Ne, jaz jima ne bi menjala oken. ker, ko sta bila onadva lastnika verjetno  tebi tudi nista pomagala financirat zgornje etaže. V bistvu pa mislim, da je lastnik  dolžan skrbet za hišo če pobira najmnino, če ne, pa se je potrebno pogovoriti.


To je moje mnenje!

lp dadica

P.S.
Čisto preprosto je vprašala, ve pa ste iskale dlako v jajcu in jo naskočile. Kaj mislite da je res tako fajn ,če podeduješ hišo v kateri še živijo starši? Sploh če si snaha ni lahko. Verjamem ji, da je vsa ta leta ko še nista bila lastnika morala dosti skozi dati! in tako "šenkano"! hišo drago plačaš. preplačaš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 21:35:35   
dadica
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Meni se zdi, da ste čisto preveč cinične. Nisem vsega brala, ampak se mi zdita tale tašča in tast kar preračunljiva... Seveda nista bila dolžna prepisati hiše na sina, ampak... če je mož edinec, bi 1x itaq on podedoval. In sta prepisala lastništvo nanj, si s tem zagotovila, da bo s svojo družino ostal tam, vzdrževal celo hišo, plačeval vse stroške, s tem sta se rešila velikega bremena, če bi v hiši ostala sama, ona2 pa sta si s tem zagotovila še višje dohodke, da bi kdaj ostala brez strehe nad glavo se pa tudi ne bojita. Ker sta bila tako "dobra", da sta sinu podarila hišo, pričakujeta izkazovanje hvaležnosti do konca življenja. Konec koncev je mnogo mladih družin, ki živijo v hiši staršev, potem takem, če je lastnik dolžan financirati vse vzdrževanje, bi morali starši (kjer so lastniki) plačevati tudi vzdrževanje tistega dela, v katerem živi mlajša družina, in bi starši nosili vse stroške, pa še nisem slišala, da bi kdo to počel. Praksa, kjer živi več družin v eni hiši je ta, da se stroški (elektrika, voda., nafta...) in vzdrževanje deli med družine ne glede na to, kdo je lastnik.
Ma ti povem, jaz bi hišo kar nazaj nanju prepisala in si stanovanje iskala drugje.






BRAVO!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Končno ena, ki ve da ni lahko!!!!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 21:50:35   
Dashenka
Po pogodbi sta si prilastila srednjo etažo do njune smrti, to sem pozabla napisat, tko da mislim, da če je njuna, da naj jo vzdržujeta sama


PRILASTILA?
Oprosti, ampak tebi se pa res ne vrtijo vsa kolesca v pravo smer.



(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   [Brisano sporočilo]
21.8.2008 22:40:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 22:47:50   
AnamarijaDim
Prodaj 5 hektarov, kupi okna.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Financiranje tasta in tašče
21.8.2008 23:07:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

se strinjam z dvema predhodnicama, da punce v vecini vidite samo prednosti in komfort takega prepisa, odgovornosti in obremenitev pa ne.
vcasih je lazje zaceti z nule in ne sprejeti nic od nikogar, kot pa sprejeti tako odgovornost.

iskreno - koliko pa bi vas bilo pripravljeno delati na kmetiji, investirati v razvoj in se odreci lastnemu komfortu (in tudi zeljam) ter pomagati se partnerjevim starsem? retoricno - ni potrebno odgovarjati...


Se v celoti strinjam.
Ne morem pa verjet, kako se nekatere v nepravilno izražene besede takoj zapičite in takoj napadate, bistvo vprašanja pa čisto spregledate. Jaz pa mislim za Kiki, da ji je še presneto hudo, ker ne more pomagati tastu in tašči.
Nekaj, kar me je najbolj zmotilo je, ko ji oporekate, ko je prosila za cunjice za otroke. Bože moj mili, koliko ljudi meče še čisto v redu cunje v kontejner, zakaj ne bi podarili nekomu, ki mu je s tem olajšan družinski proračun, pa čeprav na ta način prihrani oz. vloži v obnovo stanovanja. Mar res mora plesneti po kotih, puščati streha, da bi bil vreden, da ti nekdo nekaj podari. Brez skrbi, verjemite, da od teh cunjic ne bo obogatela.
Itak pa to še zdaleč ni vse njuno, kaj pa sestrin nujni delež?

< Sporočilo je popravil decembrka -- 21.8.2008 23:10:03 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 0:03:10   
Anonimen
Okna bi zamenjala sama, ce je hisa moja, je tudi investicijsko vzdrzevanje moj strosek, razen ce ste niste zmenili drugace, ko ste delali prepis lastnistva.

Sicer pa nisem pametna; rekla bi le to, da se dogovorite do konca, ce se ze pogovarjate. Prepis hise ne pomeni le novih pravic, ampak tudi obveznosti, med katere sodi tudi vzdrzevanje hise in delitev tekocih stroskov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 6:51:14   
BAMBINA_
Ah dajte že nehajte to dvojno moralo furat. Če bi pa ena napisala, da živi v hiši staršev in da ne misli nositi nobenih stroškov vzdrževanja, ker so itaq starši lastniki, bi jo pa spet napadale. V vsaki normalni družini, se stroški pravično delijo med gospodinjstva, ne glede na to, kdo je lastnik. In v vsaki normalni družini so otroci tisti, na katere se slej ali prej prenese lastništvo staršev (z darilno pogodbo ali z dedovanjem). Sploh sem pa po napisanem prepričana, da sta kiki in njen mož lastnika samo na papirju, v resnici pa morata za vsak posajen grmiček (karikiram) prositi za blagoslov staršev. Argument, da bodo nekoč tudi ta okna njuna, je pa totalni nonsens. Bi rekla, da tale tast in tašča nista ravno neka starostnika v poznih devedesetih, ampak imata še kakšnih 30, 40 let pred seboj. In, če bosta "ta mlada" dva vso to obdobje financirala in delala vse tisto, kar se bo staršem sprdnilo, samo zato, ker sta itaq lastnika, potem od življenja ne bosta nič imela. POtem bi vsi morali ves svoj prihranek nameniti temu, iz hvaležnosti, da so jih starši rodili, vzgajali in financirali v otroštvu in ker se bo 1x lastništvo staršev preneslo nanje. Oslarija! Pomagati ja, podležti takemu izkoriščanju pa ne!

< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 22.8.2008 6:52:24 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 7:29:56   
karinka
Po smrti mojih staršev je njuna polovica staršev najina. Midva sva lastnika polovice hiše, onadva pa polovice.

Vso obnovo hiše sva dolžna urejati in plačevati midva (to piše v pogodbi). Dosedaj sva:
- menjala streho
- popolnoma preuredila okolico hiše
- naredila asfalt

Drugo leto menjamo vsa okna, hišo izoliramo in naredimo novo fasado.

Strošek bo ves najin. Onadva bosta sicer nekaj prispevala, ampak koliko pa ne veva. Pravita da bosta nekaj prispevala.

Vsedite in se zmenite. Ampak če bo hiša vajina je prav, da večino financirata vidva.

Saj bova midva tudi menjala okna v njunem nadstropju, pa bova midva plačala.

Hiša bo ostala nama, zato je prav da jo tudi urejava. 


(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 8:34:55   
N.SI
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ah dajte že nehajte to dvojno moralo furat. Če bi pa ena napisala, da živi v hiši staršev in da ne misli nositi nobenih stroškov vzdrževanja, ker so itaq starši lastniki, bi jo pa spet napadale. V vsaki normalni družini, se stroški pravično delijo med gospodinjstva, ne glede na to, kdo je lastnik. In v vsaki normalni družini so otroci tisti, na katere se slej ali prej prenese lastništvo staršev (z darilno pogodbo ali z dedovanjem). Sploh sem pa po napisanem prepričana, da sta kiki in njen mož lastnika samo na papirju, v resnici pa morata za vsak posajen grmiček (karikiram) prositi za blagoslov staršev. Argument, da bodo nekoč tudi ta okna njuna, je pa totalni nonsens. Bi rekla, da tale tast in tašča nista ravno neka starostnika v poznih devedesetih, ampak imata še kakšnih 30, 40 let pred seboj. In, če bosta "ta mlada" dva vso to obdobje financirala in delala vse tisto, kar se bo staršem sprdnilo, samo zato, ker sta itaq lastnika, potem od življenja ne bosta nič imela. POtem bi vsi morali ves svoj prihranek nameniti temu, iz hvaležnosti, da so jih starši rodili, vzgajali in financirali v otroštvu in ker se bo 1x lastništvo staršev preneslo nanje. Oslarija! Pomagati ja, podležti takemu izkoriščanju pa ne!


Približno takega mnenja sem tudi sama.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 8:48:40   
ronja
kiki, super, da ste se zmenili!

Ne si komplicirat življenja z okni ljudje!


Jah, to je sicer v osnovi res, vendar če nimaš zanje, potem se ti življenje samo zakomplicira, če jih menjaš, ker to pomeni pufe...

Se pa ne strinjam ravno z vandame, ker se mi zdi, da smo dolžni poskrbet za svoje otroke, ne pa za svoje starše! Zato, ker sta se onadva odločila, da bosta imela mene, jima jaz nisem nič dolžna, pa tudi če bi prejokala cele noči - to je bila njuna odločitev in mene nista nič vprašala. Tudi njegovim staršem nisem nič dolžna samo zato, ker sta njega gor spravila. Sem jima hvaležna, da sta takega fejst fanta naredila, ampak da bi jima bila pa nekaj dolžna, ker sta zanj kupovala cote in čokolino, to pa ne. Za "takoimenovano žrtvovanje" (mimogrede: ta izraz mi je v tem kontekstu čisto mimo) so si starši sami krivi, ker naj bi bilo vsakemu odraslemu človeku jasno, kaj otrok prinese in da si zanj pač dolžen poskrbet, če si ga naredil!

Za svoje starše poskrbiš toliko, kolikor so bili dobri do tebe in kolikor zmoreš. Če so grdo delali s tabo, se mi ne zdi, da bi imel kakršnokoli obveznost do njih, čeprav so ti mogoče finančno vse nudili. Če pa so te imeli res radi, imaš itak tudi ti njih rad in jim rad pomagaš - pa ne iz dolžnosti ampak zato, ker jih imaš rad!

In skrbeti za starše ne pomeni, da ne smeš prodat tega, kar so ti dali in da moraš skrbeti še za kmetijo - to je skrb za kmetijo, ne za starše... Če se oba strinjata, seveda super, da kmetija ne propade, vendar pa nisi tega avtomatsko dolžen naredit!

PS: jaz sem tudi dobila veliiiiiko večino cotk za tamalo od prijaznih mamic, ki so svojo dojenčkasto kariero zaključile (ali vsaj mislijo tako - če se kaj spremeni, dobijo cotke nazaj z obrestmi, hihi) in sem jim hvaležna, da so mi olajšale življenje in šparanje za nekoč večje stanovanje... Seveda bi bila mala tudi sicer oblečena, ima pa tako več za preoblečt in mogoče se bomo kak dan prej lahko preselili, hehe.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 10:23:15   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sicer ne razumem čisto, ampak kolikor razumem, je tvoj mož lastnik vsega, tudi celotne hiše, torej stanovanja, kjer živita njegova starša?

Če je tako, je on lastnik in kot lastnik je dolžan skrbeti za redno vzdrževanje, torej tudi za nova okna, seveda pod pogojem, da res rabijo zamenjavo. Če je bolj nujno urediti druge stvari, potem lahko okna počakajo leto ali dve. Po moji logiki je taka investicija, če sta vidva lastnika, povsem vajina stvar, ker četudi stari starši živijo v stanovanju, so tam le nekakšni najemniki. Zato pa morajo oni poravnavati svoje obveznosti, npr. redne stroške za vodo, elektriko, ogrevanje, glede na št. oseb in kvadraturo. Kot v bloku. V bloku za nova okna v lastniških stanovanjih plačajo lastniki (če najemniki, potem naj bi se ta vrednost prištela k manjši najemnini), za okna v stopniščih pa plačajo vsi lastniki glede na delež. Ne pa najemniki.
Torej sta po mojem še malo v plusu, če hočejo starši sami plačati za večino investicije, ker tega niso dolžni narediti. Po moje.

Lahko pa vse, kar je mož dobil od staršev vrneta nazaj in se situacija obne. Boste vi lahko hodili na dopuste, pa bosta stara starša vlagala v hišo in bila doma.

Nekako se mi zdi, da je nekje globoko v ozadju ljubosumje, ker si onadva privoščita, vi pa ne. Samo a veš, da lahko danes ti in tvoj mož živita tu, kjer sta, sta se tudi njegova starša morala zagotovo marsičemu odreči, ko sta sama zidala. Danes pa živita zaradi sadov svojega dela v  preteklosti. In enako velja tudi zate.


SE STRINJAM, če si neki dobil (tuki vse) pričakuj da boš tudi nekaj dal - okna so pa itak zdaj za 30 let ali pa še več - in to pol vse ostane vama.

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 11:03:24   
kjava
BAMBINA, tud jaz se popolnoma strinjam s tabo!
Pa kaj je važno, kdo je zdej po pravni plati lastnik te bajte. Če majo ljudje v njej kolikor tok pošlihtano v glavi, si bojo pomagali, ne pa da da je vse na enemu.

Pa še to bi dodala tistim, ki ji predlagate prodajo zemlje- user posted image . Ne moreš zemlje kar prodajat, pa še tujcem po vrhu vsega. Yeah right, prodajmo vse, pa naj nas naterajo še od tu, kjer smo doma.

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 11:33:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maniac

Madona, ste ene zajedljive! Že star pregovor pravi: kar se da, se v zlato jamo zakopa. Staršem ne bi bilo potrebno ničesar dat, zato se mi zdi grdo, da zdaj kar naprej nekaj pričakujejo kot poplačilo za njihovo dobroto. Čista manipulacija. Zakaj so pa dali? Obdržali bi in si sami okna in vse ostalo financirali ali pa vse skupaj prodali. Alergična sem na ljudi, ki podarjajo z mislijo na povračilo.




končno en pametn odgovor...
njima neb blo treba nič podarjat, a ne....prodala bi, pa lagodno živela, kot je ena napisala...samo ne vem če bi jima bilo tako lagodno kot jima je tukaj, kjer nič ne delata, nič ne plačujeta itduser posted image
če maš namen otroku nekaj podarit oz. dat, mu daš, brez nekih pričakovanj. če pa raj vidiš da ima to nekdo drug zaradi tega, da imaš ti večjo korist, pol pa to pač prodaš tujcu. otrok se bo pa že znašu. še vsi so se.
midva tud živiva pri njegovih starših, pa ni nič najino oz. od mojga. še zemlja k jo mam v teglcih, je iz taščinega vrtauser posted image
pa kaj zdaj? če bom menjala okna, upravičeno pričakujem, da jih bo zamenjal tast, ker je hiša pač njegova? če bi rada novo kopalnco, jo bo verjetno on mi zrihtu, k je itak njegova? dejte se umirit, no...midva mama zgornji štuk, pa ga rihtava sama, noben nič ne da zraven, pa imasta onadva veliko več denarja kot midva, pa naju to nič ne briga. naj ga imasta, sej sta ga sama prislužila, pa zarad mene če si rit z njim brišeta, jaz še zmeri ne bom pričakovala da bosta onadva nama karkoli. pa si stroške in kurjavo delimo na pol, čeprov midva uporabljava samo 1/3 hiše, ampak je nama ok tako, ker pač ne plačujema najemnine. in če bi slučajno pa kdaj hišo prepisala na mojega ( kar vprašanje, ker si nobeden od naju ne želi te hiše, ker je absolutno prevelika za vzdrževanje), boma pač valjda pričakovala, da onadva svoje zadeva rihtata sama, midva boma pa svoje. skupne bomo pa skupaj.

(odgovor članu maniac)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 13:59:31   
Anonimen
Jaz pa mislim, da je celotna zgodba taka;
tast in tašča sta imela kmetijo, katera je bila potrebna vzdrževanja in tudi popravila nepremičnin, zato sta se odločila, da oddata to v roke mladim, to je sinu, da ustvarja, saj konec koncev je bila za nju to tudi najbolj smiselna in prava odločitev, kmetija ne bo propadla, obdelovale pa jo bodo močne mlade roke. Za njiju je poskrbljeno, imata toliko rednih prihodkov, da lahko prideta iz meseca v mesec skozi. Ker je ta sin najbrž tudi po srcu dober, priden in delaven, sta bila v sebi v srcu tudi prepričana, da jih na čevelj ne bo dal.
In ko se je poročil, je dobil "tamlado", sicer brez službe, ki pa zna pomagati, delati, in seveda zna obrniti vsak tolar-evro. In tako sta videla napredek, ustvarjanje.
In ko sta to videla, sta si rekla; uh, saj jima kar gre (novi stroji, adaptacija hiše), poglej, okna so najina tudi slaba, kaj pa če bi kar njima rekla, saj se vidi, da jima kar gre.
In sta rekla. Kiki je seveda v luft skočila, po eni strani ji je bilo hudo, ker tega jima ne moreta omogočiti, po drugi strani pa se ji zdi trapasto, namesto da bi rekla, da ju občudujeta, kako to vse zmoreta ustvariti.
Dokler človeku ne gre, si vsi mislijo, da si brez denarja, ko pa nekaj ustvajaš, pa samo vidijo, kako ti denar leti z neba. V resnici je pa drugače, takrat, ko ne ustvarjaš imaš denar, saj takrat varčuješ, ko pa ustvariš, ga pa ponavadi nimaš, ker ga zmanjka.
In vem, da bosta Kiki in njen mož takoj, ko bosta imela dovolj našparanega ali lahko vzela na obroke, to tudi storila, ker jaz vidim v njiju močna, delovna, varčevalna in tudi zelo hvaležna človeka.
So pa obe strani kruti;
- začeti čisto iz nič čisto nekje brez pomoči, v najemu,
- ali pa ostati doma, nositi stroške, adaptirati (ponavadi je to če seštejemo vse skupaj dražje, kot pa začeti na novo), imeti streho nad glavo, ampak za to biti večno hvaležen, pa nikoli imeti čisto proste roke, ker nikoli nisi čisto sam gospodar.
Kaj pa če bi se vprašali za eno stvar; mar ne bi mogla biti hvaležna tudi starša, da na stara leta ne bi ostala sama brez pomoči in pomladka s propadajočo kmetijo?



< Sporočilo je popravil decembrka -- 22.8.2008 14:02:30 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 14:15:49   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Meni se zdi, da ste čisto preveč cinične. Nisem vsega brala, ampak se mi zdita tale tašča in tast kar preračunljiva... Seveda nista bila dolžna prepisati hiše na sina, ampak... če je mož edinec, bi 1x itaq on podedoval. In sta prepisala lastništvo nanj, si s tem zagotovila, da bo s svojo družino ostal tam, vzdrževal celo hišo, plačeval vse stroške, s tem sta se rešila velikega bremena, če bi v hiši ostala sama, ona2 pa sta si s tem zagotovila še višje dohodke, da bi kdaj ostala brez strehe nad glavo se pa tudi ne bojita. Ker sta bila tako "dobra", da sta sinu podarila hišo, pričakujeta izkazovanje hvaležnosti do konca življenja. Konec koncev je mnogo mladih družin, ki živijo v hiši staršev, potem takem, če je lastnik dolžan financirati vse vzdrževanje, bi morali starši (kjer so lastniki) plačevati tudi vzdrževanje tistega dela, v katerem živi mlajša družina, in bi starši nosili vse stroške, pa še nisem slišala, da bi kdo to počel. Praksa, kjer živi več družin v eni hiši je ta, da se stroški (elektrika, voda., nafta...) in vzdrževanje deli med družine ne glede na to, kdo je lastnik.
Ma ti povem, jaz bi hišo kar nazaj nanju prepisala in si stanovanje iskala drugje.



Ja, tudi jaz tako mislim.

In pri nas je tako. Hiša je od mojih staršev. Jaz z familijo živim zgoraj, moji starši spodaj. In ne morem si predstavljat, da bi zdaj šla dol k mami in ji rekla naj nam nabavi nova okna, ker naša pa so potrebna menjave. To stanovanje je "moje" in če hočem kaj spremeniti oz. narediti boljše, potem bom to financirala. Tega moji starši niso dolžni. Prav tako niso dolžni plačevati elektrike, vode in podobnega sranja MENI IN MOJI FAMILIJI. In to samo zato, ker je hiša napisana na njih? Japajade. Lepo vas prosim.

Kar se tiče stroškov, ki se nanašajo na okolico ali pa vzamimo za primer streho, pa plačujemo pol, pol. ****o, pa ne more vse viseti na lastniku hiše. Ker to se ne da primerjat z najmenim stanovanjem v bloku. Tam imaš v najemu stanovanje od tujca in na koncu to stanovanje ne bo tvoje. Tu pa sem pod streho staršev in ta hiša bo nekoč moja. In valda ne bom zdaj pričakovala, da me onadva financirata samo zato, ker sta lastnika.

Ježeš pa to ni res.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 14:19:31   
baguSka
Ježeš pa to ni res.


Se popolnoma strinjam s tabo!

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 14:35:54   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ježeš pa to ni res.


Se popolnoma strinjam s tabo!



Zadnje čase že skoraj prevečkrat. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 15:02:16   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****
Moj fant je dobil kot darilno pogodbo vso premoženje svojih staršev-zemljo (10 ha) in hišo. Vse. .... sta mnenja da bova midva sofinancirala pri oknih......dasta zraven je za kurjavo ene 30% na leto.

.... češ da saj bo ostalo vse nama, da sta zato dala vse pisat sinu-mojemu možu.

Lastnik je gospodar, ki odloča kdaj se bo menjalo okna. Ker gre za investicijsko vzdrževanje objekta je spet lastnik tisti, ki nosi strošek, saj se v laga v njegovo nepremičnino. Kurjavo plačujete, nova okna morda kaj doprinesejo k zmanjšanju stroška.

Ja, res je. Vse bo ostalo vama in prav je (pa tudi neumno) da sta vse prepisala sinu. Vsaj del hiše v kateri živita bi moral ostati njun.

Kakorkoli že, veliko se pritožuješ čez tasta in taščo v resnici pa sta vse dala vama (ne glede na davke). Očitaš jima uživanje pokojnine. Ne vem. Verjamem, da imate problem z menjavo oken in sem prepričan da se boste dogovorili kdaj se bodo menjala in koliko boste prispevali.

Če pa ti res ni prav, pa resnično vse vrni in se odselite na svoje, če je to, da ste lastniki svoje hiše in še zemljišč, preslabo.

Razen če imaš idejo, da bi ti morda morala ta stara še najemnino plačevati user posted image .

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 15:08:54   
ronja
Najemnine ne, svoje stroške pa. Moje laično mnenje. Če je njen mož lastnik samo na papirju in ne sme nič od podarjenega prodat, potem ne vem, če je vse to tako strašno prijazno...

Skratka, se podpišem pod decemberko.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 15:30:08   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
lastnik samo na papirju in ne sme nič od podarjenega prodat,

Lastnika omejuje pri razpolaganju z lastništvom samo njegova volja (in morebitne obveznosti - ki so tudi na papirju).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 15:31:35   
KIKI****
Hm,
dogovorjeni smo. Brez jeze in zamer, kar mi je najbolj všeč. Ne vem zakaj nekateri mislite, da jima hočem odžirat kar imata in zaračunavat najemnino?

V glavnem ja, kot ste že nekatere napisale, mož je dejansko lastnik na papirjih, delava bolj na podlagi dovoljenj, čeprav v dobro vseh in se s tem ne kregamo. Tukaj je prišlo do rahlih zapletanj, ampak bolj kot ne zato, ker je bilo meni težko, ker je bila tašča užaljena. Je pa zdaj v redu, ker smo se lepo zmenili, da se letos menjajo tesnila, v kolikor to ne bo čist v redu, bodo kamot in normalno zdržala to zimo, ker tko nujno spet ni. Bodo pa zamenjana drugo leto.

In ne, ne pritožujemse čez njiju in jima ne očitam uživanja, lahko bi le povedala prej, če bi blo res nujno, pa smo ugotovili da ni in da bi zdržala še najmanj 5 let.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 17:47:10   
čaki
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Meni se zdi, da ste čisto preveč cinične. Nisem vsega brala, ampak se mi zdita tale tašča in tast kar preračunljiva... Seveda nista bila dolžna prepisati hiše na sina, ampak... če je mož edinec, bi 1x itaq on podedoval. In sta prepisala lastništvo nanj, si s tem zagotovila, da bo s svojo družino ostal tam, vzdrževal celo hišo, plačeval vse stroške, s tem sta se rešila velikega bremena, če bi v hiši ostala sama, ona2 pa sta si s tem zagotovila še višje dohodke, da bi kdaj ostala brez strehe nad glavo se pa tudi ne bojita. Ker sta bila tako "dobra", da sta sinu podarila hišo, pričakujeta izkazovanje hvaležnosti do konca življenja. Konec koncev je mnogo mladih družin, ki živijo v hiši staršev, potem takem, če je lastnik dolžan financirati vse vzdrževanje, bi morali starši (kjer so lastniki) plačevati tudi vzdrževanje tistega dela, v katerem živi mlajša družina, in bi starši nosili vse stroške, pa še nisem slišala, da bi kdo to počel. Praksa, kjer živi več družin v eni hiši je ta, da se stroški (elektrika, voda., nafta...) in vzdrževanje deli med družine ne glede na to, kdo je lastnik.
Ma ti povem, jaz bi hišo kar nazaj nanju prepisala in si stanovanje iskala drugje.






BRAVO!!!
Končno ena, ki ve da ni lahko!!!!




bravo!!!
ni tko z rožicam postlano, če "poverbaš" ponavadi "staro hišo".
več dela je na njej, kot če bi zidal novo....

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?