|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali se da hrčka navaditi...
27.11.2008 7:59:39   
honey
... da hodi v "wc" opravljat potrebo? Smo v fazi kupovanja hrčka (kletko in vso opremo že imamo, samo še hrčka rabimo user posted image . Zdaj pa me zanima, če se hrčka lahko nauči, da bo hodil na "wc" npr. v eno posodico v kotu, da bi mu dnevno čistila samo to, da ne bi preveč smrdelo. Ker vem, da hrčki bolj kot ne smrdijo (oz. njihove kletke, ne sami hrčki), ampak res nimam želje čistiti celotne kletke vsak dan. Ne spomnim se več, kako je bilo s čiščenjem, ko sem bila mlajša in sem imela hrčke sama. Zato prosim, da mi poveste tiste, ki jih imate oz. ste jih imele in vaše izkušnje z njimi. Aja, bi pa kupili navadnega hrčka (oz. zlatega) - v glavnem "tavelikega".

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
27.11.2008 9:15:55   
hubi
Ponavadi je tako, da si glodalcisami izberejo prostor, kamor hodijo lulat. Predlagam, da počakaš in vidiš kam, potem pa tja postaviš posodico ali pa kup papirja.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
27.11.2008 17:04:27   
Anonimen
Na začetku je naša Iza imela pravi wc za hrčke(kupi se ga v hobby programu) in je res hodila tja lulal in kakat. Potem je dobila novo kletko in ideja "wc" je propadla, čeprav ga je imela tudi v novi kletki. Zdaj hodi lulat vedno na isto mesto, kaka pa, kjer ji pride.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
27.11.2008 19:02:05   
pejka
Živjo!

Jaz imam morskega prašička. Po tleh kletke mu ne da žaganja ali pa sena ampak lesene brikete kupljene v zoo trgovini in so namenjene prav za glodalce. Ko gre žival lulat, se briketa razgradi v prah in ne oddaja nobenega vonja. V kot kjer se najraje zadržuje mu pa dam še malo sena, da mu je bolj mehko.
Fina je tudi zato, ker je žival stalno na suhem ( žaganje in seno je mokro ko se polula in zelo zelo smrdi). Jaz kar kupim taveliko vrečo, 40 l in pride 20evrov. Jo imam pa za kar nekaj časa ( čeprav je kletka velika 1 m x 0.5 m). Kletko mu očistim približno enkrat na teden. Tudi deset dni je enkrat nisem očistila, pa skoraj nič ni smrdelo.

Drugače pa ima sodelavka hrčka in mu daje na tla pesek, ki je namenjen prav za hrčke. Pol mu pa daš še v kot za spanje malo sena ali pa kupi v trgovino tisto vato, ki je prav za hrčke, da se bo notri zabubil ko bo šel spat.

Upam da sem ti kaj pomagala! Veliko užitkov z krčkom

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
28.11.2008 7:45:12   
honey
Hvala za nasvete. No, včeraj sem preko oglasa našla enga cukrčka, ki ga imamo že doma user posted image  Sin mu je dal ime Piki in je pravi crkljivček user posted image  Najbolj mi je bilo smešno, ko sva ga prinesla domov, ko je mož začel piuser posted image it, kaj sem privleka to podgano domov in take fore (je bolj kot ne antizoo in sva mu z malim samo nakazala, da bo dobil hrčka user posted image ), no čez 2 uri je pa z nama sedel pred kletko in se mu smejal, ko je plezal gor in dol pa levo in desno user posted image  Toliko o moških karakterjih user posted image

No, v glavnem, v ZOO trgovini sem kupila zaenkrat pesek, ki vpija vonjave (imam takega tudi za muco) in čez pesek dala seno, ki ga je imel v škatli, s katero sem ga dobila, da bi se lažje navadil na novo bivališče. Tako da wc-ja mu še nisem dala notri, bom pa videla, kateri kot si bo izbral in bom potem tja notri postavila wc s peskom.

No, toliko, da sem se javila.

Aja, pa še to. Pejka, ali mi mogoče lahko napišeš znamko teh briketov? Ker v trgovini, kjer sem kupila hrano in vse ostale pripomočke za v kletko, imajo en kup briketov, samo se mi zdijo, da so vsi tako velki - preveliki za hrčka.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
28.11.2008 9:13:46   
pejka
Moji so tudi precej veliki, tko da boš morala poiskati če boš našla kakšne manjše. Mislim da je najboljše da vprašaš v trgovini. Drugače se jih pa da razlomit. Je bolj mehek les. Katera znamka je pa ti sedaj ne morem povedati, ker sem vrečo vrgla stran ker mi jih je zmanjkalo. Grem pa danes po novo, pa ti napišem.
Jih imajo pa drugače veliko vrst, tako da potem poiščeš tiste ki ti odgovarjajo.



(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
2.12.2008 21:34:21   
tanjusi
jaz dam našemu brisačo papirnato v kletko ko mu sčistim .In potem ima kak dan tisto nedotaknjeno , potem pa si iz tiste brisače ustvari gnezdo.Je prav zanimiv.Pri nas so bli tudi proti, sedaj pa ga vsi občudujemo in carklamo.

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
3.12.2008 9:55:46   
honey
No, samo toliko, da sporočim: naš hrček ima mlade user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Dobila sem ga kot hrčka, ki je v resnici hrčica in še to je bila breja user posted image  Včeraj se mi je pa čudno zdelo, kaj ga  ni nič ven iz hiške, odprem kletko, dvignem hiško in ni user posted image  - mladi hrčki. Sem mislila, da me bo kap. Sem bla tok šokirana, da sem samo nazaj pokrila in nobenem povedala user posted image  Potem sem tej punci, ki mi je hrčka dala, poslala SMS in ji povedala in je še njo skoraj kap user posted image  Menda so ji rekli tam, kjer je spraševala za spol, da sta 2 samčka - želela je vedet ravno zato, ker bi imela v eni kletki enega, v drugi pa 2. No in so ji narobe povedal user posted image  Tako imamo zdaj namesto 1 hrčka - še mlade, ki sploh ne vem, koliko jih je user posted image  Ojoj user posted image



_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
3.12.2008 19:21:39   
tanjusi
user posted image user posted image saj vem da se tebi ne zdi smešno sam si ne morem kaj , te je kar fajn zafrknil tale hrček.

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
4.12.2008 8:04:05   
honey
Oja, res me je user posted image  No, saj zdaj sem se že sprijaznila s tem, kaj čmo. Sem pa včeraj preverila, koliko naraščaja imamo in so štirje - sem se bala, da jih je več. Sem pa že dogovorjena za oddajo, ko bodo stari 4 tedne. Jih bom odnesla v trgovino z živalmi na Vrhniki. Jih bodo z veseljem vzeli, ker pravijo, da jim jih primanjkuje.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
8.12.2008 18:01:35   
honey
Dajte mi še nekaj povedat, sem že pozabila. Kaj lahko hrček je od sveže zelenjave? Vem, da sem mojim včasih dala korenje, ampak tale hrčica ga ne mara. Kaj še lahko jejo?

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali se da hrčka navaditi...
3.1.2009 23:39:41   
Ajvy
solato, jabolček....pa moraš pazit da na solati ni vode....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?