|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
17.10.2008 10:55:07   
lilka
Jaz ji dajem alpskega vsak večer in vsako jutro v flaško z rižolinom brez sladkorja. Vem da je navadno melko, ki se prekuha boljše glede sestavin in vsega, samo glede tega nisem dosledna pri kupovanju, alpsko je pa zmeraj na zalogi in ni ga treba kuhat, ga samo pogrejem v njeni skodelici, ki jo imamo samo za to....tako pač je pri nas.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
20.10.2008 22:44:36   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

jaz se tud pridružujem mnenju, da je alpsko mleko škodljivo, sem na netu o njem prebrala marsikatero srhljivo. Za otroka kupujem nehomogenizirano sveže mleko user posted image , je malček dražje, a se sigurno splača. In ja, ni ga treba prekuhat, saj je pasterizirano.


jaz pa raje dojim, kravje pa naj ostane za kraveuser posted image živalskih maščob se izogibam, ker so škodljive

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
22.10.2008 7:02:48   
Pikicapokica6
Tudi pri nas ne uporabljamo alpskega mleka. Naši 2-letnici hodimo iskat mleko na kmetijo ali pa kupimo sveže mleko v trgovini. Alpsko mleko res ni zdravo.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
22.10.2008 9:23:03   
neisha80
Pri nas smo nekaj časa uporabljali alpskega.Pa je mala(leto in pol) dobila drisko za znoret.Potem smo probali z navadnim pa je ok.

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
22.10.2008 12:04:29   
Kontrakarambolšrauf
Pogrejem v mikrovalovki, če odprem novo pakiranje, ki ni v hladilniku, pa še to ne.

Pije ga vsako jutro in zvečer z rižolinom.


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
22.10.2008 12:42:16   
saskija
Kravje mleko je kravje mleko pa naj bo alpsko, od kmeta, navadno, takšno in drugačno... še vedno je od krave in je namenjeno razvoju telička ne pa dojenčka torej ni namenjeno  za prehrano 6 mesečnika ali 12 mesečnika.

Ima preveč soli, maščob in premalo mineralov in drugih hranljivih snovi.

najbolje je da se otrok z njim sreča čimkasneje... 




_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
22.10.2008 22:35:28   
2ursae
saskija, saj govorimo že o večjih otrocih. Moj ima tri leta, dojenje pa ima rezervirano mlajši bratec user posted image .
Kaj pa doma potem jeste, če smem vprašat, glede na to, da ne uživate živalskih maščob oz. se jim izogibate?


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
23.10.2008 10:21:51   
*tajda*
Saksija ene mamice pač ne morejo dojit do treh let.user posted image
Jaz mojemu enoletniku dajem zvečer in zjutraj milumil mleko,ga obožuje,zato sploh nisem nikoli poskusila z alpskim mlekom.Ko pa ne bo več hotel adaptiranega mleka,mu bom pa dajala domačega kravjega.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
23.10.2008 10:27:06   
dream3
Te dileme okoli mleka berem že nekaj časa. Pa moram priznat, da bolj ko berem, bolj sem v dilemiuser posted image . Kaj pa potem, ko gre otrok v varstvo vrtec ali privat. Tam pa tako ali tako dobi sigurno en mlečni obrok. Ali mislite, da ni pametno, če veš da bo šel otrok v vrtec, da ga počasi navajaš na kravje (alpsko) mleko, saj tam ne bo dobil adaptiranega.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
23.10.2008 10:33:56   
sazi
Ali mislite, da ni pametno, če veš da bo šel otrok v vrtec, da ga počasi navajaš na kravje (alpsko) mleko, saj tam ne bo dobil adaptiranega.

Seveda je fajn, da preveriš, kako se na drugačno mleko odziva in ali ima kakšne težave. Kot sem že pisala, pri nas mali pije nehomogenizirano mleko, ampak če ga pa nimam dobi pa navadno ali alpsko - toliko spet ne kompliciram, saj ni strupeno. Gre za to, da ker zaužijejo večje količine mleka, se mu v čim več priložnostih daje tisto, kar je najbolj zdravo. V vrtcu bo pač dobil mleko, kakršno dajejo v vrtcu (razen, če je alergičen, seveda), doma pa mu dajaj tisto, kar se ti zdi najbolj primerno.

še vedno je od krave in je namenjeno razvoju telička ne pa dojenčka torej ni namenjeno  za prehrano 6 mesečnika ali 12 mesečnika.

Ja, kot da ne bi pri enem letu dojila iz komoditeteuser posted image . Očitno misliš, da imamo vse mame mleka v izobilju in v nedogled. Mj mali je pač dolgo pil adaptirano mleko, enkrat smo pa preklopili na KM. In kdaj je po tvojem, Saskija, primeren čas, da se otroku da KM?

(odgovor članu dream3)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
23.10.2008 22:55:34   
2ursae
jaz pa nisem mnenja, da je KM samo po sebi škodljivo ... če je le kolikor toliko naravno. Mene mleko samo po sebi ne moti, motijo me le vsi kemični postopki, katerim je podvrženo na svoji poti od krave do tetrapaka. Nekaj časa smo mleko jemali pri bližnjem kmetu, zdaj pa te možnosti ni več in sem v nehomogeniziranem mleku našla zadovoljivo alternativo.
Konec koncev otrok raste in mu moraš ponudit vir kalcija, maščob in beljakovin. Kot mama sem prav vesela, ker moj otrok rad pije mleko user posted image .

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
24.10.2008 11:24:50   
saskija
Da malo pojasnim svoj post okoli dojenja, adaptiranega mleka in kravjih različicuser posted image

ne pravim, da vsaka mama doji tudi jaz prvič nisem dolgo,ampak sem nato moji hčerki do 2 leta ponujala adaptirano mleko (APTAMIL) , ker je veliko bolj prilagojeno potrebam otroka kot kravje.

Hotela sem le napisat, da če teče debata katero kravje mleko dat otroku sem prepričana, da do 2 leta mamino ali adaptirano napraj pa kravje takšno ali drugačno, če ga v družini pijete.

Nato še odgovor ali pijemo doma kravje mleko in če ga ne kaj potem pijemo:

Sama ne pijem kravjega mleka, ker ga sploh ne maram, kot otrok  pa sem po njem bruhala, starejša otroka ga pijeta po želji vendar bolj kot del obroka s kosmiči, najmlajši ga še ne pije, dobi občasno mlečno kašico v kateri je adaptirano mleko, po 2 letu mu bom ponudila tudi kravje, je pa mlečne izdelke, venadr je z njimi začel zelo pozno.

Upam, da nisem katere užalila glede dojenja in nedojenja, ker to ni bil moj namen.

Lep dan!


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
24.10.2008 11:34:18   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

saskija, saj govorimo že o večjih otrocih. Moj ima tri leta, dojenje pa ima rezervirano mlajši bratec user posted image .
Kaj pa doma potem jeste, če smem vprašat, glede na to, da ne uživate živalskih maščob oz. se jim izogibate?



Uživamo čimmanj mleka in jajc, kar pa ne pomeni, da moji otroci ne jejo tudi čokolina,argete paštete, hrrenovk,pečenih jajčk čokoladic - ko si to zaželijo, vedno večji so vedno bolj mi povedo kaj bi jedli in jaz v duhu zdrave prehrane še vedno poskrbim za njihove nezdrave želje .

kakšna mama pa bi bila, če jim ne bi pripravila kar bi radi jedli??user posted image user posted image user posted image

Jemo pa različne marmelade, med, kikiriki maslo brez soli, zelenjavne tartex paštete in druge zelenjavne  namaze, tune, sardelce, domače buhteljčke, rogljičke, sojine jogurte in deserte,izdelke iz riževega mleka carobelo,avokado na kruh, pražene bučnice .... najde se še pa še stvari, veliko teh zadev nakupim v Avstriji v MERKUR trgovini.


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KDAJ in kako ALPSKO MLEKO?
24.10.2008 15:49:32   
Naja30
BTW, kravje mleko, tisto direkt izpod krave, je še bolj nevarno za majhne otroke kot pa alpsko. Mislim, da ima preveliko količino beljakovin ali nekaj takega. user posted image
No, meni ga je mama dala pred enim letom (tega od krave) in sem dobila ekcem.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Malčkov tek letos praznuje skupaj z Modrim...
photo
Udeležba na Malčkovem teku bo za vse mlade športnike brezplačna, kar omogočajo številni zvesti partnerji dogodka. Zaradi...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?