|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj za zajtrk in večerjo
22.9.2008 10:44:59   
suzi
Moja punca je en čuden jedec. Goste hrane ni marala do 8 meseca, ziza je bila zakon. Usta je tiščala skup da bi prej kovinsko žlico zlomila kot ji dala kaj v usta. Ko sva se cepili za rota je obakrta vse ven spljuvala, jo ne zanima da je cepivo za plačat user posted image . Kar naenkrat smo zaželi jest, poje konkretno in se naje za obrok, je pa edino sadje in zelenjavo. Po vseh čokolinotih in ostalih pahuljastih kašicah dobi rdeče fleke po obrazu in vratu - očitno ji nekaj ne ustreza in jih tudi noče jesti. Polente, gresa, riža ipd. skuhano ali na mleku ali na vodi ne mara. Jemo pa vse vrste sadja in normalno kosilo, zelenjava, meso, zablejeno včasih z malo masla ali smetane - praktično enako kot jemo mi. Dojiva se zjutraj, zvečer in 2x čez dan. GH je 3x, zajtrk, kosilo, večerja, pri tem da sta zajtrk in večerja obvezno sadje. Prav rada bi ji dala namesto tega kaj drugega pa nimam ideje kaj še naredit. A ima katera podobno situacijo ko mali nočejo mlečnih stvari?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj za zajtrk in večerjo
22.9.2008 10:45:46   
suzi
Sem pozabila napisat, ima 8,5 m, pa je prava bunka, 9300 in 73 cm

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj za zajtrk in večerjo
22.9.2008 10:53:28   
Ekaz
Naša je zelo poodbna. Tudi za kosilo noče nič jest. Sadnje noben problem - vedno in povsod in vse vrste. Ker ostalega res zelo malo poje, sem ji kupila takšne maslene kruhke (v enem paketu jih je več) in potem ji dam ta kruhek pa ga poje. Včasih ji pa dajem koščke tega kruga in malo namažem z maslom, marmelado...Sedaj ima obdobje, ko ne mara žlice. Če ji kar na mizo dam nekaj na koške, pa lepo pomalčka. Zadnjič sem ji hrenovko skuhala in jo narezala...spet je jemala sama in je kar precej pojedla. Stara je eno leto.

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj za zajtrk in večerjo
27.9.2008 12:27:41   
komarka
Živjo!
Moj mali je tudi tak. Smo celo predvidevali alergijo na laktozo tako da je vse mleččno odpdlo, raznih kupljenih stvrai pa ni maral: ala frutek ali linoti. Tko da sva se pač dojila. sedaj je star eno leto in ga začenja bolj zanimat hrana. Včasih je mlečni gres-ampak samo pod pogojem da je sam. Smo bli tud na sadju in juhicah. pa se pri sadju je bil zbircen... opazam pa da kakšne stvari včasih ni maral, sedaj pa jo-recimo banane. Včasih mu pa kar špeclje skuham že za zajtrk.(tiste nemške testenine-kot eni rezanci).

Je pa štos če greva kam drugam pa marsikaj pojeuser posted image Racunam da bo vrtec pomagal.

Aja pa včasih požuli kak piškot-samo tistih bebi ne mara prevec. Boj ko so navadni boljpe je. Očitno ma raje poceni reči.user posted image

Sem pa zadnjič debelo gledala, ko je ena mama svojemu fantku(14 mesecev) dala kosmice namočene v jogurtu-je jedu k ne vem kaj! mOram probat tud sama.

Glede tega ko pravis da je buknka-to je zaradi tvojega mleka. Dojeni otroci so bol zaliti, ampak ne debeli. Bos videla, ko bo zacela hodit gre sam dol.

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj za zajtrk in večerjo
27.9.2008 14:09:02   
Tisana
Naša je čisto enaka. Na žlico nič. Nobenih mlečnih stvari, razen mleka po flaši. Samo meso, kruh, krompir, zelenjavo, sadje, aja pa zdaj še makarone. Mi ji dajemo za zajtrk kar kruh. In pa seveda flašo. Za malico sadje, potem je kosilo, vmes so itak še zmeri flaše, potem popoldan probamo kakšen gres ali pa kaj podobnega, in ker ne gre, ji damo kakšno banano, pa grisin, pa spet kruh user posted image . Pol zvečer pa spet flašo user posted image . Stara je pa že 9 mesecev, ampak jaz sem se nehala obremenjevat, ker je bilo že tudi veliko huje, ko namreč ni hotla nič jesti. Kar se pa žlice tiče, sem pa že pisala, da je alergična čist na vsako, saj začne kar jokat, ko jo vidi user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj za zajtrk in večerjo
28.9.2008 12:24:16   
Čampi
ojoj. naš mali je star osem mesecev in pol in zelo slabo je. težek je 7800g in velik približno 74 cm. se še dojiva, vendar čez dan mu tudi to ni več všeč. sadje mu je še dokaj všeč in včasih noter namešam rumenjak, da mi vsaj to poje. zelenjava mu sploh ne gre v želodec, da o mesu ne govorimo. vsak dan se trudim in mu pripravljam pa vse ponavadi roma v stranišče ali pa pojem jaz. zjutraj ponavadi dojenje in kakšna mlečna kašica, vendar tudi to ni več tako okusno. čez dan pa mu večinoma miksam sadje z dodatkom jogurta, skute, riže, pa ni ravno njamsiuser posted image
juhice mu niso zanimive, prav tako se s kruhom samo igra, ker ko pride v usta drobtinica se kar nakremži in spljuva ven. resnično nevem, kaj naj mu ponudim, da bo jedel. sem že čisto obupana. aja, tudi čokolešnik mu ni všeč. je imel zadnjič rahlo virozo in so mu pregledali kri in vodo. in je rekla zdravnica, da ne more verjet, da nič ne je, ker ima popolno kri in vodo. vsaj nekajuser posted image
samo, če bo šlo tako naprej se bo tudi kri poslabšala. aja, kupljene kašice mu včasih ponudim, seveda sadne, pa mu gredo dol. zelenjavne pa tudi kupljene ne veljajo.user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj za zajtrk in večerjo
30.9.2008 11:50:26   
AndrejaLana
Čampi, tudi naša punca (9,5 m) ni nevem kakšen jedec. Je imela obdobje (okrog 7 meseca), ko ji nič nisem spravla v usta, pa sva pred tem dobro šli čez uvajanje (je vse pojedla). Potem pa naenkrat samo ziza. Do nekega dne, okrog 8 meseca, ko sem ji ponudla nektarino (zelo mehko) po koščkih. In ji je bilo zeeelo všeč. No po vseh poskusih, sem ugotovila, da pač ne mara spasiranega (ne sadja, ne zelenjave), ima pa vse rada v koščkih. Sedaj je vso zelenjavo v juhici (v koščkih), noter ji pa dam še meso, pa kakšne makarončke in vse poje. Všeč so ji tudi postale sadne (kupljene) kašice, te ji ponavadi dam popoldne za malico. Kupljenih zelenjavnih kašic pa sploh ne mara. Ko sem jih poskusla, sem pa ugotovila zakaj. V primerjavi s kuhano ali presno zelenjavo so zelooo ogabne (poskusi). No kljub vsemu pa še vedno vstraja pri zizi. Če bi bilo po njeno, bi se samo dojila...

(odgovor članu Čampi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?