|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
17.9.2008 19:10:09   
Gina
Jap, to pa je stvar, ki manjka v učnem načrtu. V tujini imajo adition table in multiplication table ali kako že rečejo temu. Skratka, pri nas ni nujno, da otrok zna seštevati in odštevati do 20 na pamet, tako kot poštevanko.Tega ni v načrtu. Pri nas je uradno dovolj, če zna sistem odštevanja in seštevanja. V resnici to ni dovolj. Jaz moje otroke zmeraj drilam te reči. Toliko na pamet računov s tekmovanjem v hitrosti vsako jutro 5 minut, dostikrat z eno tako igrico na izpadanje, ali pa s kakšno drugo za zbiranje bonus točk, da morajo praktično vsi znati na pamet. Sicer pa te reči uradno pridejo na program v začetku 2. razreda - sešt. in odšt. do 20. Vendar že v 1. razredu drilamo do 10. Ni tolk samo po sebi umevno, da otroci to znajo, kot se staršem zdi. Je pa zelo življenjsko praktična stvar, da ne izgubljajo časa pri mat. v kasnejših letih, ko je to temelj vsemu ostalemu.

Aja, sicer se pa meni že 1. razred zdi eno samo divjanje skozi snov, posebej pri matematiki in tudi pri okolju.
V 2. razredu se mi zdi matematika obupno divjanje, slo. pa glih tako. Okolje se nekako za silo skozi spravi brez utrjevanja, ker ni časa. V 3. razredu enako. Daleč najhuje se mi zdi z matematiko. Kam bodo zdaj stlačili še dodatno snov mi ni jasno niti pod razno. četudi bodo vzeli slo. ure, mi pa ni jasno, kako slo skozi speljat. No ja, bomo pa na starše preložili zgledauser posted image user posted image user posted image , saj drugače ne bo šlo. J....... pa naše ministrstvo, kaj razmišljajo? Jaz ne štekam kam ta svet drvi, kam se nam tolk mudi, zakaj taki pritiski na otroke, a bodo zato kaj bolj pametni????

< Sporočilo je popravil Gina -- 17.9.2008 19:21:13 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
17.9.2008 19:22:56   
staši
Jaz od mojega prvošolca zvem ko pride domov tole-"mama veš kako smo danes igrali fuzbal in sem umazan kot pujs ,pa učitelj telovadbe nas je prišel iskat za k rokometu tudi tiste ki nismo vpisani in smo se tako zdivjali..."Ko konča ga vprašam če je sploh bil v šoli in če je videl učiteljico pa ga vprašam kaj so delali    pa dobim odgovor"sej jo poznaš pa jo pejdi vprašat kaj smo delali"V glavnem v šolo gre full rad in na govorilne ure bom na začetku hodila vsak mesec ,potem pa verjetno po potrebi.Tako sem delala pri starejši pa se je obneslo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
17.9.2008 20:17:24   
ninachow
pozdravljeni! moj sin je prvošolček v kraju, kjer nikogar ne pozna oz. ga ni poznal. prvi dan šole je bil šok, čeprav brez joka, ko pa je začel "resno" hoditi v šolo je postal navdušen šolar, ki je po besedah njegovih učiteljic zbran in priden. ta sloves pa "vleče" še iz vrtca, kar pomeni, da nekaj bo na tem.šola se mi ne zdi nikakršen baubau, če otrok pri petih letih našteje vse tujejezične risanke z vsemi imeni junakov, pozna št. in like na igralnih kartah, mislim, da ni potrebe po zgrožanju nad učno snovjo, ki se meni zdi lažja, kot tista, ki so jo imeli v programu zadnje leto v vrtcu. ne strinjam pa se z nasiljem med učenci, ki je v šoli prisotno vsak dan bolj in v najnižjih razredih, s tem, da ima učitelj premalo pristojnosti za ukrepanje v primerih, ko bi bilo to nujno potrebno za "zdrav" socialen razvoj otroka. user posted image

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
17.9.2008 22:26:05   
lelaval
Prva 3 leta takorekoč nič, potem pa vsako leto več

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ninachow)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 8:09:59   
staši
Prvi razred ima pri vas Angleščino ,v naši šoli na primorskem imajo prvi tuji jezik v četrtem?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 8:15:15   
staši
No jaz nisem učiteljica ampak mama in sem jima naročila CD  na otroški strani otroci .org sta pa prvošolček in četrtošolka

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 9:03:01   
caillou
Meni osebno se že fino zdi, da ko pride iz šole, da mi sama od sebe začne razlagati kaj so danes počeli v šoli,  in da se med nama ali med njo in očkom razplete en tak prijeten pogovor. Da se enostavno nauči o šoli pogovarjati in da četudi bo kdaj  dan v šoli težaven, naj o tem spregovori naglas. Samostojna, prilagodljiva, potrpežljiva, pa je že od nekdaj, tako da me to niti ne skrbi.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 9:23:15   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: staši

Prvi razred ima pri vas Angleščino ,v naši šoli na primorskem imajo prvi tuji jezik v četrtem?


Ja, na naši šoli so letos uvedli tuji jezik že v prvem razredu (gre za nek pilotski projekt), in sicer imajo angleščino 1 uro na teden, pa še ta ura je "razdeljena": en dan imajo angl cca pol ure v sklopu urnika, kakšen drug dan pa 15-20 min v času OPB-ja. Jih pa uči učiteljica angleščine, ki je prav usposobljena za zgodnje poučevanje.


(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 10:16:33   
Lenny
Gina, a ti slučajno mojega sina učiš user posted image  Skoraj identično debato sva imeli včeraj s sinovo učiteljico.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 10:51:59   
mily
Pri nas so domače naloge zaenkrat še take, da mora kej pobarvat, ali v delovnem zvezku kej naredit. Je pa tko, da učiteljica nikoli ne pove staršem kaj je za nalogo, ampak se mora otrok sam spomnat. No, itak ne prinese takrat zvezka za brez veze domov, tako da vem, da nekaj ima. Včasih jim da tudi tako nalogo, da morajo kej prinesti s sabo, da vidi koliko se spomnejo oz. pozabijo. Tist ni nikjer napisan in nič ne pove.

Drugače pa pričakujejo, da se zna otrok sam zrihtat. Da se zna sam obleči, gumbe zapret in vezalke zavezat. Je zadnjič na RS reskal, da so vsi zelo počasni in ko so imeli prvič telovadbo, jim je uspelo telovaditi celih 15 minut, ker so se preveč zamudili z spravblačenjem.




_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 11:02:41   
mojcaziga
Mi imamo tudi prvošolčka in zaenkrat "smo" imeli eno "zaresno" domačo nalogo - prebrati smo morali zgodbico iz Berila. So jo brali že v šoli, doma smo pač malo podrobno prebrali še enkrat in to je to. Ob petkih prinesejo stvari domov tako da še starši vidimo kaj so delali in mi smo kar hkrati malo obnovili stvari tako, da nama je  razložil naloge in njihov potek oz. kaj so morali narediti ipd. Pa večkrat imajo za "nalogo" kaj prinesti v šolo (škatlice, .....). Kar precej jih navajajo na samostojnost in rezultat je že viden user posted image user posted image
Do zdaj se je mali že tudi navadil, da nama vsak dan pove kaj so delali, kako so se imeli, kaj morajo prinesti  šolo, skupaj pregledamo beležko in peresnico. to je zaenkrat to.

lp, Mojca

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
18.9.2008 16:28:47   
dream3
Tudi pri nas so že imeli nalogo, ilustrirati je bilo potrebno pesem. Vsak petek torbo prinesejo domov. Ena izmed domačih nalog je tudi, da takrat pregledajo barvice in jih ošilijo po potrebi. Otroci se navajajo na šolski red,  in domače naloge kar se mi zdi o.k. Včasih jim med tednom naroči naj kaj prinesejo, npr. sončnico in danes so jo risali.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
19.9.2008 21:49:13   
mily
Naši so se pa morali že pesmico iz Berila naučiti. Sam user posted image

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu dream3)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
20.9.2008 9:03:43   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: mily

Naši so se pa morali že pesmico iz Berila naučiti. Sam user posted image


Ja, pa ne sami doma. Sigurno jo v šoli ponavljali. No, naši prvošolčki znajo že tri pesmice, vendar se jo naučijo ob šolskem ponavljanju.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
20.9.2008 9:52:36   
mily
Ne vem koliko so v šoli kej ponavljali. V petek jim jo je prebrala (verjetno res ne samo enkrat)  in so narisali kaj vse Pedenjped počne. Potem so se jo imeli do srede čas naučit.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
21.9.2008 14:48:23   
lenika
Tudi jaz sem jim dala pesmico Sam za naučit. Samo smo jo v šoli že tako zvadili, da so jo že skoraj znali ob odhodu domov.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
21.9.2008 15:13:47   
Gina
Mi smo se jo v celoti naučili v šoli. Vsak dan smo jo po obravnavi v uvodu v šolski dan 1x ali 2x ponovili kar tako, za veselje. In znajo.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
21.9.2008 19:52:16   
Lianna
Hm...kaj počet. Mi smo z mojim nečakom hodili v gozd liste nabirat, ko so imeli temo jesen. Ker pač v šoli tega niso počeli. Namesto, da bi šli ven, nabrali liste, so bili notri in gledali vrste listov v knjigi itd. Pa glede različnih živali so šli starši z njim v zoo, pa so tam si ogledali žival, si sproti spodili kakšno knjigo v knjižnici, malo prebrali itd. Uglavnem ne pozabit, da se da veliko stvari glede šole naučit tudi zunaj, na malo drugačen način. Je pa odvisno kako je otrok navajen. Pri nas je učenje v naravi zelo pomembno. Sicer pa mojega nečaka vse zelo zanima in mora vse vedeti. Tako, da mu je šola v veselje.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
22.9.2008 20:57:22   
lidija***
Tudi moja je prvošolka. Zdi se mi podobno kot v vrtcu, le da ima torbo. Vzgojiteljice so nas že v vrtcu navajale na naloge. Že po poti domov mi pove kako in kaj, če je treba kaj narediti, potem to narediva čimprej-risanje. Potem pa je ne obremenjujem več s šolo. Npr. barvic si čez vikend ni uredila in sem to vedela, jo opozirala ona pa nič. No, pa je imela danes za nalogo ošilit barviceuser posted image . Črke pa že pozna in bere že tudi kar lepo. Aja, pa zvečer obvezno kakšna pravljica.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
24.10.2008 21:15:19   
*lenc@*
Ja, za na govorilne tudi mene skrbi, da ne bi prevečkrat šla.


user posted image user posted image user posted image

zato pa so, le pogumno, učiteljice smo vesele skrbnih staršev, vsaj jaz!!


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
4.11.2008 22:04:12   
*lenc@*
mi je blo pa zanimivo, da ko so nam rekli da ne rabijo znat pisat črk in številk kao da v šoli jih bojo vse naučili,no miselne vzorce so pa mogli znat iz table prepisat????????


no, to pa večkrat slišimuser posted image pa naj razložim. ja, točno, ni jim treba poznat črk. pri prepisu gre pa zgolj za prepis in jim ni treba znat brat, poznat črk...saj v 1. r so prepisi kaki naslovi ali besede. Povedi po mojem res ne prepisujejo, ker to pa res nima večjega smisla.

recimo naši prepišejo VAJA...mISELNE VZORCE PA RIŠEMO .


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj in koliko delati s prvošolci? Pričako...
12.11.2008 12:29:39   
bori2
evo, takšna kot je lenika je tudi naša učiteljica. mi prav vsak dan tudi doma delamo nalogo, pišemo tudi v delovne zvezke in navadne zvezke (ne vem zakaj tega naj  ne-bi počeli...)

zdi se mi prav, da že zgodaj začnemo z navajanjem na nalogo, tako že v šoli pomisli katere zvezke bo rabila doma, označiti - zapomniti si mora kaj je za nalogo in to se mi zdi vredu.

načeloma nekaj naloge naredi že v PB, vsakodnevno pa v PB ustvarjajo, rišejo in delajo kakšne dodatne naloge. ne preveč, ampak toliko, da otroci vzpostavijo nek red, se počasi učijo odgovornosti,... 

< Sporočilo je popravil bori2 -- 12.11.2008 12:30:11 >

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?