|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
7.10.2008 16:33:01   
rumenasoncnica
Pozdravljene,

že lep čas se ubadamo z ugotavljanjem, kaj našemu škratu vse škodi (poleg mleka, seveda).
Ker zelo zelo pazimo, kaj je, pa se mu še vedno pojavljajo flekci na ličkih in zapestjih, sem sdaj začela sumiti Allernovo....moram reči, da jo je pred dobrega pol leta brez težav sprejel (najprej kot večerni dodatek, sedaj pa za kašice in še po flaški).
Ali ima katera take izkušnje? In kako (poleg težav s koži) bi naj to sploh dokazali? Krvni testi nam namreč niso pokazali sploh nobene alergije....

Hvala za pomoč!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
7.10.2008 20:06:15   
mamica 1
Možno bi bilo, poznam namreč primer kjer punčka lahko uživa Pregomin, Allernove pa ne. Alergijo imajo na veliko stvari in kar visoko ker sojo prebavlja vredu pije Pregomin (ki je pripravek iz soje), za Allernovo (ki pa je iz kravjega mleka vendar z razbitimi molekulami) pa jim je kar zdravnica rekla da naj raje ne probajo.
P.S. A ste kdaj "porajtale" da na teh mlekih piše da tisti otroci ki so "zdravi" - nimajo alergij tega ne smejo piti, zakaj že...?

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
8.10.2008 8:00:13   
Jakisonček
Rumenasoncnina, je možno, da gre za alergijo na alernovo. Se strinjam z mamico1, alernova je še vedno narejena na KM, pri pregominu pa gre za sojo. Mogoče bi jo tvoj otroček bolje prenesel.
Mi tudi nimamo dokazane alergije, a na srečo Jaka pije alernovo. In lahko samo to. Poskusi z drugim mlekom torej. Škodit ne more.
Če sta na gosti hrani, ni izključeno, da mu kaj od GH škoduje. Jaz zdaj ugotavljam ravno to. Včasih na vsem lepem mu udarijo rdeče pike velike kot mozolčki po nogah. Pa nimam pojma zakaj. Mleka in mlečnih izdelkov ne jemo, edino dam mu kakšen sojin puding. In zdaj sumim to zadevo. Maaa, okrog tega je cela reč.

Mamica1, to da zdravi otroci ne smejo pit alernove. Me kar strese. Kaj morajo naši otročki jest. Sam bog ve. Jaz samo na jezik dam kapljico alernove, pa je hujš ko bi ne vem kakšno svinjarijo jedla. Moj sonček pač pozna samo ta okus. Zato se ne brani. Star bo 10. mesecev in še vedno upam, da bomo alergijo prerasli.

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
8.10.2008 8:24:11   
matic0105
Seveda je možno. Mi smo sicer na Aptamil ADC - podobno mleko - in ima mali drisko, krvave nitke, krče... že več kot mesec dni. Ko smo bili na navadnem AM in sem še dojila, je bilo prav tako en kup krčev in zbujanja. No, zdravniki so nas toliko časa tenstali in me prepričevali, da otrok izgleda zdrav (in da imajo tudi hujše primere - ne vem, a je treba čakat, da otrok res skoraj shira in potem ukrepat???Če ti je jasno, da nekaj ni v redu, boš ja čimprej ukrepal in otroka pozdravil) in sem panična in depresivna mama, da je user posted image pokasiral refluks in gastritis. In zdravila seveda ne pomagajo NIČ, ker zdravimo posledico , ne pa vzroka. Meni je popolnoma jasno, da je vzrok alergija na nekaj tudi v tem mleku, ki naj bi bil za alergične otroke, zdravniki pa trdijo svoje - najprej gastroskopija, endoskopija in ne vem kaj še vse. Stanje je vse slabše in zdaj mi je dovolj in gremo na bioresonanco. Sicer se bo tole vleklo in vleklo.

(odgovor članu Jakisonček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
8.10.2008 9:09:20   
Natali07
rumenasoncnica - možno je vse. naš je imel poleg alergije na mleko, jajca, krompir  še cel kup alergij in jih še ima: na razno sadje, zelenjavo in konzervanse, barvila, arome. Skratka jaz ker sem ga dojila sem se morala vsemu odpovedat. Se je pa dogajalo, da je neko živilo prenašal kake dva meseca nato pa so se pojavili izpuščaji, tako da smo ga potem ukinili in probali ponovno čez par mesecerv.

Vem pa da nekateri otroci ne prenašajo ne allernove niti pregomina. Tisti dobijo mleko Neocat ali nekaj takega na recept.

Ni nujno, da testi krvni in kožni sploh pokažejo alergijo, pa jo otrok ima. zato največ velja opazovanje otroka in da si pišeš kaj poje za vsak obrok. Jaz sem tako ugotovila vse alergije, ki so jih potrdili in tudi tiste, ki jih niso. Pri našem pokažejo samo kožni testi. Do sedaj je star 21 mesecev pa krvni testi nikoli niso pokazali alergije. No razen celokupni Ige-ji so vedno povečani. Za posamezno živilo pa pod mejo, ki jo smatrajo za alergijo.

Allernove pa naj ne bi pili otroci kar povprek in verjetno zato piše, da je naj zdravi otroci ne pijejo. Naš je bil dojen in je nikakor ni hotel sprejeti. Ko pa sem jo začela sama uživati po nasvetu zdravnice (ker sem ga dojila) jo je sprejel. Pri 10 mesecu smo bili na provokaciji za mleko, ker so testi pokazali da ni več alergije na mleko in res jo je prerastel. Ampak kljub temu jo je užival mislim da do 1,5 leta v raznih kašicah in ko sem ga po 13 mesecu nehala dojiti jo je tudi pil.

Glede okusa je pa tako, da če ne pozna drugega ni problem. Meni je diatetik celo rekel, da se ne bi slučajno pačila, ker ni prijetnega okusa, da potem tudi otrok ne bo sprejel tega mleka.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
9.10.2008 16:18:58   
rumenasoncnica
Hvala za odgovore.
Soje se skušamo izogibati, tudi P nam je Pregomin odsvetoval. Bomo verjetno za en čas poskusili kašice delat na riževem mleku, pa bomo videli, kaj bo.
Pa očitno bo treba tudi prašek zamenjat-se mi zdi, da ga to tudi iritira...kaj uporabaljate ve?

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
9.10.2008 19:28:02   
mamica 1
Mi imamo Ariel M ZIMM , al neki takega

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
9.10.2008 21:55:54   
URŠA K.
Persil sensetive

Lp

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
10.10.2008 20:30:22   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: rumenasoncnica

Hvala za odgovore.
Soje se skušamo izogibati, tudi P nam je Pregomin odsvetoval. Bomo verjetno za en čas poskusili kašice delat na riževem mleku, pa bomo videli, kaj bo.
Pa očitno bo treba tudi prašek zamenjat-se mi zdi, da ga to tudi iritira...kaj uporabaljate ve?



Zakaj že naj ne bi dobil Pregomina? user posted image  V njem je ravno toliko soje kot v allernovi KM. Koliko pa je tvoj user posted image  star? Če še ni eno leto, mu bi skoraj morala dati eno adaptirano mleko (Pregomin), ker v riževem mleku ni mineralov in vitaminov, ki jih tak otroček še nujno potrebuje!

Punce, ne vzganjat panike. Pregomin in Allernova spadata v skupino: adaptirano mleko, ki pa je dietno - pomeni posebej pripravljeno, da ne povzroča alergenih odzivov pri že občutljivih dojenčkih. In hvala bogu, da obstajata. Res nista prijetnega vonja in okusa, poleg tega tudi otroci ne tako intenzivno priraščajo po njem kot po kakem aptamilu, ampak razen tega jima nič ne manjka. V primeru, da bi pa zdrav otroček razvil alergijo na Pregomin, pa skoraj ni več druge alternative, razen Pregomin AS, ki pa je res obupno drag. 
Naša mala je na Pregominu preventivno (starejši je alergik) in je popolnoma zdrava, zelo živahna punčka user posted image .


Od praškov je našemu najbolj ustrezal Dash (noben Ariel, Persil, Ava, ....), fejst pohvalijo pa tudi Frosh. Najbolje je, če daješ stvari na dvojno izpiranje (vsaj nekje do drugega leta), mehčalci so pa itak prepovedani.

Lepo se rihtajte.

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
11.10.2008 7:41:14   
Jakisonček
Od praškov sem jaz tudi uporabljala najprej Froch, nato še Dash. Pa resnici na ljubi ne spravita nobenih madežev dol. Prav vse bi morala prat na 90, kar pa ni mogoče. Zato sem začela še s persilom sensitive. Je tudi tak tak. Zdaj sem za madeže kupila posebej čistilo. Bom pa poskusila še s kakšnim prakškom. Ker glede praškov nimamo težav.

Glede alernove pa pregomina pa res ne delamo panike. Pač človek se malce zamisli. Ker pa je to edino kar imamo na voljo, to tako mirne volje prenašamo. Uboge tiste, ki jim otročki zavračajo to mleko. Jih poznam par. Moj sonček pa je hvala bogu alernovo lepo sprejel in nimamo nobenih problemov. Zdaj ko sem začela malce riževo mleko uvajat, sem ugotovila, da mu sploh ni všeč njegov okus. Bom postopno uvajala to mleko.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
11.10.2008 9:33:27   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Jakisonček

Od praškov sem jaz tudi uporabljala najprej Froch, nato še Dash. Pa resnici na ljubi ne spravita nobenih madežev dol. Prav vse bi morala prat na 90, kar pa ni mogoče. Zato sem začela še s persilom sensitive. Je tudi tak tak. Zdaj sem za madeže kupila posebej čistilo. Bom pa poskusila še s kakšnim prakškom. Ker glede praškov nimamo težav.



Jaz perem skoraj vse otroškie stvari vsaj na 60 stopinj in spere Dash praktično vse ven. Za res umazane cunje: majčke, bodije, slinčke uporabim še odstranjevalec madežev od DMa, ki se doda prašku - skoraj do zdaj sem pa vse dvojno spirala. Pranje na čimvišji temperaturi in potem sušenje v sušilcu je pri alergikih dobro tudi iz strani higiene na sploh in proti pršicam.user posted image

(odgovor članu Jakisonček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
15.10.2008 13:56:18   
tatam
Allernova vsebuje tudi določene sestavine,ki so v kravjem mleku,zato lahko povzroča težave.Naš je res full alergik na mleko in ni blo po uvedbi allernove nič boljše.Potem so nam predpisali neocate-ena škatla stane nekaj čez 50€!! in od takrat se je stanje popravlo.Je pa tudi ta groznega okusa,a začuda ga je naš sprejel brez problema!

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
15.10.2008 17:10:37   
rumenasoncnica
Tatam, kakšne znake pa je imel vaš user posted image , če ima hudo alergijo na KM?
Naš ima "le" nekaj lišajev po licih in zapestjih. Na srečo nič težav s prebavo, pa tudpo teži napreduje zelo dobro....

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija na Allernovo - ali je mogoče?
16.10.2008 13:22:43   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: rumenasoncnica

Tatam, kakšne znake pa je imel vaš user posted image , če ima hudo alergijo na KM?
Naš ima "le" nekaj lišajev po licih in zapestjih. Na srečo nič težav s prebavo, pa tudpo teži napreduje zelo dobro....



Imel je izpuščaje po vsem telesu,najbolj po hrbtu in obrazu,pa ponavljajoče perianalne abscese-ti so se nehali komaj pred kakimi tremi mesciuser posted image
Je pa na splošno hud alergik ne samo na mleko.Celokupne iGe ima sedaj že 3003!!!Pa na novo so mu našli alergijo na pšenico,sojo!Sem že čisto obupana!! Na strogi dieti je že dobro leto dni pa mu gre še kar na slabšeuser posted image user posted image

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?