|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:11:33   
Maco
Naš korenjak, ki bo aprila dopolnil 4 leta, se ponoči še vedno mirno polula v posteljo user posted image . Če ga ponoči vsaj dvakrat ne peljem na wc, se bo on pač polulal. Potem mu je zjutraj zelo žal in se mi opravičuje in obljublja, da se ne bo več, ampak naslednji večer je zgodba ista. Pred spanjem mu ne dajem za pit; brez pleničke pa je že kar nekaj časa (ponoči cca. 10 mesecev, podnevi pa že skoraj 2 leti). Poskusila sem že vse; od tega da ga hvalim/nagradim (dosedaj me je 2x poklical, da mora lulat), pa do tega, da ga kaznujem. Ne pomaga nič. Ne vem več kaj naj delam. Prosim pomagajte mi s kakršnim koli nasvetom. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:15:26   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Maco

Naš korenjak, ki bo aprila dopolnil 4 leta, se ponoči še vedno mirno polula v posteljo user posted image . Če ga ponoči vsaj dvakrat ne peljem na wc, se bo on pač polulal. Potem mu je zjutraj zelo žal in se mi opravičuje in obljublja, da se ne bo več, ampak naslednji večer je zgodba ista. Pred spanjem mu ne dajem za pit; brez pleničke pa je že kar nekaj časa (ponoči cca. 10 mesecev, podnevi pa že skoraj 2 leti). Poskusila sem že vse; od tega da ga hvalim/nagradim (dosedaj me je 2x poklical, da mora lulat), pa do tega, da ga kaznujem. Ne pomaga nič. Ne vem več kaj naj delam. Prosim pomagajte mi s kakršnim koli nasvetom. Hvala.


Pa ne ga kaznovat, no, a misliš, da se revše zanalašč polula v posteljo? zato, da tebe jezi? pač še ni dovolj zrel, eni otroci lulajo v posteljo vse do OŠ ali še dlje, jaz sem tudi nekje do 7, 8 leta, pa sem nehala potem sama od sebe. potrpežljiva bodi, pod pod rjuho daj nepremočljivo plahto, ponoči ga zbudi kot do sedaj, da gre lulat. Pomagaj mu, ne ga pa kaznovat zato, ker se revček polula v posteljo. user posted image

(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:16:57   
babylove
Naš ima še kar plenico ponoči, pa kaj? Meni se zdi pač boljše kot pa da se polula in v mokrih rjuhah leži. Pa je čez dan tudi že bil brez še preden je 2 leti dopolnil. Jaz se pa ne morem vstajat ponoči zato, da bi ga zbudila in na wc peljala, iz več razlogov, pa sem zaradi tega že tudi slišala pripombe, da sem egoist itd. Pa kaj? A misliš, da bo zmeraj v posteljo lulal? Se bo kmalu tudi to uredilo, prej kot slej, sploh glede na to, da imajo že 4 leta.

Nasveta ti žal ne morem dati, dala sem ti pa vedeti, da tvoj malček ni osamljen primer.

_____________________________






(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:23:14   
Maco
Hvala obema. Saj kaznovala sem ga samo enkrat, pa je bilo meni (verjetno) še bolj hudo kot njemu user posted image , ker nisem ravno privrženec kaznovanja, temveč bolj spodbujanja/hvaljenja. Ampak res nisem imela več idej kaj narediti. No, sedaj ko vidim da ima(m) še par let fore, mi je takoj lažje user posted image

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:25:25   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Maco

Hvala obema. Saj kaznovala sem ga samo enkrat, pa je bilo meni (verjetno) še bolj hudo kot njemu user posted image , ker nisem ravno privrženec kaznovanja, temveč bolj spodbujanja/hvaljenja. Ampak res nisem imela več idej kaj narediti. No, sedaj ko vidim da ima(m) še par let fore, mi je takoj lažje user posted image


ja, maco, ne skrbi, verjemi, da je malčku stokrat težje kot tebi, ker ve, da je tebi hudo, ker se on polula v posteljo. Potrpežljiva bodi, ne se jezit, operi tisto pižamo in rjuhe, reci mu, da ni nič hudega, da se pač zgodi in to je to. ne si grenit življenja z nepotrebnimi zadevami. Se mi zdi, da še na sistematskem pred vstopom v šolo vprašajo, če še lula v posteljo in če se šest mesecev ni polulal, potem je smartan za suhega tudi ponoči.

(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:26:16   
Anonimen
Nikakor se ga ne sme kaznovat ali, pa ga zasmehovat ali poniževat.Buh ne dej, samo še več škode bo storjene.
Potrpeti, počakati, da dozori.Žal mi je, da ne najdem več prispevka specijalista, ki se je o tem razpisal.Niso vsi otoci takoj zreli.v malih možgančkih je center,  ki upravlja s odvajanjem zadrževanjem urina, ki pa pri tvojem še nidozorel.
Moja hčerka je morala počakat do skoraj 7 let.Kr pa je čez je pa potem že za skrbne in globje preiskave.
Zato pa obstajajo tudi tako velike plenice in povoščena plana za jogije.
Tudi vaš čas bo slej kot prej napočil.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:26:32   
bskrle
Plenica. Ne vem, zakaj bi si delali toliko dela, če otrok še ne zmore. 

(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:32:57   
Maco
Full vam hvala. Ste mi dale novega elana user posted image . Plenice pa noče; sem ga že vprašala če hoče da mu jo da. Pa tudi nepremočljive podloge so v igri že od samega začetka odvajanja. Ja nič, bomo pa še naprej vstajali dvakrat na noč. Saj sem že navajena, ker se mi je tam do enega tretjega leta zbujal po 4x na noč.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:34:45   
OliveOyl
Še ena taka.
Naš je bil septembra star 4 leta,ponoči ima še vedno pleničko.Enostavno se ne zbudi,da bi šel lulat.Pa kaj čem,nekaj časa sem se sekirala,ga ponoči budila pa ni bilo nič boljše.Tudi mož je lulal v posteljo,ma še v tretjem razredu.Eni prej dozorijo drugi kasnej tretji pa nikoli.user posted image user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:40:04   
misa4
Moja je pri štirih skoraj vsak dan močila posteljo, peljala sem jo h zdravniku in je imela uroinfekt, ko smo dali antibiotično kuro skoz je bilo pa dobro. Jaz ti vsekakor priporočam zdravnika, če je vse ok boš imela mirno vest in zgubiti nimaš kaj. A je bil pod stresom kaj?

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:45:37   
Maco
Ne, nič pod stresom. Nobene drastične spremembe v njegovem življenju. Če bi šlo pa za uroinfekta bi pa verjetno opazili, ker je moral do septembra vsake 4 mesece dajati vodo, ker je imel pred skoraj dvemi leti vnetje ledvic. Bom pa vseeno zdravniku omenila, če sumi da je kaj na tem.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:48:41   
OliveOyl
Mi smo ga tudi peljali h zdravniku,vse b.p.Ja pa tudi naš imel dve leti nazaj uroinfekt+hudo vnetje ledvic.Smo bili en teden na inf.kl.Mogoče je pa res to kaj povezano.user posted image

(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:52:02   
Čupka
Evo Maco, tudi pri nas je zgodba ista. Mali je že 4 leta. Smo probali brez pleničke, pa je potem tako prizadet, ker je vse mokro (pol dneva se mi je opravičeval, čeprav ga nisem kregala), da mu pač dam pleničko. Če je zjutraj suha, ga nagradim in pohvalim.
Se sploh ne obremenjujem s tem. Ko bo čas, se bo to nehalo.
Eni pač prej dozorijo na enih področjih, drugi na drugih.
Ga pa vsek večer spomnim, naj me ponoči le poskuša poklicat, ko ga bo tiščalo lulat, in da bva jaz in on ful ful vesela, če bo plenička suha.
Prvi fantek je tudi občasno lulal v posteljo skoraj do 4 leta.
Druga, punčka, je povsem nehala lulat ponoči, ko je bila stara slabi 2 leti.

Tako da pusti času čas.

(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:55:05   
misa4
Moja ni kazala nobenih znakov, da bi bila kaj bolana, samo voda je bila zelo slaba. Saj ne pravim da bi bilo s tvojim kaj narobe, samo ziher je ziher.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 9:57:09   
Pat74
Naša bo tudi aprila stara 4, pa ima ponoči še vedno plenico - ta je včasih tudi suha, je bila pa čez dan zelo kmalu brez in se mi tudi ni zdelo logično, zakaj ponoči ne more brez. Malo me je tudi razvadila starejša hči, ki je bila pri 2 letih že popolnoma brez plenic in sem seveda pričakovala, da bo tamala tudi. Pa žal ni tako. Sem se tudi jaz nekaj časa sekirala, zdaj pa ne več, saj očitno še nima dovolj zrelega mehurja, da bi bila brez - sicer še vseeno potihem upam, da aprila nehamo s plenicami, ker dobimo še enega user posted image , anmpak če ne bo šlo, kaj morem.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 10:11:03   
Anonimen
Najboljše obdobje za poskus odvajanja nočnega lulanja, to se pravi, da je lahko brez plenic, je poletje, ko so tople nočin se ni bat, da se bo otrok prehladil, če bo moker.Jaz sem pri vseh štirih to prakticirala.

(odgovor članu Pat74)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 10:49:31   
CUKRČEK
Moja starejša je stara 4,5 let in je bila kako leto nazaj tudi že ponoči suha. Potem je pa začela nazaj lulat. Vsake toliko se zgodi, da je suha...samo res redko. Kr neki. PA je že bila suha. Sploh ne vem , kaj se ji je zgodilo. Pač spet dam plenico ponoči, ker mam dost pranja poscanih rjih.

< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 15.1.2009 10:50:12 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 10:52:36   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: misa4
A je bil pod stresom kaj?


Ne , da bi vedela. Takrat, kos mo dobili dvojčke, je bila že suha in tudi potem še kar nekaj časa. To torej ni razlog. Potem pa kar naenkrat spetuser posted image


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
15.1.2009 19:09:05   
karin412
Naša sicer zelo malokrat lula v posteljo-sem pa prakticirala masažo celih nog oz. notranje strani stegen s šentjanževim oljem. To sem prebrala in je vedno pomagalo.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
17.1.2009 16:48:50   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: karin412

Naša sicer zelo malokrat lula v posteljo-sem pa prakticirala masažo celih nog oz. notranje strani stegen s šentjanževim oljem. To sem prebrala in je vedno pomagalo.


Lahko malo več o tem?
Zakaj bi bilo to dobro oz. kako naj bi delovalo?


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
17.1.2009 17:56:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Plenica. Ne vem, zakaj bi si delali toliko dela, če otrok še ne zmore. 


Točno tako.Pri moji 4,5 letnici plenica še vedno laufauser posted image P je rekel,da naj ne forsiram in naj ne zbujam ponoči otroka.Ko bo mehur dovolj zrel,da sporoči možgančkom da je poln bomo pa tudi mi brez plenice.

Spi pa tamala tako trdo,da mislim da to ne bo tako kmalu.

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 4 letnik še vedno lula v posteljo
17.1.2009 18:45:18   
Petr_a
S tem ko otroka sama zbujaš ne narediš nič dobrega.
otrok se mora sam zbuditi za lulat,če tega ne naredi,pač ni pripravljen za ukinitev pleničke.
Samo za vednost,da se ne bo preehladil imaš v baby centru spodnjice,ki ne premočijo.Kupi si par teh ;)

Oziroma počakajte še malo,otrok še ni pripravljen.
KAKO je pa z popoldanskim spancem a tam se ne polula?

(odgovor članu Maco)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?