|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porod brez porodnega partnerja
6.9.2008 20:45:43   
lutiropan
Jaz sem šla štirikrat rodit vedno sama. Ne vem, res sem imela kratke porode, najdaljši tri ure najkrajši 10 min. Jaz ga nisem pogrešala, sploh ker vem da ni za takšne zadeve. Bi mi bilo verjetno bolj neprijetno, če bi bil zraven.
Nimam pa nobenih slabih izkušenj, nisem imela občutka, da bi se z mano kaj manj "ukvarjali".

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porod brez porodnega partnerja
6.9.2008 20:59:34   
kekec in mojca
Drugič sem rodila sama, imela sem urgentni CR, do takrat pa je bil moj mož v službi. Pa je bilo čisto ok, nikoli nisem bila sama, v sobi je zmeraj bil nekdo z mano in se pogovarjal. Babice so me nonstop hodile božat in tolažit ter bodrit, ginekologi (celo trije) so se neprestano sukali okoli mene, kot da bi vedeli, kaj se bo zgodilo... Skratka, ne boj se, če boš sama.

Mene pa ne bi motilo, če bi bila pri mojem porodu prisotna tudi moja mama. Saj je vendar moja mama, ona je to že dala skozi in tudi ve, kako to boli oz. če ti kaj paše ali pa ne... pa po moje se ji še bolj smiliš in ti še bolj streže ter se zavzema zate, ker se gre za njeno hčero... Ampak to je pač tako, odvisno kakšen odnos imaš z njo. Midve sva res zelo navezani druga na drugo.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porod brez porodnega partnerja
12.9.2008 10:53:21   
Anonimen
Tud jas sem prvič rodila sama in ni bilo nobenga problema.Isto so me obravnavali,kot če bi bil kdo z mano.Drugič je bil zraven mož,sej je fajn da je poleg,vendar imam tud na prvi porod lepe izkušnje,čeprav sem bila sama.

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porod brez porodnega partnerja
12.9.2008 12:43:51   
neisha80
Moj mož je bil zraven.In si ne predstavljam,da ga ne bi bilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porod brez porodnega partnerja
12.9.2008 13:07:41   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mož mi je pa 7 ur delal družbo in me podpiral in spodbujal, preden so se odločili za CR. In je rekel, da se nikoli ni počutil bolj nemočnega kot takrat ko so me odpeljali urgentno na CR. 



Kaj imamo istega moža?user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porod brez porodnega partnerja
12.9.2008 15:07:00   
moyca
hmm..jaz bom bla tudi sama, saj moj user posted image  nima kakšne posebne želje, da bi bil zraven. Sem mu rekla naj se sam odloči.Ker silit ga ne mislim...če mu ni do tega, mu pač ni. Pa tudi jaz raje vidim da sem v ključnih trenutkih sama. Ne vem zakaj, ampak ne želim si, da je zraven v trenutku samega poroda.

Bi mi blo pa všeč, da bi bil zraven prej, med popadki, da bi mi delal družbo, ko še ne bi šlo tako "čisto zares". Kdaj sploh greš prav v porodno sobo? (nimam pojma, kako to poteka, nisem še nikoli rodilauser posted image ) Nato pa da bi me pustu samo z babicami&co. A se to da tako uredit? A se moraš za to posebej s kom dogovarjat? Kako dolgo sta lahko skupaj s partnerjem, če on ne misli biti pri samem porodu?

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porod brez porodnega partnerja
18.9.2008 13:52:20   
Nina00
Partner lahko odide kadar hoče. Fino je le, da pove babici, da bo šel.

Meni se pa zdi dobra ideja, ki jo je že ena predlagala. Da gre mama s tabo za čas popadkov oz. za čas, ko ti bo pasala družba. Za sam porod pa potem odide, če ti bo takrat še to pasalo. Odvisno kakšen odnos imata in če se lahko zmeniš z njo, da ne bo užaljena, ko jo boš prosila, da naj odide.
Meni osebno je bilo zelo všeč, da je bil partner z mano. Če ne bi želel ali mogel iti ali če ga ne bi bilo, bi pa verjetno ravno mamo vzela s seboj, ker bi njej najlažje rekla, da mi kaj ne paše pa da naj bo tiho ali da naj odide, če bi tako čutila. Meni je bila sama izkušnja konca poroda (iztis) tako intimna, da mi bi bilo vseeno, če bi me 20 ljudi gledalo, ker sem jaz slišala le glas babice in čutila, kaj se dogaja v mojem telesu. Takrat nekako ni bilo prostora za sram ali kake neprijetne občutke v tem smislu. Potem pa tako ali tako sama sreča.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porod brez porodnega partnerja
18.9.2008 16:35:36   
katjolinka
Pozdravljene!

No, moj dragi ni bil ob meni pri porodu je pa prišel v porodno sobo takoj, ko so mene in najinega user posted image  porihtali in smo se skupaj cartali 1,5 ure. Pač moj dragi ne prenese pogleda na kri in podobne reči in bi bila škoda, da se tam muči. Zelo sem hvaležna, da so ga lepo obleki v zeleno odpravo, takoj, ko sem rodila, tako, da je najinega user posted image  videl  v bistvu takoj po rojstvu.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porod brez porodnega partnerja
19.9.2008 15:20:33   
moyca
ja, to se meni zdi tud dobra varjanta...sam kdaj in skom se pa to zmeniš, če gre tvoj lahko k tebi takoj po koncu poroda?

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porod brez porodnega partnerja
19.9.2008 23:19:30   
katjolinka
moyca, mojega dragega so poklicali domov naj pride, tako, kot kličejo tudi očete, ki želijo biti zraven pri porodu. Potem je čakal na hodniku, da so ga poklicali, ko sva bila s tamalim poštimana. Željo sem jaz izrazila takoj ob prihodu v porodno in ni bilo nobenega problema. Rodila sem pa v Postojni.
Edino kar sva morala plačati tisto pristojbino, kot plačajo tisti, ko so zraven tudi pri porodu, kar je logično, saj so tudi mojemu oblekli zeleno odpravo, pa razkužili roke ipd, user posted image

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porod brez porodnega partnerja
20.9.2008 13:47:47   
moyca
hvala, katjolinkauser posted image

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porod brez porodnega partnerja
20.9.2008 13:51:56   
Anonimen
Torej, ali je kaj takega res tako pomembno??


Po mojih izkusnjah ne user posted image .

Jaz sem hotela iti rodit sama, ker se mi samo dejstvo rojstva ni zdel tak big deal, da bi moral se kdo biti zraven. Zelja na drugi strani je bila sicer drugacna, tudi logisticno se je tako izslo.

Na koncu sem cel porod prespala in je bil prisotnost (zame) nekoristna in nepotrebna.

(odgovor članu Medeja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porod brez porodnega partnerja
20.9.2008 21:46:23   
moyca
a si mela CR?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Porod brez porodnega partnerja
20.9.2008 22:17:43   
Anonimen
Ne.

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Porod brez porodnega partnerja
21.9.2008 12:28:42   
moyca
sam zanima me, kako si pa pol cel porod prespala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porod brez porodnega partnerja
22.9.2008 19:44:54   
Anonimen
sam zanima me, kako si pa pol cel porod prespala?


Ja tko, zaspala sem.
Mislim, ze itak boli, kaj ces pol se dodatno neki se matrat user posted image .

Sicer pa po tem, kar berem, je to najboljsi nacin za porod, ker je telo v spanju najbolj sprosceno.
Mora pa biti stalno nekdo prisoten, po moje.

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Porod brez porodnega partnerja
22.9.2008 22:54:13   
moyca
ooo, to je pa dobr da pač zaspiš vmesuser posted image user posted image user posted image jaz bom tudi poskusila, če bo šlo.A pa te non stop budijo, al sam takrat kadar je res nujno, da si budna?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Porod brez porodnega partnerja
22.9.2008 23:02:50   
Anonimen
A pa te non stop budijo, al sam takrat kadar je res nujno,


Samo na koncu se me zbudili, vmes nic.

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Porod brez porodnega partnerja
27.9.2008 10:39:01   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Samo na koncu se me zbudili, vmes nic.

to pa je zanimivo...
a si bla tolk nafilana s pomirjevali ali protibolečinskimi sredstvi, da si lahko mirno spala oz. kako ti je to uspelo?

kar zadeva tega, da bi svojo mamo gledala v porodni sobi.. ni šans!
do bolnice me lahko pripelje, brez da izstopi iz avta - jo bom direkt poslala domov!!
tudi moja bi tam pametovala, da bi bilo 'veselje'! pa še meni bi pamet solila, kako moram rodit.. user posted image tega pa res ne potrebujem. načeloma imava dober odnos ampak v porodni sobi sem raje sama, kot da imam njo zraven.
spomnim se, ko sem šla enkrat na UZ, sem ji lepo rekla, da naj na hodniku počaka - pač nisem hotla, da je zraven. in kaj se je zgodilo? sestra, ki je šla mimo jo je vprašala koga čaka, pa ji je povedala da mene, ki sem na UZ-ju. in jo je pol sestra lepo not povabila... češ: "ah, gospa, to pa ja morate videti, če je vaša hčera na UZ-ju".
koji qurac si sestre jemljejo to pravico?!! no, da se slučajno še kak "ah gospa" ne ponovi... bo preventivno ostala v avtu.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Porod brez porodnega partnerja
27.9.2008 11:26:58   
Medeja75
Hehehe, no, ce sem glih nacela to temo, se sedaj izkusnja. Mama me je peljala. Ceprav sem imela v avtu ze hude popadke, sem bila bolj ko ne tako, da ni vedela, kaj se dogaja. Me je bilo strah, da me bo od panike kar v LJ odpeljala. Kot sem ze drugje napisala, sva sle zvecer v parih urah iz Domzal dvakrat v Postojno, ker prvic ni nic kazalo. Ko sva prisle tja, se mi je pa zgodilo isto. Mamo so povabili na CTG. Sem pa jaz rekla, da ne, ker me je res tako svinjsko bolelo, da jo ne bi mogla prenasati. Pa je kar lepo sprejela in sla potem domov. No, ko se je ravno pripeljala domov, pa sem jo poklicala, da sem ze rodila. Hahahaha, ker sem klicala po eni uri, je mislila, da bo morala iti ze tretjic v Postojno in, da so me spet poslali domov. user posted image
Pa se porod brez partnerja.... Meni ni nic manjkalo. Babici sta bili ves cas z mano, ker sem bila takrat edina. Pa se porod je bil menda totalno na easy. Je pa tako... Tudi ce bom se kdaj rodila in imela partnerja (hahahah, upam, da bo tako), potem bi tudi skoraj raje sama rodila. Kjub temu, da je slo tako gadko, me je strasno bolelo in si sploh ne predstavljam, da bi nekdo to gledal. Ne vem no.... Pa se v takih polozajih si, da glih ni najbolj apetitlih. Jaz sem bila najprej v vodi in potem, ko so me ven vlekli in brisali, sem bila ko ena povozena krava. Ne vem no, ce bi si zelela, da me kdo vidi tako... Torej, moja dilema, kako delajo s tabo, ce si sam, je cisto ovrzena. Zelo, zelo lepa izkusnja. Res. Imela sem pa babico Sonjo Premrl in pa Petro (zal ne vem, kako se pise). Zdravnik sploh ni bil potreben. Sem ga videla sele ko so me peljali na oddelek.

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Porod brez porodnega partnerja
27.9.2008 14:26:19   
blackcoffee
Medeja75 - no, tak hiter način poroda si tudi sama želim. v postojno sicer ne bom šla, razmišljam pa o tem, da bi si dala po naročilu pri kakem mizarju napravit porodno pručko, saj je v mb porodnišnici nimajo. trenutno zavzemam stališče, da bi rodila čepe - pa me skrbi, da me bodo v tem položaju preveč noge bolele. s pručko pa bi tako dodatno naprezanje nožnih mišic ublažila. ne vem. malo me je strah. to je tako, kot si vržen v nosečnost.. ko si ne moreš predstavljati kako je, dokler ne zanosiš.. isto se mi zdi, je s porodom. dokler se ne začnejo popadki, se ti še sanja ne, kako in kaj.. treba se bo prepustiti in zaupati naravi svojega telesa...


(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Porod brez porodnega partnerja
27.9.2008 16:52:15   
Nina00
Medeja75 čestitke! Otročku in tebi pa vse najboljše!

(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Porod brez porodnega partnerja
28.9.2008 11:00:32   
Ancy
Moje izkušnje so takšne, da ženska ki je sama verjetno dobi več pozornosti, kot tista, ki ima nekoga s sabo, saj ima nekoga, da ji pomaga predihavat, jo vzpodbuja, daje obkladke, masira križ, radi pa so tudi panični in delajo težave kjer jih ni. Ženska, ki pa je sama je ponavadi bolj ''sramežljiva'' in potrebuje malo več pozornosti in pomoči, da se sprosti, saj je to zelo pomembno pri porajanju.


< Sporočilo je popravil Ancy -- 28.9.2008 11:01:14 >

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Porod brez porodnega partnerja
29.9.2008 17:39:39   
Anonimen
a si bla tolk nafilana s pomirjevali ali protibolečinskimi sredstvi, da si lahko mirno spala oz. kako ti je to uspelo?


Ne da bi vedela.
Dobila sem eno injekcijo proti bolecini; se mi ne zdi, da bi slo za killersko dozo user posted image , vsaj tako takrat nisem razumela. Nekaj standardnega, samo nimam pojma kaj.

Kako mi je uspelo? Pojma nimam user posted image . Koncentracija na sprostitev in sem kar zaspala. Prej o tem nisem razmisljala, potem je pa tako prislo. Sicer pa zelo rada spim.

(odgovor članu blackcoffee)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?