|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija?
3.10.2008 9:14:54   
kodrana
naša punčka je stara 4,5 meseca. je lepo razvita. raste in se redi. imamo pa problem, namreč krče. zlasti ponoči oz. proti jutru. joka, se napenja v spanju.
kupila sem pregomin, pa nisem videla izboljšanja. včeraj pa sem spet šla nazaj na običajno mleko ter dodala sem rižolinota. in bila je res veselica ponoči. slabše. mogoče tudi zaradi rižolinota!?
šla sem tudi do zdravnice, ki mi je svetovala, naj najprej probamo s sojinim mlekom. vzeli smo kri-vse ok. vodo pa ne, ker ni hotela lulat.
torej, povejte mi punce, če bi bila alergija, bi po preguminu krči popolnoma izginili? ker krči so še bili, vendar mogoče ne tako hudi?
sicer gremo drug teden spet do zdravnice, pa bomo videli.

lep dan.




_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija?
3.10.2008 10:24:57   
lana38
kodrana, moj user posted image  ima alergijo na riž. Pa na riž sploh nisem pomislila, ker skoraj niso znane alergije na riž. Tudi mi smo še pri starosti 8 nesecev imeli grozne krče ponoči, če je jedel riž. Ko smo šli pa na dieto in ne jemo riža, pa tudi ponoči spimo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija?
3.10.2008 10:43:20   
Doll
Sojino mleko ne dajaj,je zelo alergeno.
Jaz vam priporočam da greste na testiranje

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija?
3.10.2008 10:53:15   
kodrana
a res? kaj pa potem lahko še daš? ker jo tud ri navadnem mleku napenja? pa po pregominu tud.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija?
3.10.2008 11:00:00   
špelin@
kodrana, jaz bi kar vztrajala na testiranju. Jaz sem se odločila za to in mi ni žal, sem zdaj lepo pomirjena user posted image  Najprej naredijo kožne teste, ki sicer niso najbolj zanesljivi, vzamejo pa tudi kri, samo na rezultate se žal čaka. Lahko pa se v bolnici odločijo za t.i. provokacijo.
 
Vso srečo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija?
3.10.2008 11:07:20   
kodrana
ja, saj bomo šli. itak. samo zanima, če kateremu otročku nobeno mleko ni odgovarjalo in kaj potem? hvala

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija?
3.10.2008 11:17:28   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana
ja, saj bomo šli. itak. samo zanima, če kateremu otročku nobeno mleko ni odgovarjalo in kaj potem? hvala

A si že poskusila Allernovo?? Ni iz soje kot Pregomin (saj je Pregomin na osnovi soje, ne? upam, da se ne motim), gre za eno novo tehnologijo
http://www.novalac.net/other/letak-allernova.pdf

Drugače je pa v tujini mogoče dobiti Pregomin AS, ki ni iz soje!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija?
3.10.2008 11:24:15   
špelin@
Evo, dobi se pa pri nas tudi Neocate - ni vrag, da ne bi vsaj en pripravek ustrezal.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alergija?
3.10.2008 11:27:59   
kodrana
špelin full si pomagala, hvala tiuser posted image .



_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alergija?
3.10.2008 11:33:42   
špelin@
Ni za kaj user posted image  Te stvari sem naštudirala, ko smo sumili na alergijo na KML pri našem princu.
 
Enga poljubčka na lička za tvojo princesko!!!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alergija?
3.10.2008 12:15:35   
Tisana
kodrana, moj ima alergijo na riž. Pa na riž sploh nisem pomislila, ker skoraj niso znane alergije na riž.
 Lana38, zanima me, kje ste testirali otroka za alergijo na riž? Ker mi naši punčki gostimo Pregomin z riževo sluzjo in ponoči nič ne spimo, tako da sedaj, ko berem o alergijah na riž, že malo razmišljam, da bi bilo tudi to možno.Hvala za odgovor že vnaprej.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alergija?
3.10.2008 12:20:03   
tinkara2008
Ojla bi še jaz nekaj dodala.Imam hčerko 10 let in je bila alergična na KM in jajca danes pa je vse ok.Pri Sari ki je stara 2meseca in pol pa so isti simptomi in čakamo na testiranja. Ni pa nobena imela zato krčev ampak samo atopični dermatitis to je izpuščaji po obrazu in prsih ki so srbeči in zato nobena ni dobro spala je prav "nervozna" ker jo tako srbi.Zdaj Sari dajem Allernovo in je sicer malo bolje.
Kodrana a si samo zaradi krčev zamenjala mleko?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alergija?
3.10.2008 12:50:02   
kodrana
ja, samo zaradi krčev. koža je ok. baje ni nujno, da se kaže na koži. da se lahko samo s krči. naša je res razdražena in tudi malo spi. kar pa spi, se pa zvija. 

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tinkara2008)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alergija?
3.10.2008 13:23:42   
Doll
Pri nas se je alergija kazala samo z krčki

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alergija?
3.10.2008 13:32:05   
tinkara2008
Kdaj pa imaš testiranja?

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alergija?
3.10.2008 13:34:57   
kodrana
nič se še nismo domenili. zdravnica je rekla,da če en bo ok, nas bo poslala v bolnico.. drug teden gremo k njej.

a to moramo potem čez noč ostati v bolnici?



_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tinkara2008)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alergija?
3.10.2008 13:36:55   
tinkara2008
V LJ ti v ambulanti kožne teste naredijo takoj za bolnico v NM pa ne vem.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: alergija?
3.10.2008 13:52:17   
Tisana
Tudi pri nas se je alergija kazala s krči in pa z zelenim blatom. Nikoli ni imela nobenih izpuščajev na koži.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu tinkara2008)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alergija?
3.10.2008 13:58:38   
Doll
Tudi v Novem mestu naredijo teste takoj ,kožni so znani za 15 min,za krvne pa dobite po pošti.Ni treba ostati .
Mi smo šli v Ljubljano,pa smo ostali 3 dni,ker so komplet vse preiskave naredili

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alergija?
3.10.2008 14:00:41   
kodrana
Tisana naša je imela pri Novolacu tudi zeleno blato. sedaj pri Aptamilu ima rjavega, vendar bolj tekočega. tako da, meni je tud blato že skos sumljivo.
no, itak se bomo šli testirat.
kdaj pa ponavadi alergije minejo? saj mine, kajne?


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alergija?
3.10.2008 14:02:12   
kodrana
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Tudi v Novem mestu naredijo teste takoj ,kožni so znani za 15 min,za krvne pa dobite po pošti.Ni treba ostati .
Mi smo šli v Ljubljano,pa smo ostali 3 dni,ker so komplet vse preiskave naredili



kake preiskave so vam pa še delali?


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: alergija?
3.10.2008 14:10:01   
tinkara2008
Pri moji Niki je alergija na mleko minila okoli enega leta na jajca pa okoli leta in pol tako da se potolaži ker mine.

Me pa zanima za blato če je normalno da je po Allernovi zeleno rjave barve in čisto tekoče?

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: alergija?
3.10.2008 14:17:56   
kodrana
za alernovo ne vem. po progaminu je bilo pri nas zeleno in skoraj tekoče. ampak ne čisto, olj tako mazavo. za alernovo pa bomo videli sedaj čez vikend.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tinkara2008)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: alergija?
3.10.2008 15:00:21   
Tisana
Alergija na KM naj bi izvenela do nekje 2. leta starosti (eni pravijo do 5. leta starosti).  Kar se tiče zelene barve blata - eni pravijo, da to ni nič posebnega, drugi pa, da je to vsekakor znak, da nekaj ni tako, kot bi moralo biti. Za novorojenčke in par mesecev stare dojenčke, pri katerih je prebavni trakt še nedovolj zrel, pa je zeleno blato nekaj povsem normalnega. Ampak, jaz pravim, ni normalno, da otrok še pri petih mesecih in kasneje kaka zeleno. Halo? Saj ni valjda E.T., razen seveda če jé blitvo ali pa špinačo user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?