|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Omaka s tartufi
8.10.2008 9:08:37   
MTFP
Oj, danes sem si pa zaželela testenine s tartufi, pa ne vem kako naj omako pripravim. Imam pa tartufe v kozarčku (ne cele)....

Hvala za pomoč in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Omaka s tartufi
8.10.2008 11:55:51   
MTFP
A res noben ne ve?? Lačnaaaa

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Omaka s tartufi
8.10.2008 12:25:44   
muška
sicer jih še nisem nikoli nisem delala, bi jih pa naredila tako, da bi jih prepražila na malo olivnega olja, dodala čebulo in česen v prahu, zalila s sladko smetano, posula z peteršiljem in moja omakica je tukaj.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Omaka s tartufi
8.10.2008 14:51:10   
kokoska007
Jaz raje kupim Tartufato. Tartufe s širokimi rezanci bi maredila tako:
 
Tartufe naribamo na strgalniku. V ponvi segrejemo maslo. Ko se raztopi, dodamo polovico tartufov. Na maslu jih pražimo nekaj minut, nato zalijemo z mlekom in sladko smetano.
Kuhamo, dokler omaka ne zavre. Dodamo rumenjak, vse dobro premešamo in prelijemo po rezancih.
Rezance potrosimo s preostalimi naribanimi tartufi in ponudimo s parmezanom

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Omaka s tartufi
8.10.2008 14:58:35   
smigli
Tartuf malo naribaš, ko je že vse gotovo, kot parmezan.

dober tek

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Omaka s tartufi
8.10.2008 15:06:20   
MTFP
Jaz sem imela tiste tartufe, ki so že narejeni v eno pašto in ne celih. Tako da sem samo čez makarone sladko smete polila, dodala malo olja iz tartufov potam pa še dve žlički tiste pašte. In je bilo supeerr:)

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Omaka s tartufi
17.10.2008 22:37:06   
Trish
Jaz tudi samo malo na koncu poribam tartufe čez testenine, nič ne kompliciram ;)

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Omaka s tartufi
20.10.2008 10:31:40   
Anonimen
Za moj okus mora biti omaka s tartufi sočna, nekateri pa imajo raje na suho.
Tartufe lahko uporabiš še na fužih, rižu, najprimernejše testenine pa so široki rezanci, pa na njokih so tudi odlični.


00g fužev
5-10g tartuf
100g kisle smetane
ena vejica rožmarina (12cm)
olivno olje s tartufi
sol

Tartuf narežite ali naribajte z lupilcem tartufov, če ga imate. Del tartufov nasekljajte za v omako. Zavrite vodo za fuže, kateri se kuhajo okoli 10-12 minut. Solite in dajte kuhat. Počakajte pet minut in segrejte ponev za omako. Posmukajte spodnjo polovico rožmarinove vejice in nasekljajte. V ponvi segrejte dve žlici olja s tartufi, na katerega daste nasekljane končke tartufa in nasekljan spodnji del vejice rožmarina. Segrejte in mešajte kakšno minuto, preden dodate kislo smetano in malce vode (ali jušne osnove, če jo imate pri roki). Nežno mešajte in posolite po okusu. Ko so fuži skoraj kuhani jih odcedite in jih dodajte v omako. Mešajte še kakšne pol minute, minuto, da se do konca skuhajo in prevlečejo z omako. Postrezite na krožnik z narezanim tartufom in okrasite z vejico rožmarina.


jaz ne dodam rožmarina.


Tu sem našla še en recept:
ponvi sem stopil maslo, dodal kislo smetano in malo mleka, da je bila smetanasta baza bolj tekoča in se ravno prav oprijemala testenin. Vse skupaj sem pomešal, dodal še kanček soli in zmlel malo popra ter še enkrat dobro pomešal in pustil kuhati na šibkem ognju. Vmes sem do trdote "al dente" kuhal že prej omenjene linguine s tartufi in na koščke nasekljal parmezan. Nato je sledila le še postavitev linguinov na krožnik, prelil sem jih s smetanasto omako na vrh pa dodal tartufato. Tartufno-testeninsko gomilo so ob vznožju obkolili koščki parmezana in jed je bila pripravljena.

user posted image
Končni izdelek. Postavitev je takšna estetiki na ljubo, pred zaužitjem mirno premešajte. user posted image

Tartufi imajo precej specifičen okus in so za mnoge to, čemur bi Anglo-Sasi rekli "an acquired taste". Tudi meni prvič niso ugajali, danes pa prav uživam v njihovi aromi. Ob močnem okusu je pomembno tudi doziranje, v ta namen pa so take smetanaste omakce idealne, saj sami lahko ugotovite vašo idealno mešanico. Mesotes, bi dejal Aristotel.




(odgovor članu Trish)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?