|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zanima me kaki so postopki
16.3.2009 11:54:52   
teji
kakšen je postopek za umetno oploditev, kako dolgo to traja ali te lahko dajo na umetno oploditev če zahtevaš
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zanima me kaki so postopki
16.3.2009 18:08:31   
Kelsi37
To zanima tudi mene. Kolikor razberem iz foruma so punce mlajše za prvega otroka ali pa starejše ampak te že imajo vsaj enega. Meni pa je 37 let in nimam še nobenega. Ko sva se s partnerjem odločila (skupaj sva sedaj 2 leti), da pa bi poskusila so se začele pri meni težave kar vrstit in to je trajalo kar več kot eno leto. Tako da sva načeloma šele sedaj nekje približno tam da sploh lahko poskusiva.
Me pa zanima, ali zaradi kakšnih bolezni ali večjih zdravstvenih težav (endometrioza, ciste, krajši mater. vrat in vnetja; to vse namreč imam jaz) prej predpišejo umetno oploditev? Pretirano veliko časa pa se mi le zdi, da nimam več.

(odgovor članu teji)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zanima me kaki so postopki
16.3.2009 18:19:51   
Rakica_80
http://www.ringaraja.net/forum/m_1083534/mpage_1/key_/tm.htm#1083534
Upam, da ti uspe prej user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!

(odgovor članu Kelsi37)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zanima me kaki so postopki
17.3.2009 11:14:14   
anci banci
 

IZVIRNO SPOROČILO: Kelsi37

To zanima tudi mene. Kolikor razberem iz foruma so punce mlajše za prvega otroka ali pa starejše ampak te že imajo vsaj enega. Meni pa je 37 let in nimam še nobenega. Ko sva se s partnerjem odločila (skupaj sva sedaj 2 leti), da pa bi poskusila so se začele pri meni težave kar vrstit in to je trajalo kar več kot eno leto. Tako da sva načeloma šele sedaj nekje približno tam da sploh lahko poskusiva.
Me pa zanima, ali zaradi kakšnih bolezni ali večjih zdravstvenih težav (endometrioza, ciste, krajši mater. vrat in vnetja; to vse namreč imam jaz) prej predpišejo umetno oploditev? Pretirano veliko časa pa se mi le zdi, da nimam več.


sploh ne čakaj takoj v akcijo
naj ti ginkologinja napiše naptnico za neplodnostno in tvojemu partnerju pa bo napisal osebni zdravnik napotnico za spermiogram in ne čakajta predologo zaradi tvoji let. V postopek umetne oploditve te dajo če imaš težave (kot so endometrioza, policistični jajčniki... itd se ni ne da naštevat) ali pa če ima  partner slabo kvaliteto spermijev. Dajo tudi pare ki imajo nepojasnjeno neplodnost (se pravi da so zdravstveno OK)...
Priporočala bi ti dr. Reša (sem bila pri njemu) ker je od sedaj šlo zdelo hitro...

(odgovor članu Kelsi37)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zanima me kaki so postopki
17.3.2009 11:46:20   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: teji

kakšen je postopek za umetno oploditev, kako dolgo to traja ali te lahko dajo na umetno oploditev če zahtevaš

v kolikor si med mlajšimi je ponavadi tako pravilo, da 2 leti poskušaš  naravno zanosit (se pravi seks brez zaščite) in če se v dveh letih ne prime se začnejo delat preiskave
če si pa med strejšimi tam do 35 je pa mislim da 1 leto poskušanja in potem preiskave... če si pa starejši od 35 pa po leta (naj me katera popravi)
ne moraš pa kr zahtevat da te da na umetno oploditev
postopek je pa tak.. po prvem razgovoru v neplodnosti se ponavadi najprej neredi spermiogram da se pregleda kakšne kvaitete so spermiji.... nato mora pa ženska iti čez določene preiskave (če je so partnerjevi spermiji ok)... ko se pač ugotovi vzrok neplodnosti se ga poskuša odpraviti in če to ne uspe prideš v postopek ki traja (vsaj dolgi postopek) : 7 dni pred predivedno menstruacijo začneš z določenimi zdravili (jaz sem imela superfact spray) in ko je tečka prišla sem 2 dan ciklusa začela z inekcijiami (menogona), vmes sem imela ultrazvoke da je doktor videl kako rastejo moji folikili... 10 dan špikanja sem zvečer dobila še zadnjo inekcijo STOP inkecijo in čez 48 ur sem imela punkcijo... 2 dni po punkciji pa transfer zarodkov

(odgovor članu teji)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zanima me kaki so postopki
17.3.2009 13:08:38   
emaa
Drugače je prag eno leto do 35 leta, po 35 letu pa lahko že po pol leta, kolikor vem jaz. Je pa veliko odvisno tudi od g, ki ga imaš. 

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zanima me kaki so postopki
22.3.2009 20:21:53   
lillchy123
koliko pa je čakalna doba za 1.razgovor za neplodnost? In koliko časa od razgovora, da se začnejo preiskave in da ti potem odvzamejo jajčeca?

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zanima me kaki so postopki
23.3.2009 11:04:06   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

koliko pa je čakalna doba za 1.razgovor za neplodnost? In koliko časa od razgovora, da se začnejo preiskave in da ti potem odvzamejo jajčeca?


1 mesec sem čakala za razgovor in 10 mesecev od razgovora do same punkcije jajčec... res da sem pa vmes imela terapijo s klomifenom in še laparoskopijo

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zanima me kaki so postopki
23.3.2009 11:52:34   
Anonimen
Takole je v GK LJ!

November 2008: HSG
Takoj po slabem rezultatu sem se naročila na laparo in na 1. posvet v neplodnosti ambulanti.
Januar 2009: laparo
Takoj po slabem rezultatu sem naročila mojega partnerja na spermiogram in za še en datum za posvet
Marec 2009: 1. posvet
Marec 2009: spermiogram
Konec marca 2009: 2. posvet (oddali bomo papirje za konzilij)
Konec aprila ali začetek maja računam, da bova imela odobren postopek. Potem pa je treba čakat M, tako, da upam, da bova šla v postopek pred 15. junijem, ker kasneje ne delajo več do konca poletja.

Če lahko tako rečem: s ful računanjem in kalkuliranjem se da pridit do postopka nekje v 8 mesecih.

(odgovor članu anci banci)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zanima me kaki so postopki
28.3.2009 12:46:35   
Rielka
Ojla!
Pozdravcek vsem,kako ste?Imam vprasanje za tiste ki ste pri dr.Res.Kaj on sprejema tudi preko napotnice ali samo samoplacnisko?Jaz sicer imam ze 1IUI za sabo in sem v MB,kako a se da prit k njemu in koliko casa rabim do postopka.Vem da je ze veliko pisano o tem.Sej v MB je vse ok,sam je malo dolga pot od koder prihajam!Aja kako pa dela poleti,no mislim kako je z dopusti pri njemu?Kaj bi prisla do poletja v postopek?Hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?