|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj ponovno zanositi
29.10.2008 22:31:13   
Anonimen
Zanima me kdaj lahko spet zanosim po spontanem splavu, se SS lahko ponavlja*?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj ponovno zanositi
29.10.2008 23:58:31   
enkratna
Toliko odgovorov tukaj pa tam(med.over.net), samo malo veščin iskanja...  Torej, moj laični in zelooo splošen odgovor (najbolje vprašati svojega ginekologa!), izkušnje nas, ki smo dale SS skozi so zelo različne.

Navadno za SS velja počakati 2 ciklusa ali 3 mesece, če gre za SS do 12. tedna. Če je SS bil v višji nosečnosti, dostikrat govorijo "počakati toliko časa, kolikor si bil noseč".

SS se lahko ponovi, ali pa ne. SS je namreč v veliki večini primerov odgovor narave na kromosomske nepravilnosti ploda (po statistiki iz leta 2004 je bilo 64,5% nosečnosti končanih do 8T nosečnosti). Lahko pa obstaja pri ženski razlog za to (pregrada, vnetja, avtoimune bolezni), v nekaterih, sicer skrajnih primerih pa sta lahko partnerja celo kromosomsko nekompatibilna.

Toliko za začetek... Sicer pa najbolje, da preveriš pri svojem ginekologu, ki pozna tvoje stanje in ti bo najbolje odgovoril....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj ponovno zanositi
30.10.2008 10:16:18   
Naja30
Vsak G drugače reče. Moja G mi je po ss rekla, da naj počakava en cikel.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj ponovno zanositi
30.10.2008 10:58:29   
mamabranka
Moja ginekologinja mi je svetovala, naj počakam 3 mesece.

Pa smo počakali 4 mesece, sedaj pa decembra prihaja naš drugi sonček.user posted image

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj ponovno zanositi
30.10.2008 11:08:34   
giotti
Toliko tednov kot si bila dejansko noseča (torej "uradni tedni - prvi dan M" minus dva), toliko tednov naj ne bi ponovno zanosila. Torej, na primer, če si splavila uradno v petem tednu, to pomeni dejansko v tretjem, potem ti ni treba čakati niti ene M.
Se opravičujem, ker se ne spomnim več članka, kjer sem to prebrala, da bi ti podala referenco, je šlo pa gotovo za strokovni članek.
Srečno user posted image


(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj ponovno zanositi
8.11.2008 21:04:20   
PetraSkok
Isto vprašanje sem postavila dvem različnim ginekologinjam v Slovenj Gradcu, ker sem sama prvič doživela ss. Starejša zdravnica mi je rekla, naj počakam 3 mesece, potem pa lahko poizkusim, mlajša zdravnica, stara okoli 30 let, pa je dejala, da tako govorijo tisti, ki so iz ''starejše šole'', tisti, ki so ''ziheraši'', potem pa mi je moja osebna zdravnica dejala, da naj počakam dva perila, potem pa lahko poizkusim....držala sem se tega njenega nasveta - počakala, da sta minili 2 menstruaciji in uspešno zanosila, sedaj sem v 28. tednu. Pa srečno!!!

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj ponovno zanositi
8.12.2008 12:24:49   
mlada_mamica_88
zanima me če j lahko kaj narobe če znosim po ss že po prvi user posted image ?
prosim odgovorite,ker me res zanimauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj ponovno zanositi
8.12.2008 13:53:23   
detelja
mlada_mamica_88 gin. pravijo, da bi naj VSAJ eno počakala boljše pa je, če počakaš 2-3...meni so rekli, da če takoj po ss zanosim se lahko ponovno zgodi isto...naj bi baje pustile maternici, da zaceli...nekateri pravijo, da dokler telo ne bo pripravljeno na ponovno zanositev itak ne bo pustilo, da bi do oploditve prišlo...sicer pa poznam ženske katere so takoj zanosile pa je bilo vse ok...jaz sem imela ss marca ponovno pa sem zanosila julija pa še op. sem imela vmes...

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu mlada_mamica_88)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj ponovno zanositi
10.12.2008 19:06:02   
natasa28
Dejansko ginekologi res priporočajo različno. meni je recimo moja gin. po 1 SS priporočala 2 meseca-ciklusa počakat potem pa znova probat, je ratalo takoj, a kaj ko se tudi tokrat ni dobro končalo. Ko sem v 5 tednu šla k ginekologu-starejšemu,moje namreč ni bilo pa me je nahrulil zakaj sem po 1 SS tako hitro zanosila. Tako da človek ne ve.
V bolnici,pa so mi zdaj drugič ko so mi delali abrazijo pojasnili res lepo, 75% nosečnosti naj bi se končalo v prvih 12 tednih, tako da so tiste, ki teh 12 preživijo resnično srečnice. Glede ponovne zanositve pa  mi je gin ki me je pregledal in še ena starejša ginekologinja nista priporočala ne vem kakega čakanja, celo naj bi bil 1  ciklus dovolj da si telo opomore. Za inf. 1 SS so mi delali abrazijo v 9. tednu, zdaj 2 SS pa v 12. tednu, plod pa naj bi v obeh primerih odmrl že prej-t.i. zakasneli splav. Genetske preiskave pa naj bi delali šele po 3  SS.

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj ponovno zanositi
19.12.2008 22:03:29   
vesela veselka
besede ginekologinje - ''po ss lahko zanosis s tem, da pocakas na dve menstruaciji'', torej ko ti druga menstruacija mine, lahko zacnes ''delati'' na tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj ponovno zanositi
16.6.2009 13:42:03   
ric
Tudi jaz sem ena izmed nesrečnic, ki je imela SS pri 6 tednih. Kako ste ostale to prebolele?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj ponovno zanositi
16.6.2009 21:10:33   
Jančika_
Ric, žal mi je, da se ti je to zgodilo. Na tejle temi se punce pogovarjajo prav o tem:

http://www.ringaraja.net/forum/m_1820363/mpage_67/tm.htm

(odgovor članu ric)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Ime punčka:
suzyst

Najlepše ime izmed:

Heili (6%)

Lana (57%)

Kiara (23%)

Leila (14%)


Število vseh glasov: 301

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!